Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

PoNoruška

Film je od první minuty velice snadno předvídatelný a to mi vadí. Přesto se mi líbil, herecké trio je vybráno opravdu dobře. Herci hrají, jako o život vy jim to věříte a ani na vteřinu nepochybujete…. v tomto případě to na 4* bohatě stačí. ()

Blazis34

Velice podařené válečné drama. První hodinku to podle příběhu spíše vypadalo na Pearl Harbor, ale druhá polovina byla jiná a o hodně akčnější. Spiderman Tobey Maguire zahrál fantasticky těžkou roli a jeho manželka nádherná Natalia Portman se mi ve své postavě také moc líbila. Obsazení skvělé, děj hluboký, režie skvělá, jen ten konec mě štval, že nebyl úplně dokončen a nebylo jasné kdo žije s rodinou a jak dopadl Sam. Což možná režisér Jim Sheridan ale chtěl. Ale přesto se dalo vytušit jak to asi bylo. Dojemnému dílu dávám 75% - čtyři hvězdičky. ()

EVIM

Všichni se zmiňují o hereckých výkonech, ale nejlepší herecké výkony tu podaly obě děti a především Bailee Madison. Už k vůli ní přemýšlým o 4 *. ()

IZFNP

Film rozpráva veľmi dojemný príbeh a predsa kĺže len po povrchu- husiu kožu vyvolali len scény z Afganistanu a spoločná večera po návrate Sama. Herecké výkony skvelé (stretnúť T. Maguira s tamtým výrazom v tmavej uličke, asi sa rozplačem a v duchu volám maminku) a hudba pekná. Príbeh dvoch bratov a ženy nie je moc originálny, no v spojení s vojnou pôsobí minimálne zaujímavo, už len kvôli „nahliadnutiu“ do psychiky navrátilca z vojny. Avšak príliš chladné pre lepšie hodnotenie ako 3 hviezdy. ()

JohnCoffe

Obrovské překvapení s vynikajícími výkony všech herců včetně malých holčiček.A vůbec mi nevadila ani předvídatelnost filmu.Po dlouhé době drama které mě posadilo na prdel. 95% ()

tyler55

Film, ktorý nám ukázal, že pre vojaka vojna nekončí návratom domov. Sam musí doma bojovať zo spomienkami z Afganistanu, čo mu rozvráti vzťahy s tými, kvôli ktorým musel porušiť najhoršie prikázanie. Jake veľa zo svojho umenia neukázal, ale Tobey rolu zvládol ako nikto iný. Zaslúžených 80%. ()

Pangi

Nějak mně to nechalo chladným.Herecké výkony v pořádku vše bylo na svém místě,ale prostě mně to minulo.Nicméně Natalie je fámozní. ()

gotham

Film je to kvalitní, ale podle námětu, jména režiséra i hereckého obsazení jsem určitě čekal více. Tempo je až příliš pomalé, je to takový mírový film, který spěje do očekávaného a nevyhnutelného agresivního konce. Jakoby se však Sheridanovi do toho moc nechtělo, snad jakoby cítil s postavou Sama a výsledek není tak drsný a brutální, jak by si asi zasloužil. Od Sheridana jsem viděl skvělé filmy Ve jménu otce a zejména Boxer, a přijde mi, že Sheridan tak nějak vyměknul od té doby. Nevím, jestli mu do toho nešáhli třeba producenti, ani bych se nedivil. 70% ()

Cannonball

Vojna nie je len o padlých hrdinoch ale o vojakoch ktorý sa vrátili a túžia žiť ďalej a práve o nich je tento film. Nie je to také pôsobivé ako Stonenov Narodený 4. júla ale zaslúži si viac pozornosti ako Oscarová dráma The Hurt Locker. Z hercov nikto nezaostáva a podáva dobrý výkon po celej dĺžke filmu. ()

BradleyT

Nemuzu se porad ubranit dojmu, ze jde o americkou agitku. Nastesti tady jde o tu psychologii a musim rict, ze film byl bravurne zpracovan i zahran. ()

Jaffaro

Celá tá atmosféra, scénar, herecké obsadenie a výkony hercov spôsobili to, že som od tejto drámy nedokázal odpútať pozornosť. Film, ktorý stojí zato.... ()

Gedza

No tak to byl hodně silný zážitek! Téma je hodně silné a vždycky bude. Novodobá ztracená generace. Co z lidí dokáže udělat válka...Tobey Maguire překvapil...ale ten svůj šílený výraz bohužel zůstal i v tomto dramatu! Abych dala pět hvězdiček...no něco mi tam chybělo...v některých scénách by to chtělo větší hloubku a hudba nic moc! Je to jedez těch těžších filmů... ()

kekulka

Tento film mě rozhodně neurazil, ale ani mě nějak moc nenadchl.. Mohlo by tam být více emocí a více hudby. Nakonec si film zasloží 3,5 hvězdičky ()

simoneo

Pre mňa výborný film, ktorého dejom je reálna situácia. Veľmi oceňujem vývoj postáv vo filme a takisto konflikt, ktorý nemožno dávať za vinu jednotlivým osobám. Keď sa k tomu prídá príjemná hudba, ktorú som si púšťal aj po skončení filmu a perfektné herecké obsadenie, tak dostávame skvelý výsledok. ()

brtko

V každom smere podarený film, ktorý má možno len jednu, zato zásadnú chybu. Je totiž až veľmi ľahko predvídateľný. ()

pafka

Ovsem Myquire i Gyllenhall i Portmanova - to jsou herci jako vino. Ne dokonale, ale velmi zdarile drama o nasledcich valecneho zajeti. ()

senecek

Typický ,,americký" film,ale koukatelný,hlavně díky hereckým výkonům jak Tobey Maguire,tak Jaka Gyllenhaal. Skvělá hudba od U2. ()

Honzulik

Bratři (Brothers) - Tak toto válečné,rodinné drama mladého režiséra Jimy Sheridana mne opravdu příjemně překvapilo. Překvapilo svým pojetím a ukázkou, že návrat válečných veteránů není vždy jednoduchý. Není jednoduchý nejen pro hlavní hrdiny, ale také pro jeho okolí. Velice slušné herecké výkony, silné a zajímavé téma. Velice mne zaujal herecký výkon Tobeyho Maguireho (Sam) a jeho přeměna z hodného táty a manžela na zlého agresivního armadního vysloužilce. Pro mne lepší 4*. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)