Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat? (oficiální text distributora)

maverick10

Travolta byl cool, pripadal mi spise jako sympatickej chlapik s drsnym vzhledem, ale to tolik nevadi. Zato Washington vypadal porad jako hrdina akcnich filmu - hold pouze bryle se silnou obrouckou nepomahaji, osklivka Katka by mohla navypravet. Washington byl vybran do tehle role velice nesetrne, ale kamaradi to maji vzdycky jiste at se deje cokoliv. Podle predlohy z roku 1974 se ani nedala cekat nejaka ta akcni jizda ve stylu Baye, ale prave ta nepovedena psychologicka hra skrze radiove vlny, mela byt ta hlavni podivana a ta selhala. P.S opet diky POMOvi za skvele predstaveni. ()

ilemas

Skvělý Travolta v průměrném filmu. Nelíbily se mi zpomalené a rozmazané záběry na uhánějící metro apod. Jinak příběh docela zajimavý,ale možná starší zpracování, které jsem neviděl bylo lepší. ()

gumli

Je to len jeden z tých filmov,ktoré síce nenudia a celkom dobré sa naň pozerá lebo sa tam stále niečo deje,ale takých filmov sú už možno aj tisícky.Všetko stále dookola,magory čo chcú vysoké výkupné,rukojemníci,občas nejaká tá mŕtvolka,kopa polišov,zbesila jazda vlaku,občas nejaká tá vtipná hláška a samozrejme nesmie chýbať nejaký ten hrdina,čo buď položí svoj život za záchranu iného alebo zachráni všetkých rukojemníkov,ešte aj peniaze z výkupného.Je to remake filmu z roku 1974.Či to bolo potrebné,to je iná otázka.Ale isté je,že Tony Scoot má oveľa lepšie filmy. ()

M.i.k.e

Tonyho Scotta mám díky jeho osobitému stylu hodně rád a byť je Pelham 123 jedním z jeho slabších kousků,já se dobře bavil po celou dobou (podobně jako u všech předchozích Scottovek).Když k tomu přičtu solidní obsazení v čele s mým dalším oblíbencem Danzelem Washingtonem a svojí roli si evidentně užívajícím Travoltou,výsledekem je opravdu velmi slušná akční oddechovka,kterou díky všemu co jsem vyjmenoval nepokrytě nadhodnotím a dám slabší čtyři...70% ()

HappySmile

Nechápu ty reakce, co říkají, že se film moc nevyvedl nebo že to byla dokoce nuda. Já teda musím říct, že mi ty 2 hodiny uběhly strašně rychle a vlastně permanentně jsem byla napnutá - vážně od začátku až do konce. A to je podle mě u takovéhoto snímku to hlavní. Jestli si chce někdo stěžovat, že námět není originální, tak je stejně obohacený o zajímavou pointu, takže musím protestovat i proti tomu, že by to byl jen další film o únoscích. ()

Meridius

Skvělí herci, dobrá režie, místama trošku otravnej vizuál (rozmazávačky) a skvěle padnoucí hudba Harryho Gregsona-Williamse. ()

Martin741

Tony Scott ako reziser teda natocil uz podstatne lepsie filmy nez tento cisty priemer. Dvojica Travolta - Washington sice fajn, ale film ma zufalo malo akcnych scen, napatie ziadne, a atmosfera taktiez ziadna. Na rezisera typu Scott dost sklamanie. 50 % ()

Figu

Poslední roky života trávil Tonymu Scottovi před kamerou nejvíce času Danzel Washington a ta spolupráce byla vskutku výtečná! Nezastavitelný a především Muž v ohni jsou tomu velkým důkazem. Jestli se má spolupráce opakovat ve stejném složení plus jako bonus se záporákem v podání Travolty, nemůže se stát žádný průšvih, naopak by člověk měl žasnout! Tony nám předvedl další geniální akční thriller s bezvadným Danzelem a jak jinak než s naprosto špičkovým psychopatickým Johnem! Ano, žasnu! 80% ()

Tomik12345

Průměrný snímek. Film nepředstavuje nic nového pod sluncem v oblasti děje a navíc se mi nelíbilo, jak to bylo natočeno, takové klipové pojetí. Herecké výkony obou protagonistů slušné, ale na to jsme u Denzela celkem zvyklí ne?! Prostě neurazí, ale celkově těžký průměr. ()

MrPierc

Sice se akční podívaná nekonala, ale film zaujal hlavně vizuální stránkou a chvílemi skoro klipovým stylem (převoz peněz a super hudba k tomu). D. Washington i J. Travolta předvádí slušné dialogy, ale Washington je o chlup lepší, protože byl v pozici hodného s mlékem :-). Film se drží reality a to se mi líbilo, žádné mega akce, jde tu spíše o psychologii a dialogy. ()

shyster

Pro mě výrazné zklamání, ikdyž Tony Scott se svým epileptickým střihem a režírováním tento snímek zachraňuje. Samotný příběh je velice sterilní, když většinu filmu sledujeme komorní drama mezi odpočívajícím Denzelem a nevýrazným Johnem. Ke konci nám film nabídne trochu té akce, ale je to takové upachtěné, že i závěr vás doslova profackuje. ()

Rocky88

Film s naprosto triviální zápletkou, který však Scott svou režií roztlačil s takovou silou a rychlostí, jenž by mohla kupa ostatních filmů závidět. Musím uznat, že ačkoliv se valná většina filmu odehrává ve dvou místnostech, a že mluví téměř celou dobu výhradně dva chlapíci, film ubíhá rychle a téměř nenudí - nudí jen ve chvíli, kdy dojde na akční projížďku policejního kordonu městem. Docela paradox. A takovýchto samoúčelných scén je ve filmu dost. Nebýt výborně zahraných rolí (Washington i Travolta skvělí, Travoltovi navíc tyto záporné role sedí), šel bych s hodnocením hodně dolů. ()

dezorz

bohuzial, tonny scott zostarol. travolta zostarol, washington zostarol. a kde bolo,t am bolo, vlak nam ukradol. pardon, uz usiel. ()

bourec

Pořád jsem tak trochu na vážkách.Od Tonyho miluju skoro všechny filmy,ale třeba Domino,Spy game,Fanatik nebo Hlad prostě nemusim.Tady jsem na začátku jen zíral,jak nudně film začal.Hodně se mluví,akce Travolty je dost bídně připravená,prostě začátek nějak drhne.Pak se ale dozvíte o co Travoltovi vlastně jde,obrázky se začnou pohybovat a film dostane šťávu a já se přestal nudit.A i když tenhle kousek nepatří a patřit nebude do Scottova top,tak sledovatelnej s odřeným ouškem je.60%. ()

O´Neill

Ne..tehle snímek si zaslouží červené hodnocení, a to daleko za červeno-modrou hranici 70%, hodně daleko. Opravdu perfektní snímek, skvělě zahrány role, perfektní hudba a vůbec promakaný scénář. Něco takového se dneska už moc nevidí, ale rozhodně to byla PECKA! ()

Langy10

Když jsem si dneska nandaval ponožky. Zjistil jsem, že jsem v Egyptě a že je mít nemusim a že si pustim tenhle film, ktery hodnotim průměrně. Pohodova oddychovka k večernímu západu slunce. 50% ()

wohna

Tak další poveden filmík Tonyho Scotta.. Musí být radost pracovat s takovým super scénařem.. Abych pravdu řek, už od prvních minut sem seděl zarytej v židli a čekal co se stane.. Tenhle film mě velice překvapil.. Denzel Washington zahrál výborně jako vždycky.. John Travolta je můj oblíbenec a po dlouhý době taky skvělej.. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (více)