Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Skleni

Slušná akčná novinka v podaní sexi herečky a nie moc sexi spracovania deja. Ale tá spojitosť s jednotkou tento film má dobre spracovaný. Ja osobne dámam 65% iba vďaka súbojom:) ()

parabellum

Přišel jsem, viděl jsem, byl jsem béčkově spokojen. Nový Underwold splnil přesně to co co jsem očekával, oddechovou podívanou, která kloubí mé oblíbené žánry: akce, temná fantasy plus něco s hororu. Ano dialogy bagr, střihač jako by chtěl rychle si odbýt šichtu ale to od klasického béčka musíte očekávat:)) Pro mě povedené, oddechové béčko s áčkových rozpočtem:))A proty co, každý béčko předem odsouděj dávám jednoduchý dvě rady, buď nato nechoďtě nebo když nato jdete nechejte mozek doma!!!! Dávám 70%!!! ()

chemicquei

Někde v polovině jsem zaklonil hlavu a pomalu začal usínat, a nejenom proto, že jsem byl trochu ospalejší. Ničeho jsem se ve filmu nedočkal. ()

asfalt

No ozaj ani sám neviem, za čo tu jednu * dávam. Z tohoto filmu som si nezapamätal vôbec nič, navyše to bolo strašná nuda. V prvých dvoch dieloch som sa aspoň mohol kochať pohľadom na sexi Kate, tu už ozaj nebolo na čo. ()

aR3Zz

Jako příznivec předchozích dvou dílů jsem se na toto pokračování celkem těšil, nakonec jsem ale mírně zklamán. Je zde trocha akce i nějaký ten příběh, ale ... není to ono, film nedrží pokupě. Vše je pouze průměrné, stejně jako mé hodnocení 50% ()

Manhattan odpad!

Jako milovník prvního dílu a odpůrce druhého,jsem si myslel že trojka bude nějakým lepším středem opak je pravdou.Když jsem film zhlédl nevěděl jsem jestli mám brečet nebo se smát.Vlkodlaci na dnešni efekty vypadali strašně,střih hrůza no a děj snad ještě horší.Podle mě si film nezaslouží ani vyjít na dvd natoš aby byl promítán v kině.No prostě odpad. ()

jay.lee

Překvapivě dobré pokračování, kdo by to by řekl, že VZPOURA LYCANŮ bude nejlepší z celé trilogie. I love Rhona:-)) ()

Blaogranas

Se vší úctou Rhona Mitra se prostě nemůže měřit s Kate Beckinsale. A proto je třetí díl slabší než jeho předchůdci. Děj je docela stupidní, ale masky a kostýmy jsou dobré. Když tušíte do čeho jdete - že to není žádný superfilm - neměli byste být zklamáni. Téměř ke 3* se hodnocení vyšplhat může. ()

Jeand´Boa

Stejně jako slabý průsvit denního světla upíra zcela nespálí, pár světlých okamžiků film nespasí a diváka neusadí...Tomuto filmu (a snad celé sérii) já prostě nic neuvěřím - vše je tak vymodelované a vynucované, že se mi až chce brečet smíchy... ()

tomik99

Underworld III se tentokrát odehrává v minulosti a prohlubuje nám příběh, který byl načrtnut v prvním a druhém díle. Mohlo se jednat opravdu o slušný počin a já zase zoufale doufal v něco víc a čekal jsem, že mytologie Underworld má nějakou šanci na hlubší myšlenku. Ale znovu jsem se mýlil. Příběh začal poutavě a mohlo z toho být něco většího než u předchůdců, děj se ale brzo znovu zvrtnul a šel ve stopách, ve kterých (podle tvůrců) mu to jde nejlépe a to v akci. Jenže samotná akce stojí opět za kulové a vlkodlaci jsou opět k smíchu. Zkrátka vše, co jsme viděli předchozích dílech a co jsme se dozvěděli, má najednou teď svůj samotný film, který nepřinese nic nového. Film je asi tak stejně dlouhý, jako animovaný film. Tato série se při životě drží už celkem dlouho a já stále přemýšlím, proč tomu tak je. ()

