Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Sice ne tak brutalni masakr, jak jsem podle traileru cekal, za coz podle me muze trochu zbytecna delka, kdy je film misty drobet rozvleklej a nevyrazna hudba, ale porad to je paradni komedie, u ktery se sice nebudete furt triskat smichy, na to tu je tech ultra vostrejch scen jenom par, ale stejne jsem se bavil celou dobu a jediny, co me vylozene nastvalo, byla zaverecna scena u snidane. Jinak pribeh nema cenu rozebirat, vetsinu casu tu jde jen o dva super hulice, ktery vetsinu casu jen mluvi a vyhuli toho vic nez hrdinove ze Zahulime, uvidime za oba filmy dohromady a do toho tu je sem tam nejaka akcnejsi scena a ultimatni zaverecna vyrubavacka obriho skladiste marihuany. Ale jako celek to funguje, pohodova atmosfera, sem tam vostra akce, vtipek nebo nejakej originalni napad a ty necely dve hodinky i pres tech par hluchejch mist utecou celkem rychle. A co se tyce Rogena a Franka, Rogen nijak neprekvapil, presne tohle se od nej da cekat, ale nevim, jak prisli zrovna na Franca, kterej podobnou roli snad jeste nehral, ale je tak brutalni, ze zastinuje i Rogena. A taky potesi Bill Hader v uvodni scene testovani marihuany, tam to fakt rozjede. Celkove lepsi 4*.(29.10.2008)

Pineapple Express není bomba plná hlášek, nejedná se výhradně o krmivo pro teenagery a dokonce není ani od začátku do konce zhulená. Úroveň vtipnosti se pohybuje na více méně konstantní rovině v odlehčených dialozích a zkrátka přiměřeně vtipných scénkách, jenž se nejspíš nevryjí do paměti na delší dobu, ale postarají se o příjemně ztrávený pobyt u obrazovky. Nejednomu huliči se bude zamlouvat, že postavy nejsou vykresleny jako totální magoři, že se stále chovají přirozeně a uvěřitelně, ovšem faktem zůstává, že stěžejní kriminální linie filmu nestojí za mnoho, ba skoro za nic (vata)... Za závěr ochuzen o humor a obohacen o natahování však zůstávám na 6/10(19.7.2010)

Rozpočet $27miliónovTržby USA $87,341,380Tržby Celosvetovo $101,624,843Tržby za predaj DVD v USA $44,677,718 //počet predaných kusov 2,652,787║ Zábavný úlet. /60%/(25.1.2010)

Apatow - producent má jeden velký problém. Totiž, že Apatow - režisér je výrazně zručnější než ostní, kteří pro něj pracují. A D. G. Green bohužel opravdu příliš schopný není... Pineapple Express mohl být velice zábavnou akční a patřičně zhulenecky mimózní komedií, zůstal však někde na půl cesty, kde se svalil a vytuhnul. Po trávě se přece nešlape, po trávě se směje, tak proč PROBOHA cpát do zhulenecké komedie takovou brutalitu? Naprosto by mi nevadila akce jako taková. Zažitá klišé se tu parafrázují velice vtipně (madam nakopnutá do rozkroku), rozstřelené nohy, do nekonečna krvácející postavy, postřelení civilisté a utrhaná ucha mi ale prostě s hulením nejdou dohromady ani za to nejmenší Géčko. Tráva znamená pohodu a ta se v tomto případě vytratila velmi rychle. Takže ne, i když mám rád Setha Rogena a James Franco je v tu prostě k sežrání, nemůžu jít vejš než na tři. Tendle model mi prostě nějak nesedl... P.S.: Tvůrce českého názvu hulil buď strašně moc, nebo strašně málo...(7.1.2009)

Z komedie, od které jsem nic nečekal a jejíž název mě vyloženě odrazoval, jelikož k trávě nemám žádný vztah a k životu ji nepotřebuji, dokonce jsem v životě nevzal do pusy jointa, se vyklubala docela příjemná podívaná s několika hodně dobrýma hláškama a mnoha velmi vipnými scénkami, u nichž jsem se neváhal smát dost hlasitě. Zkrátka dokonalá kombinace několika žánrů, jimž bezesporu nejvíce vévodí komedie, kterou stálo za to vidět a u které jsem se hodně dobře bavil. Takže jednoznačně se jedná o příjemné překvapení, kdy jsem nic nečekal a dostal jsem ohromnou porci zábavy, skoro jsem asi nepostřehnul, jak rychle ten čas s tímhle filmem utekl. Co se týče hereckých výkonů, tak Setha Rogena jsem dosud neměl nějak moc v lásce, ale zde mi vůbec nevadil, Jamese Franca jsem s těma dlouhýma vlasama vůbec nepoznal a hodně mě překvapilo, když jsem viděl jeho jméno v závěrečných titulcích, ty vlasy mě opravdu hodně zmátly, ale podal perfektní výkon, to musím uznat. A nakonec velice zajímavá role Dannyho McBridea, s nímž jsem měl tu čest zatím jen v komediálním seriálu Nahoru a dolů, kde ztvárňuje hlavní roli bývalého profesionálního baseballisty, tady tedy vypadal trochu jinak po vzhledové stránce, ale rozhodně zahrál perfektně, komediální role mu hodně jdou a tenhle herec u mě s každou další rolí stoupá v ceně. Takže když to shrnu, tak tahle komedie hodně pobavila a je takovým hodně milým překvapením, proto neváhám hodnotit nadprůměrně, uděluji sympatické čtyři hvězdy.(16.6.2010)