Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

Insomniac

Čo ti mrdaaa? Tak takto som sa už dávno nezasmial nad stupiditou filmu;))) To za to tá hviezda. Max. do 12 rokov, aj keď by som to odporúčal tak do 8 - 9... ()

RealHonza

Scény tak absurdní snažící se do filmu dostat všechno možné, že člověk jen žasne kolik nesmyslů může být průměrně za minutu v jednom filmu. Kupodivu ten úžas je tak velký, že jsem se na druhou stranu nenudil a dobře bavil, proto dávám 3*, i když i člověku se selským rozumem musí být po minutě filmu jasné, že tady to není o ničem jiném než sledovat počítačově vymodelovaný svět, kde absolutně neplatí fyzikální zákony a výprava je "všemocná a nezranitelná".. Jako oddychovka na jedno zhlédnutí se to dá. ()

Janiska

Nevím, co jsem o tohodle filmu čekala, snad Julese Verna? Hm, tak toho jsem v tomhle filmu nepoznala ani trošičku, jediný klad byl, že jsem tenhle film viděla V 3D, takže jsem vychutnala aspoň ty efekty, jako pěnu na našlehaném kafi, ale jinak moc nic, na dvojku si určitě nechám zajít chuť. ()

Tempest

Jedna z nejlepších (posledních) adaptací Verneových děl. V hlavní roli je zde můj oblíbený herec Brendan Fraser ve své nejlepší formě. Hraje zde vědce, který se dostane na stopu tajemství, které ho zavede až do středu Země. Spolu s ním se na cestu vydává jeho synovec a jejich islandská průvodkyně. Pěkně zpracované téma, verneovky jsem měl vždy rád a toto zpracování jim hanbu nedělá. ()

BoKo_CzT

Tak k tomuto filmu ma primela dcéra kvôli Joshovi Hutchersonovi. Uf ! Boli to skutočné muky! Chudák pan Verne určite nevedel, že sa s jeho predlohou bude narábať aj takýmto spôsobom. Dávam jednu hviezdu s ohľadom na to, že som nevidel 3D verziu (myslím však, že by môj názor na bezduchý dej neovplyvnila) a z úcty k mojej dcére. Možno však časom prídem na to, že sa vlastne jedná o paródiu na žáner a v tom prípade možno hodnotenie zvýšim o jednu hviezdu. Mimochodom neverím, že tak trápne triky budú v 3D nejak podstatne lepšie. ()

JoeSO

Několikrát omýlaný příběh sice nezklamal, ale taky nijak nenadchl. Brendan Fraser má svá lepší léta bohužel za sebou. A ve filmu ne a ne umřít. Ale je to Amerika, takže i když má smrt za zády, přežije. ()

LencaN

Parta tří dobrodruhů ve středu Země mě moc neoslnila. Sice to byla fajn oddechová záležitost, ale to je asi tak všechno. Od verze z roku 2008 jsem čekala víc. Hlavně je to spíš pro dorost. Věřím, že kdyby mi bylo takových cca 12 let, tak by to bylo jako dělané pro mě, ale už mě tíží víc křížků :) hlavně mě mrzelo, že v tom středu Země nepobyli moc dlouho, museli šup šup a víc jsme viděli z cesty samotné. I Brendan Fraser se víc pitvořil, do toho ten puberťák a slečna modelka průvodkyně. Suma sumárum málo středu Země, málo málo. A se stejnojmenou verzí z roku 1959 to nelze vůbec srovnávat. Jde o úplně jiný scénář a tahle stará verze by se mi tehdy líbila mnohem víc, než toto v roce 2008. ()

Ace.A.T.L.

Další rodinný dobrodrůžo, co nelze ani v jediný části brát vážně a člověk by se měl jen nechat unášet tím příběhem a pohádkovým závojem. Jako odreagovačka to stojí za to i po 12ti letech. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

VktrCZ

Přiznám se, že Cesta do středu země je mé Guilty pleasure. Není to kdovíjak perfektní film s těmi nejlepšími efekty, či nejchytřejším scénářem, ale mě prostě ten film fakt baví. Díky Brandonovi Fraserovi v hlavní roli to má strašný srdíčko. Je hrozně dobrej nápad udělat film, kde parta lidí jde do středu země právě podle Verneovi knížky. Geniální! ()

Elissabet

Když nebudeme rozmazávat, že v celém filmu jste viděli tak 5 lidí byla to moc pěkná poprázdninová oddechovka. Fraser hrál trošku střeleného profesora, ale do té role mi docela sedl. Co si žádá pochvalu jsou moc pěkné 3D efekty, na kterých byl film postaven. Je pravda, že to mohli nadabovat, ale nic není dokonalé. Bavilo mě, překvapilo mě to, líbilo se mi to...snad i víc jak nová mumie. ()

oceanic6

Vcelku zábavný rodinný dobrodužný film, ktorý ale v našich kinách veľa stráca tým, že nie je v 3D. Naozaj nerozumiem tomuto kroku- nasadiť do kín 3D film v 2D verzii. Na niektorých efektoch tak až príliš vidieť že sa na ne treba pozerať cez 3D okuliare. Na Slovensku však túto možnosť nemáme. Aj tak ale film celých 90 minút dokáže baviť a Brendan Fraser hrá takmer tú istú úlohu ako v Múmií a teda hláškuje ostošesť. Tvorcovia si na hrdinov vymysleli celkom zaujímavé pasce a nástrahy takže celý film je vlastne ako počítačová hra cez ktorú sa musia postavy dostať až na koniec. Záver filmu potom naznačuje že sa v budúcnosti dočkáme pokračovania s tematikou Atlantídy. Vhodný kandidát na rodinnú návštevu kina! ()

numan

Oblíbený příběh o světě uvnitř Země v té nejslabší verzi, co existuje. Víc než celovečerák připomíná PCgamesku pro hodně nenáročné prepubertální děti, bohužel nejen díky rádobyveselému skórování "kdo komu kolikrát zachránil život". Scénář je vskutku plnotučný - rád bych vyzdvihl překrásné přátelství dospívajícího chlapce a geniálního ptáka Diblíka, "dechberoucí" scény s vozíčky v dolech a magnetickými kameny (muhehe :o)) a v neposlední řadě brilantní návrat Adély, co ještě nevečeřela, s několika sestrami. Jo, abych nezapomněl, baseball s rybama taky hustej! Místa, plánovaná jako dojemná, jsou jen nehorázně nudná a vlastně totéž se dá říct o celém filmu. Na to, jak je krátký, se přííííšerně vleče. ()

snupko13

Fúúúú, tak to bolo riadne nepodarené. Ak by sa tam nevysktol Brendan Frasier, aj to neviem ako sa to podarilo, tak si myslím, že pozerám na nejaký seriál ala C.A.Doyle. Kamera nafigu, akoby natáčali dokument, kulisy ako z divadla a pc triky tiež nestáli za veľa. Obsadenie okolo desať ľudí aj s komparzom, by stačilo na nejaký súkromný filmík, a nie na kino film. Nevidel som to 3D, tak pripúšťam, že by sa jedna hviezdička navyše možno našla, snáď za 3D jazdu na vozíkoch v bani, ale smola. ()

R-Fitch

30%, víc ani ťuk! Příběh bez zvratů, vše je očekávatelné a pro hrdiny hravě zvládnutelné. Je to nudnej a divnej film. Herecký výkony dost kýčovitý, ale abych neřešil jen negativa, tak těch 30% je vlastně za sem tam pěkný efekty. Skutečně ale jenom SEM TAM. Ono už například mít signál na mobilu tisíce metrů pod povrchem je divný. ()

Flopps

Vložit DVD do přístroje mne stálo hodně odvahy. Už dopředu jsem k téhle taškařici přistupoval jako k plesnivému ovoci. Je příjemné se občas mýlit. Cesta do středu Země není objevným filmem. Zápletka je dokonce tak chudá, že i vykradená scéna (pokolikáté už) s důlními vozíky z Indyho, vzbudí spíš sarkastický úsměv. Přesto film neuráží, ba naopak, nabídne jednohubkovou odpočinkovou podívanou, při níž se divák pobaví, občas zasměje. Ve srovnání s verzí televizní stanice Hallmark se tvůrci rozhodli klasickou Verneovku poupravit trochu jinak a vyšlo jim to. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)