Hluboko v lesích žije kmen lovců a sběračů. Lovci jsou udatní muži, jejichž povinností je lovení divoké zvěře. Jedním z nich je i Zed (Jack Black), který není až tak šikovný jako ostatní. Mezi sběrače ovoce a různých plodin patří ženy a někteří slabší nebo mladší muži. Například Zedův kamarád Oh (Michael Cera). Zed jednou omylem na lovu trefí kopím jednoho kolegu, a když navíc ochutná zakázané ovoce, musí v důsledku těchto chyb nakonec z kmene odejít. Při odchodu se mu ještě podaří založit ve vesnici požár, a tak je siláky z kmene nemilosrdně vyprovozen a pronásledován. Oh nejdřív odejít se Zedem nechce, ale nakonec se k němu přidává a na dobrodružnou cestu se vydávají spolu. Oba muži ale stále myslí na dvě ženy z kmene, do kterých jsou zamilovaní. Oh miluje Zedovu sestru Eemu a Zedovi se zase líbí Maya, kterou si ovšem přivlastňuje lovec jménem Marlak. Po odchodu z lesa začnou muži na své cestě potkávat biblické postavy. Nejprve se stanou svědky vraždy, kdy Kain zabije svého bratra Ábela. Sice mu slíbí, že si vše nechají pro sebe, ale Kain nedá jinak, než že muži půjdou s ním. Kain je odvede do vesnice, kde žije se zbytkem rodiny. Rodina muže pohostí, Kainův otec nabídne Zedovi, že se může klidně vyspat s jeho dcerou, ze které se ovšem vyklube lesba. Kainův otec zjistí, že Ábel byl zavražděn, a obviní Kaina z bratrovraždy. Ten spolu se Zedem a Ohem utíká do nejbližšího města. Muži si všimnou, že mezi otroky, kteří se zde nabízejí k prodeji, jsou Marlak, Maya a Eema a další obyvatelé jejich původní vesnice. Maya sdělí mužům, že po požáru ve vesnici, který založil Zed, napadly vesnici horské kmeny a obyvatelé byli zajati do otroctví. Zed slíbí Maye pomoc, ale Kain Zeda a Oha zradí a prodá je také do otroctví. Při cestě pouští ale dojde k přepadení obchodníků s otroky vojáky, dojde k bitce, všichni jsou zajati, jen Zed a Oh utíkají. Oba muži se schovají za kopcem a chtějí své lásky zachránit v noci. Mezitím ale oba usnou a vojáci s otroky odcházejí. Jejich cesta vede do Sodomy, a tak dva kamarádi po probuzení ví, kde ženy hledat. Cestou do Sodomy narazí na Abrahama, který zrovna plánuje obětovat Bohu svého syna Izáka. Zed a Oh Abrahama zastaví a přesvědčí ho, aby syna nezabíjel. Odcházejí spolu s nimi do jejich vesnice. Abraham mužům oznámí, že všichni muži ve vesnici si v ten den odřežou předkožky z penisů. Zed a Oh mají podle Abrahama tento rituál podstoupit také. Oba neváhají a z vesnice okamžitě utečou... (TV Prima)

robbiee

[imdb: 5.1/10] | me: Jack Black a jeho filmy sú otázkou jedinečného vkusu. Nie každý si tam nájde cestu. Ja som si ale našiel. Všetky jeho komédie stoja na ňom a on je to kvôli čomu sa na každú teším. Niektoré sú skvostné (Nacho Libre, Pick of Destiny), iné zase menej - ale všetky stoja za to - práve kvôli nemu. A aj tento počin je takýto. Je to totálne absurdná komédia, ... už len tým ako nepasuje do klanu lovcov je smiešny, ... film má aj obyčajne nevýrazne pasáže - čo vyplýva z absurdity deja :), ale len do chvíle kým sa nestane niečo Blackovské. Sú scény, ktoré sa mi stále vracajú a ja sa smejem a smejem - lov na bizóna, stopárske schopnosti, živá socha, ... a práve kvôli ním sa film oplatí pozrieť si a nechať sa baviť. Celý Jack Black je otázka vkusu - často krát ÁNO / NIE ... u mňa ale ÁNO a preto sa vždy dobre pobavím. Nejedná sa o jeho najlepšiu komédiu, skôr o taku obyčajnú, ale tým že je jeho je iná a tie miesta ktoré bavia svojským spôsobom stoja za pozretie. Taká "glupotina" ale mňa pobavila :) ()

hellstruck

Jedna z těch průměrných komedií, jejichž "problém" spočívá v tom, že sice nejsou nijak špatné, ale právěže ani obzvlášť dobré. Jack Black je zkrátka Jack Black, jeho herecký kolega nemá sebemenší charisma a co se příběhu týče, tak chvílemi skvěle pobaví a chvílemi zase otráví. K čertu s historií, líbilo se mi, jak Ramis víceméně zparodoval biblické příběhy a neváhá prolnout doby (aneb jak se pračlověk potkal s Kainem a Abelem a vyrazil do Sodomy). Dala bych mile ráda tři hvězdičky, ale za ty momenty, kdy jsem se modlila, ať už je konec - musím snížit o jednu. ()

Spiker01

Hrozná pitomost, ale několikrát jsem se od srdce zasmál a Jack Black je prostě bůh. PS : Škoda, že vystřihli Stanleyho Tucciho, to mohlo být super...6,5/10 ()

Krouťák

Narovinu řikám, že kdyby nehrál hlavní roli Jack Black, nebyl bych daleko od odpadu..... ale tenhle chlápek mě prostě baví ! 60% ()

castor

Poslední film scénáristy a režiséra Harolda Ramise (uznávané kousky jako Krotitelé duchů nebo Na Hromnice o den více) je, no, pravěkou komedií. Hrdinové se tu připletou k několika biblickým událostem, naserou kdekoho, mají hodně sexuálních narážek a chtějí toho hodně říct. A jsou jednou za čas i docela vtipní. Ale jen skutečně občas. Ambice možná byly, výsledek ovšem nutně pokulhává. Cera znovu jen přitakává, jeho herecká poloha je stejná jako v osmdesáti procentech předchozích hereckých příležitostech, Black se snaží, ale v cestě mu stojí scénář, Wilde je tentokrát jen hezká, herecky se rozšoupnout nemá pražádnou šanci. Mdlé tři hvězdy. I když se občas rozzáří. ()

Rex Mundi

Mňo... tešila som sa, ale nakoniec to bola prevažujúca nuda prekladaná sexuálnymi a fekálnymi fórmi. Pre mňa to celé ťahal Michael Cera, ktorý bol svojou jemnou mimikou skvelou protiváhou Jackovi Blackovi. Jackove škľaby ma príliš nebrali, ale stačilo aby Michael nahodil jemne vystrašený ksichtík a nadvihol obočie a bola som veselá. Občas som sa aj zasmiala, ale skôr aby som vyvážila zachmúrenú grimasu priateľa, ktorý to zaradil medzi odpad a skoro zaspal... ()

D.Moore

Tyhle hrubozrnné "komedie" bývají jen málokdy můj šálek čaje. Rok jedna mě přilákal námětem a jménem Harolda Ramise, jenže víc mi už téměř nenabídl. Když nebudu počítat vtipnou hudbu Theodora Shapira, příliš veselého jsem se tedy nedočkal. Pár scén přitom určitý nápad mělo (Kain a Ábel například), nicméně zbytek byl trapný až hanba. Scénu s ochutnáváním ho... lejna považuji za absolutní dno. ()

freddy

Tato komedie dokázala docela dobře pobavit, aniž by sklouzávala do trapnosti, a to je rozhodně třeba ocenit. Film byl vtipný, místy docela nápaditý, a hlavně atraktivně odvyprávěný a pojatý. Byl to prostě zajímavý nápad vzít dva sběrače, kteří byli součástí jakési pravěké tlupy, a nechat je putovat biblickými dějinami, počínaje stromem poznání a konče jejich pobytem v Gomoře. Jack Black a Michael Cera v hlavních rolích byli výborní a těžko jim cokoliv vytknout, své komediální role zvládli na jedničku a byli ve svých rolích velice příjemní a sympatičtí. A například scéna, ve které Michael Cera močí, když ve vězení visí hlavou dolů, tak ta byla skutečně neotřelá a hodná zapamatování. Pokud se podívám na vedlejší role, tak tam jsou to pro mě téměř všichni neznámí herci, které jsem dosud nikde neviděl hrát nebo jsem je nikde nějak výrazněji nezaregistroval. Jedinou výjimkou je Paul Rudd v roli Ábela, který byl jako vždy sympatický. Pokud bych měl tedy svůj komentář nějak uzavřít a film nějak celkově ohodnotit, tak bych řekl asi tolik, že to rozhodně nebyl ztracený čas a jako vtipná variace na biblická témata to funguje naprosto perfektně, rozhodně nejsem zklamaný. Film vnímám jako mírně nadprůměrný, což ve zdejším systému hodnocení znamená tři hvězdy. ()

Ded@M@tes

Neuvěřitelné zklamání, na Jacka Blacka jsem se těšil a hlavně na to, že uvidím povedenou komedii, jenže opak byl pravdou, moc scén na zasmátí tu opravdu není, čemu jsem se teda brutálně zasmál byla pouze scéna, jak Black jí hovno, jinak velice podprůměrné, dost nechápu, proč zde obsadili Michaela Cera, absolutně se sem nehodí. Škoda, že si s tím nedali scénáristi víc práce. ( Hodnocení: 3/10 ) ()

Spooner

Na to, jak slibný obsazení to mělo, je to dost velká nuda. Mezi trapností a pár dobrými vtipy pohybující se Jack Black a nehodící se Michael Cera jdou celej film od pravěku po Sodomu, potkají cestou pár biblických postav a odříkavají rádoby vtipné dialogy. Děj nulový, tempo se rovná nule a divák bude místy až trpět, nemluvě o lidech co mají bibli pročtenou horem spodem. Obsazení je vážně nevyužitý, jenom ten Vinnie Jones vypadá furt drsně a Olivii Wilde to i na tom málo prostoru sakra sluší. Ale to je pomalu všechno, protože povedených vtipů je to fakt málo. ()

Xmilden

Filmy Jacka Blacka kdovíjak nevyhledávám, přesto si ke mě vždy nějaký časem cestu najde. Rok jedna není žádná hitovka, duo Black - Cera nás provází trošku Starým zákonem a tak se dozvíme jak to bylo mezi Kainem a Abelem. Kain byl opravdu pěkná svině. Podíváme se na zoubek Sodomě a něco se dozvíme o Hebrejcích. Nejvtipněji působí asi začátek filmu, poté již Blackův humor trošku uvadá anebo mě spíše omrzel. Za pár dní si na tento film pravděpodobně ani nevzpomenu. ()

LiVentura

Slabší prdlá "blackovina"... on snad ani jinak hrát neumí. Jeho parťák Oh, moc zajímavý týpek.. :-) Ale stejně podprůměr, čekal jsem lepší.! ()

juta

Rok jedna není vyjímečnou komedií, ale pár vtipných momentů se tu najde a humor drží nad vodou situace (dnešní situace), které byly překonfigurovány do doby kamenné. ()

Fiftis

Bláznivé komédie sa vracajú v plnej sile. Kým Apatow si ticho produkuje ďalšie filmy pre teenagerov a ich odrastenejších kumpánov, na druhej strane barikády stoja Jack Black, človek, ktorý s normálnymi produktmi pokiaľ možno nechce mať nič spoločné. Teraz sa obaja spoja a ešte do partie prizvú Michaela Ceru, hviezdu snímok Juna a Superbad. Tým skôr sme zvedaví, čo z Year One vylezie za hybrid. Year One sa tvári ako správny žart, diváka totiž vtiahne do tzv. Roku jedna, do doby, kedy po sebe ľudia hádzali polená a kamene a na každom rohu zakopli o nejakú tú slávnu postavu z Biblie. A ich celodennou náplňou bolo ničnerobenie. Našim hrdinom Zed a Oh sa každopádne aj to ničnerobenie povedie pretvoriť v poriadny prúser a tak sú vyhostení z vlastnej dediny. Vydávajú sa potom na pochod za novým domovom. Nie je to ale obyčajná cesta do susedstva. ()

lamps

Tak tohle Jack Black opravdu přehnal a jeho výprava do pravěku byla tak otravná, že jsem s ním až do konce putovat nevydržel. Když vezmu k porovnání třeba rozporuplně vnímané RRRrrr, tak to nabízelo divákovi obrovskou nálož absurdních situací, z nichž každá byla bláznivější než ta pžedchozí a pořád bylo na výběr hned několik výborných momentů, kterým se dalo hlasitě zasmát. To Rok jedna mě úspěšně vytočil svou absolutní neschopností rozvinout nadějně rozehraný příběh a zasmál jsem asi jen jednou, a to když Black a Cera poprvé v životě cestovali s využitím koně.. A to je na 90 minut "bláznivého" dobrodružství zatraceně málo. ()

Boogeyman

Film působí stylem, jako by tvůrci neměli žádný scénář, pouze šablonu o dvou pralidech, kteří jdou a potkávají biblické postavičky, přičemž naprostá většina „vtipů“ spočívá v tom, že Jack Black dělá stupidní oplzlá gesta a ksichty a Michael Cera je převlékán do směšných kostýmů. Upřímně, tomu druhému jsem se občas docela smál (hlavně velké přilbě), ale většinou je film až nepříjemně trapný. ()

-OverLord-

Klasicky výbornej Jack Black. Spousta srandy, hlášek a nechuťáren. A nebylo špatný vidět aspoň jednou biblický příběhy v humorný formě. ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible