Dlouho jsem nebyl tak nadšenej z pohádky. I když pohádka to úplně není, ale prvorepublikový příběh, mnohovrstevnatý, jímavý, poučný. S pěknou kamerou a dobře rozdanými charaktery, ne už tak dobře zahranými ve všech případech, ale člověk taky nemůže chtít všechno.(20.7.2013)

Překvapivě velmi dobré!(9.3.2009)

Nečekaně sympatický objev letošních Vánoc. Dickensovský příběh o kominickém učni a jeho složité cestě ke štěstí. Nepamatuji se, že bych kdy tuto pohádku viděla v televizi, což je škoda, protože je výborná a i formálně vysoko nad průměrem. Důkaz, že i bez čertů a ušišlaných záporných postav to jde.(26.12.2012)

Hezké sépiové filtry, retro-atmosféra a ucházející výkony dětských představitelů, navíc natáčeno v městečku, kam jsem chodila na základní školu:) Bohužel mi ale dost vadilo, že hlavní hrdina byl ustrkován snad každou osobou, se kterou přišel do styku (až na kouzelnou babičku) a pořád byl bez vlastního přičinění "omylem" v průšvihu. Když se ale podívám na současný hnůj považovaný za českou pohádku, je tohle vysoký nadprůměr.(13.2.2011)

Konečně pohádka se sice reálnými prvky, ale filmařsky dokonale natočená, s chytrým scénářem.(14.1.2010)