Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

sona123

Nápad vydá za hvězdiček pět, ale bohužel se tu zapomnělo na využití potenciálu - rozhodně to mohlo být komičtější, možná kdyby to dostali do rukou Angličani... ale i tak to nevadí. Stopáž je snesitelná, celé je to neseno v optimistickém duchu a konec je vyloženě tak akorát fajn. A myslím, že nelžu. ()

Phorbo

Jeden, ne-li ten nejlepší z Gervaisových filmů. První polovina je k popukáníhodná, ta druhá už je mířená spíš na sociální status a romantičnost... Což ale podle mě nevadí. Beru v potaz, že Gervais se dostal s dílkem do Universal Pictures a to už je co říct, když se anglický komik (když nepočítám dvojku Pegg/Frost) dostane do hollywoodu. Potěšil mě Lucky Louie i vtipný Bateman v nemocnici... Perfektní film na jedno odpoledne ... ()

Cong

Škoda, že Ricky vyměkl a vyměnil v druhé půli humor takřka bez náhrady jen za romantiku. Nadějnou premisu a začátek filmu neuvěřitelně prohospodařil, takže ve výsledku pouze koukatelný průměr. ()

cuchillo

Z námětu se dalo vytřískat víc, ale i tak je to dobrá komedie a já se bavila. S vtípky se netlačí na pilu, což je dobře. Výborná parodie náboženství (skvělých hlášek je mnoho, tak zmíním apoň titulek v novinách "muž na nebesích zabil při tsunami 40 lidí"). Není to geniální snímek, ale víc než oddechový film to rozhodně je a za zhlednutí stojí. ()

Yardie

Velká škoda výsledku, mohlo to být mnohem lepší si myslím. Dosti nevyrovnané části filmu. Skvělý rozjezd, potom takové zvláštním trošku divná a nudná pasáž, která mi tam moc nepasovala a konec zase super. Výborný nápad, ale horší zpracování. Dokážu si představit více vtipných situací o hlášek. Pár jich bylo, hlavně na začátku a na konci, ale na takový potenciál málo. Ta prostřední část byla naprosto mimo a nudná. Chtělo to udržet lajnu a téma z první části a bylo by to super. Škoda! Pokud by chtěl film hrát spíše na vážnou notu a "nutit" k zamyšlení, mělo to být pojato úplně jinak. A potom by tam seděla ta prostřední část. Takhle je to tak půl na půl od každého a nepasuje to k sobě. Howgh! ()

Garch

Ricky Gervais hraje asi vždycky Rickyho Gervaise, Když to víte, vůbec to nevadí (Komparz ***** a Kancl ****) ()

janeke

"So... I don't need to kill myself. Wow." O tom, ako lúzri objavili klamstvo. Trikrát pretečená pinta trápnosti, cynizmu a absurdity, ďaleko za dobrým vkusom a hranicami žánru - presne tak, ako to má Gervais rád. Scénka s odhalením náboženstva je poklad. Avšak hodinu a pol trvajúci gag je predsalen trochu veľa. ()

filipvrbik

Vůbec se mi to nelíbilo, Ricky Gervais je tlustý, nesympatický a málo vydělávající neschopný scénárista...Co na tom, že dostal 14. století plné moru..Nechápu, kterého blba napadlo natočit takovou ptákovinu...celkově herci neschopní, toporní, příběh nudný, usmál jsem se tak 2x...90% jo a Colu piju... ()

Wancohoff

(3.1.2010 DVDRip) klasicka romanticka komedia, v ktorej je zabalena nie jedna hlbsia myslienka tak, ako to len Ricky Gervais dokaze s jeho uzastnym "dentist" usmevom... 80% ()

Illy

Ťulda Gervais napsal, zrežíroval a záhrál hlavní roli v této nadmíru příjemné komedii u které nebudete slzet smíchy ale úsměv vám na tváři vykouzlí určitě. ()

cinci

Kdyby se celý film nesl v duchu první půlhodinky tak bych s nejvyšším ohodnocením asi neváhal. Takhle je to slušných 80% za originalitu. ()

dickadonna

škoda z toho tématu se dalo vytřískat o hodně víc, sic originální zápletka, ale je to prošpikovaný kdejakym cliche a hlavně to vůbec neni vtipný. ()

Salmayo

Začátek je fakt vtipný, škoda, že postupem času je to horší, ale i tak komedie u které jsem se mockrát nefalešně zasmál. ()

Gore

Jako půl hodinovej skeč - fajn. Ale celovečerní stopáž to prostě neutáhne a místy až příšerně nudí, a pak se vtip vytrácí hodně rychle. ()

Eva_D666

Na tento film jsem byla zvědavá kvůli Rickymu Gervaisovi. Zaujal mě svoji vedlejší rolí v Cemetery Junction. Anticharismatický typ, s oproti tomu neuvěřitelně milým úsměvem a sentimentálním pohledem:-). On i Jennifer Garner si herecky vedli dobře. U mě ale bohužel neobstál námět tohoto snímku. To byla prostě šílená slátanina. ()

LuccinyFilmy

Výborný nápad, ovšem to je asi tak všechno. Úsměvné alternativy každodenních situací, kdy všichni zúčastnění neříkají nic než pravdu, se ohrají velmi rychle a nakonec se z toho stane ateistický manifest. ()

j0nathan

Mám rád Rickyho humor. Jeho rukopis jde cítit obzvlášť v první polovině filmu. Poté to bohužel sklouzne do romantických vln a tvrdý humor se takřka vytrácí. Obrovská škoda nevyužitého potenciálu, který má tak originální námět. 3-4* ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu