Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Prepare to suck the cock of karma. Zapomeňte na Tropic Thunder. PE geniální! Ještě mi to nějaký pátek potrvá, než pořádně vyleštím ten zaprskanej monitor.(21.10.2008)

• Djkoma

Kdo není zhulený, jak by nebyl. Každý, kdo má tohle tetování vytetované na čele nebo o tom aspoň touží, ať dál nečte, protože budu šlapat po jeho chutích. Má tohle cenu? Seth Rogen je opět nesympatický a naopak James Franco je sympatický tolik, že je zhulenou variací na Kena (Barbí nikde:) a to mě napadá, ve filmu o marihuaně a žádná pořádná ženská? Žádné pěkné tělo a prsa? Kam tyhle filmy pro zhulenou mládež směřují? Za chvíli tady budou dokumenty o tom, jak se pěstuje tráva a i zbytky toho zajímavého někdo spláchne do záchoda). Zpět k hercům. Rogen je pro mě synonymem divně mluvícího nesympatického američana, co tráví obědy a večeře v McDonaldovi (stydím se, že jsem tam někdy šel...) a James Franco si vydělal ve Spidermanovi tolik peněz, že se asi moc snažit nemusí. V celém filmu jsou asi 3 vtipy, které za něco stojí a zbytek je o ničem. Tak proč se dívat? Možná proto, aby jste věděli, co z vás tráva udělá, že vás kulky nezabijí, že statek uprostřed pole může být tajná vojenská základna a že se nikdy nemá chodit pozdě na večeři s rodinou vaší mladé přítelkyně.(31.12.2008)

Tenhle film sledovat jedině za zkouřena! :-P ... To se vám potom všechno sejde :-)(4.12.2008)

Marijuana makes shitty movies better. Tahle věta (přímo z Rogenových úst) k Pineapple Express sedí jako zadek na hrnec. Rogenův scénář postrádá pořádné vtipy a kromě tří opravdu zábavných scén (kouření cross-jointu, dialog ve škole, večeře u rodičů) se nezmůže na nic víc než na prvoplánové a ne úplně funkční hláškování z Bro Code(u). Což mi tedy na dvouhodinový film, který chce být především komedií, nestačí. Samotná zápletka se vleče, stopáž je apatowovsky přestřelená (prosil bych o 30 minut kratší sestřih bez zbytečných zhuleneckých tanečků a sáhodlouhých (a nevtipných) tarantino-like dialogů, které vůbec nikam nevedou) a akční scény v Greenově podání jsou možná záměrně nelogické a překvapivě drsné, ale nejenže jsem se u nich nelámal smíchy v pase, ale ani jsem se nepousmál. Což zamrzí. Trailery mě totiž stále baví a překvapuje mě, jak mohl ve filmu úplně zaniknout i tak cool moment, jakým je Rogenův parachute-skok. Slabota a velké zklamání. 5/10(25.10.2008)

Seth Rogen to měl vymyšlené dobře, ale film samotný nepřináší víc než trailery. Je to zhlulené dobrodružství se všemi proprietami, které navíc v závěru zakotví ve vodách akčních pecek, které se odváží i citovat. Na jednu stranu je strašně fajn, že ten koncept totální absurdity na relativně reálném ději funguje, na straně druhé je fakt, že výraznější zásah ze strany střihače by tomu neuškodil. Zvláště ranní snídaně na konci je na pěst. Každopádně Rogen s Francem jsou od teď na dlouho mezi huliči absolutně top. 3 a ½.(28.10.2008)

• - Producent Judd Apatow prohlásil, že se nechal inspirovat Bradem Pittem a jeho postavou "huliče" Floyda ve filmu Pravdivá romance (1993). (Dr Lizal)

• - V podzemí, kde má Ted (Gary Cole) svou výrobnu marihuany, se natáčela i úvodní černobílá scéna. (Dr Lizal)

• - Do role Angie Andersonové byla původně obsazena Olivia Thirlby, ale po úvodních zkouškách ji nahradila Amber Heard. (Dr Lizal)