Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

• Arkos

Filmy od Apatowa beru, ale tenhle mně tedy nevzal. Rogen i Franco v pohodě, ale ani oni dva nezabránili tomu, že jsem po půlce chvíli vytuhnul. Když jsem se zase probral, tak jsem se těšil na konec. Dávám dvě hvězdy.(16.3.2009)

Skvěle jsem se bavil. Ke konci už to bylo sice vážně trochu dlouhý, ale nenudil jsem se vůbec, opět jedna povedená huličská komedie:) Spousta originálních nápadů, některé scény mě rozsekaly, honička, kempování v lese... Maximální over the top! "Lez dolů, dělej!" - "Co tam je? Rancor?"(19.2.2009)

Tohle si zcela jasně vyžaduje nutnost být pod vlivem v průběhu sledování. (Bohužel je to o 20 minut delší než by mělo).(9.1.2010)

Chvílemi to vypadá, že Rogen při psaní scénáře sjížděl Tarantina dvakrát denně (dialogy, restauračka a násilí k tomu svádí). Je to přepálené, dlouhé a málokdo, pokud není na drogách, ustojí ty nečekané žánrové piruety ve druhé polovině. Nakonec z toho pro příští generace vyniknou pouze jednotlivosti, ovšem ty jsou bezpochyby geniální (instruktážní video, cross joint, rozhovor na gauči). Čínský ohňostroj v závěru už je hodně silný kafe. Sedm kytek z deseti a pro příště to chce vnímavějšího hlavouna ze studia jako dozor.(24.10.2008)

Hlavní dvojka vyhulenců v podání Setha Roegena a Jamese Franca je prostě naprosto vynikající, jejich neustále omámení a tím pádem paranoiní, zbrklí a nechápaví kámarádi jsou kouzelní pitomci. Velmi dobré jsou i akční scény, kterých je překvapivě hodně a dávají téhle komedii zběsilé tempo, takže to množství hluchých míst vám ani nepřijde.(6.4.2009)