Barva kouzel (TV film)

Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

• honajz

Tenhle film je důkazem toho, že Prachett píše tlusté knihy plné vaty. Sice v knize to okoření slovními vtipy a hrátkami s jazykem, ale to na plátno prostě nejde přenést. A když se přenese jen děj, je to nuda k zbláznění. Navíc jsem si podle všech ilustrací myslel, že Mrakoplaš je v podstatě mladík a sedělo by mi to nějak víc. I když je to televizní, výprava a triky jsou hodně slušné (na TV), i když třeba Čaroděj Zeměmoří měl některé lokace lepší... Nevím, nějak mne to nechytlo, zhruba stejně jako Prachettovy další a další a tlustší díly, ředěné na maximum a ani už ne tak vtipné.(6.7.2010)

• Ded@M@tes

Grafický pohled zastupuje nezáživný příběh, u kterého se chvilkami budete určitě nudit, nadhodnocené a podprůměrný zážitek. Jediné plus je rok natočení, na dnešní dobu by šlo hodnocení ještě o trochu níže. ( Hodnocení: 4/10 )(28.1.2015)

Sám som prekvapený, ako ma tento výlet do fantázie zaujal, aj napriek tomu, že ako tridsiatnik - realista asi nie som primárna cieľová skupina. S mojim synom sme si Terryho celkom vychutnali.(1.2.2010)

Ano. Jsem fanouškem Pratchetta. Tato skutečnost nutně mlží můj náhled na film, ať chci nebo ne. Ale i přes růžové brýle, kterými jsem to sledoval, jsem se nemohl zbavit dojmu, že postavy co vidím, tam jen stojí a přemišťují se jak figurky nikoli na Zeměploše, ale na "desce" Člověče nezlob se. Chybělo mi tam víc dialogů mezi postavami, abych se mohl nějak ztotožňovat. nechci nějaké psychodrama od fantasy filmu, ale přeci jenom.... Ale kam se hrabe pokaděnej Eragón.......(22.4.2008)

Když si vzpomenu, jak vypadají české televizní produkce, které jdou mnohdy do kinodistribuce, tak se mi otevírá kudla v kapse...(20.7.2012)

• - Britská verze má 184 minut a americká jen 132 minut. (Terva)

• - Vadim Jean, ktorý režíroval aj predošlý film zo série Zemeplochy Hogfather, využil aj niektoré lokality použité v minulom filme pre zabezpečenie kontinuity. Napríklad scény vo veľkej sále Neviditeľnej univerzity boli tiež natočené v krypte Guildhall, v Londýne. (Greenpeacak)

• - Jedná se o zfilmování dvou knih, které na sebe navazují. „Barva kouzel“ je předlohou první části filmu a „Lehké fantastično“ té druhé. (artuš)