Agent CIA Osborne Cox (John Malkovich) se od nadřízených dozví,  že už s ním nepočítají. Kvůli problémům s pitím  má přejít na ministerstvo zahraničí. Je rozčarován a rozhodne se, že napíše memoáry. Doma to také nemá lehké. Paní Coxová ho totiž podvádí s bývalým osobním strážcem Harrym Pfarrerem (George Clooney) a je rozhodnuta rozvést se a Osborna oškubat. Jenže netuší, že má Harry milenek vícero. Včetně manželky… Paní Coxová se obrátí na rozvodového právníka. Slíbí, že zjistí stav Osbornova konta. Kdosi z jeho kanceláře stáhne obsah Osbornova počítače na CD. (Omylem včetně jeho rozepsaných memoárů.) Disk se ocitne ve skříňce v posilovně, kam chodí právníkova sekretářka cvičit. A co čert nechtěl – narazí na něj vykutálení pracovníci posilovny – mladíček Chad Feldheimer (Brad Pitt) a Linda Litzkeová (Frances McDormand). Zavětří, že by mohli přijít k velkým penězům. Jsou „špionážními kecy“, jak CD Chad nazývá, přímo očarováni a plánují je za tučné výkupné vrátit Osbornovi. Ten však vůbec netuší, že mu někdo ukradl memoáry, a tak Chada posílá k šípku. Linda je ale žena činu, která chce peníze na své vytoužené plastické operace. Proto Chada pošle na ruskou ambasádu, aby tu „špionážní kecy“ prodal. Rusové jsou z nich mírně řečeno v šoku a dávají si čas na rozmyšlenou. Mezitím se Chad rozhodne zjistit o Osbornovi více… (TV Prima)

Nathalie

Černý humor s mrazivým podtónem, až divadelně absurdními výstupy a trierovskou krutostí na straně jedné, komediální screwball s mimickými exhibicemi slabomyslného Brada Pitta a osobitou poetikou se satirickými šťouchanci na adresu CIA, internetového seznamování i Hollywoodu na straně druhé. To množství adjektiv se tu nesešlo náhodou, bratři jak se patří se tentokrát pokusili o eklektické spojení fargovského existencialismu a dudeovského cynismu- a světe. div se, klaplo to na první klapku. V ošumělém aranžmá a kamerových pronásledovacích jízd pracují Coeni s nejistotou diváka a svůj film představují coby organizovaný chaos-prudce se zahýbá do dějových zákrut, postavy končí svůj pozemský život komicky arbitrárně a není možno odhadnout, co se děje a kam to spěje. Tahle anarchie je celých 96 minut především díky přesně obsazeným hercům a kořením v podobě J.K. Simmonse, třeskutě zábavná a když mě zaskočily závěrečné titulky a publikum se zvedalo ze sedaček, napadlo mě, jak by si asi Coeni poradili na Broadwayi. Snad by si nespálili prsty.:-) 75% ()

Dever

Soundtrack Carter Burwell: 1. Earth Zoom (In) ,2. A Higher Patriotism ,3. Linda Looks For Love (Part 1) ,4. Night Running ,5. Building The Chair ,6. Rendezvous ,7. Opportunity ,8. Plan B ,9. Seating ,10. Homeless ,11. Harry Looks For Love ,12. Breaking And Entering ,13. I Killed A Spook ,14. Honey Nut Cheerios ,15. Tuchman Marsh ,16. Carrots / Shot ,17. Linda Looks For Love (Part 2) ,18. Who Are You? 19. How Is This Possible? ,20. Negativity ,21. The Struggle For Ebullience ,22. Intruder! ,23. Earth Zoom (Out), ()

Viktooorka

Slibuji, že další film mistrů Coenů odložím zase na rok.. Moc bych chtěla vidět tu jejich genialitu jako ostatní, ale nevidím. Brzy zajdu na kontrolu k očnímu a ten mi jistě řekne, kde je problém. Po přečtení spalte je bez pochyby dobrý film.. Skvělá kamera, výteční herci, úžasné postavy (na Bradíka nikdy nikdo nezapomene) i ten děj se dá považovat za povedený. Ale když se to celé poskládá dohromady, nevznikne nic.. Nic co by mě donutilo, znovu strčit dvd do přehrávače mimo scén s Bradem, ale ty si můžu pustit i na youtube, že? :o) A to jsem táák věřila, že tímto si mě bratři získají. ()

tron

„To predsa nie je motorka!“ Coenovci toto už urobili aj v minulosti, keď po oscarovom FARGU nakrútili bombasticky obsadenú nevtipnú komédiu, ktorá vzbudzovala dojem oddychu od náročných látok nezáväzným blbnutím s polkou Hollywoodu v hlavných úlohách (BRAČEK, KDE SI?). Teraz sa to stalo znova, keď po fantastickom trileri TÁTO KRAJINA NIE JE PRE STARÝCH narýchlo zbúchali hviezdne obsadenú komédiu, ktorá nie je vtipná. PO PREČÍŤANÍ SPÁĽTE. Samozrejme, stále sú to Coenovci, Clooney a Pitt si svoje parádne slabošské úlohy bohovo užívajú (najmä Pitt so svojimi tanečkami) a niektoré scény sú „klasický Coen“: chechcete sa a zrazu niekto niekomu vystrelí mozog z hlavy. V niektorých scénkach sa výborne mieša absurdita, napätie, bizarnosť a čierny humor (telefonát, šatník, scény s Rusmi, scény s J.K. Simmonsom – nejeden divák sa bojí, že to takto šialene funguje aj v realite). Lenže týchto skvelých pasáží je máličko, možno jedna na 20 minút, scenár pôsobí skratkovito (ale aj tak som ďakoval nebesám, že to má len 96 minút – a mohlo mať ešte menej), ženy u Coenovcov pravdupovediac vždy podávali čudné výkony (Swintonová, McDormandová) a ku cti bratom neslúži ani fakt, že niektoré postavy ukradli z iných filmov (podvodník Clooney – Bill Paxton z PRAVDIVÝCH LŽÍ, cholerik Malkovich – Joe Pesci z MAFIÁNOV). ()

B!shop

Boze, to bylo kokotina. Nemyslim to nejak spatne, docela sem se u filmu pobavil, ale fakt to byla takova blbost a od Coenu bych cekal vic. Zapletka je totiz na jednu stranu vymyslena docela dobre, jak se do deje postupne zapojuje cim dal tim vic lidi a zamotava se to, ale na druhou stranu se tady dejou strasny blbosti. Kazdej je nekomu nevernej, do toho se tu particka z fitcentra dohaduje z rusama a agentama o tajny dokumenty, ktery ani tajnejma dokumentama nejsou a vrchol tomu nasadi zaverecnej rozhovor J.K.Simmonse, kterej to vsechno naprosto brutalne shrne. Furt jsem tak nak cekal, kdy se film rozjede, ale on furt jen tak pozvolne plynul a jen obcas se odehrala naka vostra scena. Vetsinou nejaka vtipna, ale dojde i na dve na komedii brutalni. No a co se tyce hercu, Malkovich je jako chlastajici vecne fuckujici bejvalej agent paradni, Brad Pitt jako trener v fitcentru a desny hovado je taky skvelej a skoda, ze po case z deje vypadne. Nastesti ho pak nahradi magorici Clooney. A co se tyce Tildy, ackoliv to je moje oblibena herecka, tady je dost nesympaticka. Celkove nadrpumerna komedie v porovnani s ostatnima, ale na Coeny pouze prumer, i kdyz tu je znatelnej jejich rukopis. Ale stejne to jeste porad da 4*. ()

Slasher

Cvičení v absurditě, plejáda hloupých a zhrzelých postaviček a napůl promrhaný herecký potenciál, komedie nekomedie, všeho všudy spíše průměr v díle bratří Coenů. Kdysi lepší na první dojem, i po letech mě ale baví Pittův fitness blbeček. ()

