poster

Barva kouzel (TV film)

 • Velká Británie

  Colour of Magic, The

 • Slovensko

  Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

 • kagemush
  ****

  Objektivně tak okolo 50% (už kvůli mizernýmu castingu--neměl by taková vybírač herců nejdřív si přečíst něco od pana Pratchetta a pak teprve obsazovat role?, nemusel by potom tolikrát šlápnout do .....). Když se mi ale celkem v pohodě podařilo potlačit slabší chvilky (takže většinu času) filmu a užít si to málo z Terryho co bylo a Cohena zvláště, dám 70%,a taky proto,že je zatím Pratchetta tak málo ve filmu.(27.3.2011)

 • hrona
  *****

  Film podle úplně prvních dvou příběhů odehrávahjících se na Zeměploše - Barva kouzel a Lehké fantastično s čarodějem Mrakoplašem (mám mága a nebojím se ho použít) a turistou, který často neví, kde se nachází jeho zavazadlo Dvoukvítkem. Triky nejsou nijak oslnivé, ale vzhledem k lehké plynulosti příběhu, skvělým hereckým výkonům (Tim Curry je prostě padouch jak má být), se dají odpustit i některé chybky. Vše je postaveno na vynikajících dialozích, a skvělém příběhu věrně tak, jak pan Pratchett napsal. Škoda, že tento filmek nenavštívil kina.(12.10.2010)

 • Smok
  ****

  Sám som prekvapený, ako ma tento výlet do fantázie zaujal, aj napriek tomu, že ako tridsiatnik - realista asi nie som primárna cieľová skupina. S mojim synom sme si Terryho celkom vychutnali.(1.2.2010)

 • Bakllazaan
  ****

  Ano. Jsem fanouškem Pratchetta. Tato skutečnost nutně mlží můj náhled na film, ať chci nebo ne. Ale i přes růžové brýle, kterými jsem to sledoval, jsem se nemohl zbavit dojmu, že postavy co vidím, tam jen stojí a přemišťují se jak figurky nikoli na Zeměploše, ale na "desce" Člověče nezlob se. Chybělo mi tam víc dialogů mezi postavami, abych se mohl nějak ztotožňovat. nechci nějaké psychodrama od fantasy filmu, ale přeci jenom.... Ale kam se hrabe pokaděnej Eragón.......(22.4.2008)

 • Shr1nK
  ***

  No, Imho Otec prasátek a zaslaná pošta byly mnohem lépe nahrané filmy, než tohle. Od půlky filmu mne filkm přestal bavit a už jsem jen čekal, kdy skončí... 65%(6.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace