Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

tom88

Ďalšia americká chujovinka s tupým a málo vtipným Ferrellom. Dobrodružstvo je to vcelku fajn, hlavne pre menších divákov. Obsahovo je to strelená blbina blížiaca sa k odpadu prvej triedy. Film treba brať s veľkým nadhľadom a treba prekusnúť niektoré časti, inak sa dá na tom aj zabaviť. Niektoré efekty boli dobré, no na svoj vysoký 100 miliónový rozpočet bohužiaľ nie až tak dobré. Herci samozrejme nehrali nič a mnoho scén tradične trápnych a prehnaných, ale od tohoto filmu som to aj čakal. 45% ()

Radiq

Počet věcí, kterejm jsem se zasmál: 0. Procento z celkového času, kdy mi to připadalo trapný: 99%. Pocit, že Will Ferrell hraje pořád stejně: potvrzeno. Potřeba vidět to znovu: nulová. Potřeba někomu to doporučovat: nekonečně nulová. Hledat v tom logiku: to byste museli byt blázni. Je to uchylárna: je to uchylárna. Nuda: jo. A co to zpracování, po technické stránce, de to? Ale jo, de to... ()

otík

Je až s podivem, jak může někdo takovou zhovadilost a vlastně blbost netočit tak zábavně. Jde o naprostou parodii na všechny ty Jurské parky a Ztracené světy. Některé scény jsou opravdu zábavné, hodně se u nich dá zasmát, u dalších se člověk pousměje a řekne si, co je to za blbost. Ale nikdy ne - to je trapné. A tak tedy vznikl opravdu vypečený snímeček, který se bude líbit všem fanouškům Willa Ferrella a i ti druzí to zvládnou, neb Ferrell zde předvádí v celku umírněný výkon. Je to absurdita, která kromě samotného filmu potěší i velmi solidními triky, zajímavou hudbou (skoro snad do typu filmu ani nezapadá) a nádhernými závěrečnými titulky. Hudba: Michael Giacchino ()

drexik

Další z řady digitalních patlanin, jen o chloupek lepší než Cesta do středu Země, ale i tak docela potíž dokoukat do konce bez nutkaní použití rychloposuvu. Alespoň Anna Friel byla opět krásná a okouzlující. ()

Estrellita

Tak tuto je to nejhorší sci-fi co jsem kdy měla tu čest vidět! Skvělá parodie na sebe sama, která si absolutně na nic nehraje a prostě jenom je to, co je. Aportík, Rexíku! :)) ()

Mr.Ripley

Škoda takového vizuálu pro další přiblblé dobrodružství s neustále otravným Ferrellem. Příště to zkusím s menším jointem nebo se raději pustím do fajn 90-kového remaku. ()

Triple H

Celý film je totálne ušitý na mieru Ferrellovi a jeho humoru. Ak ho máte radi, pobavíte sa. Ak nie, tak nie. Vedca mu neuveríte ani na sekundu a popravde sa vás nikto ani nepokúša o tom presviedčať. Film je len sledom absurdných gagov, scénok a jednej vymetenosti za druhou. A sympatické je, že nepredstiera opak, ani sa nepokúša o nič viac ako len švihnuto pobaviť. Podobná výpravná látka pritom ľahko mohla skĺznuť aj do určitej maniery, serióznosti či osudovosti. Koniec-koncov, aj v Múmii máte aspoň aké-také vzťahy medzi postavami a podobne. Ferrell a spol. to však zobrali len ako strelenú grotesku, čo je príjemne a osviežujúce. Pravdupovediac, mimoriadne voľná ruka, ktorú štúdio zúčastneným dalo ma až prekvapila. Zasmial som sa na mnohých miestach a odsýpalo to. Palec hore. ()

