poster

Barva kouzel (TV film)

 • Velká Británie

  Colour of Magic, The

 • Slovensko

  Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

 • B!shop
  ****

  Barva Kouzel je jedina knizka od Pratchetta, kterou jsem cet. Sice uz si ji nepamatuju a ani jsem ji nedocet, ale to je detail. Film je jak jsem cekal zbytecne roztahanej a dlouhej, nejaky dve hodinky by bohate stacily. Nastesti dej nesmrdi na miste a hlavni hrdinove potkaj hromadu ruznejch charakteru (Barbar Cohen je libovej) na spouste mist, takze to pusobi dojmem, ze dej svizne odsejpa a furt se neco deje. Sice je videt, ze to rozhodne neni nejaky vysokorozpoctovy fantasy nebo uzasna komedie, nicmene triky nejsou nejhorsi a sem tam naka hlaska pobavi, takze ve vysledku docela slusna zabava, navic se sympatickejma hercema v cele s vymletym Astinem.(16.6.2011)

 • pools
  *****

  Když si vzpomenu, jak vypadají české televizní produkce, které jdou mnohdy do kinodistribuce, tak se mi otevírá kudla v kapse...(20.7.2012)

 • Terva
  ***

  Scénář : Vadim Jean podle románu Terryho Pratchetta. Kamera : Gavin Finney. Hudba : David A. Hughes a Paul E. Francis. Příběh odehrávající se na fantastické planetě Zeměploše, která cestuje na zádech gigantické želvy A´Tuin vesmírem. S naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, který zná jen jedno zaklínadlo, s Dvoukvítkem, prvním zeměplošským turistou, a jeho poslušným Zavazadlem... Knihy jsem nečtl a filmy mě moc nezaujaly.(5.8.2011)

 • zipper111
  ****

  První Terry Pratchettovka. Druhá, kterou jsem viděl sfilmovanou. Původně jsem nechtěl, protože už mám svět Zeměplochy naprosto vyrýsovaný ve své fantazii, ale přece jenom jsem se koukl, i když se strachem, že moje představy ztratim :) A byl jsem docela spokojenej, svět na zádech Velké A'Tuin je vykreslen překvapivě hezky a tak jsem si mohl docela vychutnat příběh, který se povedlo přenést do scénaře v celku dobře. Nejvíc mě potěšil asi hlas Smr'te v podání pana Christophera Lee.(30.9.2008)

 • honajz
  **

  Tenhle film je důkazem toho, že Prachett píše tlusté knihy plné vaty. Sice v knize to okoření slovními vtipy a hrátkami s jazykem, ale to na plátno prostě nejde přenést. A když se přenese jen děj, je to nuda k zbláznění. Navíc jsem si podle všech ilustrací myslel, že Mrakoplaš je v podstatě mladík a sedělo by mi to nějak víc. I když je to televizní, výprava a triky jsou hodně slušné (na TV), i když třeba Čaroděj Zeměmoří měl některé lokace lepší... Nevím, nějak mne to nechytlo, zhruba stejně jako Prachettovy další a další a tlustší díly, ředěné na maximum a ani už ne tak vtipné.(6.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace