• Ilicka
  *****

  Nečekaně sympatický objev letošních Vánoc. Dickensovský příběh o kominickém učni a jeho složité cestě ke štěstí. Nepamatuji se, že bych kdy tuto pohádku viděla v televizi, což je škoda, protože je výborná a i formálně vysoko nad průměrem. Důkaz, že i bez čertů a ušišlaných záporných postav to jde.(26.12.2012)

 • helianto
  ****

  „Štěstí je mozaika složená z nepatrných malých radostí“ (Maurois). Velmi netradiční pohádka z brněnského studia. Příběh o hledání obyčejného malého lidského štěstí v prvorepublikových kulisách. Nádherně snová, vánoční atmosféra. Neuvěřitelně krásná kamera.(27.12.2014)

 • Lukrecie
  ****

  Moc pěkná prvorepubliková pohádka z časů, kdy řemeslo mělo zlaté dno; milý příběh - jak ze života a krásné kostýmy.(27.12.2014)

 • Sifaka
  ****

  Překvapivě velmi dobré!(9.3.2009)

 • blackrain
  ****

  Trošku neobvyklý vánoční příběh. Příjemný na nedělní odpoledne. Sirotka Tomáše jsem litovala, protože s ním všichni zacházeli jako s hadrem. Dokonce jsem měla slzy na krajíčku. Kouzelná babička Libuše Havelková mu pomohla. Stylizace příběhu do období první republiky je výborný nápad a málokdy se vidí. Česká televize občas dokáže překvapit, budiž jí to k dobru.(14.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace