Tirion

Mám dojem, že americkým scénáristům chybí na půdě animovaných filmů originalita. A to proto, že spousta témat byla za poslední roky vyčerpána. Navíc je tu jakýsi problém - vždy se přizpůsobit alespoň trochu dětem. Chápu. Zkrátka marketingový tah. Animák je zatím stále primárně vnímán jako dětský film. Bohužel to však žánru ubližuje a nutno říct, že ten ztrácí na kvalitě. Kdo animáky alespoň trochu sleduje, tak v souvislosti s Monstry vs. Vetřelci mu vyvstane na mysli film Příšerky, s.r.o. A to myslím hodně dokazuje výše popsané. Ve filmu se objeví pár dobrých hlášek a vtipů, ale samotný příběh, zápletka a rozuzlení jsou jen plytkým odvarem zmíněných Příšerek, s.r.o. Takže průměr. ()

gogos

Originální, vtipné, akční... Hugh Laurie jako vědec nemá chybu! Opravdu povedená pohádka a jeden z nej animáků letošního roku! ()

ABLABLABLA

Velmi povedený animovaný film. Konečně nějaký nový námět, který neomílá to samé furt dokolečka. Animace skvělá. Monstra tu ještě nebyly a tak byl celý příběh, zábavný, fresh a dynamický. Nevěděli jste, co čekat, což se poslední dobou u filmů moc nestává. Susan pak už zase měla normální velikost, ovšem dala přednost novým kamarádům - monstrům, před arogantním a sobeckým snoubencem. A tak se zase stala Enormikou. To bylo hodně dojemné. Nejvtipnější byl asi BoB...sliz.. Ten mě teda fakt dostal..a to se nestalo mě?..ten šmejd nás podváděl:D ()

kaylin

Tenhle týden bylo těch animáků docela dost, ale je pravda, že právě na "Monstra vs. Vetřelce" jsem se těšil už dlouhou dobu. Přece jenom, slyšet hlasy takových herců, jako jsou Seth Rogen nebo Hugh Laurie, to mě docela zajímalo. Navíc název byl celkem slibný. Pravda, čekal jsem trochu drsnější film, který nebude jen obyčejnou rodinnou zábavou, ale pořád si myslím, že postavy zde byly vymodelovány natolik zajímavě, že to úplně ztráta času není. Pro milovníky béčkových filmů je tu docela dost odkazů, nad kterými je možné se pousmát. Zápletka je docela dobrá, vážně jako z béčkového sci-fi filmu. Žena se chce vdávat za svého vysněného, který jí den trochu zkazí tím, když jí sdělí, že nebude žádná vysněná cesta do Paříže, ale místo toho pojedou jenom do Fresna v Kalifornii, což rozhodně není největší město ze všech. Ani nejzajímavější. Jenže nedojde ani k samotné svatbě, když z vesmíru najednou přiletí meteorit, který budoucí novomanželku zasáhne. Naštěstí přežije, překvapivě, ale u obřadu jsou všichni svědky zvláštní události. Nevěsta začne světélkovat. A potom najednou začne i růst. Do doslova enormních rozměrů. Okamžitě je u ní armáda a zpacifikují ji. Zjistí, že je více monster, tvorů, kteří byli vytvořeni experimentem, ale je jediná, která stále vypadá ještě lidsky. Také jediná, po které jde mimozemšťan a jeho stovky klonů. Jak říkám, je to jako z parádního béčka a těm se to podobá nejvíce. Postavičky monster jsou dostatečně zajímavé na to, aby se divákům zalíbili, záporák na druhou stranu nijak vynikající není, což ale ani tak nevadí. Vychytávky, které používá, jsou smrtící dostatečně. Příběh samozřejmě musí mít jasný scénář, nic tak nového zde není, a tak největší překvapení je, že hrdinka začne na začátku růst. Nic ale až tak převratného, že? V konečném důsledku ucházející film, který neohromí ničím výrazně novým, ale dokáže zaujmout postavami a jejich humorem. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/wtc-yes-man-mary-max-zambezia-cerna.html ()

MATADOR

Na monstra se hezky dívá, jsou milá, místy srandovní, ale neuhranou. Taky tak, jednoduše nechápu tvůrce, kteří dělají animáky, které jsou někde dělány na pomezí dětských a starších diváků. Jednoduše Monstra vs. Vetřelci nabízí spoustu vtípků, které rozesmějí spíše ty starší, dětské publikum se asi moc bavit nebude. ()

Hanyou

Ale jo, zasmála jsem se. Sice ne většinou hláškám, které vtipné být měly, ale to je nejspíš vedlejší. Slušný nápad, ucházející provedení. Dá se na to kouknout, ale nemám potřebu si to zopakovat. ()

m@rz

Nebylo to špatné, ale čekal jsem mnohem lepší. A rozhodně se mi to nezdálo moc 3D ani v 3D kině :( Navíc byla většina scén děsně strohá - možná právě kvůli snaze vytvořit film i ve třetím rozměru. ()

dawe04

Další z řady "podpixarovských" animáků, tentokrát s béčkovým názvem, áčkovými herci namluvený (původními) a ve 3D. Na podprůměrné zápletce tak tak balancují zajímavé postavičky úspěšné přizabité českým dabingem, kde za pozornost stojí snad jedině hlen B.O.B. a přerostlá larva, která kdysi demolovala Tokio...Ano, popkulturními vtípky se to tu jen hemží, ovšem s jejich přesností je místy potíž. ()

FilmFan24

Monstózní akce za podpory spousty odkazů a hlášek ze všech možných a nemožných filmů, kdy obzvlášť utkví v paměti scéna jako z Blízkých setkání třetího druhu anebo E.T. Tentokrát ale mimozemšťana lidská rasa vyhání...Film je za pomoci nejmodernějších technologií vlastně poctou starým dobrým i těm méně dobrým sci-fi filmů z let padesátých, kde se to jen hemžilo všemi těmi šmejdy z vesmíru. Já se teda parádně bavil. A o nic víc ani nešlo. ()

Derek

pocta americkym monster filmom z 50. rokov, ale nie tak brakovo vtipna a zabavna... humor tu je ale je ho dost malo, potesia len titulne monstra a americky prezident ktory je spravne crazy vtipny... ()

mae-geri

Animace se mi libila opravdu hodne, ale ten pribeh.. Nevim, jestli jsem na to uz moc stary, ale dej byl o nicem. Sem tam dobra hlaska, ale jako celek velmi slabe. Videt jedenkrat a dost.. ()

Dexter1

Opäť ďaľší animák, ktorý vie čo musí robiť. Nielen baviť deti ale aj tých starších. Brutálne hlášky odkazujúce na všemožné filmy je len kúskom ľadovca, na ktorého vrchole je akcia, humor a zábava. ()

Efik_CZme

Na 3D představení je to výborný film, místy vtipný, místy trapný... trpící klasickými neduhy moderních Hollywoodských animáků, jakožto "deja-vu efekt", pitomočkost a povrchnost. Což se ale odráží na hodnocení klasické "ne3d" verze. Na tu bych do kina nešel... takže ***. ()

Kopik

Graficky skvělé, hodně příjemný soundtrack, zábava jakbysmet. Příběh jednoduchý, jasně nalajnovaný, přesto nenudí. Nejvíce mě asi dostal Bob a ujetej prezident hrající Axela. Navíc dabing Hugha Laurieho mi přišel nehrázně zábavný. Čtyři hvězdičky. ()

maverick10

Prumernej animak. Neuvidite nic co jste uz nevideli. Tvurcum chybi rozmanita japonska fantasie a nejaky ten napad. Jen perfektni humor nestaci. ()

ilemas

Snad nejlepší animák co jsem dosud viděl. Skvělá parodie na různé sci-fi , dokonalá animace, spousta humoru a hlášek, akce... ()