Mrkvič

Pro fanoušky Willa Ferrella to nebude až tak špatný, ikdyž lepší je to dát anglicky, protože Ferrell opět ječí co mu síly stačí a zpívá jak vykleštěný Ricky Martin. Bohoužel zbytek často rádoby intelektuálně zabalených fórků nestojí za nic. Film se tváří chvíli jako chytrá parodie a jindy zase jako ztřeštěná blbost. Občas se zasměje asi každý ale každý se aspoň chvíli musí cítit za tvůrce dost trapně, ikdyž každý třeba u jiné scény. Podruhé když už znám McBride, jsem si film i v češtině docela užil. Rozhodně v poslední době to lepší z filmů s Willem Ferrellem. ()

Lachtaan

Typická komediální fraška s mým velmi neuznávaným Willem Ferrellem, která mi hned po svém skončení upadla v zapomnění. Velmi dávno jsem se k ní odhodlal asi jen kvůli celoživotní lásce k dinosaurům, kteří ale pro mé zklamání dostali v téhle dobrodružné houpačce skvělých momentů a zbytečných hlášek velmi málo prostoru. Příklad toho, že filmy pana Ferrella bych měl přenechat někomu jinému. ()

Beky

Jednou větou:...ani nevim, kdy naposledy jsem viděl takovou nudnou sračku!! P.S. Ferrell je Ferrell, ale v tomto filmu to nefunguje...a mimochodem 80 miliónů dolarů bych za triky z šedesátého osmého fakt nedal:))!! ()

lennyd

Doktora Marshalla (Will Ferrell) neberou jeho vědečtí kolegové nikterak vážně - jeho teorie o cestování časem je natolik vizionářská, že ji prostě nemohou akceptovat. Když jej ale jednoho dne navštíví mladá studentka Holly, která našla ve starých vykopávkách otisk Marshallova zapalovače, začne Marshall věřit, že jeho cíl není nereálný. A když se mu podaří přístroj dokončit, za pomoci Holly a prodavače v obchůdku se suvenýry se vydává na dobrodružnou cestu hluboko do minulosti ... Z tohoto filmu mám velmi rozporuplné pocity. Na jedné straně vcelku zajímavý námět (cestování časem prostě můžu), hromada výborných vtipů (extra chytrý dinosaurus s mozkem velikosti (několika metrového) vlašského ořechu). Na druhé straně několikero vtipů hraničící s nechutností a hlavně velmi nepovedený herecký výkon Willa Ferrella (dobře, asi měl to, že se má chovat jako debil, napsané ve scénáři) mne zklamalo. Myslím si, že šlo z námětu vytěžit mnohem a mnohem víc, škoda.. ()

noriaki

Kdyby to bylo o třetinu míň ulítlé, a hrál v tom někdo jiný než Will Ferrell a Danny McBride, tak bych si pro sebe našel další kultovku. Jenže bohužel. Scénář mě vkusem trefil, ale casting těžce minul. Jestli máte to štěstí že jste pro ty dva cílovka, tak to zkuste, protože podobných filmů moc není. Napadají mě snad jen ten Galaxy Quest a Spaceballs. ()

VasaX

Celkem zábavná (bláznivá) komedie s Ferrellem (a Chuck z Pushin Daisies ;-)). Ferrell je tradičně trapně -zábavný, film je takový sci-fi dobrodružný galimatyáš ale celkem to odsýpá a to se počítá. Takové nenucené pobaveníčko s trochou napětí. člověk tomu celkem dost odpustí když vidí tu "amatérskou patinu"... jakoby to byl nějaký nízkorozpočtový kousek. Některé divé střižní záležitosti (třeba při střihu se změní scéna, pak střih zpět a zase je to jinak, atd...) už jsou vyloženě pitomé, ale co. Tohle snad mělo jít přímo na DVD (a u nás tomu asi tak bude), tak chybičky odpustím a film úplně neshodím. Přeci jen mě děj celkem chytl, takže jsem odběhl jen párkrát a taky mě celkem dost pobavil, i když na takové dost parodické úrovni. Takže ty dvě hvězdičky není až tak špatné hodnocení, v tomto případě... ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem