Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

Spike86

Viděl jsem to ve 2D, ale ani tak to nebylo špatné. Trochu dětské, ale je to takový rodinný dobrodružný film, občas trochu přitažený za uši. 63% ()

teseth odpad!

Dost ubohé ztvárnění oblíbené verneovky! Herecké obsazení slibovalo příjemnou komedii pro celou rodinu, ale ouha. Herci byli strašně škrobení a přehrávali bylo minutu od minuty větší. Efekty byly strašně umělý a svět, který autoři stvořili měl tolik hloupých nelogičností, že že člověk musel úplně vypnout mozek nebo uši. Čekal jsem obstojnou komedii a dostal jsem brak. ()

azulka

Na můj vkus tam byla moc vidět počítačová animace -třeba ten déšt ...bylo opravdu hodně vidět že je to fake (zážitek z 2D) ale ve 3D to mohlo bejt o trochu lepší ()

Mr.Krinkle

Klasický americký dobrodružný film pro celou rodinu s jednoduchým nelogickým dějem, který dokáže zapůsobit jedině u dětí, které nebudou přemýšlet nad tím zda je možné přeskočit se soupravou důlních vozíku deseti metrové přerušení kolejové tratě, ještě navíc přímo z koleje na koleje a jiné podobné nesmysly. Samozřejmě mě nijak tento film neoslovil, ale na druhou stranu jako snímek, který je určen rozhodně pro dětské publikum, tak není pro mě možné ho rozhodně odvrhnout do odpadu. Proto dávám alespoň jednu hvězdu. ()

ELDoctorow

Je to nudné, je to blbé a neviem ako to vyzeralo v kine s 3D ale pri bežnom pozeraní to má tak otrasné efekty, že si pamätám aj cez desať rokov staré hallmarkovské fantasy produkcie, čo ich mali stonásobne lepšie. ()

montel

Trevor Anderson (Brendan Fraser) odjíždí se svým synovcem Seanem (Josh Hutcherson) na Island hledat svého bratra Maxe (Jean Michel Paré), který zmizel beze stopy. Stopy vedou do islandských hor a průvodcem jim bude místní dívka Hannah (Anita Briem). Když skupinka dorazí na vrchol objeví zde jeskyni plnou diamantů. Po tomto senzačním objevu se s nimi ale propadne křehká podlaha a všichni se rázem ocitají v úžasném světě pod povrchem země, kde Max dlouhou dobu žil. Všichni se však musí mít na velkém pozoru, protože svět obývají nejrůznější příšery a situace je již téměř kritická, když vše kolem začne ničit žhavá láva...Film je natočený pro 3D a tak jsem si efekty z tepla obýváku příliš neužil. Natočené to ovšem není špatně, snímek bych ale doporučoval spíše mladším divákům. 55% ()

ricky4

Od filmu jsem čekal,že bude o ději v knize Julesa Verna. Bohužel opak byl pravdou... Místo zajímavého filmu, který mohl být vytvořen podle zajímavé předlohy, nám filmaři připravili opravdu luxusní americkou hovadinu. Bohužel. Film jsem nedokoukal- u parádní scény na "moři", kde jedna z hlavních postav "odvane s plachtou v ruce do nebe" jsem na to už prostě neměl. Co dál dodat? Mám v hlavě jen několik nesmyslností- například jak jedou po neskutečně rychlých vozících a jen tak bez problémů skočí z místa v té šílené rychlosti 2 metříky a šťastně přistanou v náručích s Frasere, který světě div se od začátku neztratil svůj bezvadně nagelovaný účes a dokonce se ani nezpotil. Respekt! Další zajímavá scéna byla při řícení se několika kilometrovým tunelem v opět šílené rychlosti, kde se "hrdinové" jen tak baví co se stane až dopadnou. Film je tak na 20%, protože dál se ((možná) staně něco normálnějšího. Dávám 1 hvězdičku, protože předloha si to zaslouží a možná i filmaři mělo dobrý úmysl ()

gezko

Vôbec neriešim veľmi lacné exteriéry, ktoré bolo vidieť najmä po vstupe do stredu Zeme. Alebo technické nezmysly (napr. prelet banskými vagónmi nad priepasťou), ktoré sa vyskytovali od začiatku filmu. Riešim len to, že som sa náramne bavil a myslím, že práve o to filmárom išlo. Urobiť taký úsmevný, nezáväzný, rodinný film je náročná úloha a z môjho pohľadu sa to celkom poarilo. Brendan Frazer sadol do úlohy ako riť na šerbel a výborne mu sekundovali aj ďalší dvaja hlavní hrdinovia. Veru, už dávno sa mi nestalo, že som sa pri pozeraní filmu smial na plné gule :D ()

Maarty86

Tuhle sračku jsem zčíhnul jen kvůli 3D, který dle ohlasů tady mělo bejt dost povedený. A je to tak, každou chvíli na vás něco vyčuhuje, lítá směrem k vám, prostě takhle to podlě mě má vypadat. Ale je to taky jediný kvůli čemu má smysl se na tohle koukat. Když to budete brát jako 90 minutový 3D demo tak dobrý. Hodnotit film jako takovej, tak je to adept na odpad, protože je to absurdita od začátku do konce. Co všechno se dá přežít, to jsem čuměl :) 2* teda za 3D provedení, všechno ostatní smrdí. 40% ()

Kinderr

Někde až místy dosti přehnané,hlavně když je honil Dinosaurus tak ten udělá dva kroky a byl by u nich, no ne? Ale tak je to fantasy a parádně udělané. A v tomto filmu ty přehnané scény i přehlídnu, protože se mi líbil, hlavně hezky udělaný svět ve středu Země. Na sobotní večerní film určitě ok. ()

skarsely

No, .. aby som bola úprimná, na tento film som sa tešila kvôli Brendanovi, a čakala som kedy sa rozbehne, a čakala a čakala a čakala ... Nerozbehlo sa to, ba dokonca som to bola nútená vypnúť, a to skoro nikdy nerobím. Nezáživné, nudné akcie sa Vás snažia vtiahnuť do deja. Ach. ()

Sansnom70

Jak už psali ostatní, chtělo to trošku šťávy aby to bylo více akčnější. Jsou tam pasáže kdy se dlouho vůbec nic neděje. Ale jinak je to dobře udělané, pobavíte se a myslím, že u toho neusnete. ()

zanvalzans

Prostredie bolo dosť vyumelkované a farebné.Počítačove triky dosť slabé,ale fantázia výborná.Deti by s mojim hodnotením isto nesúhlasili,ale nasrať im!Tam nech si pustia perinbabu. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)