Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Sice ne tak brutalni masakr, jak jsem podle traileru cekal, za coz podle me muze trochu zbytecna delka, kdy je film misty drobet rozvleklej a nevyrazna hudba, ale porad to je paradni komedie, u ktery se sice nebudete furt triskat smichy, na to tu je tech ultra vostrejch scen jenom par, ale stejne jsem se bavil celou dobu a jediny, co me vylozene nastvalo, byla zaverecna scena u snidane. Jinak pribeh nema cenu rozebirat, vetsinu casu tu jde jen o dva super hulice, ktery vetsinu casu jen mluvi a vyhuli toho vic nez hrdinove ze Zahulime, uvidime za oba filmy dohromady a do toho tu je sem tam nejaka akcnejsi scena a ultimatni zaverecna vyrubavacka obriho skladiste marihuany. Ale jako celek to funguje, pohodova atmosfera, sem tam vostra akce, vtipek nebo nejakej originalni napad a ty necely dve hodinky i pres tech par hluchejch mist utecou celkem rychle. A co se tyce Rogena a Franka, Rogen nijak neprekvapil, presne tohle se od nej da cekat, ale nevim, jak prisli zrovna na Franca, kterej podobnou roli snad jeste nehral, ale je tak brutalni, ze zastinuje i Rogena. A taky potesi Bill Hader v uvodni scene testovani marihuany, tam to fakt rozjede. Celkove lepsi 4*.(29.10.2008)

Hlavní dvojka vyhulenců v podání Setha Roegena a Jamese Franca je prostě naprosto vynikající, jejich neustále omámení a tím pádem paranoiní, zbrklí a nechápaví kámarádi jsou kouzelní pitomci. Velmi dobré jsou i akční scény, kterých je překvapivě hodně a dávají téhle komedii zběsilé tempo, takže to množství hluchých míst vám ani nepřijde.(6.4.2009)

Vskutku prekvapenie. O filme som nevedel prakticky nič, stačilo mi vidieť na obale mená Seth Rogen a Judd Apatow. A borci opäť nesklamali. Toto kombo má našliapnuté veľmi vysoko a zatiaľ z tej výšky, chvalabohu, nespadli. Každý film, kde sa títo dvaja objavia aspoň produkčne, dopadne nadpriemerne a tento vôbec nie je výnimkou. Natočiť totálne zhúlený napínavý thriller, páni, tak to tu ešte nebolo. Teoreticky ide len o ďalšiu, šialenými marihuanovými rečami nabitú komédiu. Prakticky to tak zo začiatku aj vyzerá, výsledok je však úplne iný. Thrillerová zápletka sa postarala o to, aby sa dali veci do pohybu. Príbeh teda nezostal len pri známych zhúlených dialógoch, ponúka aj kvalitnú porciu napätia - a všetko sa to zdvojnásobí v totálne skvele vymastenom závere, kde jedna hláška strieda druhú, akurát latku logickosti, ktorá sa týka smrteľnosti postáv v prestrelkách treba dať na nižšiu úroveň. Od titulkov prakticky neodtrhnete oči kvôli šialenému množstvu šťavnatých dialógov. Niekedy to chce pauzu, no tá sa nedostaví. Či je to plus alebo mínus, nechám na vás. 80%.(27.3.2009)

Podruhé mě Pineapple Express sedl o dost více. Seth Rogen pro mě představuje určitou jistotu toho co bych měl v jeho filmu dostat. Škoda že větší prostor nedostal Danny McBride. Potěší zhulenec James Franco. V menší roli Ken Jeong. Částečná spokojenost a neúměrnou délku filmu už ani neřeším. 65%(16.4.2009)

• hippyman

proboha... komedie ještě jakž takž, ale krimi/thriller, to snad nemysleli páni tvůrci vážně... předialogovaný snímek s přetaženou stopáží, při kterém jsem se až na pár výjimek prakticky nezasmál a poslední hodinu se modlil za konec. doufám, že to už nikdy neudvidím, a jestli budu pod nátlakem muset, seženu si pořádnou dávku pineapple expresu... 40%(22.4.2009)

• - Herečka Perezová přesvědčila režiséra Greena, aby vystříhal většinu dialogů, v nichž vystupuje její postava, aby ji tak udělal zajímavější. (hippyman)

• - Jedná se o první film s tématikou marihuany, který celosvětově vydělal přes 100 milionů amerických dolarů. (BART!)

• - Film byl v některých kinech uveden jako "Easy Job". (hippyman)