Reklama

Reklama

VOD (1)

John Ottway je zaměstnán v táboře u naftařského vrtu na Aljašce jako ochránce tábora a lovec vlků. Stále vzpomíná na svou přítelkyni, která ho opustila, a nevidí smysl života mezi bývalými kriminálníky, lidmi na útěku a vandráky, kteří tam stejně jako on pracují. Se skupinou dělníků odlétá do Anchorage. Letadlo se dostane do bouřky a havaruje v pustině. Pád letadla přežije sedm mužů – Ottway, Díaz, Talget, Hendrick, Flannery, Burke a Hernandez. Ottway se jako lovec ujímá vedení. V troskách letadla najdou oblečení a jídlo a zapálí oheň. Ottway spatří vlka ožírajícího mrtvolu. Ten na ně zaútočí a muži ho zabijí. Ottway ví, že vlci cítí krev a jestli mají ještě k tomu někde v okolí doupě, určitě se vrátí. Muži jsou pro ně hrozbou, nepatří do jejich teritoria. Proto musejí držet noční hlídky u ohně… Při své službě se Hernandez vzdálí od ohně a vlk ho zakousne. Ottway rozhodne, že se vydají do lesa na obzoru, kde se můžou lépe bránit. Před odchodem od trosek muži seberou zahynuvším peněženky s fotografiemi, aby je pak mohli předat příbuzným. Během cesty přes pláň zabijí vlci Flanneryho. Ottway prohlásí, že buď vlky zabijí, nebo vlci dostanou je… Muži si vyrobí oštěpy s nábojem a roznětkou. Později Díaz zabije vlka, který se u nich objeví. Muži už nemají jídlo, tak si ho upečou. Večer si povídají a Ottway zjistí, že i ti, které považoval za otrlé a za ztracené existence, někoho tam daleko milují a vzpomínají na něj. Ráno se vydají na cestu lesem a v patách mají vlky… (TV Prima)

(více)

Diskuze

mrickx

mrickx (hodnocení, recenze)

koukam ze tenhle film moc lidi nepochopilo -> ten chlap se na zacatku filmu zastrelil. to co se deje potom je jeho ocistec

na příspěvěk reagoval Beckett51, Pod, Jakkob

Zbranicus

Zbranicus (hodnocení, recenze)

Velikost vlků je správná, jen to chování se k nim nehodí. Musím říct, že jsem jim fandil celej film.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Pod

Možné to asi je, ale s úplnou jistotou Ti to nepovím. A ne, nebyli nijak přehnaníí, ale normální vlk přeci jen takhle velký taky není...

na příspěvěk reagoval Pod

Pod

Pod (hodnocení, recenze)

Jakkob , Derek

Nebyli v nějakých záběrech i reální vlci? A ta velikost zas tak přehnaná nebyla, mám doma ovčáka kříženého s vlkem, to je macek!

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Derek

Myslím že kdybi byli CGI vlci odbytí, asi by to tam trošku haprovalo, ale takhle tomu naštěstí nebylo...

na příspěvěk reagoval Derek, Pod

Derek

Derek (hodnocení, recenze)

podla mna pritomnost vlkov (ani ich cgi kvalita) nemaju nijaky zasadny vplyv na kvalitu filmu, kludne vlkov to mohol byt napriklad mraz a snaha od neho uniknut. the grey som si vychutnal hlavne pre herecke vykony, celkovu atmosferu a otazky ktore pokladal (i ked neboli vobec nejake hlboke)...

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

movieband

Až na přehnanou velikost a snad i agresivitu byli jinak vlci zpracovaní naprosto báječně, v HD kvalitě vůči nim nelze říci křivého slova, aspoň pokud jde o mě...

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

SICK_BREED

Srovnávat The Grey s Azyláky je jako bys chtěl srovnávat filmy od Refna s Cameronovými filmy ... Asylum filmy jsou většinou naprosté hovadiny už jenom z trailerů ... megažralok vs. obří chobotnice v hl. roli Lorenzo Lamas ... vlci tu možná byly trochu blbě zpracovaní, ale co na tom, když se člověku film líbí jako celek? tahle blbost se  dá opomenout a film si člověk užije .. a stejně jak říkal Jakkob ne každému se ten film zavděčí ... 

na příspěvěk reagoval Jakkob

Pod

Pod (hodnocení, recenze)

SICK_BREED

Ano rozplýváme, to další už ne. To jako vážně, srovnáváš to s Asylem? Žralok, chobotnice, člověk? níson? - Srovnej si priority.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

SICK_BREED

Nemusíš to chápat, stačí když my chápeme a víme, proč se nám ten film tak líbí, nebo ne.. ? Ostatně jak zde už padlo, žádný film se nezavděčí každému, to je alfa a omega celé problematiky. A že v tom něko vidí jedno ještě neznamená, že v tom druhý musí vidět to samé...

SICK_BREED

SICK_BREED (hodnocení, recenze)

Tohle opravdu nepochopim. Rozplýváte se tady nad podprůměrnym monster like emerickym filmem? Chápu že se v tom snažíte najít nějakou hloubku a ona tam i je - spojler oh, jeho žena je mrtvá, jaká to pecka pro diváka, to se nedalo čekat konec spojleru - na druhou stranu, když pominu genitální pointu a průměrný výkon nísona, ten film se ničim neliší od filmů Asylum 5krát do roka. Digitální vlk s vlastnostmi křížence žraloka, chobotnice a člověka. Ó to hrozné napětí.

na příspěvěk reagoval Jakkob, Pod, movieband, Appoloyd

Pod

Pod (hodnocení, recenze)

Já jsem žádnou přehnanou žranici nečekal a důvěřoval jsem v něco podobného a bylo to mnohem lepší. Je to prostě BOŽÍ film. Ta kniha, předloha, asi není ani distribuovaná do Čech, hledal jsem to všude a nenašel.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

movieband

Já celkově nevěděl co čekat, ani trailer sem neviděl. Viděl jsem jen kus filmu po ten pád a smrt toho jednoho z vrtařů, kámoš mi to dovalil na flashce, ve věru ošklivé kvalitě, ale ten kousek filmu mě natolik navnadil, že sem si stáhl pořádnej Blu-ray RIP a v tom jsem to zkoukl odznova a celé. A yop, byl jsem tím naprosto pohlcen, věru působivý film...

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Pod

Nezapomínej že žádný film se nezavděčí každému... Někomu mohou vadit digitální a velikostně nadhodnocení vlci, jinému něco jiného atd.

na příspěvěk reagoval Beckett51, movieband

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Beckett51 , Jakkob

takový rozbor jak vy nějak nedělám, ale jedno vím jistě .. Carnahan dal na konec tolik věcí, které nemohli člověka nechat chladným ... z jakého filmu je ta hudba teda? 

na příspěvěk reagoval Beckett51, Pod

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Beckett51

I hudba na tom měla svůj podíl a velký, to ano... Ale nejen hudba, jako spíše celek dělal z toho závěru velice emotivní záležitost...

na příspěvěk reagoval movieband, Pod

Související novinky

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (více)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)

Reklama

Reklama