Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Joeey

Má to být komedie a komedie to bez debat také je. Humor je u filmů Marie Poledňákové vždy velmi podobný, kupodivu však opět zafungoval. Celkově je to mega oddychovka s nevyváženým dějem, avšak zdařilými hereckými výkony. Vedle ústřední dvojice (Kamila Magálová, Oldřich Kaiser) je určitě nutné vyzdvihnout také Evu Holubovou a Jiřího Bartošku. A tím jsem vlastně vyjmenoval všechny hlavní postavy. Musím dát za pravdu těm, kteří tvrdí, že velké množství "vedlejších" postav tomuto filmu neprospělo. Jinak jsem od Krokodýlů rovněž zaznamenal vzestupnou tendenci. ()

bernajk

Jako dívat se na to dalo, ale víckrát bych už vidět nemusel. Je to zameřene hlavně pro lidi přes 40 let. Mladší jako já by se tomuto filmu měli radši vyhnout. ()

Redix

Jedna * za to že jsem se u téhle sračky v kině aspoň 2x zasmál. Konkrétně scéna s nadrženou holubovou a pak hláška "Na to ti sere bílej tesák." Jinak film o ničem. ()

martiňák

Řekl bych že některá hodnocení filmu zde v ČSFD ukazují na překvapivě vysoký počet nejrůznějších hnidopichů a pseudointelektuálů mezi uživateli, ale holt každý má na film jiný pohled (což je nakonec v pořádku). Líbáš jako bůh není film od Bergmanna, ale od Poledňákové, což by měl každý soudný člověk zvážit, než se rozhodne ho shlédnout. Měl by se na něj vydat, pokud potřebuje vidět opravdu nenáročnou, veselou, bezstarostnou oddychovku. V rámci tohoto žánru je film velmi zdařilý. Je zručně natočený (pár českých nezávislých nízkorozpočtových filmů by mohlo závidět), jsou v něm skvělí herci a divák se dobře baví. Film nikdy nespadne pod hranici dobrého vkusu, což ho povyšuje nad jiné, méně zdařené oddychovky. Co na tom, že psychologie hrdinů je dost nepropracovaná a spousta vtipů neoriginálních, když jako celek film funguje. Stejně jako na náročné filmy, musí mít člověk správnou náladu, aby si mohl vychutnat i ty nenáročné. Pokud se divák na film podívá v ten pravý okamžik, nemůže být z Líbáš jako bůh zklamán. ()

Fulham

Hodnoceni filmu moc nechapu... Byl jsem na tom v kine a je to proste paradni ceska komedie... kdo dal napr. odpad nevim co od filmu cekal a jestli jsme se divali na tu samou komedii, ale asi nema smysl pro humor protoze komedie to je prvotridni a pokud nekdo nema rad ceske komedie nevim proc se na to diva... Me se to libilo moc a muzu jen doporucit... bavilo se cele kino a vy budete urcite taky. ()

Stíba

Ze začátku se místy člověk trochu zasměje ale jinak stupidní "komedie" se stupidním, dlouhou dobu SMSkovým příběhem, občas až nechutnými důchodcovskými vtípky v čele s Evou Holubovou v erotickém oblečku a hroznou sloveštino-češtinou Magálové. Občas to vcelku ušlo ale občas to zas stálo totálně za nic a tak to celkově působí dost amatérksy. Skoro dvě hodiny byly opravdu moc a s blížícím se koncem jsem trpěl čím dál tím víc. Bohužel jsou ale ještě horší filmy a tak mu dvě hězdy s mírným přivřením oka budou vcelku slušet. ()

mi-ib

"Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde nějaký blbec, který to neví a udělá to!" Sázka na ověřené ksichty. Ale například role Bartošky nebo pani Holubové, tak ty jim sedli jak prdel na hrnec. I když asi nejsem přímo cílová skupina, pro kterou je film určen, přesto jsem se bavil a mám dojem, že některé hlášky by mohly časem proniknout i do lidové mluvy tohoto národa. Když to měla být zábava, tak to byla zábava. Když to mělo být filosofické, bylo to filosofické, ale právě v těhle chvílích jsem se já nudil, ale přisuzuju to tomu, že nepatřím do cílovky, jak už jsem řekl. ()

dainio

Pohodová romantická komedie se slušným hereckým obsazením ze kterého se mi asi nejvíce pozdával pan Kaiser, Bartoška, Šteindler nebo v menších rolích třebas pan Postránecký se Štolpou. ()

GrgaPitic odpad!

Od začátku jsem věděl, že to nebude film pro mě. Že to bude až tak špatné jsem nicméně nečekal. Po 45 minutách útrpného sledování blbých a blbějších charakterů jsem to vzdal. Upřímnou soustrast všem co dokoukali do konce. ()

Liduskaa

Na to ti se** bílej tesák...!! a já vám se** na tohle....Nikdy víc!!To má být komedie roku...?hmmm..tak jestli to bude takhle pokračovat tak už se asi nikdy nezasmějem... ()

Kolyas

"Omylem" poslaná hromadná eSeMeSka, neustálé otravné pípání příchozích eSeMeSek, průběžné chatování (se zprávami ve formě obálky přes celý monitor (!)), další "omylem" poslaná hromadná eSeMeSka, sem tam nějaká stará omletá hláška, všichni podvádí všechny, nefunkční a rozvedené vztahy ve společných domácnostech, hodně nevyvážený zvuk, kdy přes hudbu není rozumět dialogům - to je to, oč v tomhle opusu "ze života" celé ty dvě hodiny běží... Bože, za co nás trestáš? Za ten název? Já to věděl... ()

Jeand´Boa

Nerad to dělám, velmi nerad, neb nechci podhodnocovat české filmy, české komedie a k tomu s celkem dobrým hereckým obsazením...nerad to dělám...ale když si to film zaslouží?...právě když je to česká komedie, přál by si člověk inteligentní a přirozený český humor...právě když je to film s dobrým hereckým obsazením, přál by si divák, by tyto hvězdy nebyly nuceny k pitvoření...právě že by si člověk přál něco jiného....i ta Poledňáková byla kdysi dobrá... ()

patroklos

Moc nechápu, čím si "Líbáš jako bůh" vysloužil tak nízké hodnocení. Všechno, co se ve filmu stalo, je ze života a reálné - mně velmi blízký člověk byl přesně takový jako hlavní hrdinka. A muži ve středním věku se chovají úplně stejně jako František nebo Karel... Možná je neúspěch snímku daný tím, že je hodnocený na csfd, kde jsou zaregistrovaní především mladší lidé, doporučuji ho tedy těm starším :-) ()

Gixian

První pulku filmu jsem to viděl na dvě hvězdičky: Filmařsky dobře natočený film s příjemným obsazením, který divný scénář a nedostatek sympatických postav mění v dost nudnou podívanou. Čím déle jsem se ale díval, tím víc mě obsah filmu iritoval: Postavy jsou sebranka úchyláků (Bartoška), politování hodných nul (Kaiser), šílených meger (Holubová) či pitoreskních, za vlasy přitažených zjevů s trapnými replikami (Šíp), scénář je opravdu divoká slátanina, a Poledňákové úchylka pro doslovné, dětinsky přehrávané scény je maximálně iritující. Takže nakonec dávám jen jednu hvězdičku, byť uznávám, že jsem se vydržel dívat až konce. Doporučuju se filmu vyhnout, je fakt dětinský. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková