Sobík Niko

• Finsko Niko - Lentäjän poika (více)

Dobrodružný animovaný film pro celou rodinu o malém sobíkovi Nikovi. Niko věří, že otec, kterého nikdy nepoznal, je jedním ze světoznámé letky Santa Klause. Jeho největším snem je naučit se létat stejně dobře jako jeho otec. Dospělí z Nikova stáda však nemají pro sobíkův talent nejmenší pochopení a děti se mu smějí. Vlastně vůbec nikdo nevěří, že jeho otec je mezinárodní hvězda. Jediný, kdo ho podporuje a věří mu, je neohrabaná veverka jménem Julius. Přes přísné zákazy stáda se Niko rozhodne nacvičovat svůj let na kopci, na němž hrozí útok hladových vlků. Při jeho smůle ho samozřejmě vlci zbystří a celé stádo se musí vydat hledat nový úkryt. Niko se cítí provinile, a proto opustí stádo, svou matku i kamarádku Sagu a společně s Juliem se vydá na dalekou cestu za svým otcem… (oficiální text distributora)

snupko13

Rozprávky k obdobiu okolo vianoc patria a ešte s vianočnou tématikou. Ak si to pozriete s tým vedomím, tak to je poľahčujúca okolnosť. Inak ten film nestál za nič, o niečo im išlo, ale o čo? Snáď deťom sa bude páčiť. ()

teseth

Příjemná oddychovka s vánoční tématikou, která v této době zahraje na tu správnou notu. Dabing v čele s Karlem Heřmánkem je luxusní. Animace vcelku povedená a příběh není nijak závratný ale neurazí. Prostě krásně strávený podvečer předvánočního času. ()

Xmarc

Animák, který nijak nevyčnívá z průměru, solidní animace, občas se člověk pobaví, tuctový děj, který ale pro děti asi netřeba nějak komplikovat nebo vymýšlet bůhví co, což se může va výsledku taky dosti vymstít... a tady je to pro děti podle mě OK. ()

NikiVai

Sobík toužící po létání v Santově letce. Niko hledá tatínka a při tom zachraňuje zvířecí životy, ale i samotné Vánoce. No, co vám budu povídat. Bylo to moc hezky animované, roztomilé a prostě ťuťu ňuňu. Jaká škoda, že podobné pohádky nebyly, když jsem byla malá, to bych se nejspíš od té obrazovky ani neodtrhla :))) ()

timmy321

Kátké a přesto úderné. Jednoduché a přesto propracované. Sobík Niko v klidu strčí do kapsy spoustu Disneyovek. ()