Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Chvílemi to vypadá, že Rogen při psaní scénáře sjížděl Tarantina dvakrát denně (dialogy, restauračka a násilí k tomu svádí). Je to přepálené, dlouhé a málokdo, pokud není na drogách, ustojí ty nečekané žánrové piruety ve druhé polovině. Nakonec z toho pro příští generace vyniknou pouze jednotlivosti, ovšem ty jsou bezpochyby geniální (instruktážní video, cross joint, rozhovor na gauči). Čínský ohňostroj v závěru už je hodně silný kafe. Sedm kytek z deseti a pro příště to chce vnímavějšího hlavouna ze studia jako dozor.(24.10.2008)

• Renton

Scénář: Seth Rogen, Evan Goldberg .. Marihujána udělala shitovej film. __ Judd Apatow udělal s Ananasovou srajdou asi největší svůj tvůrčí přešlap. Kam dal soudnost a důraz pro reálnost příběhu? Scénář dvojice Rogen & Goldberg (Superbad) je tradičně ukecaný, jenže tentokrát se jim jaksi vytratil humor a vtipných postřehu aby divák pohledal. Jistě, par dialogů/scén zaujme, ale hlasitý smích by nevyvolaly ani u zhuleného týpka. Průser je ovšem realizace. Jelikož bylo asi cítit, že pořádná komedie z toho nebude, rozjíždí se po úvodu složitě žánrově zařaditelná taškařice, která je sice absolutně nevážná, ale taky absolutně nezábavná. Kdyby tvůrci pojali materiál jako seriózní kriminální drama s jistým nadhledem, udělali by lépe. Takhle zde máme délkou stopáže přepálené cosi, kde se potulují překupníci drog, nekalý fízl, gang asiatů, dva zhulenci a pojí to hromada nesmysleného zabíjení. Vše působí uměle, křečovitě, zmary v žánrech nepočítaje. Mimózní akční finále už jen dovršuje smutné fiasko, které degraduje i průměrný úvod. ___ Komedií roku není Pineapple Express ani náhodou. To už radši realistické ch(la)vástání v Superbad (pokud jde o tvůrce) nebo Tropic Thunder (pokud jde o podařené komedie roku 2008). A teď prosím vysmahněte. _ 40%.(26.10.2008)

Vcelku nevyvážená podívaná u které se člověk baví a pak následně se i nudí. Jako nápad to výborný, několik scén a dialogů parádních, ale je veliká škoda, že tyhle klady se nenacházejí po celé své délce, jelikož je zde mnoho okamžiků, hlavně ve střední části filmu, kde mě připadaly scény protahané, místy dialogy nezajímavé a naprosto nudné a říkal jsem si, že se film dal o několik minut zkrátit. Škoda to veliká, téhle sympatické dvojici jsem velice fandil, tak hodnotím 3 hvězdičky…(9.11.2008)

• Arkos

Filmy od Apatowa beru, ale tenhle mně tedy nevzal. Rogen i Franco v pohodě, ale ani oni dva nezabránili tomu, že jsem po půlce chvíli vytuhnul. Když jsem se zase probral, tak jsem se těšil na konec. Dávám dvě hvězdy.(16.3.2009)

Skvěle jsem se bavil. Ke konci už to bylo sice vážně trochu dlouhý, ale nenudil jsem se vůbec, opět jedna povedená huličská komedie:) Spousta originálních nápadů, některé scény mě rozsekaly, honička, kempování v lese... Maximální over the top! "Lez dolů, dělej!" - "Co tam je? Rancor?"(19.2.2009)

• - Červená tekutina na čelním skle policejního auta, které řídí Saul, byla v traileru ztmavená, aby nedocházelo k domněnkám, že jde o krev. (Karlos80)

• - V podzemí, kde má Ted (Gary Cole) svou výrobnu marihuany, se natáčela i úvodní černobílá scéna. (Dr Lizal)

• - Asiaté, o kterých je ve filmu řeč, jsou ve skutečnosti Korejci. (Dr Lizal)