Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

ErzebethB

Na to, že jsem de facto věděla, jak a co se ve filmu bude dít, protože u Frenkenstainova monstra a pana doktora je to o tom samém pořád dokola, tak jsem se příjemně bavila.... Až na ty až příliš přerostlé příšery na konci příjemná podívaná... Jo a jsem ráda, že to mělo happy end :-)) ()

Goodboyko

Ja ho chcem ...vymením dvoch živých za jedného mŕtveho!!! Ohromujúci mix a pocta oldschollovym hororom nevynechavajuc ani Godzillu. ()

Althreya

Ano som faninka Burtona ale asi ma nejake obdobie teraz a nejde mu... Pekna rozpravka na jeden vecer. nic uzasneho ani prekvapujuceho. Bojim sa to povedat ale z casti to bolo nudne... Ale potom som si pozrela nieco s Johnym Deepom a hned ma to preslo. Vizualne to sadlo, ved ako inak, V tomto som nebola sklamana ale kde je ten pribeh? ()

Keiniku

Nemám si moc nač stěžovat, možná jen na tu otřesnou endingovou písničku. Typická burtonovská animace a kultovní předloha vymodelovaná tak, aby se do ní dala zasadit zvířátka, co víc si přát! Korunované černobílým obrazem, v tomhle případě nenahraditelným. Tohle by jednoduše v barvách nefungovalo. K Frankensteinovi se posléze přidává Řbitov zviřátek, Godzilla, Ospalá díra, něco na způsob Gremlinů nebo Critters, a taky trochu Van Hellsinga, takže ke konci tu máme krapet překombinovatelnosti, ale kupodivu to ani moc nevadí. Změnila bych ten konečný konec, vlastně jsem byla přesvědčená, že bude takový, jaký jsem ho předpokládala, ale nevadí, to už je to nejmenší. Obzvlášť potěšil hammerovský Dracula v televizi a neviditelná cool ryba. Takové rozkošné perličky. *jde si pustit hammerovského Draculu* ()

RISOvonVODKA

Veľmi príjemná rozprávka, na ktorú som sa tešil už od jej odhlásenia. Dostal som to, č som viac-menej očakával. Triviálnu zápletku, rýchly spád, klasické animák-story prvky a príjemnú animáciu. Do toho pridajte trochu Burtona a máte to! Skvelý zážitok. ()

martasdas

Po vizuální stránce nelze nic vytknout. Parádně zvládnuté animace a rozšíření původního, půl hodinu trvajícího, kraťasu je na světě. Burton je zpět se svým uměním diváka vtáhnout do děje a jeho schopnost spojit atmosféru jakéhosi hororu a komických scén nemá obdoby. Do toho ještě ta hra na city...super. Možná škoda toho závěru, kde oživlá monstra už jsou i na tento typ filmu trochu moc. Nicméně za mě rozhodně ano, Tim opět nezklamal. ()

Fraktální

Všichni čekají na tu pecku kterou mistr Burton opět někdy napíše.Ano konec spadne do hororové grotesky plné klišé. Ale odstřihněmě se od všeho co od něj známe a čekáme. Frankenweenie je super film . 4,5 ()

Matysek1984

Jsem trochu na rozpacích. Napětí to mělo, to každopádně. Čekal jsem trochu víc legrace, ale budiž, nejspíš chtěl udělat trochu vážnější filmek. Tak jako u Mrtvé nevěsty nebo Noční můře jsem se nenasmál, ale zato to mělo víc citu i akce. Ve výsledku Burton nezklamal, ale tak trochu mě to chyběla víc jiskra, vtipnější scény (nemůžu si pomoct, prostě jsem u Tima na to zvyklej). Ale koukat se na to každopádně dá. Hudba nezklamala, to ostatně málokdy od Dannyho Elfmana. ()

