V rovině jednotlivých sympatií a vzájemného špičkování fajn (místy výborné), v rovině jiskření a průběžně vznikající romantické zápletky přehnaně suverénní, málo vypjaté a předvídatelné.(21.10.2009)

Sympatický pár v jedné z nejpříjemnějších, nejupřímnějších a zároveň nejvtipnějších komedií za poslední dobu. Kladné body si snímek zaslouží za perfektně zvolený soundtrack. Ten je sice plný popových věcí které putovaly z MTV přímo na plátno, nicméně k téhle poloviční ztřeštěnosti perfektně pasuje a už úvodní skladba navodí bezvadnou atmosféru. Scénka s kalhotkami nebyla zdaleka tak trapná, jak jsem se obával, a ani konec mne nezklamal. S Butlerovým hrdinou jsem se ztotožnil v jedné výstižné větě o vztazích a jejich nebudoucnosti... a na konci jsem spíše polemizoval na několika dalšími trefnými "moudry" z hercových úst, než abych se nechal pohltit pěkným zamilovaným koncem :-).(17.11.2009)

Spartský král Butler hraje mužskou verzi Samanthy z SATC, opinion leadera pro čtenáře Maximu. Zbouchnutá Katherine Heigl je za naivní snaživou Popelku v džungli moderního randění. Jejich interakce v prostředí televizní zábavy má pod palcem Pan Pravá Blondýnka. The Ugly Truth je jednou z oněch příjemných, byť zapomenutelných a předvídatelných romantik- konverzační humor neskřípe, válka mezi pohlavími příjemně jiskří, ústřednímu duu to na plátně ladí a uši vydatně krmí atmosférický soundtrack. Co naplat, ošklivá pravda je taková, že u žánru, který v poslední době střídá šedý průměr a šeredný podprůměr, je charismatem vydřená šedesátka darem z nebes. Vtipným paradoxem jest, že volnomyšlenkářský liberál radí milé blondýnce starosvětské balicí metody- kombinaci dr. Plzáka a Jane Austen- držet se zpátky, být nedostupná jak husitská tvrz a obdivovat muže až do skonání hlasivek. A radí správně-zdrženlivost pochopitelně funguje- kromě New Yorku, kde připadá jeden ucházející exponát s oběma chromozomy na osm žen, ale pro tento speciální případ je tu Sex and the City. (projekce)(16.8.2009)

• Renton

Scénář: Nicole Eastman, Karen McCullah Lutz, Kirsten Smith .. Zoufalé. To je dnešní úspěšná a sexy žena tak naivní a hloupá (jak nám jí představuje trio scénáristek), že si musí nechat radit od šovinistického kolegy, který se nakonec stejně změní v poplatného prince jejich snů? Kalkul v podobě sympatických herců, líbivých písniček a občas i dokonce vtipných místeček už moc nezabírá. Když k tomu připočtu nevýraznou režii, nudím se, neberu.(27.11.2009)

Katherine Heigl - (Abby) +++ Gerard Butler - (Mike) +++ Bree Turner - (Joy) +++ Eric Winter - (Colin) +++ Nick Searcy - (Stuart) +++ Jesse D. Goins - (Cliff) +++ Cheryl Hines - (Georgia) +++ John Michael Higgins - (Larry) +++ Produkcia: Katharine Heigl, Nancy Heigl, Tom Rosenberg, Steven Reuther +++(22.3.2013)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)