Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiální text distributora)

kingik

Příjemně strašidelný horor s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Je o spisovateli, který se poté, co se s ním rozvedla manželka, nastěhuje do domu, který se nachází na prokletém místě poblíž staré pohřební mohyle opředené mnoha strašidelnými mýty. A s jeho dcerou se začnou rázem dít podivné věci. Tajemné šlápoty na podlaze, pavouci v šuplíku a slaměná panenka asi sotva někoho vyděsí, ale film jako celek obstojně funguje, i když si dovedu Costnera představit, jak by ještě před pár lety s takovým scénářem producenta hnal ze dveří. Dneska už si tolik vyskakovat nemůže, a tak tuhle roli přijal a zahrál ji dobře. Vše se odvíjí v pomalém tempu, ale bavilo mě sledovat postupnou proměnu dcery na prahu dospělosti a chtěl jsem zjistit, co za ní vězí. Vysvětlení sice nebylo tak maximálně srozumitelné, jak jsem potřeboval, ale za to, že režisér Luiso Berdejo spolu s hudebním skladatelem Javierem Navarretem prokazovali urputnou snahu vyděsit i v tom nejklidnějším záběru, si ode mě tento horůrek vysloužil dobré hodnocení. 60% ()

Omnibus

V červnu dětem zdrhla máti, s dceruškou puberta mlátí...  kočka už je na cucky, jak to skončí? Drasticky.“ Louisa náměsíčnice mě zaujala, naložená ve vaně i bahnem pomatlaná. Bráška moc ne, ten jen přicmrndával. A co taťka? Stojí s pěstí? Kdepak, žena mu totiž zdrhla. Njn. S vlky se dá dotančit až k sedmi Oscarům, s mravenci se doťape leda tak do...  špajzu pro Marmeládu (btw, fakt blbé jméno pro kočku). SPOILEROIDNÍ OKÉNKO MOHYLY: [][] Jaký barák potřebuje tříčlenná rodinka? Samozřejmě obří, se třemi patry a třiatřiceti pokoji. Ideálně i s temnou animální minulostí a zlověstnou indiánskou mohylou, dutou jako bambus a plnou problémového hmyzu. Což ocení zejména problémová dcera, která právě prochází složitým obdobím pubertálního larvení. Sbohem taťko, růžoví poníci a koťátka. Až dětská skořápka pukne, vztyčí se na štíhlých sexy nohách dospělá termití královna a tisíce samečků se jí budou klanět! [][] Divný hybrid mezi duchařinou, mravenčím hororem a srdceryvným dramatem o těžkém životě otce samoživitele, který má na krku nejen své dvě děti, ale i spoustu blanokřídlých záhrobních oblud, vrčících jako porouchaný vysavač. ()

teutates

Kevin jako neohrabaný nováček v krásném proletariánském snímečku o "hororových" bubácích, kteří obtěžují jeho milovanou dcerku. Tak povrchní a bezmyšlenkovitou srajdu jsem už dlouho neviděl. 2/10 ()

Campbell

Celkem obstojný film, ale je to bohužel i přes to že se mi to líbilo kopie dalších milion filmů. Rodina se nastěhuje do nějakého domu a tam se děje něco zlého. Tentokrát to není duchařina ale jakýsi monster film. Na konci příšery vypadají poměrně slušně ale než se k nim dostaneme musíme se překousat přes velké množství scén v domě které sice nejsou špatné, ale jsou fakt až moc okopírované z jiných filmů. Nikdy jsem nečekal že mi to bude tolik vadit ale bohužel u tohohle mi to vadí dost. ()

WANDRWALL

Nová dcera je na sto procent jiná, než stará či jiná dcera. A přece zde jsou charaktery postav nápadně propracovány pouze z takového úhlu pohledu, který přišel tvůrcům šik! Tyhle deformace nemohu akceptovat, proto film musím považovat za špatný. ()

iamek

Hodně stupidní a dementní horor, který by měl vyjít maximálně na novinovém stánku. Snímek není vůbec napínavý, strašidelný a hlavně ničím vás nepřekvapí. ()

