Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

bourec

Tohle už je v poslední době dost obehraný,tyhle teenagerský filmy o upírech,ale že by to byl odpad,to čumim jak dudek.Průměrná legracka s vynikajícím J.C.Reillym,která pobaví,prošumí a neuškodí.Asi lepší než stmívání.60%. ()

MrPierc

Škoda, že film u nás nešel do kina, protože má co nabídnout. Dorostenecká pohádka o přeměně člověka na upíra v cirkuse příšer. Výborný nápad, který je dobře využit. Pěkně se na to koukalo a člověk nemusel sledovat čas na hodinkách. Triky pěkné , vtipné gagy, příběh známý. Dívka s ocáskem je ale nejlepší :-) ()

Nautila

Tohle trošku bolí. Knížky jsem v pubertě četla a pamatuji se, že tam bylo spousta vtipu, ale i (na knížky pro děcka) velká porce krve a celkem silných brutalit. A hlavně atmoška, postavičky z cirkusového obludária měli fakt šmrnc a styl, tady ve filmu jsou z nich spíše kašpaři, hlavně upír Larten vypadá úplně mimo - špatně zvolený typ herce. Příběh tu působí sakramentsky chudě a někam se vytratila celá ta děsivá fantasknost a spíš to hraje na trochu jinou teenage komedii. Na druhou stranu musím pochválit skoro detailní dodržení spousty věcí z předlohy a to, že mi film připomněl spoustu zapomenutého. ()

Nach

Místy sice zábavné, ale z průměru to nevybočuje. Téměř vše jsme již mohli vidět jinde, jen lépe zpracované. Je to škoda, potenciál tu byl. 65% ()

cubajz

hvězdně obsazená a s nadhledem braná upířina, která je sice celkem jasně načtrnutá už od začátku, nicméně jí to neubírá na hravosti a zábavnosti - už se těším na další díl! ()

TomikZlesa

Velká škoda že film je pejatej trošku dětinsky, taková akce jaká z toho šla udělat :-( Místama hodně silný, ale v zápětí přímo tragický..v celku slušný oddech. "Nacpu vám tu svouji hlavu do prdele" :-))) ()

wohna

Mě se to opravdu líbilo. Jako film je to dobré. Doladit pár detailů a jsem spokojen. John C. Reilly je famozní a jeho asistent taktéž. Doufám, že se můžem těšit na dvojku. Otevřený konce. Tak to mám rád :-) ()

Crawler-D

Adaptace knih by se měly přestat točit se sebejistou představou začátku velké série. Většina totiž skončí s jedním dílem, protože nikoho nezajímají, knihy znalé naštvou a knihy neznalé jen nakrmí popcornem. Upírův pomocník je totiž jen z jedné části o tom, kterak se mladíček stal poloupírem a zjistil, že není důležité "co je", ale "kdo je", takže může s radostí chlemtat krev. V druhém plánu nás pomocí tajemného tlouštíka připravuje na jakousi válku, která nyní proběhne pouze jako skromný souboj dvou dvojic na divadelních prknech. Celé je to pak takové divadelní, bez života a spousta scén očividně mohla fungovat na papíře, ale film jako médium je úplně neskousne. Jako by Weitz (ještě méně než jeho bratr) prokazoval schopnou čtenářskou imaginaci a nedokázal ze slov stvořit svébytné obrazy. S trochou víc stylizace a nadsázky by možná dosáhl formy, která by fantasknímu příběhu lépe slušela, ale možná nedisponuje takovou tvůrčí kreativitou, aby jí stvořil. Plusem John C. Reilly i Willem Dafoe. ()

C0r0ner

Ze začátku to vypadalo docela obstojně, ale s postupem času se to zvrhne na dětinskou a předvídatelnou blbost, která nemá člověku, který už nějaký ten film viděl, moc co nabídnout. V rámci žánru ale ještě tři hvězdičky, když přivřu obě oči. 50% ()

Flynn

Co tohle mělo být? Pilotní díl k nepovedenému seriálu? Nebo spíše nepovedený díl seriálu? Nechápu jak něco takového může jít vůbec do kin. Tohle by se nemělo vydávat ani na DVD. Mám rád takové ty "upírské" filmy, ale tohle byla kravovina jak mraky.... nikdy více... ()

Martrix

Rozhodně bych do podobného cirkusu, kde byl Darren zaměstnán nešel a okukování postižených lidí považuji za nechutné. Na druhou stranu jsem se u filmu velmi dobře bavil, což je zásluha kvalitně napsaného scénáře i šikovné režie P. Weitze. Herci jsou výborní, John C. Reilly je naprosto excelentní, příběh je sice neoriginální, ale zato zabalený v dobrém scénáři s dialogy, které netahají za uši, ani za mozek. Triky jsou jako ze staré školy, tzn. pomáhají, ale neodvádějí pozornost. Je škoda, že Upírův pomocník v závěru ztrácí dech. Ke konci se mi nemohla nevybavil spojitost s knižní trilogií Lukjaněnka, zfilmovanou zatím jako Noční hlídka a Denní hlídka. Jenže on námět boje zla s dobrem bude vždy neoriginální. Tady se to povedlo slušně ukočírovat a jako pilot k případnému seriálu, nebo dalším dílům, to vůbec nebylo špatné. Zapomeňte na Buffy zabíječku upírů, Upírův pomocník je o ligu výš. ()

Wormboy

KUUUURVA!!! Co maju vsetci s tymi podrbanymi upirmi? Uz ma tieto teenagerovske upirske sracky poriadne seru, nic na tom nemeni ani vynikajuci John. C. Reilly. Chcelo by to uz konecne riadny masakralny upirsky gore horor, z ktoreho by sa vsetky tie napudrovane deti posrali a bol by na isty cas od priteplenych upirov pokoj. Amen. ()

necisty

Já od toho zase očekával něco tajemného, drsného, akčního a dech beroucího. No přesně to poslední zmiňované to není ani náhodou:). Zase taková pohádka, která jen využívá dnešní popularity upírských témat a přiznám se, že kvůli tomu jsem po tom šáhl. Proto mě to patřičně zklamalo, ale zase nemůžu říct, že by to byl nějaký strašný film. Něco to má do sebe a dalo se to zkouknout, ale asi jen jednou. Nemám co vychválit, jestli tam něco bylo, tak vždy průměrné. ()

Juto

Hlboko neuspokojivý zážitok. A to hlavne kvôli zápletke a nevýrazné predstavenie hlavného predstaviteľa. 5/10 ()

Ice123

Vážně krásně zpracované a skvěle zahrané, hlavně J.C Reillym. U filmu jsem se bavil a po shlédnutí jsem měl ten správný pocit z filmu... Ano je to trochu víc fantasy ale prostě se mi to tam hodilo (není to nijak přehnaně dětský). Jediný z čeho jsem byl zklamaný je, že je to na více dílů. Nejspíše si přečtu i knihu ;) ()

Plangi

Bratři Weitzovi se vloni pustili oba do filmových adaptací novel s upírskou tématikou. Zatímco Chris to v případě New Moonu mírně pomrvil, ač to vzhledem k lásce ke knižní předloze nerad přiznávám, Paul se s Upírovým pomocníkem vcelku blýskl, jelikož film byl pro mě, jakožto předlohy neznalého, patřičně srozumitelný a svým způsobem zábavný, i když byl děj řídký jak bramborová kaše z menzy. Co mi je ale záhadou, pro koho byl vlastně film určený. Natočeno je to stylem pro mladší publikum, ale nemalý výskyt celkem maso scén, kdy i já jsem třeštil oči, mi tam moc nepasoval. Uvidíme, zda dostane pokračování zelenou. Já se celkem těším. 65% ()

3n3my

Ako predjedlo k ďalším pokračovaniam celkom fajn, samostatne by však Upírov pomocník veľmi neobstál. ()

tom88

Predlohu nepoznám a čo sa týka filmu, tak som rozhodne sklamaný. Nie že by som sa nejak nudil, aj keď chvíľami boli scény príliš pomalé, ale film nemal náboj ani šťavu. Niečo pozitívne, čím by navnadil a upútal. Vtip bol v tomto prípade nutný, ale nezdá sa mi príliš vydarený. Efekty sa miestami vydarili, ale neboli potrebné. Reillyho postava je už na pohľad zábavná a pri tom odpudivá ako napríklad Beetlejujce. Ale postavy všeobecne nie sú zrovna pútavé. Herci toho tiež veľa nenahrali. Réžia je len tak tak priemerná, odrazilo sa to na konečnom výsledku. U mňa je to o niečo slabšie, takže silnejšie 2* musia stačiť. 45% ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?