Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

• Jara.Cimrman.jr

"Nechci se ráno vzbudit zavražděnej!" To já taky ne, ale když jsem přežil tuto "komedii", tak už patrně nikdy neumřu. Být při sledování zhulený, tak bych se možná dobře bavil, ale já rád zůstávám při smyslech, což mi tentokrát v zábavě spolehlivě zabránilo.(27.1.2016)

Prepare to suck the cock of karma. Zapomeňte na Tropic Thunder. PE geniální! Ještě mi to nějaký pátek potrvá, než pořádně vyleštím ten zaprskanej monitor.(21.10.2008)

Apatow - producent má jeden velký problém. Totiž, že Apatow - režisér je výrazně zručnější než ostní, kteří pro něj pracují. A D. G. Green bohužel opravdu příliš schopný není... Pineapple Express mohl být velice zábavnou akční a patřičně zhulenecky mimózní komedií, zůstal však někde na půl cesty, kde se svalil a vytuhnul. Po trávě se přece nešlape, po trávě se směje, tak proč PROBOHA cpát do zhulenecké komedie takovou brutalitu? Naprosto by mi nevadila akce jako taková. Zažitá klišé se tu parafrázují velice vtipně (madam nakopnutá do rozkroku), rozstřelené nohy, do nekonečna krvácející postavy, postřelení civilisté a utrhaná ucha mi ale prostě s hulením nejdou dohromady ani za to nejmenší Géčko. Tráva znamená pohodu a ta se v tomto případě vytratila velmi rychle. Takže ne, i když mám rád Setha Rogena a James Franco je v tu prostě k sežrání, nemůžu jít vejš než na tři. Tendle model mi prostě nějak nesedl... P.S.: Tvůrce českého názvu hulil buď strašně moc, nebo strašně málo...(7.1.2009)

Aplikoval jsem během sledování s kamarády dvě Plzně, a přestože mi první půlka přesto přišla utahaná a plná dlouhých a nikam nevedoucích dialogů (aneb Kopačky hadr), závěrečná půlhodinka je nářez, který výsledný dojem značně zlepšuje. 7/10(27.10.2008)

Málo explozívne, príliš kóšer. Najlepší je masakrálny záver odpútaný od akýchkoľvek konvencií a plný krvavého humoru. Ústredné trio Rogen/Franco/McBride je skvelé, no každý hrá pod svoj potenciál. Dalo sa z toho vyťažiť aj viac... alebo predsa len má vzťah k trávičke zelenej dosah na to, ako sa človek pri filme baví a preto som ho nedokázal doceniť.(25.3.2011)

• - Scenárista Seth Rogen psal roli Sala původně pro sebe. Nakonec se však při čtení scénáře ukázal na roli vhodnějším a vtipnějším kandidátem James Franco. (hippyman)

• - V podzemí, kde má Ted (Gary Cole) svou výrobnu marihuany, se natáčela i úvodní černobílá scéna. (Dr Lizal)

• - Do role Angie Andersonové byla původně obsazena Olivia Thirlby, ale po úvodních zkouškách ji nahradila Amber Heard. (Dr Lizal)