• Lukrecie
  ****

  Moc pěkná prvorepubliková pohádka z časů, kdy řemeslo mělo zlaté dno; milý příběh - jak ze života a krásné kostýmy.(27.12.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Prvorepublikový příběh o tom, jak kominíci nosí štěstí, i když ho sami mít nemusí, o klukovi, co nechce být kominíkem a o knoflíku, který není kouzelný, i když by být mohl.(5.9.2010)

 • rikitiki
  **

  Dickensovský motiv o bossingu a šikaně nebohé siroty, kterou odvrhnou a okradou příbuzní a v novém působišti jí všichni dávají zabrat, dokud nepotká pár andělsky (lidských) bytostí, co jí pomohou a vše se v dobré obrátí, strašlivě znehodnocují (ne)herecké výkony skoro všech zúčastněných. Kde to, pro bohy, sebrali? Někde na ulici oslovili tvůrci filmu smutnou skupinku lidí, kteří neprošli talentovými zkouškami ochotnického spolku vesnice Dolní Horní u Krtčího hrádku? Přesně tak totiž jejich ubohé pinožení vypadá. _____ O to víc pak vyniknou nedostatky ve scénáři, kdy mistr nebohého učedníka pořád osočuje, aby se mu pak neznámo proč omluvil. Nebo že rodina vytíženého kominíka a vyhledávané švadleny je tak chudobná, že má k večeři jen vodovou polívku a pět brambor. Nepochopitelný je taky důvod, proč bohatý majitel hotelu dá svého vnuka na učení k cukráři. A tak dále. ____ Kdepak. Charles Dickens uměl propojit sociální drama s pohádkou excelentně. Autoři tohohle snímku se k tomu ani nepřiblížili.(3.3.2016)

 • ivishka
  ***

  Celkem zajímavá česká vánoční pohádka. Ale o nějakém perfektním hereckém výkonu nemůže být ani řeč. Očekávané zápletky, předvídatelnost konce a všudypřítomná naivita se nedá hodnotit jinak než průměrně...A dosti mě udivuje takhle dobré hodnocení, když existuje mnohem více LEPŠÍCH filmů a pohádek, které by si zasloužily takovéto hodnocení.(21.11.2012)

 • WANDRWALL
  *

  Kominictví jako profese je zajímavá, náročná obzvláště z hygienického hlediska. Sledujeme Tomáše, jak pod dohledem svého strýce se snaží proniknout do tajů tohoto nevšedního a přece tak potřebného řemesla. Není divu, že pokud se na učně nepůsobí dobře, tak z oboru uteče, a zkusí to, pokud přežije první učení a neskončí na úřadu práce, tak ještě jiný obor. Cukrář či pekař, to je daleko od kominického řemesla. Pekař, ten se nemůže dívat moc na televizi, a tak se kamery občas dívají na něho. Pekař vstává v noci a usíná ve dne. Cukrář to má naopak. A tak beru tenhle film jako příspěvek a ocenění lidí, kteří se věnují těmto pracem.(23.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace