Výřečný Jack McCall řekne cokoli, jen aby dosáhl svého. Když se ovšem pokusí podvést jednoho duchovního guru, zjistí, že jeho život závisí na kouzelném stromě o tisíci listech… jeden za každé slovo, které mu zbývá. Jack teď musí přestat mluvit a přijít na nějaký nekonvenční způsob komunikace, nebo to má spočítané. (Magic Box)

lobo87

Robbinsovi patrí poklona, že dokázal (aj keď len na čas) umlčať Murphyho. Priemerný film, ktorý ťahá účasť Eddieho, ale najväčšou devízou je jeho asistent, ktorý je najvtipnejšou postavou. Záverečné mravné ponaučenie neurazí. Priemerný televízny film s jednou ex-hviezdou v hlavnej úlohe... 55% ()

waltosin

Nejvíc tady škodí právě pointa že nesmí mluvit, ten začátek byl dobrej jak Eddie furt kecal, ale pak tak příšerná druhá půlka, která si hraje na city až moc, to fakt nevim co je na tom dramatickýho. Poslední dobou další zbytečnost ze sbírky Eddiho, přece musí se někdo najít kdo mu napíše scénář přesně šitej pro toho borce, kterej na to pořád má :) 25% ()

route60

Pán propadáku opět zabodoval proč kdysi dávno vtipný komik jde z průseru do průseru se nedá rozumě vysvětlit? nejlepší bude když na pár let zavře hubu jak na plakátu Tisíce slov. 88 minut nudy. ()

Marci1993

Film natolik nudný, že je dokonalý si ho pustit, když se chcete na něco koukat ale ve skutečnosti moc nepřemýšlet a být někde na druhý straně zeměkoule. Avšak, když náhodou zabloudíte myšlenkami zpátky v realitě a na chvílí si uvědomíte děj filmu, dokáže být občas zábavný. Navíc Eddiho mám ráda a samotný nápad o stromě se mi taky líbí. U mě za 3* ()

Spielbergo

Rozhodně bych to neviděl tak černě, jako zbytek zdejšího osazenstva, které je zvyklé jen na Murphyho pozdější (z větší části přiblblé) komedie. Z počátku film skutečně neslibuje nic, co by se mělo vymykat standardu Eddieho komedií, ale kdo vydrží, bude odměněn příjemným prohloubením příběhu. Nakonec se ukáže, že jde o romantickou komedii s duchovním poselstvím, které mě osobně nikterak neurazilo, ba naopak mě zastihlo v rozpoložení tomuto poselství otevřeném. Víc už se rozepisovat nebudu a raději jdu ženě říci, jak moc ji miluji. Kdo ví, kolik slov mi totiž ještě zbývá. ()

AndrewNewman

Musíme sa zmieriť s tým, že Eddie Murphy nám už nič lepšie neponúkne. A keď sa tak nad tým zamýšľam, je skutočne škoda, že jediným čiernym komikom je v súčasnosti Kevin Hart. Ktorý zase tiež nepodáva výkony hodné Eddieho v začiatkoch jeho kariéry. Čo sa filmu týka, je to taká reprodukcia vydarenejšieho Klamára s Jimom Carreym. Nie je to úplne zlé a párkrát to aj pobaví, no celkovo film kazí tá akási osudovosť, budhizmus a pod. sra*ky. ()

Hellhajzl

Tento film konkrétně u mne vyvolal rozporuplné pocity. Na jednu stranu si myslím, že by Eddie mohl natočit už konečně něco, co se zoufale neopakuje v každé druhé americké komedii, na stranu druhou jsem byl za tento film rád, když mi zpříjemnil nudný čas v letadle. Úplně to však zavrhnout nemohu. Dle mého názoru nikdo jiný by to takhle nezahrál, možná by do toho nikdo jiný ani nešel. ()

