Když tři vojáci (V. Dyk, A. Háma a K. Hádek) zběhnou a ukryjí se ve zřícenině starého hradu, ani jeden z nich netuší, co je čeká. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na něm spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a vrhnou se na ně. To už ale vcházejí tři dívky (L. Černíková, T. Pauhofová a I. Frühlingová), které mají zakryté tváře a nabízejí jim, že mohou na hradě v pohodlí a bezpečí zůstat, ovšem pouze pod jednou podmínkou – musí s nimi strávit jednu jedinou noc a během ní nesmí jejich závoj ani o kousíček poodhalit. Noc uplyne a ráno stojí dva z vojáků na nádvoří. Jsou z kamene – takový byl trest za nesplnění podmínky. Zadaný úkol splnil pouze Jakub (V. Dyk). Od jedné z dívek, nyní už vysvobozené princezny, za to dostane sokolí pírko. Pírko to není samozřejmě obyčejné, ukrývá v sobě tři životy. Inu, mít k tomu svému ještě tři životy navíc, kdo z nás by něčím takovým dokázal pohrdnout? (Česká televize)

Fanak

V pohádkové tvorbě posledního desetiletí (s výjimkou Lotranda) je to pořád ještě lepší průměr, ale ve srovnání s klasikou neobstojí. Servírovaly se tu sice hezké obrázky, tvořené krásnou přírodou či hezkými tvářemi hlavních představitelů, přece jen naprosto ubohý scénář a absenci humoru nevyváží. A jaký smysl měla scéna s nahým zadkem hrdinčiným, nad tím si marně lámu hlavu. Že by se bez sexu a drog neobešly už ani pohádky? ()

Quendi

Taková pohádka nepohádka. Děj se celkem předvídatelně tahne směrem dopředu klasickými skanzenovými kulisami, ničím nevybočuje z průměru. Jako nijak mě to neurazilo, ale ani nenadchlo. Musím nicméně přiznat Strachovi, že to musela být rachota najít tolik záběrů krajiny, které nejsou rušené moderními stavbami nebo stožáry s dráty. Ovšem hláška - "Ten chlapec je šikovný, udělám z něj kaprála!" nemá chybu. To bude zřejmě nějaké polní povyšování. No nač čekat, že?:) ()

maoc

Příběh mi přišel zbytečně rozmělněný s malým tahem na branku, takový jakoby slepenec mnoha střípků z jiných pohádek, ale exteriéry byly pěknéa vyznění takové jaksi milé, takže to byla, na poměry novodobé české pohádkové produkce, mírně nadprůměrná podívaná. PS: Moje žena ocenila pohled na krajkové bombarďáky pod Aniččinými sukněmi a donutila mě to sem napsat. To máte za to, že to čtete. ()

Maica

Tahle pohádka mě mile překvapila. Kdysi jsem kousek zahlédla a moc mě to nezaujalo. Když jsem ji ale viděla včera, udivilo mne, kolik známých tváří se tu objevilo a že to vlastně všechno hezky funguje. Možná tomu pomohlo i jméno "Jiří Strach" v úvodních titulcích u kolnky "režisér". :-) ()

offlineman

Pohádka trochu neobvykla a spíše pro odrostlejší děti, ale dalo se koukat! Jediné, co bych vyčetl, tak stejný zvuk jako při oživování pomocí pírka, byl už v Anděli Páně!!!!!! ()

Snilek1379

Nestačím se divit nad tím, kam ta dnešní morálka spěje. Když už i dětem do pohádky servírují zobrazování nahé ženské postavy a podmínkou ke vysvobození zakletých dívek je ovládnout své sexuální pudy, tak to už jsme na tom hodně nízko. Možná se mnou někteří budete nesouhlasit, ale podle mě tohle do pohádky pro děti nepatří. Jinak mi samotná pohádka nepřišla špatná. Děj se mi docela líbil a překvapivě mi nevadily ani výkony herců. Dokonce ani kostýmy nebyly špatné. Ovšem, pohádka by měla zůstat pohádkou, proto to nízké hodnocení. ()

Hawaj

Pohádna nepohádka. Divně natočený. Obstojná kamera a exteriéry. Nepovedená dramatizace, zoufalalá režie a dialogy. Kostýmy naprosto bez patiny. Možná až moc vlídná hudba. Film bez kouzla. Nemastný neslaný jak křesťanskej film. ()

pekas

Po letech jsem si to dal znovu a hodnotím snad už s odstupem. Zatím nejslabší Strachův počin a to i když je v hlavní roli můj oblíbenec Dyk. Pohádka je to taková nesourodá a nezbývá mi, než se přidat ke zdejším aktuálním 55%. Za mě 59% ()

knihovna

Moc hezká pohádka, jen asi ne pro malé děti.Ale co, parchanti mají pohádek dost, tak taky něco pro nás odrostlejší. Pravda zajímalo by mě, jak třeba malým chlapcům vysvětlí maminky, co je tak těžkého na tom, nedoknou se celou noc pěkné holky, když jste nadženej jako prase. A co by si asi ty maminky myslely o tatínkovi, kdyby se po roce vrátil z montáže a zachoval se stejně. Další věc která mě zaujala, je ten nápad s kouzelným lektvarem, po kterém milovaná dala oficírovi. Ta výmluva je parádní - "Víš můj milovaný, já za to nemohu, že mě asi rok klátil, byla jsem očarovaná!" A milý odpoví " to nevadí má lásko,že jsi projetá jak strahovský tunel, hlavně, že jsme zlomili kletbu." No jak říkám, opravdu milá pohádka:-)). A taky hambatá Anička se mi líbila. PS:Nevíte kde se dá sehnat ten lektvar? ()

MartinTerran

Příjemná pohadka s možnosti oživování, které je dobře zakomponováno do příběhu. Průběh děje v celku standardní. Herecké obsazení a výkony v pořádku. Hodnocení: 64/100. ()

Pitryx

Hezky uděláno. Na to, že je to televizní film velmi dobré. Asi je to tím, že odpadly kulisy a točilo se v exteriérech. Líbilo se mi to. Mimochodem, ten úkol bych nedal také. ()

ostravak30

Já dám sice tři hvězdy, což ke třem životům je téměř symbolické, ale je potřeba zmínit, že pohádka je pro už větší děti. Svědčí o tom hned začátek, kdy tři zakleté princezny svěří vojákům, že pokud zvládnou se s nimi během noci nevyspat, pak je vysvobodí. Docela maras pro malé děti. A nepochopitelný, nutno dodat. A co chcete po vojácích, kteří dlouhý čas strávili na vojně bez ženských? Na dvě princezny se vrhnou v podstatě okamžitě. Také oficiální text distributora trochu kecá, neboť z vojáků nejsou sochy, ale vlci, kteří po ránu přiběhnou za Jakubem, který je sice jinak chytrý, ale tentokrát u něj převládá natvrdlost a nic mu nedojde. Když se pravdu od Táňy Pauhofové dozví, ani mu to příliš nevadí a nechává kámoše ve štychu. A ani odekletá princezna se nestane jeho ženou a netradičně zůstává s ostatními čekající na zázrak. Mezitím se Jakub zamiluje do Lucie Bugalové, ale otec nechce svolit. Představuje si pro dceru lepšího, ale těžko říct koho, když o dceru kováře asi taky nebude zrovna bitka, přestože je nádherná. A tak spolu utečou. A Jakub se po proměně Lucii na Petru Molnárovou dobrovolně dá zpět k armádě. A mezitím zachraňuje pírkami životy a my si můžeme užít nahého zadku Bugalové. Takže znovu, pohádka je to pro dospělé a starší, děti mohou dojít k poznání, že když některá babizna prodává lektvary, aby škodila, může tatáž osoba i pomáhat. Docela zajímavá pohádka, zvláště když si uvědomíte, že ji psala Božka a znáte její osud podrobněji třeba po shlédnutí série Božena. ()

Joe16210

Pohádka, která má vše, co od takové typicky české pohádky očekáváte - sympatické obsazení, zajímavý příběh, trochu toho nadpřirozena, akci i rozuzlení a dobrý konec. Zrovna Strachovy Tři životy patří k těm pohádkám, které každé Vánoce nesmím vynechat. ()