Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Pethushka

Animované filmy většinou tvoří lidé, kteří mají fantazii a proto člověka baví...u Zataženo, občas trakaře tomu není jinak. Super příběh, pěkné postavičky..takže fajn pohádka nejen pro děti. Je pravda, že trochu víc vtipu by neuškodilo..proto 4 hvězdy. ()

xxmartinxx

Roztahané a s překvapivě malým množstvím humoru. Dobrý nápad s okatým přesahem prostě nevystačil na devadesát minut a tvůrci, kteří nechtěli propadnout lacinosti, tak nějak nevěděli, co si počít. je to hezké, ale bohužel taky trochu nedotažené. ()

Skejpr

Neuvěřitelně natřískaný animák, který originalitou a především neuvěřitelnou kadencí skvělých fórů hravě strčí do kapsy většinu filmů letošního roku. ()

M.a.t.t.

Po traileri som nemal vysoké očakávania, o to viac ma prekvapil samotný film, ktorý sa bezposporu radí k najnápaditejším animákom poslednej doby. Až nečakane sofistikovaná groteska (kritiku konzumnej spoločnosti tu nejde nevidieť) v ktorej nie je núdza o originálne napady, rozmanité odkazy, ktoré divák nemusí postrehnúť hneď na prvýkrát a doslova svištiace tempo ocenia aj deti či diváci ktorí sa chcú proste baviť a nezamýšlať sa nad uleteným príbehom. Vizuálne možno nejde o úplnú špičku ale vhodne zvolená forma to pohodlne prebíja. Ideálny relax pre celú rodinu. ()

gudaulin

Sice nikoliv výjimečný, ale určitě nadprůměrný animovaný kousek o tom, že nenažranost škodí. Vedle standardního motivu vztahů rodičů a dětí, o tom, že se mají mít rádi, ctít se a pomáhat si, je to film o konzumním světě založeném na zdánlivě ničím neomezované spotřebě. Film má tempo, spoustu bláznivých vtípků, je originální a doplněný řadou narážek na slavné filmy minulosti. Zkušený divák pochopitelně pozná motiv hvězdy smrti z Hvězdných válek nebo kamery mimozemského bojového stroje ze Spielbergovy Války světů. Celkový dojem: 75 %. Snímek bohužel trpí typickým neduhem amerických animovaných velkofilmů - jeho poselství musí být formulované tak, aby ho pochopili pokud možno všichni. Některé gagy jsou příliš přímočaré a fórků je tolik, že je jimi divák v některých momentech zaplaven a nemůže si je vychutnat... ()

Psema

Gastronomická kanonáda nápadů, kterých by mohlo být o polovinu míň a stejně by šlo o geniální pošušňání, jemuž pixarovská melodramata nesahají v zábavnosti a vtipnosti ani po spodní patro Double Whooperu. Gumoví medvídci, explozivní feferonky, lidožravá pečená kuřata... Mr. T! Mohl bych pokračovat do nekonečna - včetně vyjmenovávání všech filmových odkazů (a že jich není málo) -, ale raději si zajdu znovu do kina. Tohohle menu se milerád přežeru. 9/10 ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Inovatívne, čo sa nápadu týka, ale príliš jednoduché. Samotná myšlienka je fakt zaujimavá a veru, že tu taká rozprávka ešte nebola, ale to je všetko. Dej nemá prudké tempo a celý je postavený na jednej myšlienke (hoci zaujímavej, ale jednej jedinej) a množstve ponaučení pre deťúrence. Je to milá rozprávočka, ktorá neurazí, miestami príjemne prekvapí a celkovo nenudí. Posledná tretina má slušné tempo a pár veľmi vtipných miest a tak zanechá celkový fajn dojem. Taká relaxovka. (3 a pol *) ()

Ainy

Sympatická komedie o vynálezci, který vyzrál nad celosvětovým hladomorem. Z nebe prší hambáče, koblihy, džus, čokoládová poleva, zmrzka ... prostě cokoliv, co se dá jíst. Bavila jsem se. Přeotylý starosta města si objednal švédský stůl a celý svět ohrozila bouře obřích slanin, toustů, zelného salátu a tak bylo třeba zasáhnout. Trochu se mi zdálo, že to přehnali s tím "co se má podělat, to se podělá a čím víc, tím bude příběh akčnější". Hlášky ale byly vtipné "objednával si někdo pizzu? Ta pizza po nás totiž de! ... hmm, že by inteligentní potravina?". Liga statečných bojovala s vesmírným lgmdrs, jenž se vzepjal příkazům a jako vesmírný predátor, získal vlastní rozum. Ovládnutí se přirozeně bránil. Nicméně musím ocenit odvahu ligy, jež svedla úspešný boj se šikem grilovaných kuřat a v temnotách mezi obřími arašídovými lupínky si posvítili pochodní z maršmelou. Opravdu povedená, animovaná taškařice. ()

Botič

Nejlepší gastronomický zážitek tohoto roku. Sem tam až proklatě necudným s Vandamovským špulením půlek a útěkem před horou valícího se jídla ve stylu Komanda s Arnoldem Schwarzennegerem. Zabijáčtí gumoví medvídci, útočící kuřata, mega obrovské hot-dogy, co víc si přát. Dokonce i milostná linka funguje na výbornou. Vítejte ve městě, kde Vám lítají pečená kuřata přímo do úst. Pozor však na špagetová tornáda :) 9/10 ()

3DD!3

Sympatická pohádka s ulítlým nápadem a neskutečnou dávkou invence. Z nebe padající jídlo by sice technickým službám nadělalo spoustu vrásek, ale stejně by to bylo prima. Hlavní hrdina je magor, kterému by neměli svěřit ani opravu televize a hlavní záporak obézní městský zastupitel. Lord s Millerem valí. ()

Le_Chuck

Tak Sony má svoje Incredibles. Úžasná práca so žanrovými klišé, vražedné tempo a najlepší katastrofák dekády je na svete. Som hladný. 90% ()

hellstruck

Pohádka, ve které z nebe padají masové kuličky nebo špagety tedy nemá obdoby! Už proto se distributoři sekli s názvem víc než kdy jindy. Já si ráda zasnila a představovala si, jaké by to asi bylo, kdyby denně "sněžila" svíčková nebo pršely hamburgery. Mimo to je to udělané velice zábavnou formou, kterou narušuje pouze natahovaný a poněkud nudný konec. Jinak skvělá zábava. ()

Spiker01

Celkem mě překvapilo, jak může být něco takového, tak originální. Není to teda Pixar, aby animák Zataženo, občas trakaře pobavil celou rodinu, ale jako taková příjemná oddychovka to funguje...65% ()

viperblade

Nejprve jedno varování, které platilo už za dob Ratatouille - nesedejte k tomuto animáku hladoví, protože pak riskujete něco, co by se dalo přirovnat k mučení… :-) Zataženo, občas trakaře má skvělou první polovinu. Úvodní scéna, nepovedené vynálezy a Steve jsou toho důkazem. Jenže pak přijde druhá polovina, kde se bavíte už o něco méně. Je pořád na co koukat a nenudíte se, ale ta lehkost a kouzlo první půlky je pryč. Nicméně je to pořád zdařilá jízda se skvělým dabingem (teď mluvím o originálu, kdy např. Steva dabuje Neil Patrick Harris) a fajn nápady (hrad ze želé). Ke špičce žánru to sice neřadím, přesto ale to je velmi povedená zábava, kde si můžete být jistí, že prckové se od ní neodtrhnou a vy se k nim s chutí přidáte. ()

MM_Ramone

Snaživý, ale nepochopený, vynálezca Flint Lockwood spôsobí jedným zo svojich experimentov zvláštnu anomáliu. Nad malým ostrovom Swallow Fall, niekde uprostred Atlantiku, začnú z neba padať potraviny. 3D animované filmy začínajú už byť skutočne nudné. Ich tvorcovia, v snahe byť originálny, sa chytajú aj takýchto priblblých scenárov. Vizuálna stránka tohto diela je prijateľná, avšak ničím výnimočná. To stačí tak akurát na dve hviezdičky. ** ()

D.Moore

Síla tohoto animáku je v jeho zběsilosti. Hory gagů všeho druhu mě pobavily více než u pozdějšího LEGO příběhu od stejných tvůrců a na (jemné a dost možná vlastně úplně jinak myšlené) moralizování jsem díky nim skoro nepomyslel. ()

freddy

Průměrný film s nadprůměrným námětem, přesně takové jsou mé pocity zrcadlící se v mé mysli po zhlédnutí tohoto animovaného filmu, který by sám o sobě byl zřejmě jen dalším nudným animákem, jakých jsou tucty, jenže právě jeho originální nápad, který tu ještě nebyl, ho velmi výrazně odlišuje od ostatních průměrných filmů. Aby padalo jídlo z nebe, to tu myslím ještě v žádném filmu nebylo, a nakonec se z mého diváckého pohledu tento nápad ukázal býti tou správnou ideou, díky které jsem zase o jeden zajímavý divácký zážitek bohatší. Jistě, neříkám, že film je bez jakékoliv chybičky, v několika okamžicích jsem se taky trochu nudil, ale to je malicherná výtka v porovnání s originálním příběhem, který jsem mohl vidět. A že se film nevyhne určité klišovitosti, to se samozřejmě dalo očekávat, je to zvláštní, jak se v těch filmech vždycky vše, co je hezké, umí zvrtnout, a pak se to zase nějakým zázrakem povede zachránit a všichni jsou šťastní a spokojení. Tohle je k vidění ve všech žánrech a ani v animovaných filmech tomu nemůže být jinak, ale každý, kdo už se dívá nějaký ten pátek na filmy ví, že klišovité zvraty se dají očekávat téměř u každého filmu. Pokud mám své hodnocení uzavřít, tak film sám o sobě by si za normálních okolností zasloužil tři hvězdy, ale za originální nápad s jídlem padajícím z oblohy prostě musím tu čtvrtou hvězdu přidat. ()

Ded@M@tes

Vynálezce, který vylepší vše na co přijde. Jídlo prší z nebe, dobrý nápad, ale nic se nemá přehánět. Kvalitní animace a příběh. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Další z řady povedených animáků. Ze začátku mi docela trvalo než jsem se naladil na ten správnej styl humoru a některý ty ksichty co tam hází hlavní hrdina mi moc vtipný nepřišly. Těch nápadů je tam ale tolik a druhá polovina filmu je natolik šílená, že se tomu nedá odolat. A to, že člověk dostane hlad u filmu, ve kterém prší hamburgery, sněží zmrzlina nebo chodí pečený kuřata je tak trochu samozřejmostí ;) 70% ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky