Barva kouzel (TV film)

Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

Barbar Cohen!(16.10.2011)

Kniha je zábavnější. Tak to většinou bývá... Dokud se neobjevili draci, překonával jsem nudné pasáže bez vtipu a nápadu. Pak se příběh přeci jen rozjel. Mrakoplaš je mi v předloze sympatický, zde jsem místo něj stále viděl - nemohu si pomoci - ševce z Pyšné princezny... S postupujícím dějem došlo i na humor - pošlou nás domů v obálce - a akci. Triky značně nevyvážené, povětšinu mizerné. Jistě, jde o TV film, ale Kouzelná země skřítků či Merlin nebo Alenka z produkce Hallmarku ukázaly, že je-li dostatek financí, i TV film může triky oslňovat. Nu, Britové asi financí moc neměli, a tak svět Zeměplochy připomíná levné PC hry. Naštěstí herci, včetně Smrtě, vše zachraňují. Nejlepší je asi Tim Curry...(27.3.2011)

Co k tomu dodávat? Je to Terry Pratchett, ke kterému se pořád ráda vracím a budu vracet i v budoucnu.(19.1.2010)

Tvrdil někdo že na pořádné fantasy je potřeba čtvrtmiliardový rozpočet? Ale kdeže, stačí nadšení, chuť, nápady, a hravá herecká elita. 8/10(3.7.2012)

• Ded@M@tes

Grafický pohled zastupuje nezáživný příběh, u kterého se chvilkami budete určitě nudit, nadhodnocené a podprůměrný zážitek. Jediné plus je rok natočení, na dnešní dobu by šlo hodnocení ještě o trochu níže. ( Hodnocení: 4/10 )(28.1.2015)