Barva kouzel (TV film)

Colour of Magic, The

Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

Jediná postava, která seděla předloze, byl Patricij v podání Jeremyho Ironse. Barbar Cohen taky vypadal k světu:) Ostatní jsou jen pitoreskní směska neherectví, která byla k vidění už v předchozím Otci prasátek.(14.1.2009)

Cool drak a zvierata vseobecne, fajn herci, uchadzajuce triky... inak ale Shadwell to prvou vetou vcelku vystihol...(8.5.2008)

Po první části jsem sice celkem pochyboval (nuda jsou zejména pasáže z kouzelnické guildy), ovšem druhá je mnohem povedenější, a tak si 4 hvězdičky tento počin zaslouží. Dvoukvítek i Mrakoplaš jsou super. Lahůdka pro příznivce Zeměplochy.(4.5.2009)

"Je to turista." "Aha... A co to znamená?" "Něco jako idiot."(21.9.2008)

Na TV film ohromující výprava, slušné efekty a skvělá muzika. První díl s akcí trochu pokulhával, ale druhý to rozhodně vynahradil. Jsem fanoušek Terryho Pratchetta, a proto dám 4*. Většina hereckých výkonů totiž byla ostudná a za "retardovaného" Patricije, který pro mě představuje osobu s nejsilnějším charakterem v Terryho knížkách by si někdo zasloužil slavnou facku od Archieho z Rocknrolly.(12.3.2009)

• - Nakrúcanie sa konalo hlavne v Pinewood Studios, kde je aj najväčšia vodná nádrž v Európe. (Greenpeacak)

• - Herec Richard da Costa (Zavazadlo) hraje též Knihovníka. Pro tuto roli samozřejmě studoval v ZOO pohyby skutečných orangutanů. Mimochodem v tomto snímku není nikdy vidět v lidské podobě. (Bakllazaan)

• - Britská verze má 184 minut a americká jen 132 minut. (Terva)