Hluboko v lesích žije kmen lovců a sběračů. Lovci jsou udatní muži, jejichž povinností je lovení divoké zvěře. Jedním z nich je i Zed (Jack Black), který není až tak šikovný jako ostatní. Mezi sběrače ovoce a různých plodin patří ženy a někteří slabší nebo mladší muži. Například Zedův kamarád Oh (Michael Cera). Zed jednou omylem na lovu trefí kopím jednoho kolegu, a když navíc ochutná zakázané ovoce, musí v důsledku těchto chyb nakonec z kmene odejít. Při odchodu se mu ještě podaří založit ve vesnici požár, a tak je siláky z kmene nemilosrdně vyprovozen a pronásledován. Oh nejdřív odejít se Zedem nechce, ale nakonec se k němu přidává a na dobrodružnou cestu se vydávají spolu. Oba muži ale stále myslí na dvě ženy z kmene, do kterých jsou zamilovaní. Oh miluje Zedovu sestru Eemu a Zedovi se zase líbí Maya, kterou si ovšem přivlastňuje lovec jménem Marlak. Po odchodu z lesa začnou muži na své cestě potkávat biblické postavy. Nejprve se stanou svědky vraždy, kdy Kain zabije svého bratra Ábela. Sice mu slíbí, že si vše nechají pro sebe, ale Kain nedá jinak, než že muži půjdou s ním. Kain je odvede do vesnice, kde žije se zbytkem rodiny. Rodina muže pohostí, Kainův otec nabídne Zedovi, že se může klidně vyspat s jeho dcerou, ze které se ovšem vyklube lesba. Kainův otec zjistí, že Ábel byl zavražděn, a obviní Kaina z bratrovraždy. Ten spolu se Zedem a Ohem utíká do nejbližšího města. Muži si všimnou, že mezi otroky, kteří se zde nabízejí k prodeji, jsou Marlak, Maya a Eema a další obyvatelé jejich původní vesnice. Maya sdělí mužům, že po požáru ve vesnici, který založil Zed, napadly vesnici horské kmeny a obyvatelé byli zajati do otroctví. Zed slíbí Maye pomoc, ale Kain Zeda a Oha zradí a prodá je také do otroctví. Při cestě pouští ale dojde k přepadení obchodníků s otroky vojáky, dojde k bitce, všichni jsou zajati, jen Zed a Oh utíkají. Oba muži se schovají za kopcem a chtějí své lásky zachránit v noci. Mezitím ale oba usnou a vojáci s otroky odcházejí. Jejich cesta vede do Sodomy, a tak dva kamarádi po probuzení ví, kde ženy hledat. Cestou do Sodomy narazí na Abrahama, který zrovna plánuje obětovat Bohu svého syna Izáka. Zed a Oh Abrahama zastaví a přesvědčí ho, aby syna nezabíjel. Odcházejí spolu s nimi do jejich vesnice. Abraham mužům oznámí, že všichni muži ve vesnici si v ten den odřežou předkožky z penisů. Zed a Oh mají podle Abrahama tento rituál podstoupit také. Oba neváhají a z vesnice okamžitě utečou... (TV Prima)

misterz

Celkom milá zábavka. Začiatok sa mi páčil viac, ale ani záver nebol úplne zlý. Film ako stvorený na relax večer po práci, nenudí a zabaví. ()

liskam

Procházka naší historií se dvěma pitomcema kteří vůbec nevěděj co se děje. Zábavná oddychovka. Za mě 65% ()

kingik

Tahle nákladná komedie zůstane asi navždy nedoceněna a je pravda, že si o to řekla tak trochu sama. Samotný příběh je sice chaboučký, ale převracení dobře známých biblických událostí a postav naruby, není špatný nápad, ale celý film trpí tím, že je málo vtipný, respektive není vtipný vůbec. Když už se vtip objeví, jeho pointa je tak natahovaná, až se tomu zapomenete zasmát. Putovaní dvou přátel Zeda a Oha od Stromu poznání až do hříšné Sodomy se v tom případě zdá být dlouhé jako celá věčnost, ale občas se zablýskne na lepší časy a zparodované postavy Kaina a Ábela si nevedou špatně, naopak Abrahám posedlý obřízkou je trapas. Hodně potěší herecké obsazení. Umírněný Jack Black má něco do sebe a ňoumovitý Michael Cera nehraje a jen odříkává text, ale vedlejší postavy jsou dost pestře obsazeny. V roli velekněze s chlupatou hrudí posedlého olejovými masážemi zazáří Oliver Platt, roli krále si střihl Xander Berkeley a nechybí Vinnie Jones. Pánské oko nejvíc potěší kráska Olivia Wilde v roli princezny Inany anebo Juno Temple s June Diane Raphael v rolích lásek dvou hlavních představitelů. Film jako celek působí dost předraženě a je trapný od začátku až do konce, ale má takové milé kouzlo a v jistém smyslu je i originální, což mu zachránilo krk. ()

DJ Obelix

Mohly to být dvě hvězdičky s odřenýma ušima, ale když o tom v jednom rozhovoru Harold Ramis prohlásil, že Year One bude mít blíž k Životu Briana... za takovou nestoudnou lež musím zaokrouhlit dolů... ()

sochoking odpad!

Ak ste po 12 hodinovej šichte, ktorú ste pretrpeli po víkendovej kalbe len horko ťažko, tak na také to tupé dívanie sa doblba je táto idiotsky trápna sračka najideálnejšia . ()

Sobis87

Tenhle film je pořádná konina, ale tak praštěná, až to je zábavné...tedy s drobnými výkyvy. Jack Black a Michael Cera si dokonale sedli a každý předvádí svůj klasický herecký archetyp. Režidér Harold Ramis má asi to nejlepší za sebou a druhého Na hromnice o den více se od něho zřejmě už nedočkáme, přesto je Rok jedna filmem, který na tu hodinu a půl dokáže příjemně zabavit a mezi tunami otřepaných (ale většinou stále funkčních) vtipů se najde i pár perel. 60% ()

IQ Tiqe

Ke srovnání s Životem Briana to má daleko, na to si Jack Black až moc fandí, ale jinak nemůžu říct, že bych se nezasmál. Jasně, byla to ujetá pakárna, ale se spoustou dobrých hlášek, která při správné náladě neurazí a nenudí. ()

Carol Pifková

Tento film je presne ten, ktorý je lepšie vidieť s partiou totálne uletených priateľov, ktorí vždy podsunú nejakú kultúrnu vložku ku každej scéne. Všetko sa zrazu zdá byť vtipnejšie ako v skutočnosti je, inak by ste tomu zrejme dali odpad. ()

Frajer42

Parodování biblických příběhů je pro mě novinkou. Dokonce jsem se i místy zasmál. Zde se vyskytuje zvláštní druh humoru, ale jakmile si na něj zvyknete bude vás to třeba i bavit, tak jako mě. Byly zde i velmi vtipné úseky, ale tak nějak dohromady mi to příliš nesedlo. Krásný průměr. * * * ()

Kothy

Je to celkem slátanina, ale i sranda. V hlavních rolích Jack Black a Michael Cera. Objevuje se tu spousta odkazů např. na Bibli apod. :D ()

Smok

Po mnohých sklamaniach z filmov s "prehistorickým" námetom (10 000p.n.l., Rrrrr, atď) som do tohto filmu išiel dosť opatrne a s neistotou. Tá sa pomaly začala vytrácať s prvými hláškami dvojice najhoršieho lovca v tlupe (Jack Black) a pomýleného zberača plodov (Michael Cera). Na ich putovaní sa na logiku a historickú dôslednosť treba zvysoka vykašlať. Hneď od začiatku sa tu totiž pletie piate cez deviate a chlapci toho na ceste za lepšími zajtrajškami postretajú naozaj hodne. Konečne už ale aspoň viem ako to naozaj bolo s tým Kainom a Ábelom, Abrahámom, jeho synmi a predkožkami. Viem aj, že čúrať nielen proti vetru, ale ani dole hlavou sa nesmie a výraz Sodoma a Gomora dostal u mňa nový rozmer. Hlášky typu: "Mám piesok v zadku. Pozriem sa ti na to, keď budeme v Sodome." mi ešte teraz rozťahujú kútiky do širokého úsmevu, takže s týmto kúskom spokojnosť. ()

teutates

Bez nejakých fanfár... očakávaní... som vzhliadol tento "neľudský" počin a musím konštatovať, že to dopadlo nad moje očakávania. Svižné, miestami vtipné, prosté dielo... prečo M. Cera musí hrať všade panica?! :D takže plno známych tvári, pár hlodov, taktiež samozrejme trápnych scén, ale v celku 5-6/10... bavil som sa a nemôžem hodnotiť inak. ()

swamp

Od ústřední dvojice Jack Black a Michael Cera bych asi čekal větší zábavu, ale režisérovi se nepodařilo využít jejich potenciálu. Přesto jsou zde místa i hodně vtipná a pro oko mužské je zde navíc Olivia Wilde (Thirteen z House, M.D.). ()

DwayneJohnson

Tak už konečně vím, jak to vlastně bylo. Se stromem pokušení, Kainem a Ábelem, Sodomou a mnohými dalšími věci z bible. Vážně, nevážně, ale hlavně s břitkým humorem, Jackem a Michaelem, pro kterého mám asi slabost. A to jsem si vždycky myslel, že jsem na holky. Až do dneška. Teď jsem zjistil, že jsem se zamiloval a začínám se psaním milostného dopisu. A ostatní pěkně koukat. Budou se řezat předkožky! ()

Campbell

Naprosto obyčejná komedie u který jsem se snad ani jednou nezasmál. Sice je fajn že se tu neustále něco děje ale těch dějových peripetií tu bylo až moc. Navíc naprosto nesměšná scéna s "sekání údu" byla vrchol trapnosti. Cera a Black i když mi samotní nijak nevadí, tak tady mi nesedl ani jeden. Nevím jak si film vedl ale teda pro mě je to zklamání a propadák a při tom jsem nic extra nečekal. Jo a konec bych vystřihl úplně. ()

predators

Slabší průměr. Občas vysvitnou jiskřičky naděje a místy dokonce i zahoří (a to doslovně :-)), ale spousta žvástů je jako chození kolem horké kaše (nebo jak se to říká :-)). Představte si to takto...10 minut kecáte, kecáte a pak bác, přijde docela povedená hláška. Někdy ovšem čekáte trochu dýl :-) Ano, ano, přesně jako blesk z čistého nebe (a to doslovně :-)) Samozřejmostí jsou trapasy, trapasy a zase trapasy, ale to se dalo od dvojky Black - Cera očekávat. Průměrný to Rok jedna... 50% ()

AGAMENON

Harold Ramis se musel zláznit, nebo mu někdo brutálně přepsal scénář, jinak si nedovedu vysvětlit, jak takový klasik mohl natočit takovou zhovadilost. Nevtipnou, místy odpornou nudnou sračku. Těch pár vtípků je nejspíše jenom improvizace Jacka Blacka. ()

Zodd

Nevkusná hovadina o ničem, ale díky Jacku Blackovi a jeho “přiznané trapnosti” je to vlastně docela vtipné. Pokud vám to sedne. Srovnání s Monty Pythony je urážka, ale ne každý dostane odvahu si utahovat z Bible, zvlášť když se jede na jednom popkulturním trendu. ()

Němi

Chybejici clanek mezi dementnim "RRRrrrr!" a genialnim "Zivotem Briana". Tedy - cisty prumer. U komedii stavici na sve blbosti by to byl uspech, ale tohle obsazeni a s timhle reziserem melo na jine mety. Prave ta pachut nevyuzite sance krapet kazi vysledny dojem, protoze jako natupla zabava to misty bavi slusne (a vzdy je u toho Cera, jenz hraje stale tu samou postavu, stale ale neodolatelneji). Jen to chce asi sledovat a uzivat si jednotlive segmenty (treba i nadpozemsky dokonalou Olivii Wilde), nez se v tom zmatku pokouset hledat smysluplny pribeh a vyrovnanou uroven. ()

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

Krotitelé duchů 3 budou perfektní

04.07.2012

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible