Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Vskutku prekvapenie. O filme som nevedel prakticky nič, stačilo mi vidieť na obale mená Seth Rogen a Judd Apatow. A borci opäť nesklamali. Toto kombo má našliapnuté veľmi vysoko a zatiaľ z tej výšky, chvalabohu, nespadli. Každý film, kde sa títo dvaja objavia aspoň produkčne, dopadne nadpriemerne a tento vôbec nie je výnimkou. Natočiť totálne zhúlený napínavý thriller, páni, tak to tu ešte nebolo. Teoreticky ide len o ďalšiu, šialenými marihuanovými rečami nabitú komédiu. Prakticky to tak zo začiatku aj vyzerá, výsledok je však úplne iný. Thrillerová zápletka sa postarala o to, aby sa dali veci do pohybu. Príbeh teda nezostal len pri známych zhúlených dialógoch, ponúka aj kvalitnú porciu napätia - a všetko sa to zdvojnásobí v totálne skvele vymastenom závere, kde jedna hláška strieda druhú, akurát latku logickosti, ktorá sa týka smrteľnosti postáv v prestrelkách treba dať na nižšiu úroveň. Od titulkov prakticky neodtrhnete oči kvôli šialenému množstvu šťavnatých dialógov. Niekedy to chce pauzu, no tá sa nedostaví. Či je to plus alebo mínus, nechám na vás. 80%.(27.3.2009)

Spolu s Up in smoke asi nejvýstižnější huličský film. Historické entrée s Jamesem Remarem nemá chybu. Nejvíc mě ale rozesmála ta přestřelka na konci. Násilí snad nikdy nebylo tak zábavné. Když James Franco dává policajtce regulérní rány pěstí do držky, tak jsem se smál upřímně a nahlas. A finální pokec v kavárně s hláškama typu "Zabil jsem asi 6 lidí." taky asi nikde jinde neuvidíte.(29.11.2008)

Z komedie, od které jsem nic nečekal a jejíž název mě vyloženě odrazoval, jelikož k trávě nemám žádný vztah a k životu ji nepotřebuji, dokonce jsem v životě nevzal do pusy jointa, se vyklubala docela příjemná podívaná s několika hodně dobrýma hláškama a mnoha velmi vipnými scénkami, u nichž jsem se neváhal smát dost hlasitě. Zkrátka dokonalá kombinace několika žánrů, jimž bezesporu nejvíce vévodí komedie, kterou stálo za to vidět a u které jsem se hodně dobře bavil. Takže jednoznačně se jedná o příjemné překvapení, kdy jsem nic nečekal a dostal jsem ohromnou porci zábavy, skoro jsem asi nepostřehnul, jak rychle ten čas s tímhle filmem utekl. Co se týče hereckých výkonů, tak Setha Rogena jsem dosud neměl nějak moc v lásce, ale zde mi vůbec nevadil, Jamese Franca jsem s těma dlouhýma vlasama vůbec nepoznal a hodně mě překvapilo, když jsem viděl jeho jméno v závěrečných titulcích, ty vlasy mě opravdu hodně zmátly, ale podal perfektní výkon, to musím uznat. A nakonec velice zajímavá role Dannyho McBridea, s nímž jsem měl tu čest zatím jen v komediálním seriálu Nahoru a dolů, kde ztvárňuje hlavní roli bývalého profesionálního baseballisty, tady tedy vypadal trochu jinak po vzhledové stránce, ale rozhodně zahrál perfektně, komediální role mu hodně jdou a tenhle herec u mě s každou další rolí stoupá v ceně. Takže když to shrnu, tak tahle komedie hodně pobavila a je takovým hodně milým překvapením, proto neváhám hodnotit nadprůměrně, uděluji sympatické čtyři hvězdy.(16.6.2010)

• Malarkey

Zhulenej jsem nikdy nebyl, takže to nedokážu posoudit. Ale jako člověk odolnej vůči těmahle jedům s čistým svědomím dokážu říct, že zběsilejší kravinu jsem snad v životě neviděl. Ale ono to nejspíš bude schválně. Dokážu si představit, jak na to koukaj zhulený davy a vůbec ten film nestíhaj a pak o tom mluvěj jako o naprostý pecce. Ten film jsem totiž měl problém stíhat i já, protože když na scénu dorazil věčně sjetej Seth Rogen, kterej samejma nervama mele pátý přes devátý, prostě se ho nedalo stihnout vnímat. On je magor, ale mám ho rád jako herce. Možná někomu přijde nesympatickej ale já ho mám jako herce rád. Tady si dobře zařádil a je pravda, že pár scén mě fakt bavila, ale jinak mi to vyznělo jako strašná zhovadilost, kde důležitou roli hraje hulení a já na tý vlně prostě nebyl a tak jsem se tolik asi nebavil.(16.1.2011)

Podruhé mě Pineapple Express sedl o dost více. Seth Rogen pro mě představuje určitou jistotu toho co bych měl v jeho filmu dostat. Škoda že větší prostor nedostal Danny McBride. Potěší zhulenec James Franco. V menší roli Ken Jeong. Částečná spokojenost a neúměrnou délku filmu už ani neřeším. 65%(16.4.2009)