Arsenal83

Film už na začiatku úplne rezignoval na moment prekvapenia, keď nám vysušených a sporne oblečených horolezcov na streche ukázali hneď v úvodných sekvenciách. Takže už šlo len o boj kto z koho, ale že to tomu Costnerovi trvalo, kým sa do toho boja dal, asi bol ešte vysílený z naťahovania tetivy v Sherwoodskom lese. Pomerná nuda je vyslobodená záverečnou akciou s výborným ukončením, ktoré síce koncom nie je, ale ja milujem takéto závery. Len toto, že okrem toho záveru tu veľa toho nie je a rozlíšenie ako keby to bolo natáčané za púštnej búrky. ()

Nettrass

Neni to tak špatný. Vlkdy už sice Costner nemá, indiáni demokratickým a rovnoprávným amíkům taky došli, ale ještě si může zatančit na jejich hrobě. A to za kvílivých, skřípavých a vrzavých zvuků. A asistenci mu dělají takové pokřiveniny, co mají místo pusy uzubený řitní otvor. ()

SOLOM.

Říkal jsem si, hraje tam Costner, půjde o mysteriózní horor, to by nemuselo být špatné. Taky jsem si zprvu tenhle film jakžtakž užíval, prostředí vypadalo slušně a já se těšil, jakou roli v tom všem bude hrát ona mohyla. Jenže tvůrci všechno posrali tím, že nám ukázali ony (polobohy) moc brzo a já měl po náladě. Pak už jsem jen více méně znuděně seděl a čekal, kdy bude konec. Atmosféra totiž místy neskutečně stagnovala, napětí si větší polovinu filmu vzalo náhradní volno a herecké výkony obou dětských protagonistů taky dost průměrné. Kde originalita moc příležitosti nedostane, tam to ani Kevin nezachrání. ()

eraserhead666

Čertsvě rozvedený tatík se s dcerou a synem odstěhuje na samotu a dceru mu tam osouloží indiánští glumové. Costnera mám rád a byl jsem na něj zvědavý. Když jsem v úvodních titulcích zjistil, že tam hraje Ivana Baquero, zajásal jsem, mám tu holku totiž docela rád. Kevin nezklamal, hraje prostě tatíka postaveného do nezvyklé situace. Z Ivany se nám klube zajímavá herečka. Z toho mála, co jí scénář poskytl (na to, že je ona sama zápletkou) vytřískala, co se dalo. Musí se nechat, že je fajn, že se ty potvory snažili prakticky neukázat. mohlo to ale být atmosféričtější a údernější, A že se tak nestalo, za to může klasicky zbytečně natažená stopáž. Už mě nebaví si na to pořád stěžovat, ale je to tak. Ale potěšil mě závěr, jak tím, co se v něm děje, tak tím, jak je nasnímán. Hodně dobré provedení. Suma sumárům slušný, koukatelný a neurážející průměr. ()

Karamanlis

Trochu sa divím, že sa prieberčivého Kevina Costnera, ktorý účinkuje tak cca v jednom filme za rok podarilo obsadiť práve do tohto hororového projektu a či peniaze určenú na jeho iste nemalú gážu nemohli byť využité aj zmysluplnejšie, nakoniec je ale dobre, že tu stvárnil hlavnú rolu... New Daughter je natočená sporovlivým štýlom nízkorozpočtových moster hororov z 80. rokov - divákovi sú väčšinu stopáže servírované iba náznaky prítomnosti akéhosi zla, nevidí nič konkrétne a keď aj dochádza k nejakej násilnej scéne, prichádza strih a dej sa následne presúva do ďalšieho dňa. Všetko sa sústredí na záverečné finále, ktoré mi v tomto prípade našťastie vynahradilo 1,5 hodiny čakania na hnusáka.... nuda to ale určite nebola a ako celok funguje New Daughter aj napriek nejakým muchám vcelku dobre. ()

ARI50

Na filmu se mi líbí temnota a skvělé mrazení co mi film dodal a i když se moc neděje tak konec všechno krásně zachrání. ()

Beastmaster4

Slabý příběh, pomalu žádné napětí. Mizerný horor s vynikajícím hereckým obsazením. Ani Costner, který je jindy bezesporu skvělý tu neměl šanci nic předvézt. Ivana Baquero, tak dobrá z Faunova labyrintu, zde nestačí udržet nikoho v napětí a strachu. Film je víceméně dalším zbytečným hororovým thrillerem, který nenabízí celkem nic nového, krom pěkně udělaných "bubáků".....Nová dcera vám nic nevysvětlí, není žádná pointa, žádný strach - prostě vás jen s poklidem vede za ruku ke svému temnému konci. ()

Morholt

jasně že tu všechno už bylo, ale příjemná atmosféra doprovázená různými pazvuky udělala z New Daughter chvílemi až mrazivou záležitost. Sednul i Kevin, ačkoliv zrovna béčkový horor je podle mého názoru pod jeho úroveň. Příšerný byl naopak dětský casting - zejména chlapeček byl na pěst. 60% ()

Lacike

Tak dlho si reziser daval nacas s budovanim atmosfery, ze mu uz na nic dalsie neostal cas. Na taketo filmy je Kevina skoda. ()

Genero

Pokud zjistíte, že milovaná maminka zapomněla dát nohy k sobě a do rána je z ní zavrženíhodná coura, jistě tento fakt od základu změní váš světonázor. To ale ještě nikoho neopravňuje žrát kočky, zabíjet chůvy a vyvolávat indiánské démony. Na tom se jistě všichni shodneme. Španělská teenkravka to bere jinou optikou. Nechá se posednout zlým mytologickým zmrdem, hází kyselé ksichty, hrabe se v mohyle a mluví hlasem čtyřicetiletého zrovna abstinujícího notorika (když je dabovaná). Táta Kevin se pak vlk nevlk sápe po brokárně a musí zjednat pořádek dřív, než stará dcera vysublimuje v novou dceru a divák pojde nudou. Ale velkým plusem je, že na něj z toho pohřebiště nebafli nahatí geronti nebo Ti druzí. ()

jhsoft

Tak tohle mě moc neoslovilo..., začlo to celkem dobře a bavilo mě to,ale zhruba od půlky filmu jsem se neustále díval na hodinky kdy to už skončí..., a ten konec? To posrali uplně...,no nic snaha byla. ()

Terva

DIALOG - JOHN JAMES ( Kevin Kostner ) - Co to píšeš ? LOUISA JAMES ( Ivana Baquero ) - Dopis mámě. Díky, že jsi nás opustila. Jsi coura a tvůj nový přítel je kretén............. Čekal jsem zdlouhavý začátek, ale už okolo deváté minuty se to pomalu začalo rozjíždět. Kroky na střeše, nehrající klávesa u piána, mohyla z hlíny nedaleko baráku, kočka Marmeláda - to vše hned a bez nějakých prodlužování. Ve filmu jsem se nejvíc štítil pavouků. Rozvod, stěhování, nová škola, puberta, spisovatelský blok a situace okolo nového bydlení, je základem tohoto psychothrilleru. CITÁT - Teď se stane něco zlého....... Film je bohužel tak rozjetej, že se ke konci nějak nemohl zastavit a finální dění už je strašně přehnané. Divné bytosti ( chodci ) u kterých jsem očekával úplně jiný vzhled, proto že je to indiánská mohyla, zhasínající světlo i baterka a celé vyvrcholení strhlo tento snímek někam do 40 % CITÁT - Jsem tvá nová dcera........ ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)