Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

ReTeZa

Příjemné hlavní postavy s tématem a dějovou linkou, která je omílaná znovu a znovu... Neurazí, nenadchne... Ale jakožto odpočinkový film proč ne... ()

Pythonator

Další ženský svatební romanťák. Ježíš, holky, konečně se vdávám. Snesitelné jen díky rozkošné Katce Heiglové a rajcovní Ekrmužatce. Režisérky by měly nechat dělat práci chlapům, protože nezvládají pracovat dobře ani ve svém vlastním milovaném romantickém žánru. ()

martin1m2

Shadwell & Nathalie - zaujímavé názory ... V podstate všetko je už nižšie spomenuté :) Celý čas máte pri pozeraní pocit, že ste to už videli niekde inde ... varia z vody, je to také nemastné-neslané ... A Katherine Heigl od čias Greys anatomy pozerám úplne vo všetkom ... Ale aj tak ma zatiaľ v ničom inom tak neohúrila ako tam ... V Chirurgoch asi predviedla svoj životný výkon :O ♥ 1. 15 minút filmu je skvelých a ptm ešte niektoré pasáže - takže tak okolo 20-30 min. filmu je super :3 Hláška: ,,Ale nejlepší je, že (šaty) jdou zkrátit a nosit pak i dál." ---) říká úplně každá jedna nevěsta :D :D :D ,,Rozhodně! Přesně tak!" ---) Navždy, Navždy ... NAVŽDY družička :D :D :D A záverečné titulky - ich poňatie a presnosť sa mi strašne páčilo :) ♥ ()

GoGetter

Je opravdu zajímavá myšlenka vlastnit 27 družičkovských šatů a ještě je nacpat do skříně.Tenhle zajímavý job, který Jane dělá by asi zrovna nebyl pro každého.I když možná zábavné by to bylo, družičkovat a veselit se na svatbách.Film vyhrazených asi opravdu pouze pro holčičí osazenstvo, taková oddechovka, kterou sezobnete ale podruhé si jí pouštět moc nebudete.Pokud ovšem nechcete vidět 27 různých šatů. ()

alienable

Romantická komedie.... naprosto dějově předvídatelná, místy vtipná a snad i dojemná. Film, na který se lze dívat tak maximálně dvakrát a to proto, aby si člověk oddechl. ()

Wlashack

Uf, já tedy romantické filmy přiliš nemusím, ale uznávám, že na některé se dá alespoň trochu dívat, buď kvůli pěkný hlavní hrdicnce, či promyšlenému ději, nebo alespoň slušné hudbě. Proboha ale tohle? Ženská courá po svatbách protože na tom ujíždí, ale sama se vdávat nechce, protože chlapi jsou ... chlapi. Nemá to ani příběh, ani nápad (většina klišeé jest ukradena odjinud) ani pěknou hudbu a holky? No, dobrá tak za jednu hvězdu ale to jsem hodně hodně mimo smysly a hodí se to spíš jako film v neděli před černou kronikou na nejmenované TV stanici. Jo a dát tomu označení komedie?... a KDE? ()

STATIC_X

Byl jsem donucen partnerkou a nebylo to tak přišerně blbé, jak by dle žánru a cílové skupiny diváku(ženy 20-40) se mohlo zdát ()

Bloodoom

Tak konečně. Konečně jsem se odhodlal abych to viděl a musím říct, že to není zas tak špatné :) Je to takový lepší průměr. Nejlepší na celém filmu jsou ty dvě oldschoolové písničky. ()

Mirrabel

Nenáročné a jednoduché na téma vdávání... A sestru hlavní hrdinky můžete nesnášet od začátku až do konce:) ()

J.Bonnie

chápu, že jako romantická komedie to tu moc šancí nemá, ale já mám čas od času ráda sentimentální věci, při kterých se i zasměju. Takže proč ne? Herci (hlavní) mi přišli celkem přirození, děj nenásilný (až na pár vyjímek) a happyend jaký tu je se prostě dal čekat. Taková fajnová oddechovka, která má možná v sobě víc ze života než by se mohlo na první pohled zdát. ()

Agora

Člověk nestačí zírat, jak jsou pro Američany důležité svatební přípravy a obřady a to je v kostce celý obsah filmu. Obětavá Popelka, která myslí jen na druhé, připravuje jim svatby a marně miluje svého šéfa (nudný, tuctový E. Burns), jenže ten v ní vidí jen prima služku. Ze všech svateb si schovává opravdu příšerné družičkovské šaty a k rozumu ji přivede až novinář píšící o svatbách. Plno scén je vykradených z jiných filmů podobného typu, Katherine Heigl je půvabná a to je asi tak všechno, co se k filmu dá říci. ()

sako44

Katherine Heigl je jedna z mých oblíbených hereček. A já mám rád romantické komedie. Takže takhle kombinace u mě většinou vyhraje. Samozřejmě je to jenom jedna z tisíce dalších komedií tohoto typu. ()

kanidj

Nenáročne na psychiku...pekné a romantické...miestame usmevné...a perfektná herečka...ideálne na oddych po náročnom dni :) ()

Kikaa_B

Nenáročný, zamilovaný, milý pěkný film se skvělou Katherine Heigl....a hvězdička navíc za krásný konec :) ()

zuzulend

Příjemná trochu netradiční romantická komedie.Já mám tento žánr velmi ráda,ale né všechny filmy tohoto žánru jsou povedené.Tento film se ale povedl.Kvalitní obsazení.Katherine Heigl hraje skvěle a tato role mi k ní sedla.Určitě doporučuji shlédnout tento film lidem,kterým se líbí stejný žánr jako mě :) ()

deedulka

Katherine Heigl mám jako herečku moc ráda a je vidět, že romantické komedie jí svědčí. Film 27 šatů je pohodová komedie o dívce, která je romantická duše a vždy a všude je ochotná pomoci, i na úkor sebe samé. Když se jí do života připlete charismatický James Marsden, začne se jiskřit na lepší časy, nejen ty družičkovské. :) Skvělá je scéna, kdy si hlavní hrdinové střihnou hospodskou scénu a zazpívají Bennie and the jets. :) Pro antiromantiky film určitě není. ()