Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Seth Rogen je nejen vynikající herec, ale taky umí psát vynikající scénáře. SUPERBAD se mi líbílo ale o něco více. Jen tak dál Sethe.(2.7.2009)

"Keď budeš žiť ako hajzel, v ďalšom živote z teba budú análne korálky." "Možno chcem byť análnymi korálkami. Záleží na tom, kto ich bude vlastniť." "Ja." Neuveriteľný film. Asi ako keby Zahulíme, uvidíme napísal Shane Black a zrežíroval ho Tony Scott. Výborne napísané postavy (úplne všetky, vrátane babičky), maximálne si užívajúci herci, nahláškované dialógy a výdatné porcie prekvapivo dobre natočenej a krvavej akcie. Jedinou výhradou je prestrelená stopáž a občas sa situácie "tak mimo a tak absurdne naťahované, až sú vtipné" naťahujú tak dlho, že zase vtipné prestanú byť. Inak ale pecka, kompaktnejšie a takmer vtipnejšie ako Tropická búrka. A to som v živote nevyfajčil ani jediný joint. Nepochopím, ako môže mať nudný výplach Superbad tu na čsfd vyššie hodnotenie.(7.4.2009)

Spolu s Up in smoke asi nejvýstižnější huličský film. Historické entrée s Jamesem Remarem nemá chybu. Nejvíc mě ale rozesmála ta přestřelka na konci. Násilí snad nikdy nebylo tak zábavné. Když James Franco dává policajtce regulérní rány pěstí do držky, tak jsem se smál upřímně a nahlas. A finální pokec v kavárně s hláškama typu "Zabil jsem asi 6 lidí." taky asi nikde jinde neuvidíte.(29.11.2008)

• - Spoiler: Závěrečná scéna v restauraci vůbec nebyla ve scénáři. Jedná se o čistou improvizaci všech herců, která byla natočená na první záběr. (BART!)

• - Producent Judd Apatow prohlásil, že se nechal inspirovat Bradem Pittem a jeho postavou "huliče" Floyda ve filmu Pravdivá romance (1993). (Dr Lizal)

• - Jedná se o první film s tématikou marihuany, který celosvětově vydělal přes 100 milionů amerických dolarů. (BART!)