Bollek

Vzpoura Lycanů se nese v podobném duchu jako první dva díly. Jen pistole a samopaly byly vystřídány kušemi a meči a velkoměsto nahradil středověký hrad a temné lesy. Je veliká škoda, že díky prvnímu dílu už známe prakticky celý děj a téměř nic mě už nepřekvapilo. Také mě mrzí, že upíři nemůžou na světlo. Temné prostředí noci sice má svoje kouzlo, ale přecejen ve dne i já vidím na tu akci lépe. No snad se tohle trochu vylepší aspoň ve čtyřce. ()

hribisko

V porovnání s Evolution není Vzpoura Lycanů ani ten datadisk, maximálně tak nějaký fanouškovský mód (a ke všemu dost mizerný). ()

Plechpetr

Nepoučitelný Underworld sice do své poloviny zaujme trošku svěží atmosférou, ale potom se to zase rychle vrátí do svých starých šlépějí, které stojí za h*vno. Dialogy zůstaly na bodu mrazu. Nic moc. Zase. ()

tranquill

Postrádám smysl, chtít vidět tuhle akční fantasy znovu. No ono by vlastně kvůli neustálé tmě nebylo nic vidět ani napodruhé... ()

Torpid

Latexová Kate Beckinsale je jedním z největších sex symbolů posledních dvou dekád a světe div se, zároveň dobrá herečka. Navíc v téhle přímočaré temné gothic fantasy hraje i pár kvalitních herců. Ten, kdo má rád žánr a neprotáčí oči ze soubojů upírů s vlkodlaky, nechť se na tuto sérii podívá a začne určitě prvním dílem z roku 2003, protože a jelikož kvalita lineárně klesá až k pátému dílu. I ten však stojí za vidění, pokud se tedy k němu prokoušete těmi předchozími. ()

Bobšule

Samostatně možná ucházející snímek, ale jako pokračování podstatně zdařilejších dvou filmů tento díl příliš neobstojí, řekla bych. Předně mě nepotěšilo, že v tomto díle se upíři prakticky nechovají jako upíři. Kromě toho, že okázale hynou na denním světle. Ovšem... Očividně každý jiným způsobem. Všichni se odpaří, jenom Soňa zuhelnatěla. Uteklo mi snad něco, co to vysvětluje? Také šachy s amuletem, který nakonec skončí u Luciana mě poněkud matou.... Je to součást klíče, který má zamykat přístup k Williamovi. Je-li na konci Vzpoury již v rukách Luciana, měl by být William již bezpečně pod zámkem, což se i z obsahu Vzpoury zdá. Ovšem pak by měla být tou dobou vyvražděna i rodina stavitele jeho vězení (soudě dle děje Evolution a konečně i podle doušky v závěru samotné Vzpoury) a po světě by tedy měla pobíhat jediná přeživší - Selene. Děvčátko, které Viktor nedokáže zabít, neb mu příliš připomíná vlastnoručně odsouzenou Soňu. Nevím, jestli se v tom ztrácím jenom já, nebo se to podařilo především scénáristům. Vzhledem k tomu, že jsem (asi jako jediná) šla na trojku Underworldu právě kvůli ději, jsem hodně zklamaná. Hloupý střih tu už byl vícekrát zmiňovaný. A tak si jen přihodím: některé bojové scény jsou odfláknuté (ano, reptala jsem nad tím, že jednička i dvojka jsou opálený matrix a omlouvám se - chci zpátky opálený matrix!!!) a kde náhodou začínají vypadat zajímavě, tam jsou v ten nejnemožnější okamžik stříhnuté, takže se člověk namá prakticky na co dívat. Vrcholem zoufalství střihačova "umu" jsou patrně milostné scény, kde ale není vidět lautr nic hezkého, protože ve chvíli, kdy se člověk v těch tělech začíná orientovat, je vše prostřiženo všeříkající mlhou. Hm. Ještě že na tyhle scény nejsem nikterak fixovaná, bylo by to vážně k zlosti... K zlosti je prostě celý ten film. Neříkám, že je nekoukatelný. Ale pro mne osobně se stal velkým zklamáním v porovnání s tím, co jsem očekávala po jedničce a zvláště pak dvojce. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)