PORTER44

Opět jedna z bizardních pohádek T.Burtona a docela povedených,příběh podobný Frnakensteinovy v Burtonovském pojetí,malý chlapec kterému přejedou jeho psího miláčka ale zanedlouho se mu podaří ho oživit ale jak už to bývá závistivý spolužáci si také chtějí oživyt své mrtvé mazlíčky jenže místo zvířátek oživý tlupu oblud.Nakonec vše dobře skončilo obludy byli zlikvidovány a přežil jenom jeho pes.Povedené a pro Burtona typické prostředí temna,hřbitova a bizardních postav dodalo pohádce hororový nádech. ()

Rajca

Vizuálne pútavé, miestami dojemné. Burton má skrátka dar podať aj morbídnu tému poeticky. Frankenweenie však nedosahuje silu príbehu Mŕtvej nevesty. ()

kratajirka

Bobika!!! Ne vážně - tenhle drsný animáček je bombastickej. Trochu parodie na Shelleyovského Steina, ale což - život má být jeden velký smích a tenhle filmek vás donutí se nejednou zasmát. Joo slabší povahy můžou i tu slzičku uronit. Rozhodně koukněte ... ()

alex_w

Takhle to mám rád, film je skvěle zpracovaný, černobílý, super, doporučuji, dokonce i dětem se to líbilo i když je to chvílemi trochu strašidelné. Hlavně pro lidi co mají rádi trochu psycho, jako oživování mrtvých zvířat asi není úplně pro všechny 😀 ()

Martin29

4 hvězdy 2 za psa a 2 za tu kočku kdyby z ní neudělaly jakéhosi mutanta s netopýrem šel bych i výše. Je to taková moderní verze frankensteinova monstra jen místo jednoho monstra zde máme velkou želvu, jakési mořské opice, jakéhosi červa, kočku kříženou s netopýrem a mrtvou myš a ještě abych nezapomněl neviditelnou rybu.Z těch filmů od Burtona jeden z lepších. ()

Tomas_313

Dekadentní loutky opět ožívají v rukách Tima Burtona, jenž se v době, kdy mu většina kritiků přisuzovala tvůrčí úpadek a opakující se vykrádání sama sebe a jeho oblíbených tvůrců, rozhodl natočit prodlouženou verzi svého krátkometrážního filmu z roku 1984. Film oplývá sympatickou hrou černé a bílé barvy, vynikající prací se světlem a vypiplaností v každém ohledu, tedy prvky tvořící nedílnou součást jeho celoživotní práce. Předlohu jsem bohužel zatím neviděl, z nového provedení je ale jasné, že příběh lásky až za hrob skýtá především sílu ve své dojemnosti. Jenže právě emoční dravost snímku upadá a viníkem zdá se být přílišná minutáž. Přidané scény rozšířily příběh především o zvrhlé finále plné monster viditelně odkazujících na nejslavnější potvory Hollywoodu a intimní nádech rázem upadává do neznáma. Burtonovi se nedá upřít několik famózních scén ( projev učitele ), ale díky prodloužení film jako celek nezaujme a spíše než labužnickou odpovědí na hanlivé kritiky se Frankenweenie jeví jako uspokojení samotného Burtona ( hromada odkazů na jeho předchozí filmy ). 65% ()

Megahead

Nápad a scenár filmu je celkom originálny, ale z môjho pohľadu svoj najlepší počin "Mŕtva nevesta Tima Burtona" neprekonal (spomenul som ho hlavne pre podobnosť postavičiek a niektorých detailov). Príbeh je zámerne miestami inšpirovaný starými horormi a hlavne Burtonovým krátkometrážnym filmom z r. 1984. Aj keď čiernobiele prevedenie rozprávky je pre mnohých originálne a odkazuje na čerpanie z už spomínaných starých snímkov, mne skôr vadilo, keďže veľa postavičiek a detailov bolo nevýrazných a skôr zapadlo v celkovom obraze. Taktiež má miestami príbeh aj "hluché" miesta a z niektorých postavičiek sa dalo získať viac. Sumárne: celkom slušná rozprávka na jedno pozretie. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů