Americký špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, vypráví o důstojníku Samiru Hornovi (Don Cheadle), který stojí mezi dvěma tábory. Jeho otec byl muslimský duchovní, on je občan USA a slouží ve speciálních jednotkách…
Když jedno z vyšetřování zavede přímočarého agenta FBI Roye Claytona (Guy Pearce) na stopu nebezpečného mezinárodního spiknutí, zdá se, že všechny nitky vedou k bývalému veliteli amerických speciálních operací, důstojníkovi Samiru Hornovi (Don Cheadle). Horn, který byl jako dvanáctiletý chlapec svědkem násilné smrti svého otce, súdánského muslimského duchovního, a později coby americký občan působil ve speciálních jednotkách a školil afghánské bojovníky, je tajuplný muž se spoustou kontaktů na teroristické organizace. A má také zvláštní dar objevit se na místě činu vždy, když se zhroutí nějaká velká operace. Jednotka, která celou záležitost vyšetřuje, se spojí s Carterem (Jeff Daniels), dlouholetým spolupracovníkem CIA, jenž, jak se zdá, neříká tak docela vše, a s dalším agentem FBI Maxem Archerem (Neal McDonough). Podaří se jim najít spojitost mezi Hornem, útěkem z vězení v Jemenu, bombovým útokem v Nice a loupeží v Londýně, ale současně se vynořuje i řada protichůdných důkazů, které nutí Claytona zamyslet se nad tím, zda je Horn skutečně tím, za koho ho považuje. Špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, je dílem scenáristy a debutujícího režiséra Jeffreyho Nachmanoffa. (oficiální text distributora)

Harts

Tomu rikam dokonaly scenar a dej, kdo vydrzi cely film, pochopi, uzasne a to jsem to chtel po par minutach odepsat, jak jsem jen mohl, uzasne. ()

darkreider

Lepšie tri. Don Cheadle tradične dobrý výkon aj keď mi k tým moslimom moc nepasoval. Pár dobrých myšlienok tu je. Ťažko bojovať s niečím tak veľkým ako je terorizmus. Ale filmovo to neprináša toľko, aby nadchol na 4 hviezdy. ()

Empire

Tak trošku slátanina:) herci spíše paradují a celé je to třeba s ''průměrným'' Labyrintem lží ve srovnání...velmi nudné ()

lxbch

Možná jsem jeden z mála, kterému se Traitor líbí víc než Body of lies (jež svou nespornou kvalitu nicméně má). Jaromír Bosák by řekl, že Zrádce byl malinko fotbalovější. Škoda, že zůstává ve stínu Labyrintu lží. Zrádce je dějovější a Don Cheadle vnáší do filmu své charizma, které je možná tou rozhodující složkou, jež u mě přesouvá misky vah na stranu Zrádce. Alláh akbar! ()

Skleni

Nenadchne no ani nepokazí náladu. Film o možnostiach terorizmu a jeho počiatkoch a príčinách. Sem tam dosť brutálny a niekedy zas až umelý a dedinský. No výkon Dona Cheadle-sa je vynikajúci a aj pointa ma zaujala:) I keď od začiatku možnosť prekuknutia deja, aj tak vás zaujme. No nič nové pod slnkom. A záver trochu taký uponáhľaný. 65% ()

aR3Zz

Hodně příjemně odsýpající akčňák. Na první pohled jeden z mnoha, ale hned na ten druhý vypluje na povrch, že hlavní kladný hrdina je věřící muslim. Ano, oddaný muslim bojující proti terorismu. Myslím, že takový film průměrnější americké publikum potřebuje, aby si uvedomilo, že ne každý arab je terorista. Lehce nadprůměrný film, který zvedá myšlenka. 70% ()

kersten

Neuveriteľná nuda, nuda, nuda. Rozporuplné. celý film som nevedela kto je kto, na koho strane je a pod. Dve hviezdičky dávam len za snahu, predsa sa už niekto narobil na tom filme. Ale na mňa určite nezapôsobil. ()

anitae

Další zapomenutelný film, tentokrát o islámském terorismu, jemenském vězení, pak dlouho nic a nezachrání to ani autobus plný sebevražedných útočníků. Allahu Akbar...3,5* ()

Fleak

Pomalý a chvílema až nudný...chyběla tomu štáva. Ještě, že alespoň ten konec to vylepšil. Slabý 3* ()

AbelXavier

Nechcete-li prijit o cely film, rozhodne si nectete obsah uvedeny vyse na teto strance. Kolega Matador mej patrne za cil podobne jako akteri tohoto filmu, ac spoiilerove, vyhodit do vzduchu nejen sebe, ale i vsechny nas nevinne. ()

Brady

Velmi dobře zpracovaný film z prostředí teroristické buňky. Trochu mi to připomnělo seriál Sleeper Cell, ale i přesto to bylo nějak jiné. Více filosofické a ne tolik akční. Každopádně tento film rozhodně stojí za shlédnutí. ()

waska

Napínavý film, který se bohužel tváří, že je něco víc. Začalo to zajímavě, ale postupem času moje nadšení opádavalo a úplně zklamán jsem byl ze závěru. Takto "nudně" podat pointu skoro dvouhodinového, zajímavě se vyvíjejícího filmu, je zločin. Když už prominu stále dokola se opakující klišé typu "Alláh je velký a chce od nás oběti", tak vymyslet pointu a doslova ji nahňácat do 5-ti minut už bohužel ne. Don Cheadle ale opět ukazuje jakým je vynikajícím hercem a po delší době se opět to samé daří také Guy Pearceovi. Ve srovnání s Labyrintem lží Zrádce maličko prohrává. ()

netWoor

Očekával jsem něco malinko jiného, ale byl jsem hodně příjemně překvapen. Možná dokonce až na čtyry hvězdy. Bohužel má film ale několik hluchých míst a nelogičností a tak zůstanu u tří. Komplexně jde ale o dobře zpracovanou myšlenku toho "... co jsme ochotni zaplatit za to aby ... a co to s námi pak udělá ..". ()

cinemaboy7

Nemám rád terorismus, fanatismus a taky USA, FBI a CIA. Proto nemůžu mít rád tenhle film. Navíc naivní závěr, který se nemůže stát ani v pohádce O Budulínkovi. ()

Tamten

Film o teroristech a nastrčených špiónech mezi nimi. I když se v některých věcech snaží řešit terorismus obecně jako celosvětový problém, tak v tomto směru dost pokulhává až selhává. Pokud však na film koukáme jako na příběh jedné drobné skupiny teroristů, tak jde o příjemnou a občas napínavou podívanou. ()

BDMarty007

Velmi příjemné překvapení. Slušný thriller s tématikou, které už začíná být až příliš, ale tento scénář je podle mě o ligu výš, než většina ostatních na toto téma. Zabývá se tématem v jeho spletitosti a s morálními dilematy, které nevyhnutelně přináší a je to velmi uvěřitelné. Slušné drama a pár dobrých akčních scén, dobré dějové zvraty a zápletky. Režisér to pojal poměrně úsporně, možná až příliš. Zprvu to ani moc nevypadalo jako zajímavý film, teprve postupně zjišťujete, že to stojí za vidění. Čtyři hvězdičky s přehledem, za scénář i pět. ()

bono22vox

Banální drama chce konkurovat Scottovu špionskemu thrilleru ze stejného roku, a přitom nemá ani na libovolnou sezónu 24 hodin. ()

mirra66

Podle zdejšího hodnocení nenápadný film, člověk by řekl "nic moc" a k jeho shlédnutí přistoupí víceméně náhodou. Po seznámení s filmem se jen nechápavě ptám, proč je tak nízko hodnocen? Za mě jednoznačně nečekaná pecka, film, který má charakter. Je to jednak film poskytující pohled pod pokličku činností speciálních bezpečnostních složek a teroristických organizací a zároveň film ukazující to, že život není černobílý, že pravda má mnoho poloh (objektivní pravda neexistuje) a že pohled na dobro a zlo závisí na tom, kdo se na ně dívá. Toho, kdo má rád akční věci, film nemusí oslovit, avšak člověka, který si klade otázky, toho oslovit může (a velice silně). Film není klasicky "prohrdinně americký" a "zaslouženě protiislámský", ale ukazuje (nám nevěřícím), jak silná víra je a co pro věřící znamená. V tomto ohledu také naznačuje krutou pravdu o tom, že v civilizačním střetu neplatí naše klasické vymezení, že má svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného, protože chápaní života ve všech jeho aspektech, soužití v takovém modelu v podstatě vylučuje. Vřele doporučuji divákovi, kterého zajímají sociální a kulturní aspekty života člověka v dnešním globalizovaném světě. Osobně velice doporučuji a přiděluji velice vysoké body: 85%. ()

Likan7

Od prvních minut naprosto nezajímavý a ukecaný politický drama, které je možná na úplném konci nejlepší, ale těch 100 minut před tím byla v lepším případě druhá liga. Nezaujme, nestrhne a ukrutně nudí. ()