RHK

Zvláštní, trochu slabší Coenovina. Na jednu stranu propracovaný absurdní scénář o touze po penězích, ztrátě tajných dat a veřejných manželek - napsaný s mnoha dobře navzájem propojenými prvky a perfektními herci. Výtečný John Malkovich coby životem deprivovaný a interesantně sprostý exagent CIA, zábavný Brad Pitt v roli manipulovatelného maníka z posilovny stále v rytmu, Clooney jako suverénní děvkař, který k vlastnímu překvapení ztrácí (nejen) kontrolu nad situací, výborná Frances McDormand posedlá plastickými operacemi a seznámením s muži na internetu. "Jsi součástí ligy blbců." Na druhou stranu to byl humor docela slaboučký, smíchem mne nijak neobtěžoval, i když film nenudil. Pro Coeny typických absurdních situací je zde bohužel jako šafránu. Co mne ale hodně naštvalo, byl neslaný nemastný konec, který film sráží jen na lepší průměr. Trailer: http://www.csfd.cz/film/234142-po-precteni-spalte-burn-after-reading/videa/ ()

Boss321

Coenovci opět nezklamali a tentokrát nám naservírovali něco mezi Fargem a Big Lebowskim. Už na samotném scénáři a charakterech postav je zcela patrný Coenovský rukopis, který nás provede zajímavým příběhem plného zvratů a propleteností. Brad Pitt, coby neustále aktivní zaměstnanec fitcentra, je skvělý. Ovšem ostatní hvězdní herci Tilda Swinton, Frances McDormand, John Malkovich či Geogre Clooney za ním rozhodně nezaostali. Musím před bratry Coenovi smeknout, protože na jednotlivé postavy by asi jen těžko hledali lepší obsazení. Neohromilo mě to jako Fargo, ale pro fanoušky Coenů povinnost a pro ostatní diváky celkem slušná porce černého humoru......... ()

Bart

Moje první setkání s Coenovci dopadlo dobře. Skvěle napsaná černá komedie se zvláštním humorem, který mi, jak jsem zjistil sedí a s hodně zajímavým hereckým obsazením. ()

Jossie

Ona je to taková Coenovská kravinka, ale já se celou dobu bavila, ani chvilku mě to nenudilo a i když to celé bylo jen o posedlosti jedné ženské, která prostě musela mít své plastické operace (mimochodem Frances mi tady strašně připomínala Dášu Bláhovou), ti herci byli tak skvělí (především Brad Pitt mě neuvěřitelně bavil), že to hravě zvedli až na 4*. ()

Jara.Cimrman.jr

„Tělo zlikvidujte, všechny sledujte a informujte mě, až to začne dávat smysl!" Musím se přiznat, že jsem se velmi dobře pobavil, když se ředitel CIA tak trochu ztratil v událostech, jejichž hnacím motorem byla nová prsa, odsátí tuku, vyžehlení vrásek a disk nalezený ve skříňce fitka. V takové chvíli samozřejmě považuji za nutné, aby kdekdo sledoval kdekoho a jsem srozuměn i s tím, že to všichni nemohou přežít - hlavně, že je to sranda. ()

CheGuevara

Coeni se vrátili ke svým tragikomickým postavám. Hlavní (anti)hrdinové sice mnohem více připomínají šachové figurky, než plnohodnotné postavy, ale taky nebudete vyčítat Kasparovovi, že si před spaním nepovídá s černou královnou. Coeni se ukázali jako zdatní šachisti a tahle filmová partie je nevýslovnou lahůdkou. Myslím, že smát se cizí blbosti není nečestné, ale naopak v jistých momentech povznášející. Povznášející film. ()

EdaS

Grandiózní clusterfuck, kde jeden rádoby dobrý nápad na úvod vyústí v neodvratný všeobecný chaos a krveprolití. U Coenů už jsme to viděli v různých podobách - ať už šlo o Zbytečnou krutost, Fargo nebo třeba Muže, který nebyl. Tady se pouštějí do studenoválečného špionážního thrilleru, jehož serióznost shazují skrze demenci některých postav, které se nechovají "podle pravidel". Před léty jsem to úplně nedocenil, dnes jsem byl na vrcholu blaha. ()

Pethushka

Pro jednoho blbost, pro druhého naprostá genialita. Já se řadím k té druhé skupině..velká jména se v tomto případě vyplatila. A to že Brad Pitt byl roztomilý a George Clooney neuvěřitelný snad ani říkat nemusím..to musel vidět každý. ()

H34D

Chytrý film o hloupých lidech? Ne tak docela, síť vztahů je sice důkladně propletená a o absurdní situace a neuvěřitelné omyly není nouze, ale i když se v zevrubném náčrtu jedná o geniální hříčku, vnitřek zeje prázdnotou. Samotné postavy jsou také nepochybně zajímavé, jenže všichni si jaksi odbudou svoje, šílené pletky splní své mini-účely, my si je "přečteme"... A spálíme. 7/10 ()

xxmartinxx

Co to proboha je? To je první, co mě po zhlédnutí napadlo. Po přečtení spalte je skutečně divný a pro mě nepochopitelný film. Hrají zde skvělí herci, má to dobrou atmosféru, ale o čem to probůh má být? Coeni točí jako by pro sebe a je jim jedno, že jejich film nikomu jinému nic nedá... To se asi bude líbit jejich fanouškům, ale já tak na jejich novém filmu dokážu ocenit jen ty herce... v čele s Pittem a Malkovichem. Jinak dojmy jsou stále kladné, ale pointa žádná... hm... za herecké výkony a atmosféru tři hvězdy. ()

igi B.

Top Secret! . . . Coenovsky brilantní bizarní >historky z podmallu< aneb záludní pitomci v akci a jak se to zase jednou všechno posralo... ;o) . . . Matafakasíájéj má zase jednou problém, nechtěně v tom jedou i Rusové a málem i Číňani, i když naši hrdinové fakt nejsou žádní čímani... :-] . . . Bratrům C. se každopádně podařila velmi zábavná - thrillerem šmrncnutá - černá komedie, hotová >paranoia coenans< , kterou d.m.s.n. jen sem tam maličko kazí zbytečné přehrávání hlavních zůčastněných, protože ta taškařice je dostatečně nosná, než aby se naši hrdinové museli místy až tak nasílu moc ksichtit... Ale co už, nakonec to naštěstí všechno špatně dopadne a tak že aspoň ta Linda dostane od eráru mocně vytoužené čtyři zásadní plastickosmetické zákroky, aby se zase našla v tom svém těle. No, asi byla hlavně ráda, že to všechno přežila. A možná (?! ;-) i potom jednou láskyplně na oplátku šuškla velkému Agentu to jeho oblíbené - "...To mi ho teda vyndej..." . . . 8-D - - - - - (Poprvé viděno 19.11.2009 na dvd, komentář zde jako přísně tajný /po přečtení sbalte/ mnohý - 19.11.2009) ()

Skejpr

Typický příklad filmu, jehož působení na diváka přesně koresponduje s tím, co se v něm děje. V tomto případě bohužel výsledný dojem "Co se teda vlastně kurva stalo?" není úplně ku prospěchu věci. Sarkasmus málo sarkastický, humor málo černý, zamotanost málo zamotaná.. Tempo se vytratilo. Bratři Coenovi umí výrazně lépe. ()

BadoXXII

Naozaj pestré herecké výkony. Veľmi potešilo hlavne trio Clooney (je neskutočný a rozhodne najvtipnejší), Malkovich (keď sa nasral a začal hromžiť tak som z neho nemohol) a Pitt (jeho blbec je skvelý i keď niekedy to jeho hranie vypadá byť príliš okaté a škoda, že na scéne nie je častejšie). Príbeh nie je najzaujímavejší a občasné absurdity som nedokázal prehltnúť. Rozhodne sa však oplatí pozrieť, ale nie je to nič mimoriadne. Na bratov Coenovcov dokonca dosť slabé a nie tak prepracované, ako je v ich prípade zvykom. (v niečom mi to pripomenulo Lupičov pani domácej, tí sú však zábavnejší). 60% ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (více)