poster

Barva kouzel (TV film)

 • Velká Británie

  Colour of Magic, The

 • Slovensko

  Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

 • predators
  ***

  Spíše průměrná dobrodružná pohádka o Zeměploše, putování čaroděje Mrakoplaše a truristy Dvoukvítka a o příbězích, které spolu prožívají. Trochu mi to připomínalo Pána prstenů, ale v tomto případě je znát, že všechny finanční prostředky naházeli do chodícího zavazadla (a to doslovně) :-) Navíc jsou všechny postavy dost ukecané a i díky tomu je celé to putování časově náročné. Některé drobnosti, jako například již zmíněná chodící truhla nebo kreslící fotograf, byly příjemným oživením. Knihy jsem nečetl, ale jistý magický náboj The CoM jistě má... 65%(16.4.2009)

 • MartinezZ
  ***

  "Říká, že je turista." - "A... co to jako znamená?" - "Podle mě je idiot." ~~~ Pratchetovky jsou TAK fantaskní, až fantasmagorické, že musím skutečně uznat, jak omezenou fantazií (ne)oplývám. Jednoduše mi to přicházelo už moc uhozené, příliš mnoho nápadů splácaných dohromady. Několik zajímavých a vtipných momentů je, celek mě ale moc nenadchl, nemluvě o, pro mě poněkud přepísklé, délce :)(6.8.2011)

 • Djkoma
  ****

  Další televizní film stanice SkyOne podle knihy Terryho Pratchetta. Tentokrát vás Jean Vadim zve na cestu po Zeměploše ve velkolepém stylu, který nezná mezí. O hodně výpravnější a efektnější než Hogfather působí Colour of Magic od první chvíle. Bystří uvidí i pár "hrozně podobných záběrů" jako byly třeba v LOTRovi. Výprava je fantastická stejně jako hudební doprovod. Obojí dělá velkou službu televizní produkce anglického studia, které je tak o dvě třídy výše než vše ostatní, co televize natáčí. Bohužel je tu i pár zhoršení oproti minule. Máme tu jiný, epický příběh, díky kterému procestujeme velkou částí Zeměplochy a i kousek mimo ni. K tomu se váží nové postavy, které pro mě osobně nejsou lepší než v minulém filmu. Taková SMRTKA si užije pouze pár kratších momentů a i přes dabing Christophera Leeho působí nevyužitě. Oproti tomu hlavní dvojici, kouzelníka Dvoukvítka a první Zeměplošného turisty, si užijete více než dost. Pro někoho to bude plus pro někoho mínus, protože kápnout do sympatií není vždy jednoduché a některé i vedlejší postavy jsou tak na hraně zajímavosti a "tohle jste mohli vynechat". K tomu nejdůležitějšímu a to je humor. Ten je opět trochu problematický, někomu sedne druhým ne, ale nenasmál jsem se jako v případě Hogfathera i přes větší délku. Oproti tomu některé vtipy jsou prostě ultimátní. Od vědců, kteří se snaží přijít na nejdůležitější otázku vesmíru, želvy a tak vůbec až po přestřelku ve stylu bullet-time. Přesto je to na televizní tvorbu neuvěřitelná podívaná, kterou si musí opravdový milovníci užít, v co nejlepší kvalitě...(5.10.2008)

 • mat.ilda
  *

  Táááák nezáživné, že jsem přes veškerou snahu nebyla schopna si vzpomenout, o čem to sakra bylo, až jsem si přečetla popisek, tak mně trochu svitlo, vzpomněla jsem si však jen na želvu, která nese Zeměplochu a Smrťáka, ten jediný byl povedený a směšný, jinak nuda od počátečních titulků až po konečné, kde jsem s hrůzou zjistila, že "to be continued". To ale už naštěstí neuvidím.(1.3.2009)

 • Stegr
  ***

  65%(9.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace