Katherine Heigl nekope zrovna mojí ligu, ale v The Ugly Truth je stejně jako Gerard Butler hlavním tahákem téhle romantické (přisprostlé) komedie. Přisprostlé připomínám úmyslně, protože v poslední době (Hlavně nezávazně, Kamarád taky rád) se to vulgarismy a vysokým ratingem v komerčních amerických taškařicích jen hemží. A až prakticky vyjma balónového finále, u kterého si scénáristé vybrali poněkud slabší chvilku, bylo tohle setkání překvapivě velmi příjemné. Žánr romantické komedie, ač dle mnohých už dávno vyčerpaná studnice, přichází tentokráte s nesourodou dvojicí (zásadová televizní producentka a nová televizní hvězda, sukničkář a samozvaný vztahový odborník) a tentokráte tak logicky půjde o zkrocení zlého muže a napravení upjaté ženy. Nejnovější snímek Roberta Luketice, který už dokázal dokonale otrávit kupříkladu svou Příšernou tchýní, může sice někdo napadat z učebnicového vedení situací a scén, ale to, jak mu fungují gagy, atmosféra nebo chemie mezi ústřední dvojicí a jak následně bourá vztahové vzorce, mu už nikdo nevezme. Historie se neptá na to, že se divák bude s hrdiny asi těžko identifikovat a že si přece kost formátu Heigl nemusí nechat radit od šovinisty, který je stejně nakonec tím dokonalým princem. Historii a mou filmovou paměť zajímá ono sympatické přešlapování na hraně satiry a skvěle napsaných dialogů. Podtrženo, sečteno - na svěží, konverzační romantické komedie se slušným tempem mám holt v poslední době štěstí.. jen tak dál!! 75% Kalkul, ale fajn.. dokonce velmi fajn!!(10.11.2011)

Soundtrack Aaron Zigman: 1. Flick The Bean ,2. Abby Calls Colin ,3. Abby & Mike In L.A. ,4. Post Kiss ,5. Bad Date ,6. It's A Lie ,7. Cat Person ,8. Get The Stain Out ,9. Orgasm Dinner ,10. Jello Twins ,11. Tease ,12. Abby Calls Mike ,13. The Ugly Truth ,14. Duck Cacciatore ,15. Thank Your Pussy For Me ,16. Champagne ,17. Earpiece ,18. Spazzy Dance ,19. Your Producer ,20. Closet ,21. Black Dress ,22. Frowny McFlaccid ,23. Right This Way ,24. Who Would Love ,25. New Theme ,26. Goodnight Then ,27. Oral Sex ,28. Cat Escapes ,29. Naked Weather Girl ,30. Tahoe ,31. Ratings ,32. Your Replacement ,33. The Kiss ,34. Abby & Mike Banter ,35. Abby & Mike Rant,(10.5.2011)

• CheGuevara

The Ugly Truth je ukázkový příklad toho, jak moc je současná romantická komedie v krizi a jak moc bychom si měli vážit příchodu Juda Appatowa. Nevyčítám filmu žánrové škatulky, ani sladkobolné dialogy. Vyčítám mu, že nepokrytě nadržuje chlapům, zatímco chuděra Katherine Heigl to odskákala ze všech nejvíc. Myslel jsem, že si tu budeme dělat legraci z genderových stereotypů, šovinismu a kdo ví ještě čeho, ale že právě tento status quo tu budeme naopak utvrzovat, jsem tedy nečekal. Já bloud!(28.10.2009)

Asi bych měla přestat léčit svoje frustrace skrze romkom s Katherine Heigl, protože už je začínám znát všechny. Au.(13.2.2014)

Prvoplánovitá romantická komedie, která přesně do posledního slova vystihuje svůj žánr, ale pozor - ne každá romantická komedie je laciná a tenhle snímek je toho důkazem. Chcete pobavit široký okruh diváků? Chcete do kina nahnat kamarádky, které z toho budou mít dobrý pocit, milenecké páry, které nemají v podvečer nic v plánu a chtějí vidět něco milého? Tak obsaďte mužného Butlera a nechte ho kočkovat se s krvomléčnou Heigl. Jde jim to, sluší jim to. Je to milé, vkusné a ačkoli jednoduché, nezbývá se tomuhle prostě jen vyhnout, pokud chcete něco jiného...(19.10.2009)