Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

corpsy

Brať si z tohto snímku príklad, použiť ho ako návod na to, čo robiť a čo nerobiť v takýchto prípadoch? Rozhodne áno aj nie. Ako zábavný snímok však predstavuje jedno z najlepších diel konca 80. rokov. Trojica Douglas - Turner a herec a režisér v jednej osobe Danny DeVito sa opäť vyznamenali. ()

Radka_86

Nejlepší film o manželství a rozchodu jaký jsem kdy viděla. Neuvěřitelná, možná až lehce za vlasy přitažená podívaná na téma kam až můžou dojít manželské neshody. Drsný humor a scény ze kterých až maskakuje husí kůže...Skvělá kombinace komedie a drama, bezchybné herecké výkony a v každém případě nás tento film příměje k zamyšlení. Miluju ten konec kdy oba visí na tom lustru, zatímco když on pochopí že můžou být za pár sekund mrtví jí chce pomoci ona chce stále jediné - aby zdechnul :) ()

Falcor

Byla to láska na první pohled. A pak i svatba, po svatbě děti a všichni spolu šťastně žili... a nikdo si již ani nevzpomene, kdy že se to zvrtlo. No, a proč by nemohla i vražedná nenávist být součástí manželství? Jedinečná ukázka, jak se prvotřídně herecky vyřádit v nejzábavnějším instruktážním filmu do předmanželské poradny. ()

liquido26

Vtipný film, který jsem viděl už kdysi dávno jednou a v hlavě mi utkvěl ten šílený závěr. Po nějakých třinácti letech musím říct, že závěr neztrácí nic ze svojí působivosti :-) a vlastně celá druhá půlka filmu, kde si jdou po krku. Herecké výkony famózní. ()

ConanVJ

Celkem pěkné drama, na které se po několika lech vždy rád podívám. Postupem filmu je zde pěkně hutná atmosféra. 65% :) ()

Cimr

Dobrý film, skvěle morbidní, ale tak nějak bez pointy. Skončil přesně tak, jak jsem si myslel, že skončí. Hodně jsem o něm slyšel a moc jsme se těšil, ale očekávání bylo větší. Čekal jsem větší masakr; Douglas alias Oliver Rose byl poměrně klidný. Výpovědní hodnotu film určitě má, ale podle mě se dal natočit lépe, na pilu se mohlo ještě trochu přitlačit. ()

NinonL

Nevím, zda to může být návod jak se (ne)oženit/vdát. V každém případě bych svobodným doporučila nejdříve vstoupit do svazku manželského, pak teprve koukat na Válku Roseových :-). ()

Krt.Ek

SPOILER ALERT! Krtčím čumáčkem čmuchám zradu na posluchači (muž v křesle, jemuž byla historie vztahu Olivera a Barbary vyprávěna), která z "The War of the Roses" dělá tak trochu jiný film, a to konkrétně film - paradoxně k všem těm verbálním i neverbálním atakům, kterými se film v druhé hodině jen hemží - ctící svátost manželskou, film kráčející v duchu kněžského: co Bůh spojil, člověk nerozlučuj, film ukazující, že i rozvodový právník může mít srdce na správném místě, film dávající jakous takous naději na žili relativně šťastně, dokud je smrt nerozdělila. Ne, nezbláznil jsem se! Nechte mě "mluvit"! "Povím" vám, co jsem viděl, vysledoval. Já osobně měl tu čest s mužem, který si přišel pro radu, chtěl by zažádat o rozvod. "Tak vy se chcete dát rozvést", zeptal se ho právník, čerstvý ženáč, doprovázeje svůj dotaz naplněním kapesníku, " a rozmyslel jste si to dobře?", dlouze se na očividně nerozhodnutého chlapíka zadíval a pokračoval v monologu, který měl po čase překročit vztah klient a jeho právní zástupce, monolog, který čas od času přeruší jen telefonát čerstvé paní D'Amato : "Povím vám jeden příběh." Zamyslel se a spustil: potkají se muž a žena, zamilují se, vezmou se, založí rodinu, hlava rodiny buduje kariéru, žena pečuje o teplo rodinného krbu. Pohádkové, že? Mohlo by být, nezjistit žena po sedmnácti letech soužíti, že se svému muži nemůže podívat do obličeje bez toho aniž by si přála uhodit ho. Řešení? Jedině rozvod! Pokojný? Kdeže, nechte si zdát! Oba z manželů si dělají nárok na dům. Kompromis v nedohlednu! A aby toho nebylo, poradí náš advokát muži, shodou okolností svému kolegovi, právní kličku, která situaci ještě rozvíří, muž a žena jsou nuceni sdílet onen neblahý dům, dokud se nerozhodne komu z nich že připadne! "Možná kdyby zůstal muž v hotelu", poznamenává právník se smutkem v očích, "byl by to obyčejný rozvod: s nadávkami, pár modřinami a pomočeným lososem, takhle to však vyústilo v tu tragédii s lustrem!" Ticho. Muž jako už od začátku mlčí. A tu přijde závěr: "Pokud je šance domluvit se s tou vaši květinkou mimosoudně, či dokonce pokud je šance udobřit se, jděte domů a zkuste to! Oliver a Barbara neměli od začátku šanci, pes patří k psovi, kočka ke kočce, ale my ostatní..." Muž se zvedá a odchází. Právník zavolá své milé, sdělí jí, že má po šichtě, že ji miluje a že vyráží na cestu. Konec. Ano, čtěte správně! "Válka Roseových" je mně spíš než portrét lásky měnící se v nenávist příběhem dvou mužů, muže a jeho možného budoucího advokáta, advokáta a jeho možného budoucího klienta. Advokát, patrně poblouzněn láskou (v horším případě vinou) muži rozvod rozmlouvá, takřka nezpozorovatelně! A v takovém boji je přeci vše povoleno: nadsázka, snad i čistá fabulace. Ano, bohulibá fikce! Kdo je ručitelem, že Oliver a Barbara Roseovi skutečně existovali? Že nejsou jen historkou? Poslední brzdou, kterou zkouší právník, kterému se rozchody vlastně hnusí? Jedině tak Gavin D'Amato. Gavin, který má důvod věřit, že se nemá házet flinta do žita. 85% ()

agentmiky

O manželství moc filmů není, ale tento je jednoznačně nejlepší ze všech. Danny DeVito překvapil, že se vytasil s tak orginálním a nápaditým filmem, který si mě získal už úplně na začátku. Nejvíc se mi líbilo, jak se postupně tak idylické manželství změnilo ve velikou nesnášenlivost. Michael Douglas a Kathleen Turner zahráli fantasticky, do svých rolí se vžili více než dobře a podle toho také jejich výkony vypadaly. Všechny naschvály měly něco do sebe. Byla radost sledovat dialogy mezi ústřední dvojicí, které postupně gradovaly. Závěrečná dialogová scéna, než spadne lustr s oběma hlavními představiteli, byla k nezaplacení a nápad, kdy Barbara na sklonku života stejně Oliverovi neodpustila a jeho ruku mu odhodila, byl naprosto geniální. Tak propracovaný film jsem dlouho neviděl. Za mě dávám 90 % ()

zdepapepa

Když to tu zpětně komentuji, trojka Douglas-Turner-DeVito je skoro tak akční jako Depp-Bonham-Carter-Burton. Co by v leckterých sitcomech bylo s laugh-trackem, zde je prezentováno jako drama, kde je humor černý jako noc a Leeson s Adlerem ukazují všem plytkým hallmarkovským pokusům o napětí ve vztahu jak se to má dělat. Ne nadarmo se říká, že v lásce a válce je vše dovoleno. A zde je obojí. ()

Pan Filuta

5/10 Film ve kterém se svým hodnocením nejvíce liším od průměru ČSFD. Nevím jaký podíl na tom má český dabíng, ale i tak..... ()

Korbitch

Hvězdička za pár dobrých fórů viz du pochcat rybu,ale jinak je to blábol všech blábolů.Jak máte mít objektivní pohled na film a nestranně sledovat jejich naschvály,když je jedna postava pohodový,milující manžel a druhá neurotická, vymaštěná kráva, která když něco provede jemu, přesahuje to veškerou únosnou míru. Asi tak v půlce filmu bych ji zabil a to bych musel ještě dostat medaili. Jako přejet někomu nechtěně kočku a vědomě zabít psa a ještě mu z toho udělat guláš....tak to je na mě trochu moc a scénáristu bych natáhnul na pranýř a veřejně bych ho umlátil k smrti. De Vitto, Douglas ani Turnerová už to nijak výrazně nezachránili.Skoro odpad!!! ()

Lukrecie

Pro mě prostě legendární film. Zajímavé je, že na některé filmy člověk časem zapomene, ale při vzpomínce na Roseovi mě vstávají chlupy a úplně mě mrazí, i když jsem film viděla tak před 10 lety. Výborné herecké výkony obou hlavních protagonistů. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)