Americký špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, vypráví o důstojníku Samiru Hornovi (Don Cheadle), který stojí mezi dvěma tábory. Jeho otec byl muslimský duchovní, on je občan USA a slouží ve speciálních jednotkách…
Když jedno z vyšetřování zavede přímočarého agenta FBI Roye Claytona (Guy Pearce) na stopu nebezpečného mezinárodního spiknutí, zdá se, že všechny nitky vedou k bývalému veliteli amerických speciálních operací, důstojníkovi Samiru Hornovi (Don Cheadle). Horn, který byl jako dvanáctiletý chlapec svědkem násilné smrti svého otce, súdánského muslimského duchovního, a později coby americký občan působil ve speciálních jednotkách a školil afghánské bojovníky, je tajuplný muž se spoustou kontaktů na teroristické organizace. A má také zvláštní dar objevit se na místě činu vždy, když se zhroutí nějaká velká operace. Jednotka, která celou záležitost vyšetřuje, se spojí s Carterem (Jeff Daniels), dlouholetým spolupracovníkem CIA, jenž, jak se zdá, neříká tak docela vše, a s dalším agentem FBI Maxem Archerem (Neal McDonough). Podaří se jim najít spojitost mezi Hornem, útěkem z vězení v Jemenu, bombovým útokem v Nice a loupeží v Londýně, ale současně se vynořuje i řada protichůdných důkazů, které nutí Claytona zamyslet se nad tím, zda je Horn skutečně tím, za koho ho považuje. Špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, je dílem scenáristy a debutujícího režiséra Jeffreyho Nachmanoffa. (oficiální text distributora)

Holina

Ten film se docela táhne a klopýtající scénář už nevyrovná ani Cheadle a ani nikdo jiný z velmi slušného obsazení. Něco akce tu je, ale ta vata a ta strastiplná cesta hlavního hrdiny a rádoby zvraty, prostě tak nějak nemají tah na branku. Celek to potom nepěkně sráží ()

ti88na

Už s prvými minútami som si musela priznať, že Zradca ma nebude baviť. A počas celého nudného a predvídateľného deja zostali akékoľvek, ak vôbec nejaké, kvality tohto filmu predo mnou skryté a ja sa ich už nikdy nebudem snažiť ani odhaliť. ()

Greny

herci se opravdu snažili a i téma filmu je velice aktuální a zajímavé, ale bohužel plitce natočené a chvílemi až příliš nic neříkající děj má tendenci uspávat. chytře uspočádaná moudra z koránu a do toho všeho je zapletena tajná služba ,FBI. Opravdu zajímavý námět, ale nevýrazně natočený. Dona Cheadla, kterého jsem si zapamatoval hlavně díky jeho roli ve filmu Hotel Rwanda se skvěle hodil na roli ,teroristy,, s velkým srdcem. ()

ondrula

Vynikající atmoška. A poměrně odfláknutý konec. Docela mě bavilo, jak spolu Arabové neustále mluvili anglicky. ()

lucijelucije

Špionážní filmy moc nemusím, i když stane se, a najde se výjimka, která mě položí, ovšem Zrádce není ten případ. Netvrdím, že tenhle thriller není dobrý, jen byl pro mě suchý a dlouhý. ()

mira007

Jednoduchý americký film na téma islámský terorismus , který stojí hlavně na hereckých výkonech agenta FBI v podání Guye Pierce a člena teroristické buňky Dona Cheadla, který asi až takový terorista není. Infiltrace mezi teroristy působí relativně realisticky.ikdyž film je jasná fikce. Taková špionážní teroristická jednohubka, která je inteligentní, zajímavá, ale tak jednoduchá až průměrná. ()

Gore

Na politický thrillery bývám dost obezřetný, protože se většinou utopí ve svý političnosti a snaží se nám divákům nakecat jejich pravdy, ale tohle je film, který si na nic nehraje a zaměřuje se na charaktery osob a jejich dopady. Od začátku vtáhne do děje a udrží pozornost po celý film. Navíc slušně zvládnutá režie. ()

bolan

Ústa Zuřícího Buvola jsou jako ústa staré ženy. Stále něco tlachají, ale já nic neslyším - Proboha zase FBI, zase střední východ, zase terrorismus, zase bomby a všechno to projde kolem jako sveřepá sousedka s nákupem. ()

jorgus

thrillerovy film roku, ktery prisel nepozorovane a to vic uderil:)film plyne poklidne, vystaci si s par naznaky, herecke obsazeni hlavne roli islamskych teroristu je natolik presvedcive, ze jsem jim opravdu zral to co rikaji...ctvrty film s Cheadlem a treti za plny pocet, to neni nahoda..v soucasnosti jeden z nejlepsich cernoskych hercu. Nebyt podivne posledni petiminutovky, ktera jde divakovy na ruku a hraje podle hollyvodskych (obcas nelogickych) pravidel tak pro me do TOP 5..uvidim za par let az si to pustim znovu, ma tam nakroceno:) ()

wellar

tak 3.5 ... Dost mi vadila cudna dvojica policajtov. Ako keby pri kazdej prilezitosti mali nieco vtipne v rukave a boli majstri sveta...No na druhu stranu Pearce je super a ten jeho navonok pokoj sa mi pacil... Dobry film ale druhykrat ho vidiet nebudem. ()

ViktorEl

Pre mňa dosť nudný a slabý film. Nemám rád tieto nábožensko-teroristické filmy, sú stále o tom istom a je ťažké ich dopozerať do konca, lebo strašne nudia, skoro žiadna akcia ani napätie, len sledovať kde sa spácha ďalší teroristický útok. Kto má rád tento druh žánru tak sa mu to bude páčiť, ale mne to teda nič nehovorilo a mohol hrať Don Cheadle hocijako dobre pre mňa to bude stále nuda. 40% ()

PDcz

2** body Druhý film z prostředí blízkého východu a války proti terorismu za 2 dny. Asi o tomto tématu bude už většina produkce.. je to "moderní". [X] Minus 1* bod Spánek. Jíťa u toho usla a nešlo ji probudit :-) [X] Minus 1 * bod Někdo píše promakaná zápletka.. no nevim, to že je narve do jednoho busu mi došlo hned, to že bude ten hodný mi došlo taky. Dokonce jsem podal úvahu kdo vynáší na straně amerického "dobra". Tady mne překvapili, že to neřekli.. vida, tak přeci mne něčím ten film překvapil. [X] Minus 1* poslední dnes odebraný bod To bylo na objednávku? Už ani ten zlý není zlý? Jako třeba Omar? On byl chudák vlastně pouze využitý. On má jinak lidi rád, jen to nevěděl. Prostě snaha dokázat, že Islám je hodný, Islám je správný. Je jako každá víra, kdo chce, ten si tam najde cokoliv. Odůvodnit se dá náboženstvím vše. Taková propagace ve filmu mi ale nepřišla užitečná. [X] Lidi jsou zkažený, lidi jsou zlý a je jedno co mají na sobě a v co věří. BUM ()

MickeyStuma

Vcelku atmosferický snímek o boji proti terorismu. Don Cheadle tu ztvárnil tajného agenta mezi muslimy, aby zabránil teroristickému útoku, což není úkol zrovna jednoduchý. Není to žádný akční hrdina, který si poradí se vším. Je to obyčejný člověk se svými slabiny. Nebezpečí číhá všude a jedinou vteřinu si není ničím jist. Režisér a scénárista Jeffrey Nachmanoff se vůbec nesnažil vytvořit lecjaké akční dílo o americkém hrdinství. Vsadil na dramatickou část, které se poctivě drží a snaživě se vyhýbá zbytečnému vyumělkovanému supermanství. Lidskost je hlavní devízou, což nebývá zrovna obvyklé. Vždyť i terorista je člověk, kterému o něco jde a snaží se svůj cíl vyplnit. Za každou cenu ho zlikvidovat? Proč? Nejdříve je nutné zjistit, co ho k tomu vede, či kdo tahá za tajuplné nitky. A tak snímek budí rozporuplné reakce. Především se na toto dílo hledí politicky. Je to stále ožehavé téma a tak vzniká podezření o oslavování vlastenectví a úspěchů tajných služeb při boji proti terorismu. Tempo a jisté tajemno si přísně drží a neponechává nic náhodě. Vše má svůj průběh, což spěje plynně k finále. Buď jak buď, film je dobře natočený. ()