Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

camperiqk

"Nevím kdo řekl že jen mrtví uvidí konec války. Já jsem viděl konec války. Otázkou je můžu se vrátit do života?" Tyto tři závěrečné věty mi k tomuto filmu dodaly pocit jako by tento film měl nést v svém ději nějakou Americkou anti propagandu vůči armádě. Každopádně výborný film se super herci a ještě lepším scénářem. Stojí za to se na něho kouknout. ()

Mattin

Už niekoľko krát obohratý príbeh ktorý v tomto prípade zachránil ten najlepší možný výber hercov. Emocionálna bomba so skvelými hereckými výkonmi ktoré vynikajúco zohral Jim Sheridan ktorý je v takejto dráme ako doma (The Boxer). ()

pida123

Film je pěkný a poutavě udělaný. Tobyho moc nemusím, ale tady to docela zvládl. Jen jsem od toho všeho čekala trochu víc. Ve chvíli, kdy jsem čekala, že se to trochu víc vyhrotí a konečně začne to pravé drama, kvůli kterému se to všechno vlastně natočilo, jsem záhy zjistila že je konec filmu a všechno tak nějak vyšumělo s posledního Tobyho větou : "Já jsem ho zabil." No jasně, to byl celej ten problém, ale.... ()

Stepka.T

I když děj byl trošku předvídatelný, rozhodně nebyl nudný. Vlastně jsem celou dobu přemýšlela, jakým prů*erem to skončí, protože jinak to skončit ani nemůže. Ve skutečnosti jsem čekala, že to bude větší nápřah na emoce a nervy a věřím, že po severské verzi by se mi tak lehce neusínalo jako teď. Tobey působí hodně věrohodně, Jake je slaďouš (možná až moc a nebo minimálně až moc náhle). Holčičky jsou dobře zahraný. Trošku mě iritovalo to, co mě u filmů, kde vystupují američtí vojáci, irituje vždycky (nejvíc asi v Dear John), tady už to je hned v první větě: "Grace ví, že bych udělal cokoliv, abych se k ní vrátil." Tak proč tam teda sakra lezeš? ()

stafino

Zozačiatku som si myslel že Maguire sa na vojaka v Afganistane nehodí.. Počas filmu som to začal prehodnocovať a vo vyvrcholení som len pozeral s padnutou sánkou a so slzami stekajúcimi po lícach. Niečo dokonalé, pre toto človek má žiť, takto má vyzerať dobrá dráma. 100% --> Zrovnateľná dráma s "Whiplash" a to som si myslel že sa tomu žiadna iná nevyrovná. ()

Saljack

Atmosféra z toho přímí čiší. U Sama (Tobey Maguire) bylo skvělé, že ihned poznal, že se mezi jeho ženou a bratrem něco děje. V tu chvíli mě opravdu mrazilo. Většina lidí si stěžuje, že spolu nespali, ale řekl bych, že to co mezi nimi bylo bylo ještě horší než nevěra s Sam to vycítil. Dobře to bylo vidět na tom, že manželka při sesypání Sama volá jeho bratra v tu chvíli ve mi opravdu naskočila husí kůže. ()

soltak

Fascinující, ohromující, strhující, nečekané, prostě nejlepší drama roku. Opět vynikající můj oblíbenec Jake, stejně tak Tobey a Natalie. Posledních 20 minut mi úplně vyrazilo dech. ()

Patr1k

Od priemeru tento film vytiahnu herecké výkony Tobeyho Maguirea a jeho staršej hereckej dcéry, zápletka "klasickej" vojnou poznačenej rodiny, kde jeden brat je odpad a druhý lietadlo.....Natalie Portman bude krásna tuším aj keď bude mať 90 :P ()

Gor'seye

Lepšieho herca ako Tobey Maguire-ho naozaj nemohli obsadiť do tohto filmu......scény v Afganistane hral dobre, ale ináč... a hlavne predstaviť si ho po boku Natalie Portman ako ženy.....no comment ()

sebuLba

Hodně věcí mělo být jinak a svět by spatřil výtečné drama. První utahaná polovina je doslova na pováženou a řkám předem, nebýt tam Natálka možná bych to ani nedodíval. Oživují to prostřihy s Afganistánu a fakt, že Tobey má na to aby předváděl svůj talent a ne jen do důchodu bojoval se superpadouchy. Kdyby měl film takové koule jak posledních 20 minut byla by to paráda. Kde všude nastala chyba ví jen samotní tvůrci, ať už jde o předlohu, scénář...Takhle z toho vzniklo jen průměrné drama, které ač tlačí na pilu co to jde, výsledek se nedostavuje. 3* s přihlédnutím na trojici Gyllenhaal, Portman, Maguire. ()

Davemix

Velmi silné psychologické drama se skvělým obsazením. Vynikající Natalie Portman, která opět nezklamala. Jedná se o klasický příběh, který už jsme viděli v různých zpracováních, ale tady jde opravdu o herecký koncert. Od začátku až do konce sice tušíte jakým směrem se bude děj odvíjet, ale i tak vás čeká na konci strhující finále, které vás přesvědčí o tom, že válka a psychické následky vojáků můžou být opravdu drastické. Docela depresivní film 85% ()

peetee7

Trochu netotiahnuté. Pritom potenciál filmu (nielen herecký) je obrovský. Vôbec nebolo zobrazené aké dlhé obdobie bol Sam v zajatí a vyhrotený koniec mohol byť ešte o trochu vyhrotenejší. Každopádne to bolo dojímavé a psychologicky zaujímavé na zamyslenie. ()

Mawete

Emocemi nabitý film. Nečekejte žádný krvák. Musím říct, že na mě zapůsobil opravdu silně. Herci velice dobří, stejně jako příběh. Možná mi jen Tobey Maguire nepřišel jako typický voják a v maskáčích a s vojenským sestřihem přišel trochu komický. Jinak ale velice kvalitní film. Vyvrácení Platónova citátu mi přišlo velmi trefné. Čtyři hvězdičky zasloužené. ()

Mistle_

Kromě toho, že to byla dost síla (hodnotím kladně), bych ráda zmínila výkon slečny Bailee Madison (Elisabeth), který byl na její věk opravdu pozoruhodný. ()

HollyMolly

Nebylo to špatné. Právě naopak. Děj měl spád, postavy byly sympatické a drama opravdu upřímné. Ale mělo to několik chyb, které jsem nemohla přenést přes srdce. Postavy se občas chovaly nelogicky a děj, který jsem chválila měl taky svoje mouchy. Nejvíc mi vadilo, když Samova dcera způsobila hádku svých rodičů - jeden z klíčových momentů filmu nastal zcela neopodstatněně. Dělali to pořád - osmiletý děcko neví, co to je, natož aby chápalo jakou úlohu to hraje mezi manželi a co se honí hlavou jejímu otci. To působilo nelogicky a hloupě. ()

Akyno

Ziarvy priklad ako vypatlava vojna ludi. To su ti "AMERICKY HRDINOVIA" ktori chrania vlast??? Stanu sa z nich psychicky naruseni, nevyrovnani ozrani, mlatiaci vlastne zeny....tragedia minulosti i sucasnosti - skor ma sokuje ze si ludia robia z armady modlu a z tychto blaznov hrdinov. A neznasam americky patriotizmus...je mi vzdy z neho na grc - u tohto filmu som to prezil. ()

veverysiak

Silná a dosť obľúbená téma, ktorá síce príbehom nejako zvlášť neoslní, ale herecky viac než poteší, tie typovo rozdielne charaktery sú jednotlivými hlavnými aktérmi zvládnuté bravúrne, napriek tomu by som vyzdvihol úžasnú malú Bailee Madison, ktorá predviedla neskutočne zrelý a presvedčivý výkon, takže 80%. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)