Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Underworldu" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Ze Vzpoury Lycanů jsem doslova nadšený. Vrátit se příběhově tam, kde to začalo, byl skvělý nápad, a to i přesto, že člověk přesně věděl, jak Rhona Mitra dopadne. Temnost a ponurost tomuto filmu jednoznačně sluší a doslova každou postavu si člověk nějakým způsobem oblíbí. Skvělá fantasy. ()

blackJag

Spojení středověké ponurosti a béčkového střetu upírů s vlkodlaky má cosi do sebe a výsledek není úplně špatný, přičemž důraz na béčkovost je potřeba zdůraznit. Škoda, že režisér nenechá diváka lépe si vychutnat celý vizuál a všechnu akci střihá ze sekundových záběrů. Rozpočet filmu se mi při neúčasti známějších jmen (závěrečné cameo Kate Beckinsaleové se nedá počítat a Nighy, Sheen i Rhona Mitra si asi nemůžou moc vyskakovat) zdá tak akorát na to, aby se dalo pořídit pár cool celistvých záběrů bez nutnosti zakrývat nedostatek financí v záběrové fašírce. Možná také chybí trocha té poctivé upířiny (krev se tu snad saje jen jednou - a to ještě kvůli vzpomínkám) a Michael Sheen se do role vůdce Lycanů moc nehodí. Snad kdyby se režie chytil někdo zkušenější v akčním žánru ...ale na kdyby se nehraje. 60% ()

drackula

Vcelku sklamanie. Tretí diel do série nepriniesol absolútne nič nové. Celý film by sa dal označiť iba ako roztiahnutá historická vsuvka z prvého dielu. Nič doplňujúce, žiadny šokujúci zvrat, iba monotónne plynúci dej a zvyšok viac menej iba pre efekt. Keby nemal Viktor taký štýl a keby som mal prvé dva diely o niečo menej rád, išiel by som z hodnotením ešte nižšie. 50 % ()

Guzo

Nejslabší díl série, ale první dva byly vážně dobré, takže se to přeci jenom dalo čekat (navíc tu neni Kate, že? :).. Na druhou stranu pro mě byl asi nejvíc zajímavý z hlediska porozumění, historie konfliktů je provedená víc než dobře. Hned mam chuť pustit si předchozí díly.. ()

zigíš

hrad kde strašá, kilometer do každej strany obehnán planinou (aby boli súboje prehladné) potom les (aby súboje neboli len prehladné) temný filter, temný nighy a blbý zbytek ansáblu ..u mna hodne špatné ()

Kosmik 1

Bez Kate už to není ono, navíc tohle pokračování i trošku zbytečné, nic zásadního se v něm nestane a člověk se podívá jen z povinnosti, aby uzavřel serii. Přesto jsou i horší filmy s upíry než tento. ()

ghatos

Zbytečný díl to je, ovšem pro fanoušky ságy /twilight ságy ne :) / to stačí. Tady se nelze opřít o promyšlenější scénář. K mínusům patří také špatně nasnímaná a nastřihaná akce. Digitální krvácející vlkodlaci nemají ten správný efekt. 57%. ()

KarKulA

A mě se to náhodou docela líbilo, i když je to takové lacinější. Herecké obsazení je sympatické, atmosféra hezky ponurá, snad jen ten příběh to chtělo trochu víc promakat - nicméné mu nelze upřít že hezky odsejpal. Suma musárum, nenáročná oddychovka která nenudila. ()

Philoun1

Vizuální stránka velice dobrá, jen jsem pořád čekal, že přijde nějaké lepší vyvrcholení a ono prd. Taky jsem se trochu ztrácel v ději, ale to bylo asi proto, že předchozí díly si už moc nepamatuju. ()

sellsakul

Jediné, čo stojí za zmienku v tomto filme je úvodná scéna a pekná RHONA MITRA. Inak nič lepšie tu nenájdete. Po dvoch dobrých predchádzajúcich dieloch, pre mňa veľké sklamanie 50%. ()

bloodvomit

Pěkné interiéry, výborné kostýmy, perfektní Bill Nighy. Jinak průměrný fantasy kvalitativně srovnatelný s předchozíma Underworldama, prostě oddechová pohodička co neuchvání ale ani neurazí. ()

ArdathBay

Solidní zvuk a skvělá scéna s balistami při útěku Lycanů. To je tak zhruba to lepší. Michael Sheen má sice charizma, ale nestačí. To Bill NIghy září a snímek zachraňuje a beze sporu nebýt něho šel bych o jednu dolů. Rhone Mitra Cate B. rozhodně nepřekonala v ničem - hezký obličej nestačí. Digitální efekty jsou na hranici akceptovatelnosti ( hlavně to přeseknutí vejpůl). Celkově - docela dobrý debut, ale jen více dohlédnout na střihače při soubojích.3 s odřenýma ušima. ()

sedm.1

Ostudu mé velmi oblíbené sérii tento třetí díl rozhodně neudělal.Sice se veškeré dění přesunuje jinam(a to hlavně tedy časově),ale to nejlepší z předchozích dílů si dokázala Vzpoura Lycanů udržet.A mluvím především o stylu,který byl nastolen již v prvním díle a pro mě je největším tahounem pro celou tuto sérii.Styl,který je protkán temnotou,úžasnými modrými filtry a dynamickou kamerou.Jinak i výprava,efekty,herci,vše mi sedlo(ikdyž tedy Kate byla oproti Rhoně sakra víc sexy),děj má spád,pořád se něco děje,bitky,akce,vše v pořádku a na poměrně vysoké úrovni.S nikým se nebudu hádat,že to celé sklouzlo do béčkovějších vod,ale já se při tom výborně bavil. ()

Lencha

Od tohohle filmu jsem moc nečekala, takže mě nezklamal. Na jedné straně mocná upírská rodina a na druhé vlkodlaci v roli otroků. Nikdo asi nečekal, že by tohle mohlo "fungovat" věčně. A bylo jen otázkou času, než se do sebe zamilují dívka upírka a muž vlkodlak. To pak následně vyvolalo vzpouru vlkodlaků a jejich boj o svobodu. Jenže zrada svého klanu se trestá... Trochu jsem se bála, že mi bude v pokračování chybět Kate B., ale nestalo se tak. Rhone Mitra se své role zhostila skvěle. A byla jsem nadšená Michaelem Sheenem, který mi tu přišel neuvěřitelně sexy. Bill Nighy na mě působil jako Victor fakt strašidelně. Lepší tři hvězdy. ()

Šakalík

V prvních dvou dílech jsme se doslechli, jak to s upíry a lykany vlastně bylo a proč na sebe mají pifku – v tomto prequelu jsme se tedy na to mohli i podívat. Film je svou kvalitou někde na úrovni dvojky, přičemž citové vydírání se tady provozuje zcela bez obalu. Příběh je sice docela temný, jenomže samotné zpracování postrádá ucelenější koncept, kdy mnohé scény jsou jaksi nedodělané a rychlý střih degraduje film na jeden dlouhý klip. Buď jak buď, i tenhle díl Underworldu své kouzlo má, byť k diváckému požitku, který nabízela jednička, to má na míle daleko. Navíc Rhona Mitra je sice děvče šikovné, ale při vší úctě – Kate to prostě není. ()

slovan1

Jako pokračování hodně slabé. Bez Kate to nemá šťávu. Navíc mě docela s*ralo, že to vše bylo šíleně tmavé, ikdyž jasně, že o upírech se asi ve dne točit nebude... Kraťoučky (naštěstí) pohled do minulosti sporu mezi upíry a Lycany mě příliš nenadchnul... ()

kenkaku

Underworld: Vzpoura Lycanů jasně dokazuje že série významně (nebo řekněme dle měřítek ČSFD na jednu hvězdičku určitě) stojí na postavě Kate Beckinsale. Tady si ji užijete asi tak na 10 vteřin v rámci řádného zasunutí... DĚJE (nohy na zem chlípníci lační latexově oděné Kate) ...do celého příběhu vyprávění předchozích Underworldů. Underworld #3 není totiž nic jiného než detailní odvyprávění něčeho na co se v předchozích Underworldech odkazovalo. Upírkové a vlkodláčci se tam tedy řežou jak to jde (snad bych i řekl víc než v předchozích dvou dílech dohromady), ale to kouzlo tam už není takové.. Asi proto, že prostě víme jak to dopadne (z předchozích dílů, kde se na to vzpomínalo a bylo prakticky spouštěčem zápletky Underworldu #1 ;)). Za mě tedy pouze standard, který nijak neurazí, ale nadchne pouze skalní fandy (kteří budou moci ocenit jak jim to do sebe krásně zapadá). ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)