Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

MRPitivier

Romantická komedie o obětavé, krásné, idealistické dámě, která chodí v jeden den například na dvě svatby jako družička! Film vyzdvihuje Katherine Heigl! Dobře zahrála svojí roli a její dialogy dokonce dávají smysl a režisérovy myšlenky a zamyšlení doopravdy působí na diváka přemýšlivě, ale i usmívavě, zesměšňuje ideály hlavní postavy. Jen nutno podotknout, v komediích to není obvyklé, a když už se o to někdo pokusí, stojí spíš k smíchu z naivity než k zamyšlení! ()

fantomas19

Romantická komédia o "večnej" družke Jane Nichols (Katherine Heigl), ktorá svojou ochotou pomáhať druhým je veľmi vďačným objektom túžby všetkých neviest v okolí. Zamilovaná do svojho šéfa Georga (Edward Burns), konfrontuje svoj život so svojimi predstavami pomocou novinára Kevina Doyla (James Marsden), ktorý píše stĺpčeky o svadbách. Zvláštna motivácia zmeniť život prichádza pri príprave svadby svojej mladšej sestry Tess (Malin Akerman) s Georgom. ()

ilovebritain

Miloučká romantická komedie plná všeho, co křehké pohlaví imponuje. Jednostranná nešťastná láska, svatební šaty, cynický novinář s křehkou duší, hrdinka jež právě v chirurzích svádí trpký boj s rakovinou, ach. Pokud to ovšem vezmeme z naprosto cynického úhlu pohledu, dostaneme běloskvoucí břečku s dosti slabými hereckými výkony. ()

jadran90

Jsem tady snad jediný, komu se s odstupem času zdá, že všechny ty romantické komedie s Katherine Heigl jsou na jedno brdo? I tady tvůrci rezignovali na snahu rozvinout nebo alespoň obohatit žánr. Apatowa navíc úplně nahradili ženské, a tak není pochyb, komu je film určený. Postavy mi nepřišly k smíchu, nýbrž k pláči. Heigl by si nechala na hlavu kadit, jen aby se ještě víc rozdala. Akerman by snad lhala i o svém pohlaví. Burns jí ochotně skočí na špek a své nejlepší pracovnici nechá špinavé prádlo. A Mardsen píše o svatbách i přes svou smůlu ve vztazích, viz X-Men 3. Komik z něj velký nebude, zvlášť když většinu času řeší s Heigl kraviny. Nicméně v Superstar by se neztratil. Jestli si hlavní hrdinové řeknou své ANO, potom chci vznést námitky a nemlčet až do smrti. ()

Bonniesgun

Mladá blonďatá doktorka z „Chirurgů“ ztratila svou tajemnost a sex-appel a dostala 27 praštěných šatů, tmavší přeliv na vlasy a nemastného-neslaného zajdu. Čekala jsem, že si pobrečím, že uvidím opravdovou americkou svatbu a Katherine Heigl. A všeho jsem se dočkala. Ve vrchovatých porcích!!! S romantickými filmy se toho nedá moc zvláštního vymyslet, ale upřímně – kdo to od nich čeká? Suverénně nejlepším momentem filmu je velká přehlídka družičkovských šatů – ještě nikde jsem neviděla tolik švihlých módních kreací na jednom místě. Filmová stylistka si to musela pěkně užít!!! ()

soldiersn

Nadherne kino, pomerne dobre vino k tomu a pak zacne tato ohavnost. Predstavte si, ze koukate na pribeh, kde je vam okamzite jasne co se odehraje v nasledujicich chvilich, vubec se nesmejete a nakonec je vam lito tech penez, ktere jste investovali do listku... Co vam z toho vyjde? Ano, je to "27 SATU" ()

Fanak

Tenhle romantický film nepřináší ani v nejmenším nic nového. Pro koho je to pozitivní konstatování, ať neváhá, neboť v rámci žánru se jedná o slušné dílko, že jo romantici:-). ()

zuzzuli

tetnto film je moc krásný, nenudila jsem se u něj byl milý, a ukazoval na vyjmečnou ochotu dívky, která nechala aby lidé žili život za ni. Režisérku Annu Fletcher mám moc ráda, líbí se mi všchny filmy, které doposud natočila. proto milovníkům romantických komedii vřele doporučuji :-) ()

Luciee113

Zcela průměrná romantika s "americkým koncem", který nemám tak ráda. Mám pocit, že tím pošlou do kytek hodně filmů. Jinak se na to dívalo příjemně, zvlášť když u toho něco děláte - žehlení, šití, nebo jiné ruční práce :D ()

Tominni

Lehounce nadprůměrná romantická komedie o Jane, která pomáhá zařizovat spoustu svateb, jen ta její ji míjí, kdy přijde ten pravý? Nic moc překvapivého, ale na druhou stranu mezi Katherine Heigl a Jamesem Marsdenem to celkem funguje, tak proč ne? ()