Zelená zóna

• USA Green Zone (více)

V roce 2003 se v okolí paláce svrženého diktátora Saddáma Husajna pohybují okupační vojska, snažící se stabilizovat vzniklou situaci. Velitel Roy Miller stojí v čele elitního armádního týmu a má za úkol najít zbraně hromadného ničení. Jejich údajná přítomnost byla hlavní záminkou k invazi spojeneckých sil do Iráku. Zpravodajská služba dodává Millerově jednotce souřadnice míst, kde se zbraně nacházejí. Jenže když vojáci dorazí k jednomu ze skladů, jsou překvapeni, že je prázdný. Je to již třetí místo, kam jeho oddíl dorazil a nic nenašel. Při poradě velitelů Miller upozorňuje, že informace od zpravodajců jsou špatné a naprosto nepřesné. Hned v zárodku je umlčen lidmi z tábora prozatímního šéfa irácké správy Clarka Poundstonea. Naopak jeho oponent, agent CIA Martin Brown, nabízí Millerovi pomoc. S přispěním poznatků novinářky Dayneové začíná Roy rozkrývat tajemné vazby vedoucí od vysoce postaveného generála irácké armády až k pohlavárovi Pentagonu, operujícímu v Iráku. (TV Nova)

LeePriest

Bourna mám velmi rád, proto když jsem zjistil, že tento film režíroval také Paul Greengrass a v hlavní roli uvidíme Matta Damona, velmi jsem se těšil. Někteří lidé byli z tohoto snímku zklamaní, já naštěstí ne. Na Bournův mýtus ani Bournovo ultimátum to sice úplně nemá, přesto se dá hovořit o kvalitním válečném drama, které nám naservíruje od první až do poslední minuty události, díky kterým můžu říci, že jsem se rozhodně nenudil. Jednou je to akce kvůli zajištění (údajného) místa chemických zbraní, pak do toho zasáhnou svými intrikami Američané i Iráčané, ke konci je hlavní hrdina unesen a opět nastává neurážející akce. ()

PatrikP4

Dostalo by to za pět vůbec bych se toho nebál... Mám rád válečné filmy... Ale všiml jsem si něčeho co mě osobně opravdu vadilo a to byla kamera, samozřejmě vypadala reálně, ale naprosto se mi to nelíbilo. V bojovejch scénách to byl konec aspoň pro mě. Třes jak kdyby kameraman zrovna prožíval absťák na chlast. Víc k tomu není co dodat. ()

v.indruchova

Nemyslím si, že by tento film měl něco společného s Bournem, ale je to zajímavé. Lepší průměr. Konečně vychází na povrch pravda, ale nikdo nebyl potrestán. ()

jjjerry

Jediné společné s Bournem, je hlavní herec. "Čtvrtý bourne" je podle mě akorát matoucí a někdo může být ze snímku zklamán kvůli tomuto srovnání zklamán. Skvělý film. Kouká na válku z trochu jiného úhlu. Je to bohužel realistické. Dobrý děj, napínavý příběh. ()

pold

Podprůměrný thriller, směřující od jasného začátku k jasnému konci, bez nápadu, bez chuti a zápachu. Takovou látku nezachrání ani vysoký rozpočet, ani pár celkem povedených scén. Nudné a natahované. V podstatě se dá říct, že je to stejně zmrvené jako sama invaze do iráku. P.S. přitom lze i politický průšvih, který je notoricky známý, natočit velmi zábavně, viz "prezidentovi muži". ()

BarGoldstein

Klasická dutohlavá poudačka o tom, jak prázdnohlavci po celém světě zachraňují celý svět. Takovejch je 12 do tuctu. Za srovnání s Bournem nakopat do koulí! ()

brasek

Fiktívny príbeh o tom ako to mohlo byť. Celé je to zinscenované v duchu liberálnej propagandy, ktorá hľadí len na svoju "pravdu" a ignoruje iné pravdivé skutočnosti. Z toho dôvodu snímku nedávam veľkú hodnotu. Ak si odmyslím politiku a chcem vidieť vojnovú drámu tak určite by som dal prednosť inému filmu, toto proste nebaví, postavy nemajú potrebnú charizmu, dialógy sú nezáživné a stále o tom istom! ()

sirjohn

Musím za 3.. A to jsem měl na film/téma chuť. Super téma, námět, lokace místními vykreslená na jedničku, Matt uděluje pěkné tempo. Bohužel tempo zvládá od půlky sám, kde se už jen vyplňuje čas nad zřejmým. A ta kamera..je to první film, kde mě násilné třepání opravdu irituje, je zde opravdu přidané na sílu a to hodně ! (Ackroyda neviním, jeho Old Guard jsou skvělí, ale tady to je uměle přidané až za hranu). Příběh/myšlenka super, bohužel co zbyde ke koukání, najdu na obrázcích. ()

Heywood

Tahle politická slátanina mě otrávila a znechutila. 15% za Damona, jinak to nestálo za nic. Protože všichni po bitvě jsou generálem...ale CO kdyby ten Husajn ty zbraně měl? Jako třeba ta Severní Korea? Jako je má RUS? A hrozil, že je použije? To by tenhle film nevznikl, protože by jeho tvůrce každý nakopal do zadnice. ()

Arren

Super! Filmy z Iraku maji stavu a o tomhle to plati obzvlast. Matt Damon tu hraje svou typickou 'Bournovskou' postavu a to mu samozrejme zcela sedi. Film ma spad, akcni nadsence zaujmou bojove sceny, ty, kteri spise ocenuji napeti zase ryze detektivni zapletka. Ackoliv je film celkem predvidatelny, kupodivu to nevadi, protoze v zajmu vas udrzi hlavne ta cesta k rozuzleni. Moc jsem se bavil a vrele doporucuju! ()

Pacas

Ještě teď mě mrazí a to jsem to dokoukal před 10 minutama. A nejvíc mě dostal závěrečný záběr odjezdu na ropnou rafinérii, něco na tom bude. . . . ()

Alne

Damon skvělý režie výborná, hudba silně vhodná. Filmu by se možná hodil i podtitul pravda o Iráku. ()

shinlove

Vynikající film, který mě naprosto strhl... Jako má Burton svého Deppa, má i Greengrass svého Damona. Obě dvě spojení fungují skvěle a s každým dalším filmem mě udiví, jak moc jsou jejich filmy úžasné. Ale zpět k filmu. To, co předvádějí vojáci USA v Iráku dlouhodobě nenese výsledky a nyní už je mi jasné proč...Kdyby jen smítko pravdy bylo na tomto filmu pravda, jakože věřím, že pravda je ještě mnohem horší, odsoudil bych vládu Bushe ještě víc než dosud! Film mě svojí režií i scénářem dostal, o výkon Damona netřeba pochybovat. Nelze dát méně než 5* ()

james11

Další film pojednávající o amerických záležitostech v zahraničí. Vznikla z toho slušná podívaná, u které mi jen trochu vadila roztřepaná kamera, protože v některých záběrech jsem se opravdu nestíhal orientovat. ()

FAxPR

jason isaacs tady má opravdu šílený knírek (něco jako lemmy kilmister, haha).. všichni říkají, že je to "jako bourne", mě to tak ani nepřišlo.. trilogii o bournovi asi nepřepnu, ale bůhví jaký fanda taky nejsem.. je tady vidět jak se greengrass poučil z kritiky svých akčních scén- jsou přehlednější, ale o dost nudnější, čitelnější (předvídatelné?) a vůbec mi neseděly do tohoto "jak to teda všechno je" filmu.. nečekal jsem zázrak, ale tohle bylo dost slabé.. všechno tady vypadá tak nějak nastrčeně a herecké výkony jsou absurdní.. věta "what the fuck did you do that for?!", kterou damon pronese nakonec poslední akce, vystihuje celý film- tak Paule, what the fuck did you do that for?! ()

kondomxxl

Nejde o špatný film, to určite nie, ale niečo tomu chýbalo. Ale komu sa páčilo Kingdom, tak nech si pozrie aj toto...ale ide o film na ktorý sa rýchlo zabudne. ()

Greengrass a Hanks versus piráti?

Greengrass a Hanks versus piráti?

06.06.2011

Paul Greengrass to i přes pověst kvalitního filmaře nemá v Hollywoodu lehké. Jeho poslední film Zelená zóna byl totiž propadák. A znáte to – prachy jsou až na prvním místě. Původně britský filmař si… (více)

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí