Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

FilmFan24

Tak je tady máme zpátky! Opět ve stylových oblečcích a za vydatné pomoci modrých filtrů upíry a lycany! Tentokráte se vracíme do středověku, kde to všechno začalo. Temno se vším všudy. A to upíři potřebují! Odpočinkové, ale drsné a nabité souboji. Pro milovníky této filmové série povinnost. Pro mě tak nějak v půli cesty. Dostalo se mi zábavy, ale něco mi tam chybělo...Žeby česnek a krucifix? ()

dom156

Prozatím nejlepší díl této ságy, co jsem měl možnost vidět a srovnávat. Ten středověký háv plný temnoty mu velmi sluší. Furt lepší než stříbrný kulky a spojitost s dnešní dobou. Celkově když se nad tím zamyslím, tak upíři, vlkodlaci atd., mi sedí na středověk případně novověk. Zasazování do 21. století mi nějak moc neštimuje. Když se vrátím k filmu, tomuto prequelu pomohlo i logické neúčinkování Kate, na kterou byl v minulých dílech až moc upoután děj. I přes mírné zlepšení jsme se dostali pouze do filmového průměru. ()

grogodil

Kate v latexe je preč, Rhona Mithra prekvapivo oku akosi vôbec nelahodí a len kvôli Billovi Nighovi sa to naozaj neoplatí ani zapínať, pretože ten zvyšok je úplne zbytočný guláš, v ktorom sa režisér so scenáristom predbieha vo svojej retardovanosti. Absolútne neprehľadne natočená tmavá béčková zlátanina, pri ktorej si človek celý film praje, aby tým upírom konečne zasvietilo do tváre slniečko, nech to utrpenie konečne skončí. ()

Fanucci

Bydlení s přítelkyní, která je fanouškem upírů má své úskalí:-) To úskalí je sdílení prožitku ze sledování kultovní série Underworld, jejíž neustálé protahování mne přijde stejně nutné, jako prodlužování Saw. ()

Dubro

Dielko určené zrejme len pre fanúšikov série Underworldu a vyznávačov tmavých obrazoviek. Nazerať do tmy som mohol aj večer z okna alebo si pustiť nejaký krátky dokument o tuneloch, prípadne o polnočných vzburách černochov. Do ďalších možných pokračovaní už asi nepôjdem. Dva a pol kila vlkodlaka. ()

kinderman

Nějaký agilní tuzemský kýčař by z námětu mohl vytěžit zajímavý hybridní muzikál: „draculů“ je ve filmu plný hrad a lykana Luciana bičují snad ještě víc než Ježíše Krista. Ale koho neurazily první dva díly, pravděpodobně přežije bez újmy na duševním zdraví i tenhle přívažek. ()

kalap

Mysicku takýto vjazd do prdele vzrušil len na jednu hviezdičku, ale umňa to dosiahlo vrcholu štyroch hviezd:) ()

fmash

Vlastně dost zbytečná předehra, celá modrá a studiová, ve které nikdo nevypadá moc sympaticky, opakuje v sérii zažité postupy a scény a vůbec je znát, že, jak říká v dokumentu Tatopoulos, se jedná o franšízu. Prostě ještě trochu vyděláváme na zavedené značce. Ale v rámci žánru a při tom rozpočtu... zkousnu i toho teatrálního Nighyho, který ze zbytku filmu ční jak herecký důchodce ze spolku ochotníků. Když už jsem dal trojku Evolution, tak tady nemůžu míň. 2¾. ()

GILLWANDER

O čom bola vlastne táto prázdna časť? Bez herečky Kate Beckinsale to už nebolo ono, nová tvár, ktorá na moment nahradila herečku je kožená a nepresvedčivá. Tvári sa hrdinský a v podstate hraje do prázdneho obecenstva. Celý film o láske upíra k vlkodlakovi, ako upírka nosí vo svojom lone unikátne dieťa, ktoré môže zmeniť chod dejín. V podstate celá trilógia nič dokopy neponúkla, ale tretí diel pochoval celú sériu hlboko do filmovej priepasti. Scenár opäť katastrofa, dialógy ako zo šlabikára, dej je hlúpy a absurdný a vôbec nie cool ako autori zamýšľali. Najhoršia časť zatiaľ, nič mi tento film nedal a ja som mu venoval 89 minút. Podpriemer. 40% ()

SonG

Vzpoura Lycanů jasně vyhrává nad předešlými dvěma díly. Jednoznačné je to díky prostředí, ve kterém se děj odehrává...Navíc bitky jsou efektní, dobře sestříhané, příběh poutavý (konečně jsem díky tomuto filmu naplno pochopil předešlé dva díly)...I bez mé oblíbenkyně Kate je to na silné 4 hvězdy. ()

Jango_Fett

Dobrý prequel, bohužel to shazuje ten fakt, že jsem viděl předchozí díly a věděl jsem o čem to bude a jak to skončí. A když člověk předem ví jak to dopadne tak to není ono no... ()

Chen

Je v módě kritizovat cokoliv s nálepkou Underworld, ale já osobně nemám nic proti této sympaticky béčkové sérii o boji dvou oblíbených frakcí hororových filmů - vlkodlaků a upírů. Třetí díl není rozhodně špatný, má příjemně temnou atmosféru, slušné souboje s poněkud zmateným, ale ne úplně děsivým střihem a nabídne i spoustu odkazů na předchozí dva díly. Jako prequel funguje docela dobře a rozhodně nebudu házet špínu po lopatách, jako spousta zde, protože k tomu nemám důvod. Není to nic, co by stálo za ovace ve stoje, ale zhlédnout to jednou, dvakrát či čtyřikrát mi rozhodně žádnou újmou nezpůsobí. ()

M.i.k.e

jako něco,u čeho neni třebas přemejšlet po úmornym dnu v práci to celkem funguje...pro mě osobně nejlepší z trilogie,otázka je,do jaký míry je to výhra...40% ()

Martin741

Underworld 3 je este slabsi ako jednicka /najlepsi diel serie/ a dvojka. Ponajprv rezie sa chopil Tatopoulos oproti Wisemanovi, co sa odrazilo v podstatne dementnejsej rezii. Wiseman sice nie je rezisersky virtuoz, ale myslim, ze filmu rozumie viac ako Tatopoulos. Dokazom mozu byt Underworld 1 a 2 a Die Hard 4. Scenar k filmu bol asi vyplach zosmoleny niekde na ZS siedmakom za 5 minut. Este aby film mal dalsie negativum, odisla Kate Beckinsale a nahradila ju Rhona Mitra, co je pre mna osoba absolutne nezaujimava a nie je sexy ako Kate. Od odpadu film aspon zachranili drsne sa tvariace akcne sceny : 33 % ()

Petoss1

Zo začiatku to vyzerá strašne. V ďalšom priebehu to nieje o nič lepšie, ale už sa na to dá pozerať, hlavne na Rhonu. Áno, ona je tá, ktorá nahradila Kate celkom dôstojne. Láska medzi upírkou a vlkodlakom - lycanom, odohrávajúca sa stále v rovnakom prostredí a disponujúca slabšími vizuálnymi trikmi určite nemôže vo svete preraziť a možno si ani 3* nezaslúži, ale ako dobrá oddychovka mi to pekne poslúžilo. 55% ()

Tomik12345

Samo o sobě to není úplně špatné. Ale je tam té lásky nějak moc. Navíc se mi líbil první a druhý díl také proto, že to je zasazeno do moderní doby, tohle mi až moc připomínalo Van Helsing a to, uznáte sami, byla kravina. Rhona Mitra není špatná, ale kouzla a sex - appealu Kate Beckinsale ani zdaleka nedosahuje. Celkově jsem ale viděl horší filmy, je to tak 50%. ()

bourec

Nebudu psát žadný romány,filmy o podobný havěti mě příliš nevzrušujou,ale když sem už viděl první dva,tak sem si musel splnit povinnost a skouknout i tenhle.50%. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)