Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Borin.P

Tak tomuhle filmu jednoznačně vládnou herci. Maguire mi ukázal, že umí hrát a musím uznat, že tady byl hodně dobrý, Gyllenhaal pro něj v trochu netypické roli, Natálka klasika a hodně velkou poklonu oběma holčičkám. Od Sheridana řemeslně dobře odvedená práce. Originál, jak tu všichni zmiňují, jsem neviděl, 80%. ()

Shinnie

Som divná ak nechápem to hodnotenie? Vskutku, bol by to B-čkový tv-film nebyť toho obsadenia. Tu však je a dokresluje ho podľa môjho názoru omnoho nudnejší príbeh a spracovanie ako to bolo pri Pearl Harbor. Lepšie to začalo byť pri konci keď sme vnímali psychológiu a správanie Tobey Maguira, dovtedy mi to však prišlo len ako nudný, rodinný film s kvapkou nedotiahnutej dramatickej línie. ()

DansteR

I když je perfektní obsazení a ve filmu se najde spousta dokonalých scén tak celkový výsledek na mě působí trochu opačně, I když je to jen 105minut připadalo mi to hrozně dlouhé a místy trochu o ničem. To mě nutí to hodnotit pouze 60%, ale na jedno to zhlédnutí je to fajn. ()

Maiken Algren

Niekoho ešte baví pozerať takéto filmy? Niekoho ešte baví točiť takéto filmy? Stále dokola to isté, to by museli byť všetci tvorcovia mentálne zaostalí aby z takého obohraného príbehu nevytrieskali dobrý film.. ()

Veeria

Výborně namíchaný herecký koktail.... smekám před všemi!! Snímek velice emotivní a nutící k přemýšlení. Tobey Maguire se do své postavy vžil tak dokonale, že jsem mu věřila absolutně vše. (a dodám ještě jedno - myslím, že o Bailee Madison ještě hodně uslyšíme!!! ). ()

kolly13

Odpusťme americkým filmařům typická klišé americké rodiny a zaměřme se na psychologické drama, zajatecké trauma a vztah bratrů po rodiné tragédii. A najednou se vyhoupneme ze slabých tří na plné čtyři hvězdy. Že by ten Maguire nakonec byl opravdu hercem? Gyllenhaal a Portman klasicky dobrý výkon. ()

fafejt001

Jeden z těch lepších filmů z té hnusnéé války ! Celkem silné drama o sourozencích , který je každý jiný a přitom trochu stejní . Po domnělém úmrtí jednoho z nich si získá druhý bratr sympatie u švagrové a film se odehrává jak v zajetí , tak ve městě . Otec bratrů dává najevo jednomu synovi , že je jen darebák , zatímco druhý syn bojuje za svou vlast v cizí zemi a je vlastně hrdina . Ale kdo je doopravdy hrdina ?? To se dozvíme ke konci filmu . Je tedy nutno říci , že je to velmi dobrý film a Tobey a Jake by měli dostat nějakou cenu za bratrství . Zhostili se svých rolí na výbornou . ()

kokofek

Abych tento film ohodnotila více body nesměla bych vidět původní dánský snímek.Americký styl prostě všechno přehluší.Postavy nejsou dobře propracované jako by měl režisér strach, že americké publikum trochu více psychologie neunese. ()

enter.

Výborní herci, výborný film! Příběh zachycuje traumatizujícího vojáka, který zažil strašné věci během své mise v Afghanistánu a po návratu domů je zcela jiný. Tato událost totiž ovlivnila jeho psychiku a pohled na svět. Po tom všem musí být opravdu těžké se zařadit do „běžného“ života. ()

pierre9

Americká špecialita robiť remake z európskeho filmu, ktorý bol v kinách pre pár rokmi len preto, aby americkí diváci nemuseli čítať titulky. V tomto prípade však veľmi dobrý, najmä na N. Portman sa dobre pozeralo. ()

Fuksinka

Čekala jsem příběh ale Pearl Harbor a Tmavomodrý svět, to se naštěstí nestalo. Aniž by Bratři nějak výrazně tlačili na pilu, povedlo se jim rozběhat mi párkrát mráz po zádech. Tobey, Jake a Natalie to rozjeli přímo bravurně. I malé holčičky zaválely. Škoda je, že dialogy nejsou tak skvělé jako herecké výkony! Ono, když po několikáté některý z bratrů konstatuje "jsi můj bratr" tak to vyvolá spíš úsměšek a to ve vypjaté scéně zřejmě není žádoucí. Klíčová scéna v Afganistánu mohla pustit trošku krve. Solidní, trošku nedotažený film s příjemnou hudbou. U2 forever. ()

FoboSVK

Dej a zápletka filmu Bratia je jasná a ničím neprekvapí. Skôr sa treba zamerať na jednotlivé postavy a to hlavne na Sama. Je to taký Paul Bäumer Remarqueho románu Na západe nič nové. Film sa nesnaží ukázať vojnu, ale to ako vojna dokáže zmeniť človeka. A tak ako sa to podarilo zobraziť Remarquemu, dokázali to aj autori tejto snímky. Dokonca mi Sama bolo ľúto. Maguire ma prekvapil svojím hereckým výkonom a dokázal, že prežije aj bez Spidermana. Portman a Gyllenhaal sú už ostrieľaný, takže to je bez debaty. ()

Saxos

Škoda, že z toho kluka stále sálaj ty pavučiny. Některé role se s hercem táhnou celý život. Jinak dobré drama remake. ()

JokerBaby

Kto dá tomuto filmu menej ako 5 hviezd , tak buď tento film nevidel alebo je zaujatý. Hrajú tu skúsené esá - celebritní herci filmového plátna bez ktorých by tento film nestál za fajku močky. 1. JAKE Gyllenhaal pekný muž a veľký hrdina s filmu PRINC Z PERZIE kde sa zaľúbi to princezny Taminy /Gemma Arterton 2. Tobey Maguire - Spider-man. 5 hviezdičkový film / teda aspoň pre väčšinu/ 3. Natalia Portman - tú asi pozná každý 4. Bailee Madison - z veľkým prekvapením sme mohli v tomto filme sledovať vtedy dievčatko a nádejnú herečku ktorá si vo filme zahrala dcéru Natalie Portman a Tobeyho Maguirea,. Dnes je to úspěšná herečka/ ročník 1999 teda v mladom veku / ktorá si prerazila cestu na filmové platná . Mohli ste si ju všimnúť aj vo veľmi známom filme Zkus mě rozesmát - s Adamom Sandlerom a Jenifer Anniston ()

Kozlowski8

Příběh, který nenabízí nic nového pod sluncem a jeho vývoj je předem jasně čitelný. Přesto jsem si ho vcelku užil. Užil jsem si dobře vystavěnou atmosféru napětí mezi hlavními hrdiny, užil jsem si realisticky natočené, emotivně silné scény z Afghánistánu a hlavně jsem si užil herecká představení krásné, přirozené a absolutně věrohodně vystupující Natalie Portman, stejně přirozeného Jakea Gyllenhaala a snad i Tobeyho Maguira, u něhož mám v každém jeho filmu problém s jeho hereckým projevem a výrazem a stále a pořád se v něm nemohu vyznat, což platí i po shlédnutí tohoto snímku. Hezký film, kterému ale ke vstupu do těch nejvyšších pater přece jen něco chybí. 75 %. ()

F2003F

„Niekto povedal, že len mŕtvy uvidia koniec vojny. Ja som videl koniec vojny. Otázkou je: môžem sa vrátiť do života?” Od prvej minúty silná emočná nádielka, len škoda toho predvídateľného deja. Skvelo obsadené, Maguire naozaj TOP výkon. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)