Barva kouzel (TV film)

Colour of Magic, The

Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

Po první části: Mezi zatím zfilmovanými knihami z této série je tento film v pořadí druhý, já jej vidím jako třetí (první Pošta, druhá Prasátka). A je to bohužel čím dál stejnější. Docela milé, přívětivé a hravé, ale zoufale utahané. Já prostě cítím, jak mi při sledování rostou vousy. Proč proboha i ta snad nejtenčí zeměplošská kniha musí mít ve filmové podobě dvě části a dohromady přes tři hodiny? Zatím váhám mezi dvojkou a trojkou.             Po druhé části: Letmé nahlédnutí do knihovny mi odhalilo, že ve skutečnosti každý z dílů filmu představuje jednu knihu — kromě Barvy kouzel tu tak máme ještě Lehké fantastično. Proč to na DVD není uvedeno, je mi záhadou. Každopádně tím padá jedna z mých výtek. Druhý díl dokonce oproti prvnímu skýtá docela slušnou zábavu, roztahanost přestala být tak patrná a váhal jsem nad čtvrtou hvezdičkou. V kombinaci s první částí to znamená, že dvojka by byla moc přísná, čtyřka zase příliš velkorysá.(24.6.2011)

Na TV film ohromující výprava, slušné efekty a skvělá muzika. První díl s akcí trochu pokulhával, ale druhý to rozhodně vynahradil. Jsem fanoušek Terryho Pratchetta, a proto dám 4*. Většina hereckých výkonů totiž byla ostudná a za "retardovaného" Patricije, který pro mě představuje osobu s nejsilnějším charakterem v Terryho knížkách by si někdo zasloužil slavnou facku od Archieho z Rocknrolly.(12.3.2009)

65%(9.8.2009)

Pro člověka, který by nečetl původní Pratchettovu knížku a má rád komedii ze světa fantasy, je tohle asi pětihvězdičková věc. Já jsem ji četl, takže jsem si nějak představoval všechny ty hrdiny od Mrakoplaše až po barbara Cohena a taky jsem si nějak představoval, jak pronášejí ty svoje dialogové hlášky. A to je asi jediný důvod, proč jsem nešel na pět hvězdiček i já, protože co se týče castingu, věrnosti předloze, deklamací hlášek a tak nějak celkového pocitu, tohle je velmi, velmi povedená adaptace. O to víc, že to je jenom televizní kousek.(28.9.2016)

fanoušky potěší, laiky snad taky, co víc dodat(8.10.2008)

• - Vadim Jean, ktorý režíroval aj predošlý film zo série Zemeplochy Hogfather, využil aj niektoré lokality použité v minulom filme pre zabezpečenie kontinuity. Napríklad scény vo veľkej sále Neviditeľnej univerzity boli tiež natočené v krypte Guildhall, v Londýne. (Greenpeacak)

• - Většina lidí, co hrála rozzuřený dav "Star people" a zákazníky v hospodě "Prokopnutý Buben", jsou Zeměploští fanouškové. (Bakllazaan)

• - Opět si zde zahrál malou roli sám tvůrce Zeměplochy Terry Pratchett jako Astrozoolog 2 (ten bílým plnovousem). (Bakllazaan)