Když tři vojáci (V. Dyk, A. Háma a K. Hádek) zběhnou a ukryjí se ve zřícenině starého hradu, ani jeden z nich netuší, co je čeká. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na něm spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a vrhnou se na ně. To už ale vcházejí tři dívky (L. Černíková, T. Pauhofová a I. Frühlingová), které mají zakryté tváře a nabízejí jim, že mohou na hradě v pohodlí a bezpečí zůstat, ovšem pouze pod jednou podmínkou – musí s nimi strávit jednu jedinou noc a během ní nesmí jejich závoj ani o kousíček poodhalit. Noc uplyne a ráno stojí dva z vojáků na nádvoří. Jsou z kamene – takový byl trest za nesplnění podmínky. Zadaný úkol splnil pouze Jakub (V. Dyk). Od jedné z dívek, nyní už vysvobozené princezny, za to dostane sokolí pírko. Pírko to není samozřejmě obyčejné, ukrývá v sobě tři životy. Inu, mít k tomu svému ještě tři životy navíc, kdo z nás by něčím takovým dokázal pohrdnout? (Česká televize)

Eddemi

Pekna klasicka rozpravka, avsak ja z tych hlavne mladsich hercov uz citim taku tu stratu cistoty alebo ako to povedat a to sa v takejto rozpravke dost bije. ()

Salvator

Sotva průměrná pohádka. Od chvíle, kdy známe padoucha, už je jedinou myšlenkou filmu jeho potrestání a záchrana hlavní hrdinky. A aby to mělo šťávu, pošleme ji nahou vykoupat. ()

Scaevola

Klasický snímek potěšil svým příklonem k tradičnímu pohádkovému vyprávění bez nuceného humoru, dějových kotrmelců a pitvořících se herců, vsadiv oproti postmoderně na pečlivě definované dobro a zlo, odměnu za chrabré činy a věrnou lásku. Pomalé tempo je sice narušováno několika ne zcela plynulými dějovými střihy a hlavou mi vrtá zřejmé antimilitaristické vyznění, ale jinak vše dopadlo skvěle včetně zajímavého a něčekaně dospělého úvodního úkolu. A dodám, že J. Dvořák byl konečně po velmi dlouhé době důstojným pohádkovým padouchem. ()

Johnner

Od Princezny ze mlejna se nám v naší kotlině zakořenily selské pohádky. A jak víme, sedláci mají zdravého tuhého ducha, tudíž se jich asi jen tak nezbavíme. Takže sbohem nadpřizenosti, sbohem zpočátku marniví a posléze napravení princové, sbohem šedovlasí a šedobradí králové, sbohem maniakální válkychtiví padouši, lidi už jen zajímá láska mezi chudým a chudým. Ano, také mě nebaví sledovat, kterak se potulný mladík zamiluje do první možné sličné chudé děvy (a ona do něj!!!), ale narazí na starého páprdu, který je jejím otcem. Zkrátka mi v tom chybí něco nadpřirozeného, magického, mýtického, bájného (kouzelný lísteček je dost málo). Na druhou stranu film disponuje krásnou kamerou i milými hereckými výkony a postavami. A padouch se taky docela povedl, i když se do mé záporácké top ten rozhodně nedostane. ()

juvelinokivi

Docela by mě zajímalo, jak vypadal původní scénář. Z výše uvedeného textu distributora soudím, že se nějaké změny udály (pokud to samozřejmě nepsal někdo, kdo proklimbal projekci), protože ve filmu tři spanilé dívky vůbec nejsou zahalené a vojáci se nepromění v kameny, nýbrž v psi. Jinak mi přijde mimo jiné dost nelogické, že Jakub zřejmě nepociťuje ani lítost nad svými zakletými vojenskými druhy, natož aby projevil nějakou snahu je vysvobodit. Zkrátka si myslím, že Jakub mohl získat kouzelné peříčko i za méně problematických okolností. Protože jsem k pohádce přistupovala spíše s předpokladem, že to bude zas nějaká hrůza, celkem příjemně mě překvapily vkusné triky, sem tam nějaký pěkný záběr a dokonce i ten Vojta Dyk. Kladní hrdinové s přitažlivým exteriérem totiž většinou v pohádkách vypadají přihlouple a prkenně. Pamatuji se, jak jsem svého času trpěla u princů Michala Dlouhého a modlila se, aby konečně někoho napadlo obsadit ho do záporné role. Takže Vojta Dyk vzhledem k okolnostem obstál celkem se ctí. Ocenit musím i to, že film jde proti panujícímu trendu pohádek jako povedných taškařic a nikdo se tu nesnaží vytvářet humor za každou cenu. Logika tu ale bohužel často pokulhává. A neodpustím si ještě otázku: Co to mělo být, ta nahá hrdinka vstupující do jezera? Osobně nic proti nahotinkám nemám, ať se pánové pokochají, ale musí to mít přece v příběhu nějakou funkci (pokud se tedy zrovna nejedná přímo o erotický film). Tak když už se chtěl pan režisér potěšit vnadami Lucie Molnárové, mohl ji nechat, ať v tom jezeře aspoň chytí rybu a donese ji Dykovi místo malin. :) ()

