Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Další film z kategorie Trailer válí a z filmu pak oči pálí. Samozřejmě, že jsem se po nabušených upoutávkách se skvělým hudebním hávem ukrutně těšil, scény mi připadaly vtipný a hustý. Proboha, ale já jsem se za celej film skoro vůbec nezasmál! Kurva, nezasmál!! Seth Rogen i James Franco zahráli bez debat parádně, ale z té přehršle dialogů, podivně ulítlých scén, stopáže a přepísklého finále mi šla hlava kolem, jako po šluku z monstrózního crossjointa. Párkrát (odhaduju čtyři až pětkrát) jsem se lehce pousmál. Skoro všechny zábavné scény jsou obsaženy v traileru a když se potom vyskytnou ve filmu, jaksi je zazdívají zhulené cihly a beton. Ne, takhle si komedii roku nepředstavuju a souhlasím tak s Rentonem. Zklamání. p.s.: tajně jsem doufal, že zazní aspoň kousek perfektní Paper Plane, ale bohužel. 27 miliónů dolarů(rozpočet)/101 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/23,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(26.10.2008)

• POMO

"You just got killed by a Daewoo Lanos, motherfucker!" - jediná hláška, ktorá ma nahlas rozosmiala. Na apatowskú produkciu mimoriadne nevtipná záležitosť. A nie preto, že by som nechápal huličský humor, ani preto, že by Rogenovi a Francovi nesvedčali v ústach jointy a McBrideovi v rukách brokovnica; ale preto, lebo tento scenár je do slova a do písmena jeden kŕčovitý pôrod.(11.2.2009)

Sem tam opravdu dobrý vtípek (noha v předním okně auta) ale jinak celkem průměrný film o partě huličů, kteří se dostávají do… řekněme prekérní situace poté, co jeden z nich viděl něco, co neměl. A abych nezapomněl, na konci to přejde do akčního filmu. Kromě skvělého Franca zde ale není nic, co by zasloužilo pozornost, či druhé zhlédnutí. 50 %.(15.6.2012)

Fajne vyjointovaná komédia. 60%(3.11.2008)

Skvěle jsem se bavil. Ke konci už to bylo sice vážně trochu dlouhý, ale nenudil jsem se vůbec, opět jedna povedená huličská komedie:) Spousta originálních nápadů, některé scény mě rozsekaly, honička, kempování v lese... Maximální over the top! "Lez dolů, dělej!" - "Co tam je? Rancor?"(19.2.2009)