Sobík Niko

• Finsko Niko - Lentäjän poika (více)

Dobrodružný animovaný film pro celou rodinu o malém sobíkovi Nikovi. Niko věří, že otec, kterého nikdy nepoznal, je jedním ze světoznámé letky Santa Klause. Jeho největším snem je naučit se létat stejně dobře jako jeho otec. Dospělí z Nikova stáda však nemají pro sobíkův talent nejmenší pochopení a děti se mu smějí. Vlastně vůbec nikdo nevěří, že jeho otec je mezinárodní hvězda. Jediný, kdo ho podporuje a věří mu, je neohrabaná veverka jménem Julius. Přes přísné zákazy stáda se Niko rozhodne nacvičovat svůj let na kopci, na němž hrozí útok hladových vlků. Při jeho smůle ho samozřejmě vlci zbystří a celé stádo se musí vydat hledat nový úkryt. Niko se cítí provinile, a proto opustí stádo, svou matku i kamarádku Sagu a společně s Juliem se vydá na dalekou cestu za svým otcem… (oficiální text distributora)

zdeny99

Krásné animované překvapení o malém sobovi, který se rozhodne na dalekou pouť jít hledat svého tátu mezi Santovy soby. Taky tu máme vysvětlení, proč Santovi soby lítají, oni se s tím prostě tak narodí. Santovská rychlost, taky vám tak připadala zrychlení ve Star Treku? A co teprve ten růžový pudl, až nápaditě podobný pudlovi z Burtonového filmu FRANKENWEENIE. [1691. hodnocení, 63. komentář, 60%] ()

Rado-KE

Príjemný rodinný animák, určený hlavne pre tých mladších (či už telom alebo duchom alebo aj aj) , film má niekoľko veľmi vtipných pasáží,kvôli ktorým sa určite oplatí tento film vidieť;) ()

Mary19

Docela povedená vánoční pohádka, která potěší nejen ty nejmenší... Jednoduchý děj sice směřuje k jasnému konci již od začátku, i tak se ale příjemně pobavíte a nasajete tu správnou vánoční atmosféru... "Nejsme žádní koníci, jsme Santovi sobíci! Hou hou!!!" ... 65% ()

Anduril

Pekná čistá, naivná, zábavná rozprávka. Som rád že aj niekto iný krem američanov vie vytvoriť podarený animák (Japonci sú iná kategória). Moc sa mi nepáčil život slobodnej mamky. Pretože v rozprávkach by mali deti dostávať pekný ideál. Ale tu rodičia nežijú spolu a ku koncu môže vídať už aj otca. Pretože vie kto to je. Hurá! Takú realitu vídavam bežne vonku a teraz už aj v rozprávkach? A tiež mi už krkom lezie Santa. Preto iba 3*. Je to rozprávka pre najmenších divákov, bez dvojzmyslov a narážok čo nepochopia. ()

chemicquei

Severnější státy se vytáhly. Kam se na ně hrabe nějakej Pixar. Perfektní příběh padnoucí přesně do žánru. Pohádka, jak má být. ()

miawallacova

Pohádka, který je opravdu pro ty nejmenší diváky. Starší a dospěláci se možná budou trošku nudit a ani grafika extrémně nenadchne. ()

SiMMaS

Pohádka určena patrně pro děti rozvedených rodičů, kterým se snaží vštěpit, že není všem dnům konec:) ()

Brinkley

Podotýkám, že hodnotím pouze s ohledem na cílovou skupinu a její reakce na tuto finskou vánoční pohádku. V TV v brzkých hodinách před Štědrým dnem pro nejmenší.... proč ne? Děti nadšeně fandily sobímu mrňousovi, aby jej nesežrali vlci, mě osobně ten příběh neiritoval (dokonce jsem se přistihla, že u přípravy snídaně nevědomky zírám, jak sobí letka stříhá ušima) a navíc jsem byla vděčná, že mi ke konci nespustili ukňouranou I believe I can fly..... (za to ta hvězda navíc). Jsou i drastičtější pohádkové počiny. ()

DjMetal

Paradna rozpravka o Sobikovi, ktory stale veril tomu co chcel aby bola pravda. A o strasne zlych vlkoch, co chu zozrat naseho Santu :D ()

Shredder

Animaciou a pribehom nemoze Niko svojim Pixarovskym ci Dreamworksovym kolegom konkurovat, je to akoby ste porovnavali vysokorozpoctovy Blockbuster s televiznym filmom. Dospely divak si asi len tazko najde vo filme nieco, co by ho zaujalo, ale pokial mate male deti a pustite im cez vianocne obdobie Sobika Nika nic tym nepokazite. ()

piglit

Co říci k tomuto surrealistickému dílku? Charismatičtí vlci bojují o přežití v nehostiných pláních severu. Potravy málo - vlastně pouze jediná - sobi. A to určuje vlčí strategii - v zájmu zachování rodu (pokus o vegetariánskou výživu bohužel selhal) - se pokoušejí ulovit slabší sobí jedince a tím zvovuustavit přírodní rovnováhu. Ovšem co stojí proti vlkům? Kromě již zmíněné drsné přírody jsou to pouze vychlastaní, dementní sobí jedinci, kterým přežití umožňuje pouze jejich nadpřirozená (nepřirozená) schpnost létat. Jejich omezenost lze ilustrovat v naprostém nedostatku odpovědnosti (sobík Niko - přes opakované zákazy a vědomí rizika odchází na horu sebevrahů), "úžasná" krkací scénka s "vysokou" uměleckou hodnotou, neschopnost zapamatovat si, kdy naposledy zbouchli nějakou sobici bez použití ochrany (přičemž nevypadali sexuálně přetížení), zhroucení se při první známce stresu. Přesto lze vysoko hodnotit, že dílko nekončí happyendem. Racionálně uvažující vlci nedostanou zaslouženou potravu, ale přesto hrdě odcházejí zasněženou plání. Dementní sobi přežívají a již teď se těším na případné pokračování, kdy se snad vlkům bude dařit víc. ()

subic

My nejsme žádní koníci, my jsme santovi sobíci.... hezká koukatelná pohádka a lepší než řada jiných z americké produkce. ()

Tominni

Niko a jeho sen o lítání - vlastně až překvapivě slušná pohádka o malém sobíkovi, která několikrát zaujme (můj táta byl určitě zbabělec, stejně jako jsem já, žádný hrdina). ()

blondboss

Príjemná vianočná animovaná oddychovka určená primárne pre deti, ale určite zahreje aj dušu dospeláka. Niko bol milo spracovaný a animácie tiež neboli zlé, aj keď samozrejme na vyššie rozpočtové animáky to nemá. Každopádne som sa nenudil a potešilo. 65 % ()

ModryPlamen

Aj starý kontinent, v tomto prípade Fínsko, dokáže vytvoriť skvelé animáky. A tento animák nie je výnimkou. Animácia skvelá, nie je čo kritizovať. Tunajšie “nič moc animácia” recenzie pochádzajú ako vždy od ľudí, čo očakávajú z nepochopiteľných dôvodov od každého animáku bezchybný Pixar a prekonávanie animačných technológií. Príbeh je jednoduchší, malý sobík Niko túži spoznať svojho otca, ktorý je členom Santovej sobej letky. A keď spôsobí svojmu stádu problémy s vlkmi, vydá sa do Santovej dedinky. Spolu s veveričiakom Júliusom, ktorý mu počas cesty (a nielen pri nej) nahradzuje otca a speváčkou Vilmou, ktorú stretnú po ceste. Piesne sú len dve krátke a nie sú zlé. A proti ním stojí stádo vlkov ktorí chcú zožrať sobiu letku, Santu a potom všetky deti na celom svete. S Dobou ľadovou toto nemá absolútne nič spoločné, nanajvýš tak zimnú krajinu, no to nemožno považovať za vykrádanie. A na záver pekná myšlienka, podľa ktorej bol Nikov otec (Július) celú dobu pri ňom. U mňa to na 5 hviezd stačí, samotný animák som si obľúbil a užil som si ho, aj keď je skôr pre deti než pre dospelých. A myslím, že si zaslúži lepšie hodnotenie ako 60%. Poznám horšie animáky s lepším hodnotením. ()

prener

Celkově jednoduchý příběh, poměrně srozumitelný. Nejvíce se mi líbily asi tři scény. Ta, ve které běží vlk a starší sob proti sobě v údolí, druhá ukazující malou bílou zpěvačku sjíždějící vznikající lavinu a třetí přinášející svéráznou odpověď vlka do mikrofonu na otázku jak zlobil. :-) ()

OsuDNR

**Jeeeeeeej** no pre mna 4* je to jasne :) super ropzravka s Vianocnou Tematikou. Je to zase nieco nové nieco super :) ja takyyto typ rozpravok možem :) ()