shinlove

Na naše poměry moc hezká pohádka. Je vidět, že když je schopný režisér, jde i s malým rozpočtem a i z nepříliš kvalitního scénáře udělat pěknou podívanou ;) Lepší 3* ()

Mistr119

Pohádka pěkná, ale ničím vyjímečná. Jediné, proč bych váhal, jestli dát pohádce 4. hvězdičku je věta, že "přátelství má jen málo společného se vděkem". ()

gizi

Pěkné exteriéry, profesionálně odvedená práce režie i herců, romantika s hezkou hlavní hrdinkou, tak to dělá dohromady 75%, 27.12.2015. ()

Zeuke

Pro me trosku rozporuplna "pohadka" ,ale kdyz pominu zacatek kde si kluci prisli na hrad jak do bordelu kde cekali tri slapoty,tak vcelku dobry 😊 ()

hanikrivi

Myslím, že jsem sledovala Rosamunde Pilcher. Aspoň první půl hodiny (vlastně Princeznu ze mlejna střihnutou s Čerty nejsou žerty). Ovšem bez vtipu. Božena Němcová takové báchorky psala, takže erotika a násilí? Proč ne. Jen posunout vysílací čas. Vadila mi plytkost příběhu a absence výborných herců. (U paní Hlaváčové a Vránové jsem zajásala.) Jiří Dvořák záběry ve kterých není nezachraní. Takže 4/10. ()

dogrose

Když já bych chtěla, aby pohádka byla pohádka. Rážovo Sedmero krkavců byla ponurá, drastická pohádka. Tohle bylo drastické, ale pohádka to nebyla. K hrdinům jsem si nevytvořila žádný vztah, spíš jsem se bála, kdo zas začne křičet. Od prvního taktu mne dráždila monstrózní hudba, až mi bylo fyzicky zle. Samo o sobě hudba vůbec ne špatná, ale mohutnost o síle pěti symfonických orchestrů absolutně nekorespondovala s komorností příběhu. Což je dlouhodobá Strachova slabina. Opět žádná pěkně napsaná ženská postava, po stránce jazykové taky nic moc. Ještěže máme krásnou přírodu. ()

soukyd33

Pravým hrdinou je ten, co nemyslí na sebe, a obětuje i to nejcennější. Vše se zde točí kolem smrti, a kouzelného předmětu. Hlavní herečka e krásná, ale umí zahrát i pěknou mrchu. Herecké výkony ujdou. Hudba zvláštní. Příběh je o lásce. Poznámka: Scéna s bleskem je blbost. Hvězdiček 2 ()

JohnnyV

To je zajímavý: najednou vám všem vadí nahota ve filmu, i když pohádkovém. Však v Hrátkách s čertem ukazuje svůdnice na Otce Školastyka nahý kozy jak vozy a taky se tomu nikdo nebrání. ()

Hach

V českých pohádkách máme rádi více humoru, trochu zpěvu a to ve "třech životech" rozhodně chybí. Nicméně vše ostatní je dle mého názoru parádní a vše zapadá v jeden velice dobře koukatelný a dokonce i napínavý celek. Pro mě jsou to 4*. ()

+sfinx+

Krásná pohádka - všichni tu rozebírají nahotu - neni to přece nic nového! Tohle už jsme tu měli dávno před revolucí u malé mořské víly (1976) a vidět tam bylo víc. Takovouto nahotu bych vůbec neřešil - dětem neuškodí a tatínky potěší ;) ()

bambiz

Jako pohadku na dobrou noc bych to detem nepoustela, ale me to prekvapive docela zaujalo, koukatelne exteriery a svizna rezie. Tvorbu Jiriho Stracha mam rada a Tremi zivoty dokazuje, jak rozdilne latky dokaze kvalitne zpracovat (uplne jina pohadka Andel pane, filmy Operace Silver A, Brainstorm ...) ()