Průzkumy ukazují, že diváci milují nade vše dvě témata: „chlapec potká dívku“ a „dobro versus zlo.“ Uvědomíme-li si ovšem, že 90% režisérů, kameramanů, producentů, scénáristů atd. jsou muži, pomůže nám to pochopit a doufejme i uznat, proč lze klást ve filmech pojítko mezi chlapce a dobro a dívku a zlo. Sexisticky vulgární romantická komedie pro chlapy Chceš mě, chci tě to stvrzuje hned natřikrát: za prvé je to žena (K. Heigl), kdo se tu musí charakterově i vzhledově proměnit k obrazu chlapa, zatímco ten se takříkajíc ani nehne, za druhé je nám nabízena velice snadná identifikace se suverénním Butlerem, a tím i kontrola nad filmem a všemi ženami, které se v něm objeví (i apeluji na feministky akademické, aby si vykasaly rukávy a posvítily si a tím i nám osvítily původ tohoto neřestně falocentrického materiálu), a za třetí se tu boří dívkami vysněný krásný princ: neboť vymydlený a oholený doktor odpovídá hladkému, celistvému povrchu, distancovanému od minulosti a reprezentujícímu ideu abstraktního, obecného, ale nedosažitelného řádu, zatímco zarostlý a neotesaný Butler značí patinu, poškození a záměrnou nedokonalost – stopu autentické události. Jinými slovy řečeno jsou častokrát ti zlí a neupravení krásní a dokonalí, zatímco ti dobří jsou oškliví či slabí. Felix Dzeržinskij, zakladatel sovětské Čeky, byl vysoký, impozantní, asketický, inteligentní muž. Zároveň velmi zlý muž. Reinhard Heydrich byl vysoký, krásný, blonďatý, modrooký, všestranně - hudebně i sportovně - nadaný muž, dokonalý to nordický bůh pomsty. A velmi zlý. Winston Churchill, na druhé straně, byl malý, tlustý, ošklivý skřet. Zachránil v Evropě svobodu.(20.10.2009)

Zbožňuju osvědčené vztahové vzorce a ještě víc jejich bourání. Ugly Truth mě sama sebou povznesla nad snobárnu a priori zavrhnout romanticko-komediální kompilát a já se většinu času královsky bavila.(16.8.2010)

Pri romantických komédiach sa s prvoplánovosťou nutne počíta, dokonca aj farebne-gýčový záver v balóne beriem ako parodickú vec, ktorú so všetkou súdnosťou možno prijať len v cukríkových záveroch romantických komédií. Katherine sa mi v komediálnej pozícii začína páčiť čím ďalej tým viac, tentokrát som prijala aj Gerarda Butlera. Dvojici to sedí, na doťahovačkách so sexuálnym podtextom som sa schuti uchechtávala. Ako celok neskutočne milá a pohodová záležitosť.(27.9.2010)

Katherine Heigl nekope zrovna mojí ligu, ale v The Ugly Truth je stejně jako Gerard Butler hlavním tahákem téhle romantické (přisprostlé) komedie. Přisprostlé připomínám úmyslně, protože v poslední době (Hlavně nezávazně, Kamarád taky rád) se to vulgarismy a vysokým ratingem v komerčních amerických taškařicích jen hemží. A až prakticky vyjma balónového finále, u kterého si scénáristé vybrali poněkud slabší chvilku, bylo tohle setkání překvapivě velmi příjemné. Žánr romantické komedie, ač dle mnohých už dávno vyčerpaná studnice, přichází tentokráte s nesourodou dvojicí (zásadová televizní producentka a nová televizní hvězda, sukničkář a samozvaný vztahový odborník) a tentokráte tak logicky půjde o zkrocení zlého muže a napravení upjaté ženy. Nejnovější snímek Roberta Luketice, který už dokázal dokonale otrávit kupříkladu svou Příšernou tchýní, může sice někdo napadat z učebnicového vedení situací a scén, ale to, jak mu fungují gagy, atmosféra nebo chemie mezi ústřední dvojicí a jak následně bourá vztahové vzorce, mu už nikdo nevezme. Historie se neptá na to, že se divák bude s hrdiny asi těžko identifikovat a že si přece kost formátu Heigl nemusí nechat radit od šovinisty, který je stejně nakonec tím dokonalým princem. Historii a mou filmovou paměť zajímá ono sympatické přešlapování na hraně satiry a skvěle napsaných dialogů. Podtrženo, sečteno - na svěží, konverzační romantické komedie se slušným tempem mám holt v poslední době štěstí.. jen tak dál!! 75% Kalkul, ale fajn.. dokonce velmi fajn!!(10.11.2011)

Soundtrack Aaron Zigman: 1. Flick The Bean ,2. Abby Calls Colin ,3. Abby & Mike In L.A. ,4. Post Kiss ,5. Bad Date ,6. It's A Lie ,7. Cat Person ,8. Get The Stain Out ,9. Orgasm Dinner ,10. Jello Twins ,11. Tease ,12. Abby Calls Mike ,13. The Ugly Truth ,14. Duck Cacciatore ,15. Thank Your Pussy For Me ,16. Champagne ,17. Earpiece ,18. Spazzy Dance ,19. Your Producer ,20. Closet ,21. Black Dress ,22. Frowny McFlaccid ,23. Right This Way ,24. Who Would Love ,25. New Theme ,26. Goodnight Then ,27. Oral Sex ,28. Cat Escapes ,29. Naked Weather Girl ,30. Tahoe ,31. Ratings ,32. Your Replacement ,33. The Kiss ,34. Abby & Mike Banter ,35. Abby & Mike Rant,(10.5.2011)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)