MareT.

Je to klasická pohádka s dobrým koncem, dobrodružným dějem a vtipnými skeči...ale pořád průměr. I když jsem to viděl ve 3D (což mi přišlo celkem zbytečné), tak dvojka je přece jenom lepší. ()

pavlikv

Od trojky sem hodně očekával, a dostal sem to ne že by film byl hitem roku, ale své kouzlo určitě má. Skvělá podívaná!!! ()

bila.tecka

Opět zručně vyvedené a malebné, pořád bolestně prázdné. Dětičky budou všechna ta roztomilá zvířátka jistě hltat, dospělí se budou bavit jen při scénách s nezbytným maskotem série veveřákem (úžasné připodobnění volby meži životem samotáře a ženáče). Třetí díl je mám pocit nejpovedenější z dosavadní trilogie, snaha o zařazení "dospěláckých" vtípků a odkazů je marným přiblížením ke studiu Pixar. Ale to je pánové jiná váhová kategorie, víme? ()

Orthank

Po slabej dvojke sa tu niekto pravdepodobne opláchol veľmi studenou vodou a napálil mozog na plné obrátky, pretože Dobá ľadová 3 to tentokrát skutočne roztočila až na pozíciu prekvapenie roka. Kopec slovných gagov pre všetky vekové skupiny vkusne prevažujú nad tými fyzickými a všetko to šlape ako hodinky. Obrovské množstvo postáv z dvojky je využité naplno a každý si nachádza v deji svoje miesto. Toto vydarené pokračovanie nebezpečne šliape na päty dokonca i prvému dielu (!). Ak pominiem viac než dosť šialenú zápletku s dinosaurami žijúcimi pod ľadovou vrstvou na Zemi, či zopár nelogizmov (búrka v podzemí a pod.) je tento animák plnohodnotnou rodinnou zábavou, ktorej nechýba vkus a dobrá nálada až dokonca. Toľko slovných hračiek, extrémne vtipných scén a napočudovanie i dobrý dabing v slovenských kinách, siaha až k vysnívanej päťke. Na dokonalosti uberá snáď len to otrepané záverečné ponaučenie, a práve za vlasy pritiahnutý dej. Bez toho by však nevzniklo toľko bránicových efektov vo vašom bruchu, či vynikajúca scéna s pterodaktilmi. A tak im to všetko pekne odpustíte, a necháte sa unášať poriadnou zábavou. Vzkriesenie tejto ľadovej šialenosti funguje dokonca i bez zbytočného a nadbytočného (je ich práve akurát) vypĺňania deja Veveričkou Scrat, mimochodom so stále rovnako vydarenými scénkami a to dokonca ešte viac zaintersovanými k hlavnému deju. Nie je čo riešiť. V týchto horúcich letných dňoch, nie je v kinách nič zábavnejšie (no dobre....Vo štvorici po opici sa nepočíta:-) ako práve tretia Doba ľadová, a bolo by hriech nespotiť sa od smiechu, či nevychutnať si vydarený 3D zážitok.....90% P.S. 3D to istí. ()

Scytale

Od animáků americké produkce očekávám 3 věci: nádhernou grafiku, skvělou animaci a nenáročně zábavnou podívanou. Všeho se mi dostalo vrchovatě. ()

baXter

Ani jsem to nečekal, ale trojka je o hodně lepší než dvojka. Je plná super vtípků a pro děti to je bezesporu orgasmus :) ()

Hanys_

Rozhodně nejzábavnější a nejvíce akcí nabitý díl z této série. Veverka, se mi zdát, dostala možná až zbytečně příliš prostoru, nicméně vše mi vynahradil pirát Buck (nejspíše z rodiny Sparrow), který mi v druhé půlce filmu způsoboval časté záchvaty smíchu. Velká spokojenost. 7/10 ()

legatio

Po předešlých dílech obrovské zklamání. Kam se poděl humor? Proč to je tak infantilní? Tvůrci se nějak moc soustředěli na to, jak to celé bude vypadat ve 3D a nějak zapomněli na zbytek. ()

Ripley

Trojka začíná bavit až po téměř po půl hodině,kdy se hlavní postavy přesunou do světa dinosaurů.Poté začínají také vizuální orgie.V tom momentě mě napadlo,že taková "Doba pravěká" by také nebyla k zahození. ()

Junglista

Po solidní jedničce a (pro mě) příšerný dvojce je tu třetí díl, u kterýho sem se nenudil, vtípky se většinou povedly, děti asi chrochtaj blahem. Já teda až tak ne, recykluje se tu i to dvakrát zrecyklovaný a opět vítězí Scrat na plný čáře. Ale Buck mu dejchá na záda a za to "může" Simon Pegg :-) Jenom už s dalšíma dílama proboha nepokračovat. ()

dopita

Na nedostižnej první díl to nemá ani náhodou, ale je to lepší, než druhej díl. I když i tentokrát je tam několik ne moc povedených scén a dokonce pár zbytečných. ()

Milan25

Nechutně ukřičené. Ale opravdu strašně. Navíc celý děj spočívá v tom, že někdo někam padá (a přitom pochopitelně křičí) nebo před něčím utíká (a křičí). A aby se nám to nepletlo, tak je tam každých pět minut (už velice ohraná) veverka a její žalud (který jí pořád někam padá, a ona u toho křičí). Je to blbost na n-tou, ale dětem se to líbit bude. ()

Paity

Nevím, jak ostatní, ale já mám raději trojku než dvojku Doby ledové. Nový námět, nová dobrodružství, nové postavy a musím říct, že celkem hodně zábavné a hlavně..... ano ..... zase VEVERKA, která je nesmrtelná a pro ořech skočí i do pekla. ()

Merkin

Narozdíl od některých svých kolegů si Doba ledová stále zachovává slušnou kvalitu a dá se na ní dívat. Nezdá se mi ani trapná, ani nudná, byť musím uznat, že přece jen trochu ztrácí dech a vtip. Nikoliv však šarm a kouzlo. Více pohádkovější. Tentokrát opravdu nadchne spíš menší diváky, ale stále jde o výbornou věc:) ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016