Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Holina

Underworld se tak nějak vrací ke svým kořenům, ovšem bitvy mezi upíry a lycany se staly fádními jak ve svém provedení tak ve své filosofii. Prostě si stačí pustit jeden díl série a ostatní strohou mytologii si tak nějak domyslíte... ()

Ripley

Za to,že zručný Len Wiseman svěřil režii totálně neschopnému Tatopoulosovi,který sotva tak natočí reklamu na prací prášek,natož celovečerní akční film,bych ho nechal pokousat od Victora a Tatopoulosovi bych prostřelil srdce stříbrnou kulkou.Natáhnout flashbacky z jedničky do osmdesátiminutového guláše,kde se nedozvíme vůbec nic nového,byla zatraceně velká chyba.Kdyby ta akce aspoň stála za to.Bohužel jde o nejhorší díl trilogie. ()

vorenus

Klasické béčko, ale celkem v pohodě se na to dalo podívat.Jen ta kamera nemusela, až tak zběsile lítat, že si kvůli tomu nemohl divák pořádně vychutnat všechny souboje. ()

t.mon

Je to špatné, ale takhle dobrý jsem to nečekal(navíc je to prequel, a ty se málokdy vyvedou). Velmi mě mrzel odchod Kate Beckinsale, protože ta tomu dodávala říz, a Rhona Mitra je oproti ní strašná. Takže nejsem ani nadšen, ani zklamán. Ale pkud hledáte filmy s vlkodlaky a upíry, pustte si 1čku. ()

Radim

Že bych byl nadšený, to se říct nedá, ale zklamaný taky ne. Výborné obsazení, hlavně mi typově sedl Sheen v roli Luciana. Co mi naopak vadilo, byla kamera - střihy byly příliš rychlé, vůbec nešlo zaostřit; jako by tvůrci chtěli nastavovat kaši a neměli moc z čeho. Pokud se někomu líbily předcházející díly Underworldu, nejde než doporučit. ()

Greny

začátek slibný, ale postupem filmu dochází režii i hercům dech. Raději nebudu hodnotit některé herecké výkony a ani postavení scénáře. Hodně se mi líbila kamera a těch pár akčních scén, ale také začátek filmu takže rovné 3* jsou na světě ()

Prochy38

Whaw, to jsem už vůbec nečekal. Po dvou solidních dílech s K. Beckinsale jsme se přesunuli do doby dávno minulé. A protože mám radši meče než bouchačky, bylo to jako stvořené pro mě. Vím, že tato série nikoho nějak extra nenadchla, ale u mě se střetlo hned několik faktorů, na kterých mi při sledování filmů hrozně záleží. A to se povedlo u všech zatím tří dílů. Krásná hlavní hrdinka, vampirismus a lycantropie, akce a krev, prostě paráda!! V tomto díle už není nádherná Kate, ale Rhona je tak neuvěřitelně krásnej kus ženské, že film na tom rozhodně netrpí, do toho kapka historického filmařství a u mě naprostá spokojenost! M. Sheen dostal maximum prostoru, což nebylo na škodu už vůbec. Jsem zvědavej do které doby zavítá 4ka! ()

Hanes88

Tak ne tak strhující jako jednička a dvojka, ale pořád to do sebe něco mělo. Škoda, že to neskončilo jinak, ale jelikož to byl prequel, tak jinak to ani skončit nemohlo :-). ()

Paldiny

Celú polovicu filmu som v kútiku dúfal, že dôjde k vzbure a potom sa presunieme späť do prítomnosti, ale nie. Scenáristi zrejme nestíhali s uzávierkou, a preto minútový zvrat z minulých dielov natiahli na celovečerný film. Hlavnými hrdinami tak sú hýčkaný lykan Lucian, tvrdohlavá dcéra mocného Viktora, Sonja a ich príbeh, ktorý už poznáme (pre ostatných spoilerujem). Lucian spočiatku kráča po boku charizmatického vládcu upírov, aby neskôr spáchal niečo živočíšne, povstal ako Spartakus a nakoniec sa nechal zajať a v prvom rade sledovať Johanku v plameňoch. Nedá mi tak pokoj otázka, či bolo nutné túto kapitolu sfilmovať do podoby celovečerného filmu. Asi nie, nazvať ho, ale úplne zbytočným mi príde moc prísne. Vďaka nemu spoznávame postavy po nespoznaných stránkach, navyše podaktorých ešte v ľudských kožiach. Tiež bolo zaujímavé sledovať tých zlých v roli klaďasov a opačne. Toľko k postavám, teraz pár slov k spracovaniu. Vykreslenie stredoveku obstojné, triky + hudba tiež, chválim prácu s napätím (v lese s ľudskými šľachticmi sa dalo krájať). Čo chýbalo, sadistická brutalita z Evolúcie. Explicitnosť bola umiernenejšia, čo miestami dokázalo zakamuflovať napätie, inokedy tento neduh vyčnieval. Za mňa tak priemerný, ale nie úplne zbytočný diel. Na Prebudenie s Kate sa ale teším viac. ()

Marys

Na prvé dva to nemá, už čo sa týka tej efektnej stránky, alebo hereckého obsadenia. Krvi tam je požehnane, dá sa na to pozerať, ale Kate Backinsale v koži ani bez nej to jednoducho nie je. ()

Zombi

Nějak mě to vůbec nevtáhlo, především scénář je naprosto o ničem, vše je řečeno už v názvu filmu, prostě Lycani se vzbouří, tečka, mezitím je samozřejmě zase romance Romea a Julie, o tom jsou přece všechny Underworldy. Rhona je v pohodě, ohánět se umí, jak ukázala v Soudném dni, ale její Romeo vypadá dost hrozně, na vůdce Lycanů. Akce tu taky moc není a to co je, moc nezaujme. No nic, Blade je jen jeden, vlastně dva, jednička a dvojka, o zbytku se mlčí :o) ()

berry.77

Suďte mě jak chcete ,ale filmů s upírama proti lycanům je fakt málo a já je zbožňuji je tu spousta nejasností a dost stupidních záběrů i ten příběh stál za starou belu,ale lycan vs upír bomba:) ()

1945

Vzpoura lykanů je určena stejně jako Evolution jen pro diváky, které zaujal vynikající pilotní díl. Nechápu lidi, kteří se na pokračování dívali, navzdory tomu, že se jim nelíbila ani jednička. Já jsem byl s novým Underworldem spokojen, i když místy mi film připomínal velkou gothic párty :-D ()

Cement73

Uznávam, že akčnosť v porovnaní z predchádzajúcimi časťami upadla do priemeru, ale 3ka drží atmosféru temného súboja dvoch rás. Plus sú zábery "priekliatych" transylvanskych lesov plných príšer, v ktorých každý tien nahanal strach. ()

Movie Gourmet

Hodně slabé vizuální efekty. Děj je v podstatě xtá variace na jedno a totéž. Závěr je kýčovitý - viz jak to dopadne s Viktorem. Jedinými klady jsou herci Bill Nighy, půvabná Rhona Mitra, která nahradila Kate Beckinsale a Michael Sheen a skladba Steal My Romance od Ghost on the Radio, ze soundtracku k filmu. 2* a 50 % ()

zelvicka.

Kupodivu mi to přišlo o něco lepší než oba předchozí díly (každý zvlášť). Rhona Mitra je ještě o něco hezčí než Katie, takže je to stále zajímavé. Zajímavý vidět stále stejný herce ve stejnejch rolích, i když jsem je už třikrát viděl umřít. ()

H4ku11

Už keď som videl dvojku som si vravel, že by bolo super keby úvodnú scénu zo stredoveku, kde boli upíry rytieri v nablýskanej zbroji previedli do celovečerného filmu. Moje prianie sa splnilo a ako bonus sa ešte vrátili Victor s Lucianom. Mám radšej upírov, no ale nefandi Lucianovi! ()

Emo-haunter

Vpoura Lycanů je prequelem této série, a vypráví nám příběh o tom, co už jsme se dověděli stručně, jasně a výstižně v díle prvním. Takže když bych k tomu měl něco říct k obsahové stránce, tak nic moc zajímavého, žádné rozvíjení mytologie tohoto světa, protože už jsem to všechno věděl. Ale aspoň jsem si víc okusil atmosféru toho, jak to bylo na začátku. Nicméně děj a scénář hodně podprůměrný. Po grafické stránce tu máme fajn opět fajn výpravu, slušnou kameru, i CGI (až na jeden cringe moment). Nicméně Mitra není Backinsale, aspoň Sheenova přítomnost potěšila, nyní se mi u něj změnil názor, a vnímám ho více jako kladnou postavu, v první díle totiž působil více záporněji, tady v prequelu spíše dobrý Lycan. Rovněž jsem uvítal návrat toho černocha, jehož jméno se mi nechce hledat. No, víc nemám moc co dodávat. I když grafická stránka filmu funguje, nelze zakrýt fakt slaboučký scénář, opět poměrně neempatické postavy, kdy už alespoň víte, komu máte fandit. Na povedený druhý díl to ovšem nemá, a v porovnání s jedničkou je trojka o trošku slabší. Proto víc, jak tři slabší hvězdy dát nemohu, a to jsem ještě celkem mírný.  5,8/10 ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)