Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Geniální ujetý guláš. Zhulení magoři už tu byli mockrát, ale nikdy nebyli sympatičtí ani vtipní. Rogen a Franco ovšem bez problémů zvládají bavit a zvraty očividně napsali huliči. Plejáda neuvěřitelných charakterů, boží honička s nohou v okně a řádně krvavé finále, které ve vší té trávě připomíná Vietnam. Chybí tomu jen konzistentnější dávkování, jinak paráda.(9.7.2013)

Tak už dlho som sa tak nenasmial ako na tejto komédii! Vidieť Jamesa Franca s vystrčenou nohou cez čelné sklo, vyfetené, priblblé dialógy a samá tráva to je hodné 5*. Sethovi Rogenovi sekla tá rola. Dokonca som mal pocit ako keby tu trávu naozaj fajčil.(25.3.2011)

Dost dobrý film, žánrově velice různorodý, se skvělým Sethem Rogenem v hlavní roli. Na plný počet to sice není, ale bavil jsem se celou dobu.(10.2.2011)

• - Do role Angie Andersonové byla původně obsazena Olivia Thirlby, ale po úvodních zkouškách ji nahradila Amber Heard. (Dr Lizal)

• - Ve filmu je scéna, ve které ústřední dvojice kouří cross joint. Ten pro film "uválel" sám Seth Rogen. (IZFNP)

• - Judd Apatow pro noviny USA Today prozradil, že si James Franco četl během přestávek Homérův starověký epos "Ilias". (Dr Lizal)