Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Oyer

Odpad ! - tolik po prvních 15 minutách. Zastavil jsem to, najel na soubor a chtěl dát delete. Jenže pak jsem tomu dal ještě chvíli času. Přeci nebudu hodnotit 1/6 filmu jako celek. Pokračoval jsem dál a i přes některé nevýslovně trapné blbiny se tu našlo i pár skvělých trefných fórků a nápadů. Takže jsem se při této zhoukanosti i několikrát slušně zasmál a dokoukal snímek do konce. Lepší než Genzer se Suchánkem. 50% ()

Marys

Páčilo sa, pobavilo, orgazmus to síce nebol, ale dosť dobrá zábava na posedenie s priateľmi. Trefný výsmech minulej, vtedajšej, súčasnej aj budúcej spoločnosti. ()

Martin_W

Malé zklamání, jelikož se podle hodnocení jedná o nejlepší celovečerní Pythonovský snímek. Zpočátku trochu suché, později však geniální, jak se na Monty Python partu patří. Skvělé. 85% ()

AIMÉE

S každým (!) dalším záběrem jsem si říkala, že to nemůže být více vtipné. Mýlila jsem se. Navíc to, jak si herci při střídání přehršle postav na výbornou pohráli s hlasovou intonací, je hodno obdivu. Ježiši - a to jak se do toho celý ansámbl ponořil, s takovou vervou a nasazením, že jsem se kolikrát obávala, aby někomu z nich nepraskla žilka v mozku. Zápletka se scénářem jsou božské, plus všechen ten arzenál narážek a parodických konfrontací by měli Monty Pythonu patentovat. Poněvadž takový bezprostřední unikát a jiné jemu podobné lze spatřit jen vzácně, ale pak to stojí za to. Vše je natolik vydatné, že mít možnost libovolného počtu hvězdiček, v rozdávání bych "netroškařila" pouhými pěti. ... "They must think a sun shines out your arse, sonny!" ()

Marina111

Film, ktorý mapuje všetko, čo nemám na ľuďoch (vrátane seba) rada. Preto mám tento film rada. A odkaz pre pobúrených kresťanov: Ježiši, veď to vôbec nebolo o Ježišovi! :) ()

laepus

Jeden ze základních filmů, jaké kdy byly natočeny. Tolik nesmrtelných scén (vlastně všechny, co jsou tady) nemá žádný jiný film - kamenování, biggus dickus, exleprař, kazatel, následovníci, porada, gladiátoři, latina... no a navíc děj má hlavu a patu, což z těchto skečí skutečně dělá film se vším všudy. Kdybych mohl, tak tady dám 10 hvězd! ()

kamigava

Opravdu jsem nečekal takovou ironickou komedii! :) :D OSHO by měl z této parodie Judaismu radost. V originále je to nej. Nejlepší scény: lekce latiny pro Briana, Caesarův Biggus Dickus. Můj teprve první film Monty Pythona, tak doufám, že další budou stejně praštěný a plné sarkasmu. Paráda! ()

Santino7

Klasika. Asi najlepší film spomedzi všetkých "Pythonoviek" (teda aspoň z tých čo som doteraz videl). Neskutočne vtipné a pritom na tie roky tak veľmi kontroverzné - i keď takéto niečo by bolo istými kruhmi odmietané určite aj dnes. Jeden z najoriginálnejších filmov vôbec a to vôbec nepreháňam. Toľko irónie ukrytej v dialógoch či samotných gagoch sa pokope tak často nevidí. Odporúčam pozrieť v originálnom znení, pretože s dabingom to nie je to pravé orechové. K tomuto filmu (a vlastne k Pythonovkám celkovo) sa mi veľmi ťažko niečo obsiahlejšie píše, to skrátka treba vidieť a utvoriť si vlastný názor. Buď vás to nadchne alebo absolútne nezaujme, nejaká zlatá stredná cesta je len ojedinelá. 5/5 ()

Ollie235

Musím se přiznat, že jsem na Monty Pythony nikdy moc nekoukal, byť je britský humor mému vkusu velmi blízký. Tento film jsem si tak nepouštěl jako fanoušek, ale spíše jako obyčejný divák, který se chce pobavit. A to mi Život Briana rozhodně dopřál. I přes již poněkud vzdálený rok vzniku je téma filmu nadčasové, vtipy stále baví a některé skeče jsou vyloženě geniální. Místy mě to trochu nudilo a proto se k plnému hodnocení neodhodlám, ale rozhodně se jedná o vynikající komedii, kterou vřele doporučuji. ()

geimz

Dôvtip Lietajúceho cirkusu komprimovaný do 90 minút príbehu, ktorý je v podstate poskladaný z rôznych skečov, avšak pôsobí konzistentne. A hlavne je to typická Pythonovská zábava so vším všudy. ()

Oralfabet

Grál má sice asi víc hlášek, ale tady je komplexnější příběh a ta závěrečná píseň je tak krásně optimistická, že bych se tam nejradši nechal ukřižovat s nima. ()

Milky.

Říkám o sobě, že miluju britský humor. Kolega jej nesnáší. Asi jsem měl špatnou představu o tom, co je britský humor. Pokud je totiž tohle zástupce klasického britského humoru, pak jej pravděpodobně nesnáším taky. U filmu jsem se zasmál jednou a to jen u Bigus Dickus scény. Druhý plus byly narážky na transgender (v roce 1979!!! ) na sedačkách arény. Jinak absolutně nevkusně nevtipný humor, přepálené a zbytečné scény (co bylo to UFO?) a obecně jsem nechápal, proč tohle někdo označuje za nejvtipnější komedii a podobně. Pythoni a jejich humor/filosofie jdou mimo mě asi stejně jako Cimrmani. Díky za ochutnávku, více již nechci. ()

hacho

Muj nejoblibenejsi film, s nejlepsimi scenkami, ktere k sobe sqele pasuji. U nas ve filmovem klubu se lide na konci filmu postavili a tleskali... ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005