Marrty3

DreamWorks mě vždycky bavil a vždycky bavit bude. Futuristické animáky se mi moc líbí a obzvlášť, když jsou tam mimozemšťané. Tady je to skvělá partička, která mě chytla. Možná kdyby byl hlavní hrdina chlap mělo by to u mě ještě větší úspěch. I tak to je to, ale super. Je tu pár hodně vtipných scének a hlášek ("Přicházím v míru! Neublížím vám! A všichni zemřete!"..." Vyhlašte hnědý stupeň bdělosti, protože si musím převlíknout gatě "). Jinak presidentův klavírní výstup mě hodně pobavil. Příběh je taky dobře promyšlený a skoro nic mu nechybí. DW dělá super filmy, ale Pixar je pro mě lepší. Snad se příště vytáhne ještě víc a já dám s radostí těch 5 hvězdiček, ale tentokrát sou to 4****. Pokud chcete jeden z těch lepších animáků, u kterého se nebudete nudit a kouknete zas na nové příšery, vybrali jste si dobře. ()

ClimbVibe

Fajn akce, občas vtip. Ale celkově velice nevyužitý potenciál. Přišlo mi jak kdybych sledoval nějaký příliš pokrácený film. ()

peetriss

Velmi povedený animovaný film, který dokáže potěšit napříč generacemi, tudíž se právem může honosit nálepkou rodinný film. Sympatičtí hrdinové, jednoduché vyprávění přívětivé i k nejmenším, skvělá nahláškovanost nebojící se trefně popichovat mnohé americké filmové hity a americké ikony samotné. Především prezident s klávesami mě málem dokázal potrhat smíchy. Velmi příjemná animace vše výše zmiňované jen podtrhuje. ()

Strandmon

Zpracování a provedení mi přišlo skvělé a hudba též. Nic jiného než další skvělá podívaná od skupina DreamWorks. Jediné co je na tomto filmu horší jsou detaily v příběhu kde to neklapalo jak by mělo, ale jinak tleskám. ()

Sagara

Dojdeme do kina na premietanie o 21:50. Panko pri pokladni zahlasi: "Vypalila sa nam premietacka" Aha... takze 3Dee nebude. "A neurobite nahradne 2Dee premietanie?" "Ale ved to je rozpravka," zvola panko. Netusil som, ze pridanim jedneho rozmeru sa z animovaneho filmu stava cosi ine... Na druhy krat sa uz zadarilo. ()

Zombi

Vynikající scifi komediální animák, který se žene kupředu jak rozesmátý atomový vlak, hláška stíhá hlášku a jedna akce přechází v akci druhou, ještě větší. Ano, scénář není nijak komplikovaný, ale to např. u skvělého Grand Torina také ne, přesto jsem se skvěle bavil u obou filmů ač jsou nesrovnatelné a úplně jiného žánru. Hláškující Bob je vynikající a prezident USA nebyl nikdy tak zábavný, jako když se snažil navázat komunikaci s mimozemským obřím robotem pomocí hudby. Vůbec je tu spousta povedených gagů, které pobaví i dospělé diváky, kterým je film určen spíše než malým dětem, protože se tu hodně střílí, sem tam to nějaký emzák odnese a zaříznuté slipy také nejsou nejlepší výchovný prostředek :o) Hudební podkres z E.T.ho při záběru na na bojovou raketu s nábisem E.T. go home potěší :o) Edit: Viděl jsem to podruhé a snižuji o hvězdičku, přesto je to skvělá zábava. ()

MkSallam

Z hlediska velké a patřičně hlučné akce opravdu "epic", ale dějově trošku řídké s velmi slabým záporákem (neříkejte mi že to bylo všechno na co zmohl, s tímhle by nevyhladil ani Kocourkov). Kde ale hapruje jednoduchý děj, tam rozvibrují bránici vynikající monstra jejichž potenciál je naplno využit a jejichž gagy/hlášky rozhodně stály za to. Díky téměř geniálnímu Bobovi (pinkací scéna nebo balení želé rulez) nebo patřičně šílenému smíchu Dr. Švába se k těm slabším čtyřem nakonec přeci jen přikloním... ()

KatRi

Vráně k vráně sedá, aneb pochopení hledej u sobě rovných? Takové morální ponaučení má tato roztodivná animovaná šílenost dětem dát? Nebo snad v jednotě je síla? Nevím a ani nad tím nechci přemýšlet, protože film snad ani dětem nemůže být určen. A pokud ano, tak díky bohu, že žádné děti nemám a nemusím je na takové filmy vodit. A dospělí? Kolik z nich se může smát nad evidentními odkazy na dřívější filmovou monsters tvorbu? Už to samo za sebe ukazuje, jak malou skupinu diváků může tento film oslovit. Úlet. ()

Všelicos

Původně jsem na to mrkla jen kvůli Hugh Lauriemu, ale nelituji, Kvalitní animace, zajímavý příběh, při tvorbě Susan se jim povedlo vytvořit sympatickou hlavní hrdinku... a kdo z nás by doma nechtěl mít Bloba? :) ()

TheKiw

4*, nebo 5*? I když zase ... takové množství výborných, chvílemi i geniálních malinkých nápadů, fantastické herecké výkony jak animovaných postaviček, tak voiceoverů, styl, humor, absence nějakého hluchého místa vcelku převáží tu předvídatelnost děje. ()

Marys

Určite sa to nezaradí medzi moje obľúbené animované filmy. Ploché myšlienky, nevábny príbeh, nevyužitý potenciál. Sem-tam som sa zasmial, ale inak skrátka nič moc. ()

Martin_W

Další z řady vynikajících animáků, a že to tak vůbec nevypadalo. Již podle obrázku tady to mnohé lidi od animáku odradí.. Málem to byl i můj případ. Hold film vypadá hodně dětsky. Naštěstí jsem Monstrům a Vetřelcům šanci dal. Nejlepší na celém filmu je bezpochyby Slizoun a v druhé řadě prezident. Na větší zábavnosti "Slizouna" by určitě vypomohl i lepší dabing, který se moc na oblíbenou postavu nevyvedl. No a já komentář končím, protože si musím vyměnit gatě! 86% ()

Yardie

Já se královsky bavil! Na podruhé možná ještě více, než na poprvé. Hlavní postavy jsou skvěle vymyšleny a nakombinovány. Sice jde možná cítit inspirace z jiných filmů, ale to až tak moc nevadí, resp. není toho mnoho. Úžasně vtipné hlášky, pěkná animace, jednoduchý a rychlý děj a spád. Ani chvilku jsem se nenudil a stále se bavil. Vynikající animák! Viděno v TV ve 2D, v kině ve 3D to muselo být super! Hlavně ničící scény. Nejlepší moment: Prezident a klávesy... To jsem se chechtal ještě 5 minut... :-D Paráda! Howgh! ()

Adalbert

Optikou roku 2009 lze na Monsters vs. Aliens nazírat jako na technicky zdařilou rodinnou jednohubku, která díky pořádné porci humoru a trefných narážek funguje jako povedený koktejl vtipných a akčních scén. Příběh působí bohužel poměrně vyčpěle a ohraně, není tedy tím hlavním, co film drží pohromadě. Celou situaci zachraňuje skupinka podivuhodných monster, která se v průběhu filmu stmelí a vytvoří hlavní hrdince Susan jakousi náhradní rodinu, se kterou se divák velice rychle sžije. ()