New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

kiararaftl

Neodsýpa to tak rýchlo ako Paris, Je t´aime a ani príbehy Vás tak nechytia za srdce. Napriek tomu by si to zaslúžilo 3,5, pretože sa jedná o lepšie dielko ktoré zhltnete na jeden krát. ()

rbrandt183

Plynulé prechody medzi príbehmi pôsobili nenútene plus obsadenie bolo vynikajúce. Celkový dojem bol ešte lepší než jednotlivé hodnotenia: Fatih Akin (3*), Yvan Attal (4* balenie pri cigarete, 3* chodníkový rozhovor), Randy Balsmeyer (prechody 4*), Allen Hughes (4*), Šundži Iwai (4*), Wen Jiang (5*), Shekhar Kapur (5*), Joshua Marston (3*), Mira Nair (3*), Natalie Portman (3*), Brett Ratner (4*). ()

Davemix

Naprosto dokonalá záležitost. Spousta kvalitních i známých herců. Vzhledem k tomu, že jsem měl to štěstí už New York vidět live a na většině těchto míst jsem byl, tak o to víc mě to dostalo. Úžasný příběhy, zajímavá atmosféra a skvělý nápady. Fakt dobrý 80% ()

rigby

Oproti Paříži je New York prodejná holka. Lehká, povrchní, jednoduchá, přímá. Ale stále exkluzivní... ()

bajahor

Jak mě první příběh nadchl, tak další....škoda. Ale ten starý manželský pár byl přesto okouzlující :-) ()

mandella

Nuda, nuda, nuda. Občas proložená kýčem. Občas taky zábleskem něčeho zajímavého, ale to jen zřídkakdy. Hvězdná plejáda herců i režisérů přitáhne zájem, ale to je tak vše. Škoda času, střípkovitost a nevyrovnanost jednotlivých povídek byla strašná. Povedla se ta od Natalie Portman a Bretta Rattnera, jinak mě to fakt nebavilo. ()

Sintiroma

Zadny z techhle pribehu me vubec neoslovil.A navic jsem cekal film jako Laska Nebeska,ktery je plny zabavnych momentu a ne film ktery vas nebavi nesmyslnymi pribehy,ktere neobsahuji ani nejmensi naznak Lasky.Priste zmenit nazev filmu!!! ()

Nicole32

Z tohto filmu mám zmiešané pocity. Čas mi pri pozeraní išiel naozaj rýchlo a celkom som sa na každú novú poviedku tešila, lenže to nemá ani zďaleka taký drive ako som čakala. Mať ako pozadie pre film New York a nevyužiť ho je takmer nemožné a predsa sa tak stalo. Je tu len zopár záberov na NY a pritom je to mesto neobmedzených možností. Bolo toľko spôsobov ako vykresliť NY ale tu jeho rozmanitosť vôbec nie je ukázaná. Takisto príbehy aj keď sú iné nie sú nijako ohromujúce a nemajú potrebnú hĺbku, ktorá by vás chytila. Je to škoda pretože hudba je skvelá a herecké obsadenie plné známych, sympatických a herecky schopných tvárí. ()

LilDevil odpad!

Malokedy ma film odrovna po 20 minutach tak, ze nemam chut ho ani pretacat a zistit ako to skonci. Klincekom do rakvy bolo, ked sa objavili dalsie nove postavy pez pointy. Hruuuza ()

david666

Některé povídky lepší, některé horší. Ale celkově se jedná o příjemnou procházku po New Yorku. Vypíchl bych povídku od Natalie Portmen a závěrečnou se staříky, u které jsem se pobavil. ()

Phlame

Série povídek, z nichž některé jsou docela zábavné, jiné poněkud divné a další pak zábavné a zároveň podivné. Ve výsledku to vypadá, jakoby se tvůrci snažili, abychom se úplně nenudili, anebo příliš nebavili. Některé povídky si oblíbíte a pak doufáte, že budou navazovat a bez jiných byste se zase klidně obešli. Hlavním problémem filmu je právě množství historek, které se neustále na sebe nabalují, míchají a vy pak ztrácíte přehled. Některým povídkám pak úplně chybí pointa, rozuzlení, jiné jsou na druhou stranu vcelku poetické a zábavné. Prostě mišmaš. //60% zejména za povídky zloděje, zpěvačky a malíře. Zbytek mě nejspíš nebavil, páč už jsem je zapomněl.// ()

oSiSko

Mne sa tento film veľmi páčil, každý príbeh mal niečo do seba no na druhej strane mi ku každému príbehu, teda väčšine príbehov, chýbalo nejaké ukončenie alebo aspoň o trochu väčšie priblíženie postáv, viem, že to bol asi zámer neurobiť to, ale mne by sa to tak páčilo. Lift your feet - I am lifting my feet - No you are shuffling :) ()

veverysiak

Postupom času prichádzam na chuť mozaikovým filmom a čím viac sú roztrieštené, tým viac si ich vychutnávam, len ich treba konzumovať v kľude a pohode, zgustol som si na každom príbehu a výsledok bol ten, že som nakoniec závidel všetkým obyvateľom NY, že bývajú v takom ohromnom meste, takže 80%. ()

SeldomSeen

Chápu, že někomu může více imponovat stylisticky (a kvalitativně) rozkročenější pařížská směs, ale u mě vyhrává tato novosvětská symfonie aneb filmový pohled na onen příslovečný americký "melting pot" převážně skrze téma náhodných setkání, která mohou změnit váš život. Nebo taky ne. Julie Christie to ve své povídce přímo říká: v New Yorku jsou vlastně všichni cizinci - a právě to je svým specifickým způsobem sbližuje... Jak praví staré české úsloví, kdo nevěří, ať tam běží - a na vlastní kůži okusí genia loci města, které nikdy nespí a kde proti kouzelné moci cigarety před barem není imunní ani vášnivý nekuřák... ()

FLVEKK

Každý příběh je něčím zajímavý. Smutek, radost a štěstí je zasazen do tohohle opravdu příjemného filmu. Doporučuji se dívat ve dvojici :)). Ethanova část byla opravdu super, haha. ()

Tomas_PO

Poviedkový príbeh z ulíc, obchodov, bytov, či reštaurácií New Yorku. Zopár poviedok som síce odpozeral s padnutými unavenými nedeľnajšími viečkami, no pre pripomenutie si atmosféry New Yorku je to skvelý príbeh. ()

Agamo

Známé tváře v menších či větších rolích, mozaika příběhů, co se špatně hodnotí jako celek. Jednohubková oddechovka, co stojí za vidění. Bavil mě příběh s dívkou na vozíku s Olivií Thirlby. ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)