Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

MMR

Tohle jsem si vždycky přál, aby na mě jen tak z nebe padaly hamburgery, hot dogy, špageti a všechno možné jídlo. Z této originální animované komedie vtip a vše okolo něj jen srší, určitě stojí za shlédnutí. ()

Faustka

S nadějí sleduji temnou oblohu, doufající... Že snad. Ach... Právě jsem něco zahlédla. Vypadá to nadějně. Au!! Ale, né. Byla to zase jen kroupa velikosti vlašského ořechu. A pak věř pohádkám. ()

Davies182

Po necelých šesti měsících druhý animák (první byl 9), který mne dokázal totálně srazit na kolena. Tentokrát ale ne neopakovatelnou atmosférou, nýbrž smrští bezvadných nápadů a komediálních gagů. Nikdy se mi nestalo, že bych cokoliv animovaného tak žral a posledních dvacet minut jen vrněl blahem v očekávání nad další nabušenou hláškou nebo roztomile přehnanou scénou. První hodinka sice co se týče vtipu nijak za závěrečnými 30-ti minutami nepokulhává, ale ten konec je vážně fantasticky výbušný. Od okamžiku, kdy parta hrdinů nasedne do provizorního letadla se začínají jedny z nejpříjemnějších křečí v břiše, jaké jsem zatím v roce 2010 měl. Korunu pak všemu nasazuje scéna otce se synem a opičím náramkem, to jsem vážně nerozdýchal. Jasných pět hvězdiček a obrovské nadšení plus očekávání, s kým si film pustím příště. Kdyby byl podobně svižný, akční a zábavný každý klasický celovečerák, potřeboval bych na CSFD minimálně TOP 1000, a ne jen 200! ()

Xmilden

Ujetý animák, který mě dokázal příjemně bavit po celou dobu. Ze začátku jsem pociťoval menší problémy zvyknout si na odlišnější typ humoru a animaci. Místy film působí značně přitrouble. Po vypořádní se s těmito fakty jsem si ale nemohl na nic stěžovat. Myšlenka že by nám z nebe mělo pršet jídlo je naprosto fantastická. Bruce Campbell navíc v roli starosty ukojil mé zvrhlé choutky co se týče charismatického hlasu. PS: Neviděl jsem film ve 3D, ale myslím si že pro tento film je tento efekt naprosto zbytečný. Ale to je jen můj dojem. 80% ()

FlyBoy

Popkultúrou nabitý a rozličné žánre podvracajúci animák. Výrazová anarchia rozpútana tou pravou groteskou. Ako to už však väčšinou býva, divák je v takýchto prípadoch čo raz viac lenivejší si vyselektovať a užiť si bez predsudkov to, čo ho oslovuje, čo sa mu páči. Očakáva hotový produkt a keď ho nedostane, tak je sklamaný. To sa dá chápať pri ostrieľaných firmách Pixar a DreamWorks, ale pri dôvtipnom a mnohovrstevnatom vyvádzaní Sony Pictures Animation doporučujem konzumáciu s nadhľadom a minimálnymi očakávaniami. Vyplatí sa to. ()

Hrabka

Šíleně ujetá ptákovina s nudným, nezajímavým dějem. Pár hlášek se povedlo, ale postupem času mě to nudilo víc a víc, že jsem to prostě nedokázal dokoukat. Kdyby místo toho šíleného akčního rodea přidali radši nápaditější vtipy, bylo by to stokrát lepší. Děti do deseti let se u toho možná pobaví a když se podívám na hodnocení, tak mi příjde, že uživatelů v tomto věku je tady nespočet. ;-) 30% ()

juta

Dlouho mi tenhle animáč utíkal a překvapil hlavně krásnou barvitostí oblaků a chováním postav, které se mi líbilo a hodněkrát jsem se zasmál. Chvílema šel příběh do extrémů, ale nakonec to nebyla špatná podívaná. ()

Fiftis

Jednoduchý a vopred predvídateľný príbeh, avšak podaný nádherným vizuálnym zážitkom. Požehnane gastronomických nápadov, ktoré mnohokrát vyzerajú úchvatne, avšak tiež niekoľko vtipných scén (najlepší je otec, ktorý sa veľmi nevyzná do počítačov a používania myši a ktorého skvele nadaboval James Caan). Predovšetkým vďaka vizuálnej stránke ma film uchvátil. Je to dobrý film, ktorý zaujme predovšetkým novou myšlienkou. Podporuje ako inak vplyv rodiny na formovanie detskej osobnosti. Po rozprávkovom konci, kedy všetko dobre dopadne, sa otec konečne vyjadrí a vysvetlí si so synom, že sa aj tak majú veľmi radi. ()

Shakers

Pekná animácia, zaujímavé a dobré nápady, skvela hudba a sympatická postavička menom Flint Lockwood.Niet čo dodať, mne sa to páčilo.V slovenskom dabingu je to špica. 85% - 4* ()

lamps

Animák koukatelný vyloženě do zblbnutí, ale po úvodním nadšení už přeci jen prosakuje na povrch hodně dětinský příběh s kupou rodinných klišé. Přesto ale, nacpat do osmdesáti minutové stopáže tolik roztomilých gagů a ještě roztomilejších postav, toho si lidi opravdu vážím... ()

JohnnyD

Síce to nie je duchaplné, hrejivé a poučné ako Pixarovky, niet dôvod tento vynikajúci animák podceňovať. Je to dokonalá oddychovka plná kreatívneho humoru, skvelej situačnej komiky a množstva malých skrytých odkazov a vtipov. A film je úžasne farebný! ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Animace 9/10/// +Anna Faris, originální i český dabing, dobrá hudební kulisa, velice kvalitní animace, hodně originální a nevšední příběh, respektive dobře se dívá na tu destrukci městečka -na animák kupodivu celkem nuda, moc jsem se nezasmál ani nepobavil, postavy mě tolik neoslovili a příběh mě nechával chladným/// Docela velká očekávání a ještě větší zvědavost. Už v kině jsem to vyhlížel a musím říct, že jsem rád, že jsem na to nešel. Pokoukání je to rozhodně výborné, budete se vyloženě vyžívat v té zaplavě animované originality a toho co nám tvůrci přinesli pod nos. Jenže kromě toho, že to je krásné pozlátko a technicky opravdu dobře a moderně vyvedené, mě to jinak moc nezaujalo. Stejně tak i postavy a situace. Na svědomí to má možná to, že se to nebere moc vážně a dělá si to ze sebe sama stupidní legraci. Mě to ale vtipné nepřijde. Třebas hlavní postav se chová dost zvláštně. Náladu jsem si trošku zpravil když jsem zabrouzdal do bonusů a mrknul na to jak se vytvářel dabing. To byla docela sranda./// Celkem 69%/// ()

Allien.9

Děti dozajisté ocení líbivou animaci, akční příběh a malou opičku, dospěláci (popřípadě fandové katastrofických filmů) zase zdařilé narážky na zavedený společenský konsenzus a zvýšenou koncentraci všemožných (velko)filmových klišáren. Určitě se jedná o jeden z lepších animáků, po několikátém zhlédnutí ale původní nadšení dost opadá. 3,5*. ()

HAL

Film u kterého umřete hlady... a nebo o chuť k jídlu trvale přijdete. Na první pohled na trailery vypadá Cloudy with a Chance of Meatballs jako maximálně prostoduchá zábava pro ty nejmenší mrťata řehnící se tomu, že padá jídlo lidem na hlavu, při pohledu druhém se už ovšem začnou usmívat i lidé odrostlejší a snad dokonce i ti jejichž IQ nedosahuje pouze dvojciferných hodnot. Prvoplánovité gagy totiž směle doplňuje ironické šťouchání do popkultury a klišé různých filmových žánrů (pohříchu ovšem stojících v základech i tohoto filmu) - a z "dementní aktrakce kterou okamžitě zapomenete a budete se u ní maximálně nudit" se tak rázem stává "ne úplně dementní atrakce kterou sice okamžitě zapomenete, ale budete se u ní docela bavit". 7/10 ()

IQ Tiqe

Napřed trochu americky ujetý, pak jsem si říkal, že je to jeden z těch lepších animáků (postavičky s velkou hlavou a kulatýma očima, ale mají mimiku), dokonce jsem se zasmál, pak zazněl krásný hlas Anny Faris, trocha romantiky a za půl hodiny zase americky ujetý. Nato přišel akčně-dobrodružný závěr, který jakmile začínal vypadat trochu seriózně, zkazila ho nějaká infantilní hovadina. Hudba to drží nad vodou a děti kolem 12 let se budou dobře bavit. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 7 | humor 1 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4 ()

Anderton

Grotesknosť animovaných postavičiek mi viac pripomínala staré disneyovky, ako realistické digitálne vypixelované tváričky iných štúdií (špeciálne otecko Lockwood bol parádny). Výprava vo mne vzbudila dojem, že film režíroval megaloman Emmerich, ktorému tentokrát už nechceli dať 200 melónov na ďalšie realistické ničenie sveta, tak mu zavreli ústa animáciou. Veľmi príjemné prekvapenie, najmä preto, že sa animákom venujem čoraz menej. ()

Frajer42

Nápad s padajícím jídlem mi přišel orginální. Jak už zde bylo několikrát zmíněno, tak film se snaží parodovat katastrofické filmy. Parodie by ovšem měla být vtipná nebo se pletu? Film má mnoho hluchých míst, jeho stopáž mi přišla zbytečně moc dlouhá. Teta animace se mi docela líbila, méně se mi už líbil strýc humor. Děj, jak už to u animáků bývá, snadno předpovídatelný. Přesto jsem si zde našel pár pěkných úseků. Zasmál jsem se asi 2x. Možná taky proto dávám * * . ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky