Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

xBarushe

Vtipná romantická road movie kde mladý pár čekající prvního potomka hledá ono vysněné hnízdečko lásky. Hlavní postavy se nejdřív tváří trochu nezáživně, ale to se během chvíle změní a pak se člověk baví po celý zbytek filmu. Vlastně všechny postavy v něm jsou tak trochu divné a možná proto je pro mě tenhle filmek tak zajímavý.. nakonec se z něj vyklube i přes všechny ty divnosti sympaťárna jako hrom. ()

nikkittka

Can't help myself.Away We Go je naprosto skvostná indie záležitost,která mi definitivně ukázala celou šíři talentu Sama Mendese a po deseti letech od Americké krásy (která je dodnes jedním z mých absolutních nej) mi konečně přinesl potvrzení toho,že patří k nejlepším režisérům této generace.Čekání se vyplatilo,takhle příjemný film dlouho nikdo nenatočil a zase dlouho nenatočí. ()

meatball

Čištění vzduchu po bouřích předchozích Mendesových filmů. Ač si myslím, že jej maximálně ocení příslušná věková skupina, díky neokoukané a ohromně sympatické hlavní dvojici mám pocit, že se prostě musí líbit komukoliv. ()

Iswet

Velmi dobře natočený film rukou Sama Mendese. Dokonalá souhra vtipu, svižnosti, roztomilosti, pošetilosti a takhle bych mohla pokračovat donekonečna. Prostě skvělý zážitek, který u mě zanechal pocit: "Možná je někde lépe, mám zůstat doma??" ()

david666

Pro mě asi nejslabší film od Mendese. Nějak jsem nepochopil proč a co vlastně hlavní postavy hledají když společně tvořily skvělý pár. Zdlouhavé hledání ničeho. Akorát páreček hipíků (nebo co to bylo) s Magie G. mě pobavil. Jinak průměr. ()

huasca

Ani nevím, jak se jim podařilo tak nenásilně mě tak moc dojmout. To je fakt moc pěkné mít tak hezký vztah před narozením dítěte! ()

racing666

Film o rodině, která hledá vhodné místo k žití. Nic víc, nic míň. Ač je sice příběh napsaný pěkně, tak je to jeden z dalších filmů, na který se podruhý nepodívám, protože zas tak moc nezaujmou. 55% ()

SphAnel

nerikam, ze je to spatny film, ale od zacatku filmu jsem s napetim cekal, kdy se konecne neco prihodi nebo kdy se to rozjede nebo proste neco, ale ono nic a pak konec?! Muj zaver, jednoduchy film pro jednoduche lidi, nenadchne a ani "nenasere" ()

Chase

Tohle šlo totálně mimo mě. Nebaví mě koukat se na prapodivný prototypy "šťastných" ztroskotanců, tvářící se permanentně nešťastně a navštěvující nešťastné ztroskotance tvářící se šťastně. Nebaví mě koukat na chlapa s psíma očima, co se neumí postarat sám o sebe a kterýho jeho ženě každej, příroda ví proč, závidí... Ať se snažim jak chci nemůžu najít onu pozitivní atmosféru o který spousta diváků mluví v komentářích. Dokoukal jsem se sebezapřením a touhou hlavní dvojici profackovat. Dvě hvězdy za řemeslo. ()

bonovox

Opäť dokonalý Mendes, neviem ako to ten chlap robí, ale je to asi tým, že má doma svoju Kate. Krásne, krásne, krásne... ()

sAreOn

čekal jsem asi o něco víc, než se mi nakonec dostalo, přesto je to velice kvalitní snímek o hledání toho pravého... ()

Misterioso

Zajímavé dialogy, zajímavé postavy, zajímavý film. Ale tohle někomu přišlo "ze života"? Proboha, co žijete za životy? Neznám žádnou matku, která by tak odporně urážela své děti před ostatními, neznám žádné rodiče, kteří mají sex v posteli, kde zároveň spí jejich děti, neprobouzím se na trampolíně, nevylévám si srdce ve vaně v obchoďáku... A i když jsem v USA nikdy nežil, nevěřím, že tyhle životy Američané žijí... Jestli chtěl Sam Mendes ukázat (a rozhodně mě přesvědčil o tom, že chtěl), že je mezi Američany tolik magorů (popravdě řečeno, o tom by mě nikdo nepřesvědčil), tak se mu to povedlo na jedničku. Ale mě tenhle film na duši vůbec nepohladil (tak jako některé), šel mimo mě stejně jako soundtrack. Aspoň že ta hlavní dvojka je sympatická. Vcelku příjemný film, ale nijak extra okouzlující. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)