Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

lennyd

Geolog Harry Dalton (Pierce Brosnan) se dlouho nemohl vyvolat s nešťastnou událostí, kdy chybně odhadl sílu výbuchu sopky, a kromě spousty nevinných obyvatel to odnesla jeho přítelkyně. Znovu už nic takového nechce dopustit, a tak když má v malém městečku Dante's Peak pocity deja-vu, radši doporučí evakuaci. Jeho šéf evakuaci ale zarazí s tím, že je Dalton zbytečně paraoidní. Jenže se ukáže, že Dalton měl pravdu ... Katastrofické filmy ty já můžu, a pokud nejsou úplně blbé (= rozuměj béčkové-zetkové), tak je můžu dvojnásob. A Rozpoutané peklo patří rozhodně k těm lepším, v rámci žánru. Dokonce to první polovinu filmu vypadalo na naprostou bombu. Škoda že v druhé polovině filmů autoři nasekali takových minel, že mi z toho bylo až ouzko (voda v rybníce měnící se na kyselinu, hrdinná babička skáče do kyseliny, taktické schování se v dole, ale zapomenutí zapnutí lokalizátoru, a tak dále a tak dále). Ale jinak se Piercemu Brosnanovi bezmezně fandil, aby se mu podařilo tu potvoru zkrotit (myslím tu sopku, ne Lindu Hamilton :)) ).. ()

JakeFox

Klasicka americka kycovka. Chrabry a statecny geolog aka Indiana Jones. Pekna starostka s dvema detma, nezadana cekajic na sveho prince. Neverici sef, ktery uveri, uzna chybu a pak zemre. Nevrla babrle, co se obetuje. Drzy a bohemsky pilot vrtulniku, co na vse doplati. Parta vedcu hyrici ostrovtipem. Chytre a ulicnicke deti, co umi ridit a nejdriv najdou mrtvou veverku a pak mrtvy tela. Jediny, co tomu chybi, je nejaky korporatnik, co chce znicit prirodu a postavit tam zabavni centrum (misto toho tu je ta sopka asi). Ale je to fajn... ()

noriaki

Hezké to bylo. Pierce Brosnan je sympaťák, o Lindě Hamilton se nedá pochybovat, takže herci jsou vyloženě plus. Ten zbytek neurážel. Rozpoutané peklo přišlo do kin ve stejném roce jako Sopka. Vsadilo na komornější pojetí a uvěřitelnější katastrofu, a byla to dobrá volba. Film vydělal víc a stárne pomaleji. Jestli máte velmi specifickou touhu vidět katastrofický film z druhé půlky devadesátek, tak Vám stejně doporučím Twister, ale tenhle za ním o moc nezaostává. ()

shantim

Pěkné triky, sympatičtí hrdinové a slušná oddechovka celkově. Jen to přejíždění žhavé lávy autem bylo i na hollywoodskou pohádku moc. A navíc ještě s tím autem jeli dál a pneumatiky byly v pohodě. Ale ten katastrofický závěr vše vynahradil a byl zlatým hřebem filmu. 65% hvězdiček ()

yeniczek

Spolu s Twisterem (který je ale trochu lepší) můj nejoblíbenější katastrofický (přírodně) film. Dobrodružná limonáda se spoustou vypiplaných triků. No jo, kde jsou ty časy miniatur a boření pravých domů za komparsisty :) Sopka v centru LA, je oproti tomuhle filmu velká nuda. 7/10 a ze scény, kdy se pod tíhou povodně láme most i s autama, mi běhá dodnes mráz po zádech. ()

JohnSmith

Katastrofický film, ve kterém se toho zas tak moc neděje a když už se děje, tak to není žádná sláva. Dalo by se říct, že je to katastroficko romantický film, protože vrkání Brosnana a Hamiltonové si s klasickou romanťárnou může podat ruku. ()

VanTom

Ze všemožných klišé katastrofických filmů schází snad jen zlotřilý podnikatel, jinak dorazí všechna (včetně třebas záchrany psa). Protože svobodná matka se svými ratolestmi nejsou otravní, seznámení s malebným městečkem díky nim ani nezdržuje od jeho očekávané totální zkázy prostřednictvím vybuchlé sopky, které zabírá celý dlouhý prostřední akt – a triková destrukce má natolik velké měřítko, spád a nedigitální kvalitu, že dovolí přivřít oči nad zjevnými scénáristickými i faktickými hloupostmi na každém rohu. ()

Kosmik 1

Tak, po Sopce jsem si dal i téměř stejnou záležitost jakou je Rozpoutané peklo. Musím říct, že v obou filmech se vyskytuje mnoho podobností. Jednou z nich jsou mladiství hrdinové (zde mírně ukřičení a otravnější, ani nevim kolikrát zde zaznělo slovo "mamí", ale budiž), dále například hrdinský pes (v obou filmech přežije) a mohl bych pokračovat. No a aby toho nebylo málo, tak zde nám přibyla ještě jedna důchodkyně, která má prostě svůj mozek a nenechá si vysvětlit, že bydlení pod aktivní sopkou se nevyplácí. Co naplat. Oba filmy jsou co se týče akčnosti na stejné úrovni, co se týče pitomostí asi taky. Tady mě však zvlášť pobavila jízda v řece (auto se šnorchlem) a pak taky jízda po čerstvé lávě. Takové auto mít, tak si nestěžuju (možná by se hodilo i naší armádě místo Pandurů - inspirace pro ministra obrany). Celkově hodnotím stejně jako Sopku, tedy 60%. ()

Death

Ani nevim proc, ale nejak to na me zapusobilo. Herci byly slusni, technicka stranka taky nebyla spatna. Je fakt, ze to byl klasicky klisoidni americky bijacek, ale celkem se povedl. ()

jenik71

Rozpoutané peklo si nehraje na žádný katastrofický velkofilm a přesto se docela povedl. Přírodní živly se nemají podceňovat a sopka, majestátně stojící přímo nad malebným městečkem, už vůbec ne. Vizuální efekty jsou pěkně provedené, takže katastrofa vypadá celkem reálně. Nějaké ty rodinné vztahy jsou v každém podobném filmu a nechybí tudíž ani zde. Vcelku povedený film, ale auto, které projede žhavou lávou a vesele uhání dál, to jsem viděl poprvé. ()

lskala

Takhle trapnej film jsem dlouho neviděl. "Nejlepší" je ta scéna kdy vyskakují z auta ... Měl jsem být napětím napnutej jak struna, ale já mohl smíchy spadnout z křesla... 30% - 2** ()

Opsha

Proč se dívat na katastrofické filmy, když Rozpoutané peklo vám dá všechna klišé žánru v jednom balení? Nesmrtelné děti-odfajfkováno, první obětí nesezdaní milenci-odškrtnuto, boháči, kteří se snaží zprávy o hrozbě ututlat -to tu taky máme. (Anti(hrdina bez bázně a hany, který se jedfiný proti zlým Jim snaží prosadit pravdu - taky máme na skladě Hrdina ovdověklý či rozvedený, který v krizi najde životní láscu - křížek, kolečko, křížek kolečko. Fyzikální zákony dostávající na frak - ťuk,ťuk. Vyslovená nuda to nebyla, ale jinde než v dálkovém autobuse bych to asi nedokoukal. ()

herr_carter

Měl jsem tu možnost jít na tento film ve svých cca 13 letech do kina a jelikož jsem do té doby zrovna moc katastrofických filmů neviděl, musím říct, že se mi to líbilo - na to, že je to rok 1997, jsou efekty běsnícího vulkánu fakt promakané a zdařilé a i ústřední dvojka herců byla vybrána velice citlivě. Takže pro mě určitě jeden z nejlepších katastrofických snímků té doby..................... moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Maynard.

Jeden z těch, kterej sem za mlada sjížděj z VHS, až se z videa kouřilo víc než z tý sopky :o). Takle po letech je to celkem sranda sledovat. Hlavně teda takový ty "blbosti", který nejsou vůbec možný. Tady mě asi nejvíc pobavila jízda v autě po téměř hořící lávě. A voni si tam v klídku jedou, kola hoří. Taky Brosnan frajer, když s otevřenou zlomeninou ruky v pohodě přečká 2 dny uvězněnej v autě. Pak ho vytáhnout a von v pohodě obejme své milé :o). Na svou dobu hodně slušný efekty. Je to prostě takový příjemný retýrko. ()

PALINO

ROZPÚTANÉ PEKLO síce nie je dokonalý film, ale už som ho videl minimálne 4x a stále som sa ním neprejedol, čím sa nemôžu pochváliť ani niektoré vyššie hodnotené filmy. Je to film zábavný, so sympatickými postavami, s dobrými efektami a keď sa dajú veci do pohybu, je rozhodne na čo sa pozerať. ()

jondoe

Slusny a celkom uveritelny katastrofycky snimok, ktory som mal moznost zhliadnut po par rokoch v televizii. Posobi skromne ale napatie je solidne a herectvo Brosnana a Lindy Hamilton velmi prijemne. Skoda, ze tato herecka uz tak moc netoci. Posobila velmi milo a myslim, ze vzdy hrala celkom obstojne. ()

see_sawandrew

Středobod mezi napínavým katastrofickým filmem a pohádkou o nesmrtelném psovi. Alespoň to není jenom Emmerich, kdo by zřejmě nepřežil smrt čokla ve svém filmu (Independence Day, 2012 - kladu si otázku, zda vůbec můžou americké rodiny existovat bez štěkajícího živočicha). Brosnan si určitě půjčil auto z některé své bondovky, protože jízdu po žhavých uhlících zvládá ukázkově. Naštěstí je tu Linda Hamilton a pár scén, které alespoň pro mě mají jistý význam. Zároveň je tohle asi jediný film, kde zvysoka kašlu na smrt postav a raději truchlím nad zničujícím vlivem sopky na okolní přírodu, jež se během filmu promění z ráje na zemi v popelavou noční můru. Výjimečně tedy zaokrouhlujeme nahoru. 50% ()