Cesta do středu Země

• USA Journey to the Center of the Earth (více)

Geolog Trevor Anderson přednáší na univerzitě o tektonice zemských desek. Od nepřejícího profesora Kitzense se dozví, že laboratoř, v níž pracoval s bratrem Maxem, bude uzavřena a jako neefektivní zrušena. Doma navíc Trevor zjistí, že zapomněl na třináctiletého synovce Seana, kterého slíbil švagrové Elizabeth na několik dnů pohlídat. Ta současně Trevorovi předá krabici s věcmi po Maxovi, který před deseti lety zmizel během jedné ze svých výprav. Uvnitř Trevor objeví starý výtisk Verneovy Cesty do středu Země, plný bratrových poznámek. Později si v laboratoři všimne seizmického čidla, které Max umístil na Islandu. Pochopí, kam by se měl vydat, aby zjistil, co se s bratrem stalo. (TV Nova)

Kryton

Hloupé a ke všemu špatné převedení klasické knihy od Julese Vernea. Ani ten vizuál nic nezachrání. Fraser se marně chytá po Mumii. ()

schizmo

Jako vážně? Tohle je strašný, i kdyby by to vysílali jen na TV Barandov v neděli ve 2 odpoledne. Nejhorší na tom je, že prostě verneovky i ve své naivitě mají určité kouzlo a atmosféru, ale tady to zabíjí nehorázně diletantské provedení a já se ptám, jak může být film jen 8 let starý, tak katastrofálně nezvládnutý. Živoucí galerie filmařských přešlapů... ()

themic

Celkem dobrodružně rodinný film, trochu blázniví, střeštěný a naivní. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, přesto ve filmu bylo značně hluchých míst, která ani obsazení nevyplnilo. Se zpracováním ve 3D jsem nepočítal, takže jsem byl trochu zaskočen a trochu mě to i zklamalo. Možná kdyby se nesoustředili tolik na 3D mohlo by z tohodle snímků být víc než ve skutečnosti je. Nehrát tam Fraser, který tu stejně extra herecký výkon nepodal, tak by film byl ještě o stupeň níže. Když to vezmu kolem a kolem prostě průměrná dobrodružná fantasy s průměrným triky (né nějak zvlášť propracovanými), na které se dá dokoukat až do konce. 55% ()

fcreading

Dosť som bol prekvapený týmto milým akčním filmom ktorý je dobre spracovaný 3D. Brendan Fraser hra vždy dobre a na dopoludnie vás tento film určite pobaví 60 percent. ()

JimWayne

Absolútne nepochopím kto môže dať 60 mega na takúto megablbosť ktorá všetkými stupiditami prekračuje aj tie najblbšie filmy ktoré v histórii kinematografie vznikli.Nemôžem uveriť vlastným očiam ked vidím 57%. ()

Krt.Ek

Zaujalo mě to, příjemný dobrodružný film pro celou rodinku. Prostě snímek jako dělaný pro chladný zimní sobotní večer. Není to sice samozřejmě žádný zázrak, nevyhne se klasickému mainstreamovému schématu - třeba klasický hollywoodský přechytralý a nástrahami nezdolatelný teenager je pěstí na oko, vědec jako síláckej sex symbol jasně kopíruje Indyho - ale jak jsem řekl, přežil jsem to bez újmy, a chvílemi jsem dokonce uvažoval o nadprůměrném hodnocení. Ale do rána se mi to rozleželo v hlavě. 60% ()

frashmaker

Jako parodie na Cestu do středu Země bych tento film jistě bral. Dokonce i odkazy na Indiana Jonese a 2001 Vesmírnou Odyseu nebyli na škodu věci. Nicméně pokud to chtěl někdo natočit jakožto seriozní film, proč si nepřizval několik učených hlav aby mu odsouhlasili či naopak zamítli některé prvky. Například netuším že by kdekoliv v evoluci života byl nějaký obratlovec, který by neměl díry ve spodní čelisti, kterážto zde byla použita jako loďka. Stejně tak si nedokážu představit 150 milionů let starého ptáka. Tenkrát to byl možná leda tak archeopterix ale ne pták se vzhledem vrabce a ještě k tomu bioluminiscence v peří..... :). Leda by v něm byli zavrtané malé světlušky či by bylo prorostlé podhoubím václavek. Jinak to nevidím. Nakonec ještě zmíním masožravou květinu, která se nechovala jako rostlina ale jako krvelačný tvor s očima :). A co třeba místo, které se přemění v pec o teplotě vzduchu 100 stupňů? Asi by to přežilo jen několik málo druhů bakterií, které žijí kdesi v geotermálních pramenech a ne palmy a ptáčkové či dinosauři :). A už mlčím :-X. Tak či tak film, který neurazí a jako podívaná pro rodinu s malými dětmi si myslím, že splní svůj účel. Jako plus k filmu budiž i to, že ač to možná všichni čekali, tak Brendan Fraser svého bratra nenalezl živého a tak jsme byli ušetřeni kýčovitého a prvoplánově emocionálně přiameričtělého shledání. ()

Alqarin

Z filmu jsem viděl jen asi půlhodinu v televizi, takže hodnotit nebudu, ale těch pouhých pár minut mě dokázalo znechutit spolehlivě. Odporný triky, přiblblej děj, nevýrazní herci a chudák Brandon Fraser uprostřed toho všeho. Nevím, jestli ho mám litovat nebo proklínat.. Koho bych ale s chutí obětoval temným bohům, jsou tvůrci téhle hlouposti. Fuj. ()

MartinezZ

20.2.2010 ~ Modernější zpracování na motivy Verneovky. Rychlejší, akčnější, vtipnější, střelenější, béčkovější, Fraserovější... ~ V tomhle hraje Brendan Fraser, už je vám to jasné? ~ Jeho bratr, geolog, kdysi odcestoval někam a už se nevrátil. Po sobě zanechal jen zápisník, ženu a syna. Náš hlavní komický hrdina dostává svého synovce na hlídání. Obaja objeví bratrův/otcův deník, zjistí na co asi přišel a kam jel a vydají se tamtéž. Můžete třikrát hádat, co najdou. Schválně. No zkuste to, je mi jasné, že je to blbost, když to čtete, ale prostě si to řekněte na hlas...... No tak! .....Bačkory! .....No... NO...! ~ Jasně! Najdou cestu do středu Země. A ta je vám zajímavá, zapomenutý svět pod světem. Jenže by také nebylo od věci se nějak dostat domů a tak začne hledání cesty, během které lítají Fraserovy hlášky, občas se před kamerou mihne i "šik" průvodkyně, po níž tak trochu slintá synovec, a protože jsme v morbidním eRkovém masokombinačním hororu, všichni pojdou strašnou smrtí ~ Chachacha! Prd, všechno dobře dopadne, dokonce to dopadne víc jak dobře. A vůbec. ~ Tohle je taková rodinná dobrodrůžo fantasy, u níž se, kupodivu, ani nebudete moc nudit, což překvapilo i mě. Ano, je to konina. Ale nutno brát v potaz, že je to vlastně pohádka. A ve 3D, pro které to bylo původně určeno, to mělo potenciál a mohl to být pro děcka skvělý zážitek. Hergot, ve 3D bych to možná chtěl vidět i já :D ~ A víte co? Příběhem stejná vykrádačka jako Avatar. Hudbu to mělo přinejmenším stejně dobrou (tady víc pohádková, orchestrální) a co víc, tady bylo určitě ve 3D kinech té 3D technologie, oproti Avatarovi, užito v mnohem intenzívnějším množství. Mít děcka a tohle dávat ve 3D v kinech, tak je na to vezmu ;) ~ PS: Právě jsem si vybral svoji měsíční dávku filmových úletů, šup zpět do teskné šedé reality... ()

JJ.Gibson

Milé a pro děti, které na to koukají ve 3D velmi milé. Bohužel jsem viděl chudého příbuzného ve 2D. CDSZ se opravdu snaží být hezkým snímkem a s 3D podporou by si možná zasloužil čtvrtou hvězdičku, ale stále vám přijde, že je to malinko lacinější, některé efekty jsou skvělé, jiné už tak dobré nejsou a to se táhne celým snímkem. Obsazení je příjemné, ale řekl bych, že všichni hrají trošilinku s rezervou, možná je to scénářem, že herci nedokázali naplno využít svůj potenciál. ()

Popluh

Film zachraňuje především výborně zvolené ústřední trio, skvěle vykreslený svět pod zemí a fajn hudba. I tak ale Cesta do středu Země se svými silně pokulhávajícími efekty na televizi a bez třetího rozměru ztrácí většinu svého smyslu, jako oddechovka na pozdní večer nebo brzké ráno ale poslouží dokonale. Neoriginální, ale skvěle dynamickou jízdu na důlních vozících bych si ve 3D klidně dal hned několikrát, škoda. ()

buldock

Velmi nenáročná dobrodružná fantasy , která trpí všemi neduhy podobných béčkových filmů , včetně slabého scénáře , unylé režie , vcelku mizerných triků a kupou nelogičností místy až mamutích rozměrů. I přes všechny tyto nedostatky jsem se místy velmi slušně bavil a tudíž mohu snímeček na jedno shlédnutí při nedělní odpolední kávičce vcelku doporučit. Film: 50% ()

zipper111

Nic překvapivého, neviděl jsem to ve 3D takže asi hlavní smysl a účel filmu mi zůstal utajen, protože jinak to je hrozná béčkovina. ()

Lum3n

Ale jo, chvílema velice zábavná, chvílema trochu slabší, celkem to ale šlo. Triky byli mizerné, film je plný nesmyslů, ale dovedu si představit, že ve 3D by mě to asi bavilo hodně. Zatím ještě velice slabé 3*. 50%. ()

blackrain

Brendanu Fraserovi už nestačí utíkat před mumiemi a objevovat kouzla terakotové armády, rovnou se vydá na výpravu do středu země. Další cesta za dobrodružstvím na sebe nenechá dlouho čekat. O dramatické a humorné situace zde není nouze. Asi bych se zbláznila, kdybych měla jet na důlním vozíku a ještě takovou rychlostí. Já totiž nemám ráda ani horskou dráhu. Herci si museli pěkně užít, protože byli pořád mokří a to je dost nepříjemné. Oblečení se na vás začne lepit. Efekty byly velmi slušné a děj měl spád. Nuda nehrozila. Viděno bez 3D na compu. ()

BloodyVamp

Těžce průměrné dobrodružství pro celou rodinu, které nezachraňuje ani výborná Lockingtonova hudba. Film trpí nezáživnou režií, špatným scénářem a mizernými triky. Zkrátka nepřináší nic nové a kopíruje víceméně slavnější dobrodružné filmy. Stěží 2. ()

kaylin

Takový hezký, akční rodinný film, kde byly docela dobře vybrány role pro jednotlivé postavy. To se promítlo do toho, že je to celkem fajn zábava, takový ten film, u kterého si můžete klidně sedět a ani ho moc nevnímat. Sem tam se možná něčemu zasmějete, sem tam možná zatajíte dech, ale když to skončí, hodně rychle na to zapomenete. Fajn jednohubka, která neurazí. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Dan Aykroyd je méďa Béďa

Dan Aykroyd je méďa Béďa

08.11.2009

Nahradí tak Dawse Butlera, který poskytl hlas původnímu kreslenému Béďovi (alias Yogimu). Ve filmu studia Warner Bros. Yogi Bear, který kombinuje živou akci a digitálně animované zvířecí hrdiny,… (více)