Ondrew

Nic, co by extra nadchlo, ale zaroven ani nejde o nic, co by divaka vyslovene urazilo. Eddie Murphy sa po case vratil v hlavnej ulohe komedie, ktora v sebe nesie i nejake to moralne posolstvo. Zrejme nikto nepredpoklada, ze by z toho celeho mohol padnut na prdel, ale na druhej strane... samotny napad nie je uplne odveci. Murphy sa uz po svojich niekdajsich rolach o cosi viac kroti, hoci zopar jeho replik necha cloveka zaspominat na casy filmov o policajtovi z Beverly Hills. To je vsak asi tak vsetko, pretoze v globale je tento film cisty priemer, lez na jedno pozretie to celkom ujde. 50%. ()

marrrrian

Žiadny trhák, žiadna bomba, žiadny významný komediálny, či dramatický prevrat, ale zdalo sa mi, že by to možno mohlo byť Eddieho opätovné vzmáhanie sa z podradných filmových úrovní. V tomto priemernom, ale milom filme bolo viac svetlých momentov a zmiešanie s drámou považujem za takú záchrannú brzdu. Určite to dopomohlo k tomu, aby to v konečnom dôsledku nebolo len o Eddieho vyžgerených ksichtoch, ktoré sú síce zaujímavé (minimálne pre zubárov), ale ich výpovedná hodnota opadáva rýchlejšie, ako listy na tom strome. Eddie sa s rokmi príliš nemení, za to jeho postavy sa menia obrovskými skokmi (kvalitatívne). A v Tisíc slovách konečne doskočil do pozerateľného filmu. ()

rigby

Velmi lehce předvídatelný děj filmu. Ani Eddie není nic originálního, jen občas roztomilá grimasa. Závěr je pak velmi dojemně zpracovaný, i když bylo zcela jasné, že to bude takhle natočeno. Vlastně ani nevím, proč dávám celé dva body... ()

whale

Eddie Murphy se vrací v roli, která je mu tak trochu šitá na míru. Mám rád jeho projev. Škoda že scénář za moc nestojí. Jinak by z toho mohla být docela slušná komedie. ()

Stuck

Eddie zase řádí. Ty jeho grimasy už začínají být stejné, ale i tak kdo to umí jen on a Ace Ventura. Lehká komedie s tématem o tom jak zbytečně moc mluvíme a stejně řekneme málo. Většina slov se nám line z úst a mají minimální hodnotu či informaci, která by něco znamenala. Není důležité kolik, ale co řekneme. Tak to jdu zkusit- mluvit jen tehdy je-li to důležité a má to smysl. Takže za Eddieho, scénář i vtip 3 hvězdy. ()

esmoke

Eddie Murphy asi dostal na stará kolena rozum a přestal natáčet nechutné, nevtipné kousky. Nečekal jsem vůbec nic a nakonec jsem byl mile překvapen. Není to žádná velká hitparáda, ale příjemné pokokání na víkendové dopoledne :) ()

japekli

Myšlenka snad dobrá, ale ztvárnilo se to dost uboze. Byla by paráda, kdyby se lidem, od tý doby, co začnou kecat nesmysly, vyměřil jen určitej počet slov. To by se v parlamentu jen rukama šermovalo. ()

MiniRecenze

Komedie se špetkou dramatu,která kopíruje ze staršího snímku Lhář,lhář .Vlastně se jedná o takový škvár,kdy na začátku vidíme,jak je zde opět úspěšný jedinec,který podvede každého aby z toho měl zisk,pak proběhne kouzlo a někdo ho "začaruje" aby se napravil a tak dále,atd.Osnova je stejná jako u většiny takových snímků.A ani E.Murphy to moc nenapravuje (až na scénu v restauraci s tyčinkami-to jsem se opravdu zasmál).V celkovém dojmu to znamená,že se jedná o lepší průměr. ÚSMĚVNÝ ŠKVÁR!+FILM NA JEDEN VEČER! ()