Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Klíčová otázka: Má Pineapple Express na komedii Zack and Miri Make a Porno? Nemá, protože jak Rogen, tak Apatow nejsou zdaleka tak dobří scénáristé jako Kevin Smith a ztrácejí se jak v příběhu, tak v dialozích. Nehomogenita a konfrontace vícero žánrových a stylistických zdrojů po vzoru čtvrtého Indyho (ten rovněž střídal sytý technicolor s monochromatickým kulisovitým hororem), nebyla, obávám se, záměrnou snahou vtělit zhulenecký stav mysli do struktury filmu, ale pouhou neschopností tvůrců, kteří si natáčení náležitě užívali, a o to méně pamatovali na diváky. A beztak oproti huličským pionýrům a prvním oficiálním ganja inženýrům, dvojici Cheech Marin a Tommy Chong (z jejichž sbírky doporučuji Up in Smoje a Cheech & Chong's Next Movie), je Seth Rogen jenom takovým soft-porn-vampire-disco-rock hašišákem. Nicméně rámec filmu s americkou armádou testující drogy není výmyslem, ale dle osvětové publikace Sny vědomí, CIA, LSD a revolta 60. let regulérním faktem. Abych uvedl věci na pravou míru, ten film je prvotřídní a místy opravdu vtipný, jen nedrží moc pokupě a potřeboval by minimálně o půl hodiny zkrátit.(23.12.2008)

• EdaS

Obrovské zklamání - zdlouhavá, ukecaná, ale hlavně strašlivě nevtipná komedie. Apatow by si měl líp hlídat značku, i když huliči si možná užijí lépe.(26.10.2008)

Šílená zhulená jízda s naprosto sympatickou hlavní dvojicí. Seth Rogen, James Franco a jejich „crazy road high trip“ musí učarovat každého se smyslem pro trochu ujetý a hlavně „přizelenalý“ humor. Hodnocení by dle mého názoru mělo být daleko větší, ale do duše jiným divákům promlouvat nehodlám. Chápu, že někoho nedostal „cros point“, popis odrůdy „Pineapple Express“, prokopávání skla, prodej drog školákům a tak dále, doopravdy toho bylo hodně. Navíc se mi nezdály dialogy dlouhé a nudné, měly své kouzlo a celý film jsem sledoval s lišáckým úsměvem na tváři. Překvapivě bylo i dost akce a to dobře natočené. Nevadilo ani lehce přepálené finále. 10/10* How High.(13.12.2008)

Ve své podstatě příjemná a oddychová podívaná na dlouhý zimní večer, ale upřímně jsem čekal trochu více humoru. Ne, že by Pineapple Express nebyl vybaven notnou dávkou vtipných hlášek a scén, film se ale zmítá jen lehce nad průměrem a to mám i přes neaktivní užívání, kladný vztah k THC. Zápletku ani není třeba více rozvádět, stačí pouze zmínit, že Dale Denton (Seth Rogen), který je svědkem vraždy, se snaží spolu s kamarádem - Saul Silver (James Franco) utéct před vyhlazovači, které na (ne)známého svědka poslal drogový dealer, jemuž měl doručit předvolání k soudu. Většinu času jsou "high" a tak u nich zavládá buď paranoia, panika nebo hysterie, ale zároveň se snaží zjistit, kdo jim jde po krku a k tomu si ještě připočtěte asijský drogový gang. Celý film se tedy odehrává v duchu jednoho dlouhého útěku před nájemnými zabijáky, až se dostane do fáze menší výměny názorů střelných zbraní mezi všemi zúčastněnými. Připomíná mi to lehce Harolda a Kumara, ale zde se ovšem hraje na trochu vážnější notu, ta je ale až zbytečně dlouhá, působí utahaně a snímek tak nakonec ztrácí na kvalitě. (5/10)(9.12.2008)

• Jara.Cimrman.jr

"Nechci se ráno vzbudit zavražděnej!" To já taky ne, ale když jsem přežil tuto "komedii", tak už patrně nikdy neumřu. Být při sledování zhulený, tak bych se možná dobře bavil, ale já rád zůstávám při smyslech, což mi tentokrát v zábavě spolehlivě zabránilo.(27.1.2016)