Nečekaně sympatický objev letošních Vánoc. Dickensovský příběh o kominickém učni a jeho složité cestě ke štěstí. Nepamatuji se, že bych kdy tuto pohádku viděla v televizi, což je škoda, protože je výborná a i formálně vysoko nad průměrem. Důkaz, že i bez čertů a ušišlaných záporných postav to jde.(26.12.2012)

Milé, příjemné, i jsem měl oko vlhké. Na druhou stranu žádná velká divočina, od začátku tušíme, kam to bude směřovat, a ono to tam taky z čista jasna najednou směřuje po tom, co pár lidí udělá školácké chyby a hlavní hrdina má díky tomu místo smůly kupu štěstí.(28.12.2014)

No když se nechce učit na zápočet, tak i ta pohádka přijde vhod :). A v rámci klasických levných a čistě "kulisových" pohádek ČT je tahle dost nadprůměrná.(14.12.2008)

Celkem zajímavá česká vánoční pohádka. Ale o nějakém perfektním hereckém výkonu nemůže být ani řeč. Očekávané zápletky, předvídatelnost konce a všudypřítomná naivita se nedá hodnotit jinak než průměrně...A dosti mě udivuje takhle dobré hodnocení, když existuje mnohem více LEPŠÍCH filmů a pohádek, které by si zasloužily takovéto hodnocení.(21.11.2012)

Prvorepublikový příběh o tom, jak kominíci nosí štěstí, i když ho sami mít nemusí, o klukovi, co nechce být kominíkem a o knoflíku, který není kouzelný, i když by být mohl.(5.9.2010)