Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

Martin_W

Nesympatické herecké obsazení, béčkový, ba i snad céčkový přiběh. Takhle bych zkráceně popsal Upírova asistenta. Filmy tohohle typu mi nevadí, ale tenhle se opravdu nepovedl. 23% ()

zdenur

Film s velkým potenciálem, klasicky promarněným. Zrůdičky jsou fajn, ale ten debilní příběh a hlavně souboje. Čekal jsem víc.. ()

Novom

Film jede sice na přeskáčku, ale i tak podle knížek, které ovšem nejsou žádné úžasné literární dílo, ale spíš taková oddychovka. Hodně mě zajímalo, jak budou jednotlivé postavy vypadat, Hroozley je trochu jiný, než jsem si myslel, ani ne tolik děsivý. Celkově je to pěkně povedené dílko, moc hezké animace a nebýt pár drobných nesrovnalostí, jakože třeba Lidičkové nenosí masky, bylo by to fakt skvělé. Je jasné, že ten, kdo nečetl knížky, nemůže tenhle film ohodnotit moc dobře, protože tam to prostě takhle je popsáno. Akorát ten dabing... Dabing to opět slušně zazdil, já fakt nepochopím, proč se překladatelé snaží vytvářet vlastní překlady, když už jedny existují v knihách! Proč je proboha místo míhání, což mi osobně přijde jako dobrý překlad a přirovnání, museli vymyslet takový paskvil jako frikování, co to sakra je za blábol??? 7/10 ()

BlackHood

Četl jsem knížku Darren Shan a madame Octa, (film je podle ní) a raději bych si ji přečetl znova, než abych si pustil tento film. Místy jsem u knížky skoro až brečel, ale film byl úplně něco jiného, totálně bez emocí, zanechalo mě to chladných. A to já většinou říkám, že film se mi většinou líbí více, než kniha, ale tohle je vyjímka, je to s knihou nesrovnatelné. Čekal jsem víc. Strašidelnost 0/4 Brutalita 0/4 Prostě pohádka. ()

Aluminium

Sklamanie. S knihou to malo spoločné asi iba postavy a názov. Mnoho postáv som si predstavovala inak. Hlavne Cormac Limb je chlap a Mr. Tiny nie je žiadna bečka sadla. ()

TaanStari

Mnohem lepší než jsem čekal, ale taky mnohem horší než to mohlo být... Doufám, že se jednou dočkáme kvalitního zpracování, věrného knize. ()

sNeDy

Po prvních 30 minutách jsem to chtěl vypnout a na konci filmu jsem zjistil, že jsem to měl udělat. Tohle musí urazit i spoustu dětí, které na film vezmou jejich rodiče. Nepodceňoval bych jejich inteligenci. ()

KOZEL84

No takže Paul je asi stejně dobrý režisér jako jeho bratr.Jejich filmy nejenže nemají žádnou hloubku,ale postrádají i tu povrchní zábavnost.Opravdu nechápu proč jim poslední dobou umožnují studia točit fantasy,když to evidentně neumí.Jejich filmy sou úplně prázdné,efekty nejsou efektní a i sebelepší příběh by ti dva dokázali ubít svojí neschopností vdechnout mu cit. ()

Snipsley

Příjemné překvapení. Předlohu jsem četl a dějové složky jsou rapidně změneny, ale škrty jsou vesměs správně použity pro dobro filmu. Čekal jsem, že buď to tvůrci nezvládnou a zpackají a celý film bude rozpolceným odvarem mezi hororem a pohádkou, nebo že to bude příliš dětinské. Naštěstí se nic takového nekonalo - Cirque du Freak od začátku do konce ví, co se od něj čeká, fantasy látku vypráví s jistým nadhledem a hýřivím světem vás provází jednoduché, ale o to sympatičtější postavy. Celou dobu jsem se příjemně bavil, překvapilo mě pár skutečně povedených scén, třeba Stevův výlev u rakve na pohřbu. Super. Nalaďte se na trochu tolerantnější notu vůči fantasy a směle se bavte. Zvládnutá režie, bezchybní herci, překvapivě povedené efekty. Zrovna tohle fantasy by nemělo českým kinům uniknout, ale je pravda, že těch upírů je všude kolem najednou nějak moc. ()

Ulrich

Výborní herci a bizarní atmosféra mě opravdu bavila. Bohužel je až moc znát, že knižní předloha byla pravděpodobně "zpotterována", takže byla dost okleštěna a po skončení filmu jsem si říkal, kam se sakra poděla hodina děje, mytologie a rozvoje postav? Nevím, jak si tento film vedl v kinech, ale už jenom kvůli Reillymu, Watanabemu a Dafoeovi bych rád nějaké pokračování ještě viděl. ()

melloun

Začíná to chabou zápletkou a když už se děj konečně nějak rozjíždí, tak přijde konec, který vše připravuje na pokračování. Pokračování, jenž by mohlo být lepší, ale jehož se zřejmě nikdy nedočkáme. ()

Eratashi

Přístupné pro děti do 2 let. Ostatním omrzne mozek. Ani jako pohádka to není dobrý. Zkrátka to neklape jako film. Kreatury hvězdně obsazené, které nemají na výběr a musí točit céčkový film. ()

Bozvav

Velmi příjemná akční fantasy záležitost. Pravda naši adolescenti nejsou mistři světa ve hraní, ale ušli. Zbytek obsazení bez chybičky. děj rychle odsýpá, dialogy nejsou hloupé, pěkná muzika. Velmi dobrý film. ()

NGP

Nejdřív jsem si říkala, že přeci John C. Reilly nemůže hrát upíra. Ale myslím, že ta role mu výborně seděla, povaha Crepsleyho je hodně zajímavá. Každopádně, příběh mě nenudil, má to něco do sebe. Mysteriózní snímek doprovázen dobrými efekty pobaví celou rodinu. Jen hlavní herec mi tam celou dobu nějak nezapadal. Ale musím uznat, že autor knižní předlohy musí mít obrovskou fantazii. Celý film není zas tak špatný, ale na 4 hvězdičky to nemá podle mě ()

merigieren

Je to hezká pohádka, není pravda že bez pravidel, jen je to trochu záhadnější. Občas kořeněné vtipem, což je jedna z hodně důležitých částí každého filmu. Umí to být i napínavé, jak já se bál o chudáka pavoučka :-) Ke konci to trochu ztrácí dech, ale pořád je to hodně nadprůměrné. ()

PDcz

2** body To jsme se jednou zase těšili a ono to takhle dopadlo.. [X] Minus 1* bodPříšerky.. beru.. ale ten hloupý pavouk?? a v barvách spidermana.. [X] Minus 1*bod Poloupír.. polo obludka, opičí dívka, dorůstající divná co jí svoje prsty.. [X] Minus 1* bod Za něco jo... před chvilkou jsem to ještě věděl.. [X] Ale hudba jo, ale obraz jo, ale 4 díly možná jo, ale chci číst spíš tu knížku a jdu koukat na hokej.. jo, vím že je noc, ale když ona ta olympiáda je tak divně posunutá v kanadě... ()

agassi68

Celkom sľubný začiatok, no postupne dej upadal, až na hranicu vkusu 12 ročných zaínajúcich puberťákov. Potenciál tu bol, či už herecký alebo režisérsky, bohužiaľ zostal trestuhodne nevyužitý. Jediný reilly to celé držal akotak nad vodou.. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?