Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  odpad!

  Když mezi domáckou komediální mizérii roku 2007 nějaký kousek příliš neuspěl a rychle zapadl, dala se tušit pořádná zrada. A Svatba na bitevním poli přesně takovým podrazem byla. Nic se v ní nestalo, o nic velkého ani malého v ní nešlo (nosná zápletka o tom, že Polívka chce mít hlavní roli v místní maškarádě je ostudná) a pár ztrapňujících se herců a krásných nevyužitých hereček si vydělalo na chleba. A divák měl na konci skoro až provinilý pocit z toho, že se mu film nelíbil, protože všechno je v něm přece tak nenásilné, živoucí a v samém jádru pravdivé. Není. Kdyby šlo o něco trapného, snažícího se a nefungujícího, tak bych byl snad smířlivější. Jenže když nejde opravdu o nic, tak není důvod.(29.11.2008)

 • kingik
  ***

  Moravská vesnička Zvěstov nežije jen vínem, jak je v kraji zvykem, ale vzpomínkou na velkou bitvu, kterou tu před dvěma sty lety svedl Napoleon. Najdete tu hostinec U Dělové koule nebo třeba koloniál U Napoleona vedený místním starostou Touchynem, který už léta představuje Napoleona při různých příležitostech a velí svým kumpánům přestrojeným za francouzské vojáky, ale jednoho dne se vedení rozhodne Touchyna nahradit novým představitelem Napoleona, který je mu víc podobný a Touchyn to těžce nese, do toho přijíždí do vesničky krasavec Doubrava a začne se plánovat svatba s jeho novou francouzskou přítelkyní.Taková plejáda dobrých herců a téměř žádný vtip, prostě zasmát se ničemu nedalo, absence vtipu se hodně podepsala na výsledném hodnocení. Co je to pak za komedii, když se není čemu smát a i do vyložené trapárny to má daleko, i když zase tak moc nechybělo. Zkrátka film, který se dá vidět jednou a dost.(13.3.2009)

 • AngelAngie
  *

  České filmy mám ráda i přesto, že většinou jsou ostře kritizovány. Bohužel tohle se nepovedlo. Jediné plus dávám za lokace - točilo se ve městě, kde jsem bydlela 21 let + ve vesnici, kde má hospodu jedna z mých kamarádek (a kde se samozřejmě většina točila) + vesnici, kde jsem ve sklípcích trávila taky nějaký ten čas.(28.10.2008)

 • LiVentura
  odpad!

  Nevím o čem a o kom... a proč.?!!! :-((((31.8.2009)

 • D.Moore
  *

  Já vám nevím, měl jsem pocit, že kromě Josefa Somra se v tomhle filmu snad nikdo ani nesnažil hrát. Svatba na bitevním poli chtěla být komedií, ale jakýmsi velmi smutným způsobem se jí to nepodařilo. Vypadá to prostě tak, že si Dušan Klein na chvíli odskočil od režírování Ulice, dokázal sehnat pár herců, kteří zrovna nic neměli (a pokud měli, byl to taky nějaký seriál, v němž je zrovna nepotřebovali), strávili spolu pár týdnů na Moravě u Bolka Polívky, zablbli si před kamerami… A film byl brzy hotový. No jo, ale proč se bavili jen oni? Proč se nebaví i divák? A co ta opakovaná reklama na střešní krytinu, jejíž název sem nenapíšu, protože té okaté propagace už přece jenom bylo dost? Ach jo. Abych ale jen nerýpal, tak Polívkovo „Königová je blbáááá!“ mě docela pobavilo.(2.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace