Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

jack_scott

Jelikož na tenhle žánr moc nekoukam, bavil jse mse docela dobře. ALE, tu celkovou prázdnotu to nezakryje, přeci jen jde spíše o spojení vtipných řečí a situací bez nějakého hlubšího příběhu. Ne, že by ho tedy komedie běžně nějaký měly, to mně nepřekvapuje. Celkem tedy snímek hodnotím jako lehce nadprůměrnou zábavu, která nenudí,ale také nijak nepřekvapí. *** a 65%. ()

j_vrba

Armageddon, Den nezavislosti, Den kdy se zastavila Zeme, 2012 atd se muzou jit zahrabat pred Zataženo, občas trakaře. Jinak chlapci od SONY si musi na necem ujizdet, jinak to nechapu. Po dlouhe dobe skvely animak. Jen tak dal. ()

Blazis34

Příjemný animák na netradiční téma, ale s tradičním průběhem. Na filmu se mi líbí myšlenka a fantazie od tvůrců. Dále bych vyzdvihl také hezký rodinný příběh hlavního hrdiny s jeho otcem. Celkem příjemné pokoukání, ale které zanedlouho zapomenu 65%. ()

Hypnoser

Bohužel, celý film jsem se nudil a přemýšlel, jak někdo mohl přijít na takovou blbost... Je to sice nesporně originální, ale ne zrovna tím dobrým způsobem. Jednu hvězdičku dávám kvůli těm někalika místům kdy jsem se zasmál, ovšem bylo jich vážně dost málo. Nuda, jeden z nejslabších animáků co jsem viděl. ()

Mord122

Jeden z nejoriginálnějších a nejnápaditějších animáků co jsem měl možnost vidět. Suprnápady. Ninja kuařata, šapgetové tornádo, atd....Prostě bombastický zážitek. kde si každý člen rodiny najde něco. ()

rionka

Dva nápady, které mě poslaly do kolen: programovací jazyk pro zdrojový kód jídelního menu a zmatený otec, přejíždějící myší po monitoru: "What? A window?!" ()

White-Man

Zlatá střední cesta. Žádná revoluce se nekonala, ale velké zklamání také ne. Průměrný animák, s docela solidním nápadem. ()

MetalLizard odpad!

Toto je přesně ten případ filmu, kdy člověk lituje času stráveného v kině a aby neurazil, tak kříví hraným smíchem obličej na své okolí a přátelé, až to celé okolo páchne teleshoppingovou atmosférou plnou přetvářek. Nicméně nutno dodat, že ti, kteří měli více peněž si raději šli už během filmu koupit lístek na jiný film + nachos nebo popcorn a někteří už se nevrátili a asi věděli proč. Toto byla prostě hrozná slátanina, místy naprosto nechutná, nudná a těžkostravitelná snůška neslaných a nemastných dialogů a trapných nápadů... Nikdy více ! ()

M1k3k

Ano, ano, opravdu dobrý nápad . . . ovšem inteligentní jídlo v podobě bojových stíhaček Pizza a bojovníků třídy Headless Chicken mi moc "nesedlo". ()

infernet

Některé scény parodující katastrofické a jiné filmy jsou k popukání. Celek také docela svižně odsýpá, ale... v některých momentech se mi to zdálo snad až stereotipní, jakoby tvůrci potřebovali dodržet stopáž za každou cenu = furt samé jídlo, jídlo a nic než jídlo padající z nebe a nic víc. ()

djbarrel

Originální, vtipné, skvěle animované. Příběh je velice neotřelý, přece jen z nebe padající hamburgery nebo špagety tu asi ještě nebyli. Většina postaviček je naprosto skvěle animovaná a jako velké plus vidím, že v tomhle filmečku nebyl žádný vyložený záporák, snad ani ten vyžranej starosta. Velmi zajímavá a vydatná hostina. 85 % ()

x_ander

Ne, ne a ne. Blbá zápletka, protivné a nesympatické hlavní postavy, hromada rádoby rodinného patosu a celkově nuda. Cloudy with a Chance of Meatballs mi těžce nesedl a jednu hvězdičku dostává za pár vtípků, které mě donutily se usmát. ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky