• WANDRWALL

Kominictví jako profese je zajímavá, náročná obzvláště z hygienického hlediska. Sledujeme Tomáše, jak pod dohledem svého strýce se snaží proniknout do tajů tohoto nevšedního a přece tak potřebného řemesla. Není divu, že pokud se na učně nepůsobí dobře, tak z oboru uteče, a zkusí to, pokud přežije první učení a neskončí na úřadu práce, tak ještě jiný obor. Cukrář či pekař, to je daleko od kominického řemesla. Pekař, ten se nemůže dívat moc na televizi, a tak se kamery občas dívají na něho. Pekař vstává v noci a usíná ve dne. Cukrář to má naopak. A tak beru tenhle film jako příspěvek a ocenění lidí, kteří se věnují těmto pracem.(23.4.2011)

Příjemný, skoro až pohádkový příběh o tom, že zlo bude vždy po zásluze potrestáno a dobro odměněno. Nenáročné, krátké a celkově moc příjemné.(10.10.2013)

Dlouho jsem nebyl tak nadšenej z pohádky. I když pohádka to úplně není, ale prvorepublikový příběh, mnohovrstevnatý, jímavý, poučný. S pěknou kamerou a dobře rozdanými charaktery, ne už tak dobře zahranými ve všech případech, ale člověk taky nemůže chtít všechno.(20.7.2013)

Moc pěkná prvorepubliková pohádka z časů, kdy řemeslo mělo zlaté dno; milý příběh - jak ze života a krásné kostýmy.(27.12.2014)

Trošku neobvyklý vánoční příběh. Příjemný na nedělní odpoledne. Sirotka Tomáše jsem litovala, protože s ním všichni zacházeli jako s hadrem. Dokonce jsem měla slzy na krajíčku. Kouzelná babička Libuše Havelková mu pomohla. Stylizace příběhu do období první republiky je výborný nápad a málokdy se vidí. Česká televize občas dokáže překvapit, budiž jí to k dobru.(14.12.2008)