Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Tynkos

Taková ta příjemná animovaná komedie pro dospělé děti. Má to vše co by měla moderní pohádka mít, navíc s gastronomickou průtrží - proto pozor ombrofobové! :) ()

megajalec

Blbosť. Slabý príbeh, nič moc animácie, postavy ako keby bez duše. Nie je komu fandiť. Začiatok bol celkom zaujímavý, ale ten koniec sa strašne vliekol a doslova som počítal sekundy do konca. ()

Raphaell

Nějak mě tenhle film v kinech minul, animáky mě zrovna dvakrát neberou, takže se ani není čemu divit. Dozvěděl jsem se o něm tedy až s odstupem několika let, díky Lego filmu, kteří natočili stejní tvůrci. A zasmál jsem se, jako už dlouho ne. Přesně ten typ WTF humoru, který mám rád. Nechápu zdejší komenty o hluchých místech, protože já si žádného nevšiml. A že je to šablonovité? No a co, ty wtf vtípky to víc než kompenzujou :) ()

chrustie

V současné konkurenci znatelně slabší (spíše dětské pojetí ztrácí v "dospěláckém" humoru). Koukatelné, příjemné. ()

Facerr

Zmrzlina padající z nebe - můj splněný dětský sen. Hamburgry padající z nebe - můj splněný teenagerovský sen. Když padá slanina a volský oka, jde o můj dospělácký sen a doufám, že jednou mým snem nebude déšť prášků na stařeckou demenci. Úlet, ve kterým pršej ty nej dobroty z nebe přidává tomuhle filmu zásadní body, protože se tady realizuje jedna z nejpříjemnějších představ, která určitě napadla drtivou většinu obyvatel týhle planety. Na obraze si tak prožíváme svůj sen, kterej je vyjádřenej víc, než chutně:). Navíc nechybí humor, i když na něm tahle podívaná rozhodně postavená není. Spíš tady funguje i trochu víc romantiky, ale to vše proběhne hodně rychle a hlavně akčně, jako celá tahle "pohádka pro malý, i velký - žrouty a možná i vegetariány":) ()

Petr59

Je to dost originální a tím pádem i kvalitní animák. Originální není jenom příběh, ale i postavičky, animace, prostředí.... Díky tomu, jak je film originální a odlišný od ostatních animáků, je i celkem nepředvídatelný, což je důležité. Postavičky jsou sympatické a film je plný nápadů. A tlustý starosta vás nepochybně rozesměje.... ()

blondboss

Ja som sa normálne z chuti zasmial. Niekedy nechápem, ako môže byť niekto tak kreatívny, že v jeho hlave vzbĺkne myšlienka špagetového tornáda, naháňačky s pizzovými stíhačkami alebo boj s kurencami, ale takýto človek musí byť proste buď génius alebo naozaj po nociach nemá čo robiť. Nápaditá rozprávka s množstvom gagov a vcelku zaujímavou myšlienkou. Animácie sú slušné, ale nedokážu konkurovať napr. takému gigantu, akým je Pixar, čo trošku tento film podkopáva. Taktiež to bolo aj dosť detinské. Ale tak myslím si, že každá generácia si v tom niečo nájde. 70 % ()

spotczek

První dojem jsem měla hodně smíšený, něco ve stylu "proboha, co to zase bude za šílenou blbost", když jde o vynálezce výroby jídla z vody. Ale časem se vám ta prvoplánovitost až přetažená do absurdna změní v alegorii našeho životního stylu. Jednání kreslených postaviček začne připomínat leckteré nebezpečně pragmatické současníky. Takže o obří stejky a hotdogy jde jen zdánlivě (proto to počasí a protržení přehrady). Vlastně mi tenhle film připadá skvělý jako názorný příklad kolapsu a regenerace společností, jak o něm hovoří pan Bárta a spol., jenom je to v tomto podání o krapítek vtipnější a naštěstí jen kreslené. ()

Crybaby

Vcelku milý animák, ktorý však trpí na svoju druhú polovicu, ktorá sa už len veľmi zdĺhavo uberá k očakávanému koncu. ()

lobo87

Priznám sa, že tento animák ma dlho vôbec nelákal. Moje obavy ale boli zbytočné. Kopec nápadov napchatých do 80 minút, zábavné postavy a šialený príbeh o špagetovej búrke. Fakt sa od toho dalo očakávať fiasko, ale Lord/Miller to zvládli a natočili jeden z najoriginálnejších animákov vôbec. Osobne ma bavila hlavne prvá polhodina, ktorá mala príjemnú atmosféru. Potom sa to zvrtlo do jedného bláznivého gulášu, ktorý ale bavil viac, ako som čakal... 70% ()

blazma

Tohle byl pro mě po legendárním Lvím králi nejoblíbenější animák, kašlu na hledá se nebo, shreka, frozen nebo úžasňáky. Tohle je pro mě top animák. ()

Nikolas__

A já mám dost. Hodnocení animáků v této databázi nejspíše nikdy nepochopím. PS: ten film je objektivně naprostá sračka, nechápu jak může být ohledně tohohle někdo pozitivní. ()

djrewerz

Veľmi originálny nápad, to si povedzme na rovinu, ale čakal som, že to bude oveľa zábavnejšie. Je to taká jednohubka pre celú rodinu. Nepoteší, neurazí. Btw tie grilované kurčatá ma prenasledujú ešte aj teraz. ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky