Americký špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, vypráví o důstojníku Samiru Hornovi (Don Cheadle), který stojí mezi dvěma tábory. Jeho otec byl muslimský duchovní, on je občan USA a slouží ve speciálních jednotkách…
Když jedno z vyšetřování zavede přímočarého agenta FBI Roye Claytona (Guy Pearce) na stopu nebezpečného mezinárodního spiknutí, zdá se, že všechny nitky vedou k bývalému veliteli amerických speciálních operací, důstojníkovi Samiru Hornovi (Don Cheadle). Horn, který byl jako dvanáctiletý chlapec svědkem násilné smrti svého otce, súdánského muslimského duchovního, a později coby americký občan působil ve speciálních jednotkách a školil afghánské bojovníky, je tajuplný muž se spoustou kontaktů na teroristické organizace. A má také zvláštní dar objevit se na místě činu vždy, když se zhroutí nějaká velká operace. Jednotka, která celou záležitost vyšetřuje, se spojí s Carterem (Jeff Daniels), dlouholetým spolupracovníkem CIA, jenž, jak se zdá, neříká tak docela vše, a s dalším agentem FBI Maxem Archerem (Neal McDonough). Podaří se jim najít spojitost mezi Hornem, útěkem z vězení v Jemenu, bombovým útokem v Nice a loupeží v Londýně, ale současně se vynořuje i řada protichůdných důkazů, které nutí Claytona zamyslet se nad tím, zda je Horn skutečně tím, za koho ho považuje. Špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, je dílem scenáristy a debutujícího režiséra Jeffreyho Nachmanoffa. (oficiální text distributora)

Skip

Docela průměrný špionážní thriller o jednom chlápkovi infiltrovaném mezi islámskými terorist. Nenáročná čumenda. ()

Dubro

Skoro televízny prenos šachovej partie, v ktorej bielymi figúrkami ťahá FBI a čiernymi Islámsky terorista. Don Cheadle sa za výdatnej pomoci svojho kyslého ksichtu pretrmáca celým filmom a Guy Pearce vám predvedie, čo treba rozumieť pod výrazom „nemastno-neslaný“. Jeff Daniels sa moc neohrial a skončil, ako si zaslúžil. Šťastím je, že sa scenárista roztáral po niekoľkých svetadieloch a šikovne to rozuzlil. Švédska trojka a ešte čosi ()

Sheldra

Nebejt klasickýho konce, mohlo to bejt mnohem lepší. Já už fakt nevím, že se v zámoří všichni tak děsej toho, že budou moc nekonvenčí nebo dokonce radikální a 9 filmů z 10 tím poserou. A přitom to začalo tak slibně. Dokonce i kritizovali křesťanství a byli pro náboženskou toleranci. A pak udělají z hrdiny typu Skrytá identita hrdinu typu Tváří v tvář a je to rázem v tahu. A to se Cheadle s Pearcem tak snažili... ()

maverick10

Tomu ze rikaji prekvapiva zapletka? Vetsi prekvapeni jsem zazil na vesnicke pouti, kdy prijely pouze houpacky a strelnice, kde stal jeden brok 20,- ()

MrPierc

Hodnotím za 4* hlavně díky popisu, že islámský terorismus nevedou hloupí lidé - pouze zaslepení fanatici. Byla zde konfronatce východu a vyspělého západu (ekonomicky ne duševně). Velmi mě překvapil Saïd Taghmaoui, který má na svůj věk obrovské charisma, Guy Pearce bohužel moc nepředvedl. Film mne nadchl hlavně jednoduchým plánem teroristů, který je účinný a ne složitý plán, který neodhalí ani jejich vůdce :-). Solidní film se zamyšlením nad dnešním světem, který se nedá uhlídat. ()

bourec

Na tohle téma bylo natočenejch už velká řada filmů,takže žadný překvapení.Herecký výkony průměrný,film má taky pár hluchejch míst.Sečteno a podtrženo .50%. ()

Wormboy

Mam rad kvalitne politicke dramy, hlavne, ked sa v nich viac hovori, ako striela. Traitor je dobrym politickym filmom, ktory sa dotyka niekolkych problemov dnesneho sveta a nie len terorizmu. Tazko povedat, cim to je, ale konstatovanie, ze ide pre mna o dobry film v zmysle lahkej nadpriemernosti, je v mojich ociach najvystiznejsie. Herci su dobri, dialogy su dobre, rezia je dobra...proste vsetko je take ake ma byt, avsak chyba tomu dusa a dotyk, ktory by mal takyto film zanechat. Skoda. ()

Flynn

Povedené dílko s tématikou, která jak se zdá v posledních letech poskytuje spostu námětů. Akce film sice moc nenabízí, je to spíše rozvinuté do roviny psychologie a místy i ideálů dané víry. To ovšem nevadí a film docela vtáhne do děje, pravá linie a tvář hlavního hrdiny se začne vykreslovat tak před půlí filmu a pak už se to tak nějak klasicky vede v zaběhlých a je to škoda, ale v okoukaných kolejích.... ()

Andre3000

Terorismus...slýcháme o něm skoro každý den, ale málokdo se ho u nás bojí. V mnoha státech je to ale určitě jinak a po filmu Úhel pohledu jsem měl tu čest shlédnout další z vydařených kousků s touto tématikou. Film tvářící se skoro jak celovečerní pokračování 24 hodin s Jackem Bauerem, akorát z jiné pohledu, ale se stylem, který mě opravdu zaujmul. Opravdu bych do té hlavní role netipoval jednoho z Dannyho parťáků, ale nakonec se to ukázálo více než správné rozhodnutí. Podle mě tento film svou úlohu splnil dostatečně. ()

c.tucker

Poutavý příběh o teroristické buňce a všem kolem islámského fundamentalismu, samozřejmě nevyjímaje ani pravověrné muslimy. Vše je zaobalené do hollywoodského klišé s pro mě moc neslavným koncem. Herečtí oportunisté v podání pánů Cheadlea a Pearce jsou velmi znamenití a pozvedávají tím příběh. Díky svému zapálení pro tuto problematiku dávám 4*. ()

laik_60

napínavé do zadychčania. :) Zaujímavá postava Samira. Prvá polovica filmu bola vážnejšia, a zaujímavejšia, pokiaľ bol ako "sam vojak v poli" ako náhle sa to začalo prevalovať dostávalo to takú klasickú podobu s úspešným americkým záverom. Škoda. Napriek tomu dalo sa to pozerať aj preto ma u mňa 4 body. ()

Radiq

Co jsme se z tohoto filmu dozvěděli: že terorista může vypadat jako černoch, běloch nebo ženská, že američani byli kdysi brity považováni taky za teroristy a že islám znamená "pokora". A mnohem víc. První polovinu filmu řežisér mlží, aby zpochybnil to, na které vlastně stojí straně, ale je to zbytečné, protože už jen proto, že se to jmenuje Zrádce, víme, že je na straně dobra. Don Cheadle by mohl být hned mudžahedín jak vystavenej do futrálu, fakt jsem mu to uvěřil (protože se skvostně naučil arabštinu a modlitby). Taky Guy Pearce tady působí dobře, svěže a chytře. Svou teroristickou tématikou to sice není moc originální (od jisté doby jsou teroristi všude), ale tím, že jsme v kůži jakoby teroristy se to velmi zajímavým způsobem blíží k jasnému závěru. ()

DarkDemon

Filmů na toto téma jsou spousty. Zrádce nijak nevyniká a nevytrhne to ani solidní výkon který podává Don Cheadle. Jen slabý „tématický“ odvar oproti výbornému seriálu V utajení kde bylo samozřejmě více prostoru, ale i tak mi každá jeho epizoda připadá mnohem lepší a propracovanější než tento film. ()

StanislachKo

Zaujímavá skúsenosť najmä z toho hľadiska, že podnetný príbeh s celkom svižným scenárom, zahraný viacerými elitami súčasného hollywoodu vie byť takt neskutočne mdlý, ba pôsobiť priam ukážkovo ONIČOM! Neuveriteľné! Jediné, čo si z toho asi zapamätám bude "Keď zachrániš jeden ľudský život, je to ako keby si zachránil celé ľudstvo." a fakt, že takéto niečo sa píše v tom fuj-fuj Koráne. ()

markuc

Zajimave (nejen) politicko-nabozenske drama posledni doby. I kdyz tema uz nekolikrat videne (treba Volavka anebo Skryta identita), netradicne a poutave zpracovane. Don Cheadle v hlavni roli je tradicne charismaticky a Guy Pearce mu zdatne sekunduje v roli pronasledovatele. Konec je sice mirne "happy-endovsky", ale do atmosfery filmu pekne zapada. Libi se mi hlavne podani islamu/koranu/muslimu, jako ne nutne teroristy. Zase nechapu ceske distributory, kteri uz tradicne vynechavaji zajimave snimky a pousteji do kin slataniny. ()

ecceHOMMO

Tvorcovia tohoto snímku zabudli popracovať na tom, aby príbeh vtiahol diváka do deja. A keďže sa im to nepodarilo, film pôsobí miestami až príliž ťažkopádne...... ()