Barva kouzel (TV film)

Colour of Magic, The

Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

Barva Kouzel je jedina knizka od Pratchetta, kterou jsem cet. Sice uz si ji nepamatuju a ani jsem ji nedocet, ale to je detail. Film je jak jsem cekal zbytecne roztahanej a dlouhej, nejaky dve hodinky by bohate stacily. Nastesti dej nesmrdi na miste a hlavni hrdinove potkaj hromadu ruznejch charakteru (Barbar Cohen je libovej) na spouste mist, takze to pusobi dojmem, ze dej svizne odsejpa a furt se neco deje. Sice je videt, ze to rozhodne neni nejaky vysokorozpoctovy fantasy nebo uzasna komedie, nicmene triky nejsou nejhorsi a sem tam naka hlaska pobavi, takze ve vysledku docela slusna zabava, navic se sympatickejma hercema v cele s vymletym Astinem.(16.6.2011)

Když si vzpomenu, jak vypadají české televizní produkce, které jdou mnohdy do kinodistribuce, tak se mi otevírá kudla v kapse...(20.7.2012)

Scénář : Vadim Jean podle románu Terryho Pratchetta. Kamera : Gavin Finney. Hudba : David A. Hughes a Paul E. Francis. Příběh odehrávající se na fantastické planetě Zeměploše, která cestuje na zádech gigantické želvy A´Tuin vesmírem. S naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, který zná jen jedno zaklínadlo, s Dvoukvítkem, prvním zeměplošským turistou, a jeho poslušným Zavazadlem... Knihy jsem nečtl a filmy mě moc nezaujaly.(5.8.2011)

První Terry Pratchettovka. Druhá, kterou jsem viděl sfilmovanou. Původně jsem nechtěl, protože už mám svět Zeměplochy naprosto vyrýsovaný ve své fantazii, ale přece jenom jsem se koukl, i když se strachem, že moje představy ztratim :) A byl jsem docela spokojenej, svět na zádech Velké A'Tuin je vykreslen překvapivě hezky a tak jsem si mohl docela vychutnat příběh, který se povedlo přenést do scénaře v celku dobře. Nejvíc mě potěšil asi hlas Smr'te v podání pana Christophera Lee.(30.9.2008)

• honajz

Tenhle film je důkazem toho, že Prachett píše tlusté knihy plné vaty. Sice v knize to okoření slovními vtipy a hrátkami s jazykem, ale to na plátno prostě nejde přenést. A když se přenese jen děj, je to nuda k zbláznění. Navíc jsem si podle všech ilustrací myslel, že Mrakoplaš je v podstatě mladík a sedělo by mi to nějak víc. I když je to televizní, výprava a triky jsou hodně slušné (na TV), i když třeba Čaroděj Zeměmoří měl některé lokace lepší... Nevím, nějak mne to nechytlo, zhruba stejně jako Prachettovy další a další a tlustší díly, ředěné na maximum a ani už ne tak vtipné.(6.7.2010)