Katherine Heigl nekope zrovna mojí ligu, ale v The Ugly Truth je stejně jako Gerard Butler hlavním tahákem téhle romantické (přisprostlé) komedie. Přisprostlé připomínám úmyslně, protože v poslední době (Hlavně nezávazně, Kamarád taky rád) se to vulgarismy a vysokým ratingem v komerčních amerických taškařicích jen hemží. A až prakticky vyjma balónového finále, u kterého si scénáristé vybrali poněkud slabší chvilku, bylo tohle setkání překvapivě velmi příjemné. Žánr romantické komedie, ač dle mnohých už dávno vyčerpaná studnice, přichází tentokráte s nesourodou dvojicí (zásadová televizní producentka a nová televizní hvězda, sukničkář a samozvaný vztahový odborník) a tentokráte tak logicky půjde o zkrocení zlého muže a napravení upjaté ženy. Nejnovější snímek Roberta Luketice, který už dokázal dokonale otrávit kupříkladu svou Příšernou tchýní, může sice někdo napadat z učebnicového vedení situací a scén, ale to, jak mu fungují gagy, atmosféra nebo chemie mezi ústřední dvojicí a jak následně bourá vztahové vzorce, mu už nikdo nevezme. Historie se neptá na to, že se divák bude s hrdiny asi těžko identifikovat a že si přece kost formátu Heigl nemusí nechat radit od šovinisty, který je stejně nakonec tím dokonalým princem. Historii a mou filmovou paměť zajímá ono sympatické přešlapování na hraně satiry a skvěle napsaných dialogů. Podtrženo, sečteno - na svěží, konverzační romantické komedie se slušným tempem mám holt v poslední době štěstí.. jen tak dál!! 75% Kalkul, ale fajn.. dokonce velmi fajn!!(10.11.2011)

Romantických komedií není nikdy dost, a nyní, když nás pravidelně každou neděli večer krmí dvě největší komerční televize těmi pochybnými talentovými pořady, rozhodně uvítám, když mohu přepnout na HBO a najdu tam milý oddechový film, který sice nevybočuje z jakéhokoliv průměru a dopadne tak, jak je to každému divákovi jasné zhruba po prvních deseti viděných minutách, ale přesto potěší, pobaví a zaujme. A to je právě případ tohoto romantického filmu, u kterého rozhodně nelze nevnímat snahu nabídnout něco nového, něco, co tu ještě v rámci žánru nebylo, avšak tato snaha mi přišla velice očividná a včleněná do filmu jakousi násilnou formou. Ano, film je do jisté chvíle zajímavý a uvěřitelný, ale jakmile se začne Katherine Heigl řídit radami Gerarda Butlera, tak jsem začal pociťovat, jako by z toho příběhu byla cítit více touha tvůrců nabídnout něco nového, nežli vypravěčská lehkost a volně plynoucí příběh. A v tomhle podle mě tenhle film hodně zaostává např. za romantickou komedií "Návrh", kde hraje hlavní roli Sandra Bullock a kde celý ten příběh byl opravdu nenucený a tak nějak volně plynoucí, ale přitom atraktivní. A přesně tohle mi v komedii "Chceš mě, chci tě" velice chybělo. Což ovšem neznamená, že tento film je nutně špatný, u pár scének jsem se hodně solidně pobavil, a závěr byl velice příjemný a jeden z nejoriginálnějších, jaké jsem kdy v romantické komedii viděl. Ale film jako takový vnímám jako čistě průměrný, což odpovídá z mého pohledu třem hvězdám.(8.11.2010)

hlavně díky ústřední dvojici vcelku pohodový nenáročný snímek, se kterým těch 96min. docela pěkně uplyne.(14.10.2012)

Velice příjemná oddychovka s mnoha zábavnými momenty, kde to hlavnímu hereckému páru neskutečně jiskří. Už od prvních minut se dá předvídat jak film dopadne, ale přes všechno klišé mě tato romantická komedie napumpovala pozitivní náladou. Mé hodnocení 3,5 hvězdičky…(26.12.2009)

Po všech stránkách průměr, zábavný to je tak akorát, aby to nenudilo, příběh je už 100x viděnej a bohužel naprosto ničim ozvláštněnej a hlavní dvojička Heigl - Butler taky nezanechá nějaký výraznější pozitivní dojmy. Nenudil sem se, ale to je asi tak všechno, co to zvládne(17.10.2009)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)